» »

reflektor in dva senzorja

reflektor in dva senzorja

alienhead ::

Lepo pozdravljeni,

Želim si postaviti reflektor, ki bi imel dva senzorja(eden na reflektorju in eden cca. 10 stran) tako, da bi se luč prižgala ne glede na to kater senzor bi me zaznal. Zraven bi pa imel še stikalo, za vklop na senzor, in pa da bi reflektor bil vedno prižgan in pa za izklop vsega! Kako oz. ali je sploh možno to zvezati?

Za odgovor se Vam že v naprej zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

Aston_11 ::

Če daš na isto linijo obe stikali - linijo razcepiš na dve žici, konec vsake montiraš stikalo oz. tvoj senzor - linijo naprej pelješ do luči oziroma ju združiš, bi moralo delati. Ko se odpre eno, steče skozi tok, isto ko se odpre drugo ali pa obe hkrati.

Isto za bypass stikalo, tretja linija iz skupne točke v skupno točko. Za izklo vsega pa četrto stikalo na liniji, predenj se razcepi.

Pa senzorji imajo še vsak svojo linijo - napajanje. Vendar najprej razčisti prvo zadevo, kot da bi bili običajna stikala, šele nato motaj s tretjima linijama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Duhec ::

Jaz bi naredil takole:


Vzameš podobno izbirno/grebenasto stikalce 1-0-2:

floyd1 ::

Če je že kdo kupoval - kje pa se dobijo ti senzorji ugodno (ne ravno najcenejši, ampak pač taki, da delajo ;))?

Aston_11 ::

Kitajska -ebay. Baubau - podobna cena.

energetik ::

Duhec je izjavil:

Jaz bi naredil takole:
Ponavadi senzorji vklopijo, ko jih prvič priklopiš na napajanje. Tko da ko bi dal stikalo na 2, bi se najprej vedno vklopil reflektor, ne glede na to ali bi kdo prožil senzorja. Jaz bi dal senzorja na stalno napajanje, ročni vklop pa kakor si narisal. Mi imamo tako doma narejeno (ampak samo 1 senzor) in normalno deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425345 (4557) matobeli
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712607 (473) c3p0
»

Kako priklopiti senzor gibanja Swiss Garde

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173226 (2819) lacen1234
»

6v pipa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142365 (1907) FX6300B
»

Vezava luči in senzorja (luč dela na senzor, luč dela vedno)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1118579 (13307) fpbs

Več podobnih tem