» »

Reševanje podatkov; zunanji flash disk 500GB

Reševanje podatkov; zunanji flash disk 500GB

Megane16 ::

Zdravo,
pomotoma sem formatiral (napol) zunanji flash disk, ki sem ga uporabljal za backup in shranjevanje fotografij.
Želel sem formatirati in naložiti ponovno XP-je na C: drive, vendar mi je nekako uspelo klikniti na F:
Na polovici instalacije sem opazil napako, prekinil instalacijo in odklopil zunanji flash disk.

Sedaj pa vprašanje: kako do podatkov in starih fotografij. Bolj mi gre za fotke, ostalo mi ni toliko pomembno.
Lahko oparvim sam z ustreznim programom, ali je pač bolje prepustiti strokovnjakom?
Nisem namreč pripravljen plačati več kot 100€, profiji pa zaračunajo diagnostiko in potem še cca 100-200€ za flash diske.
Reševanje podatkov s klasičnih diskov je še dražje.
Vem, da vsak posel nekaj stane, vendar pri flash disku ni laboratorijskega dela. Priklopiš na USB in z ustreznim programom poskušaš rešiti kar se pač da, če se motim me popravite

Ima kdo kakšne izkušnje ali priporočila?
Hvala za odgovore

hojnikb ::

Probaj z recuva..
Čeprav, a to maš dejansko 500GB flash disk ?! 8-O8-O
#brezpodpisa

stb ::

Kar ti formatiranje (quick format) in inštalacija še nista fizično prepisala lahko dobiš dol z:
http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
Če je bil pa full format, ki prepiše ves prostor pa imaš večji problem.

Megane16 ::

bluefish ::

To ni flash disk. V ohišju je povsem običen HDD za prenosne računalnike.

mihibo5 ::

bluefish je izjavil:

To ni flash disk. V ohišju je povsem običen HDD za prenosne računalnike.


Pač zunanji trdi disk, who didn't get his point?

Megane16 ::

stb je izjavil:

Kar ti formatiranje (quick format) in inštalacija še nista fizično prepisala lahko dobiš dol z:
http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
Če je bil pa full format, ki prepiše ves prostor pa imaš večji problem.

Hvala, poskusil bom s tem programom.
Sem mislil, da je flash disk, ker je tako tanek :)
Se mi je zdel nekam poceni :)

stb ::

Pazi, ta PhotoRec po disku išče znane vrste datotek (slike, filmi, in druge bolj pogoste vrste dokumentov).
Če želiš rešiti particijo pa uporabi TestDisk , vendar sem o uspehu tega skeptičen, če je del bil že prepisan.

Megane16 ::

stb je izjavil:

Pazi, ta PhotoRec po disku išče znane vrste datotek (slike, filmi, in druge bolj pogoste vrste dokumentov).
Če želiš rešiti particijo pa uporabi TestDisk , vendar sem o uspehu tega skeptičen, če je del bil že prepisan.

Hvala vsem za odgovore in pomoč, tudi tistim, na ZS.
TestDisk je pomagal, našel 20.400 fotk, verjetno kakšna manjka, a nič ne de. Ga priporočam. Sicer fotke niso po mapah kot prej, word datoteke nekatere imajo pravo ime in druge ne,a zima je dolga, bom že popredalčkal zadeve. Srečno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162261 (1747) Zoromer
»

Imam pa problem,kako ibnoviti izbrisano datoteko

Oddelek: Pomoč in nasveti
6695 (313) bluefish
»

Program za recovery podatkov

Oddelek: Programska oprema
264876 (1697) mtrkonghi
»

izgubljeni podatki iz zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
7994 (706) RatedR
»

USB kljuc - Ni na voljo. Datoteka ali...

Oddelek: Pomoč in nasveti
221406 (1160) T-Mac

Več podobnih tem