» »

zunanji trdi disk

zunanji trdi disk

jurcek3 ::

mene pa zanima kok se kj gibljejo cene zunanjih trdih diskov? 120gb oz 160 gb
www.gapex.si

korpi ::

@jurcek3

Tako približno: disk + ohišje od 25000 navzdor. Odvisno od diska oz. ohišja...
Splača se pri sosedih v Italiji oz. Avstriji pogledat, kjer se da dobiti kaj ceneje...

LP KORPi

Damjan Jagar ::

Kaj pa tole? Ima kdo ali pa vsaj kak nasvet?
http://jagar.si

bepapa1 ::

Super stvar za to ceno. Kolega si ga je nabavil in dela brez problemov.
poldi

Damjan Jagar ::

In koliko časa ga že ima? Malo me skrbi enoletna garancija.
http://jagar.si

reber ::

Bom še jaz dodal vprašanje, namreč imam zunanji disk, pravzaprav običajni ATA disk v ohišju z 2.0 USB in me zanima, kakšen položaj je najprimernejši, ali je prav vseeno. Na teh slikah zgoraj v povezavi je disk pokonci oziroma na boku, v računalnikih pa disk leži tako da je os diska vertikalno.
Jaz sem moj zunanji disk dal ležat, tako da je v istem položaju kot bi bil v računalniku, na sliki škatle od ohišja pa je slikan pokonci, kar pomeni da je os diska horizontalno, zraven je tudi podstavek za ohišje, če želim imeti disk v tem položaju. Ne vem no, če je v istem položaju kot v računalniku mu ziher ne škodi, če je pa na boku oziroma pokonci pa ne vem.
Imam pa disk maxtor 120GB 8MB s 3 letno garancijo, ker ga imam za backup. Sem ga pa formatiral na fat 32 da ga lahko priklopim na kakšen računalnik z win98. Pred enim letom sem za disk dal ene 25ksit, za ohišje pa ene 18ksit, ima pa svoj zunanji napajalnik 5 in 12v

cybfreak ::

Tudi sama sem kupila prav ta zunanji disk,vendar sem jim 4 nesla nazaj,ker ni delalo napajanje..Zdaj po slabem mesecu,pa mi je spet slo napajanje ter s tem tudi trdi disk in vse kar je bilo na njem..;(( ..tako da..Zanima me,ce se tvojemu kolegu tudi kaj podobnega dogaja..ce se mu se ne..si naj dela redne varnostne kopije..

Damjan Jagar ::

Jaz sem ga potem takoj nabavil in mi (zaenkrat) deluje brez problemov. Mam ga pa... kaj pa vem, mesec, dva?
http://jagar.si

cybfreak ::

Ful vesela zate,da ti dela..sam vseeno..si delaj kake kopije,ker ko izveš,da se ti je 80G muzike in filmov lepo poslovilo od tebe..Hmm..kaj vem,ni fajn občutek.A ti slucajno ves,na koga se obrniti,da ti disk pogleda,ce se da kaj resiti iz njega??

Thanx

reber ::

No, jaz sem kupil ohišje posebej (zraven je napajalnik) in disk posebej, sicer v isti štacuni, ampak zadeva je bila posebej. Za ohišje je garancije najbrž eno leto, imam ga pa mislim da že več kot eno leto in dela brez problemov. Res pa je, da ga prižgem le nekajkrat na mesec, ko pa ni prižgan, odklopim tudi napajalnik iz 220 štroma. Vso mašinerijo imam na UPS-jih, imam 2 manjša UPS in en res hud UPS, prenapetostnih zaščit je tudi več, je pa v glavnem vse na štromu 24/7, razen seveda zunanji disk, ki je za backup. Seveda pa so ti podatki ki so na zunanjem usb disku shranjeni tudi na računalniku. Torej so vsi podatki podvojeni ali celo potrojeni, nekateri so arhivirani 5x, 10x, odvisno od pomembnosti. So seveda tudi na CD-jih in spravljeni tudi na drugih lokacijah, to je par kilometrov stran, tako da je zelo mala verjetnost uničenja vseh razpoložljivih kopij. Muzika, .... hmm.... ta pa je tudi vsaj potrojena, saj jo naložim kolegom,. sosedom, ...., ki imajo plac na disku in v primeru da meni crknejo vse kopije naenkrat, imam še vedno možnost dobiti nazaj pri kolegih. Vedno se pa najde tudi kakšen arhiv, ki še ni backupiran in je možno da ga izgubim, če mi crkne sistem, to pa je pač poklicno tveganje, če se ne dela backup vsak dan.
Pri napravah za arhiviranje in delanje backupa ne skoparite, bolje dati 10jurjev več in jih kasneje v primeru odpovedi sistema, mašinerije, prihraniti parkrat več, in kar je najvažnejše, prihranite pa veliko živcev

bond007 ::

sam vseeno..si delaj kake kopije,ker ko izveš,da se ti je 80G muzike in filmov lepo poslovilo od tebe


Bolj problem je, če je na disku še kaj bol pomebnega, kot filmi in muska (kaj takega, kar ne moreš podownloadat)

Sicer se tudi jaz odločam za en prenosni disk zraven prenosnika. Imam dve variante:
-kupim en hitrejši 2.5" disk in ga dam v prenosnik, tega ko imam pa sedaj v prenosniku, ga dam pa v usb 2.5" ohišje, ki ne potrebuje zunanjega napajanja - torej se napaja samo preko usbja - to bi stalo 25k sit za disk + 5k sit za usb ohišje

-kupim 3.5" usb ohišje z zunanjim napajanjem in vanj dam 80GB disk(ki ga že imam). Seveda slabost bi bila, da potreebujem zunanje napajanje diska - to bi stalo 7k sit + moj disk

Druga možnost je veliko cenejša, vendar nič ne pohitrim prenosnika in pa vedno, ko bi rabil zunanji disk, bi mogel biti zraven štroma. Pa še težji disk je 3.5" za okol prenašat. Dilema...

Damjan Jagar ::

Glede reševanja podatkov, obstaja neko podjetje. Nekdo je to na forumu nekoč omenjal. Ne vem... pobrskaj malo, ali odpri novo temo.
http://jagar.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497127 (5408) _Denny_
»

ATA, SATA

Oddelek: Strojna oprema
161588 (1099) woman
»

nakup zunanjega HDD

Oddelek: Kaj kupiti
282186 (1440) Spock83
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183667 (3252) SimplTech
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303051 (2380) fizolcek

Več podobnih tem