» »

Milijonske kraje bitcoinov

Milijonske kraje bitcoinov

Slo-Tech - Tečaj bitcoina raste prek meja in je od absolutnega rekorda, ki ga je izenačil prejšnji teden, zrasel še za 30 odstotkov do vrtoglavih 350 dolarjev za bitcoin. To vabi tudi dolgoprstneže, ki so v zadnjem tednu zakrivili dve veliki tatvini, sicer pa je bilo tatvin v kratki zgodovini bitcoina že cel kup. Škoda gre v milijone dolarjev.

Inputs.io je bila priljubljena avstralska stran, ki je ponujala spletno denarnico za bitcoine. To je precej enostaven način hrambe bitcoinov, pri katerem ne potrebujemo lokalne kopije vseh narudarjenih blokov in se nam ni treba ukvarjati z varovanjem datoteke (tako pred nepooblaščenim dostopom kakor pred izgubo, saj sta v svetu bitcoinov oba katastrofalna in neobrnljiva dogodka). V zameno spletne denarnice od nas terjajo zaupanje, ki pa ga Inputs.io ni upravičila. Že pred incidentom je bila stran na seznamu tistih, za katere velja previdnost, saj nima šifriranja na strani odjemalca in ne omogoča izvoza ključa.

Inputs.io je bila žrtev hekerskih napadov, v katerih so neznani storilci odtujili 4100 bitcoinov, ki so po današnjem tržnem tečaju vredni 1,4 milijona dolarjev. Stran zaradi tega ni mogla izpolniti obveznosti do strank, zaradi česar je nehala obratovati. Vodil jo je neimenovani Avstralec z vzdevkom TradeFortress, ki je zanikal sodelovanje v napadu ali odgovornost zanj, je pa dejal, da policije ne bo vpletal, ker kaj dosti pomagati ne more. Iz svojega računa bo lahko nadomestil le manjši del izgub, večina pa je šla v nepovrat.

Še bolj čudno je zaprtje kitajske borze GBL, ki je delovala od maja letos in je bila eden izmed (manjših) motorjev za zadnjo rast tečaja bitcoina, saj je dobršni del povpraševanja prihajal prav iz Kitajske. Borza je bila med manjšimi, prav tako pa je bila nekoliko sumljiva, saj so strežniki stali v Pekingu, čeprav se je stran oglaševala kot hongkonška. Podjetje je bilo sicer registrirano v Honkongu, a ni imelo dovoljenja za opravljanje finančnih storitev, kontaktne informacije na strani pa so bile napačne. Vseeno so ljudje verjeli, kar jih je drago stalo. Konec oktobra je stran, ki je pred tem privabila več kot tisoč investitorjev, skrivnostno izginila in s seboj vzela za 4,1 milijona dolarjev bitcoinov.

45 komentarjev

Dzuro10 ::

Kje je sploh najbolj pametno shanit coine? Da jih imaš kar na menjalnici (Bitstamp, BTC-e, mtgox...) ali izvozit na svojo denarnico?

imagodei ::

> "je pa dejal, da policije ne bo vpletal"

Kaj pa ima on pri odločitvi, ali se bo s tem ukvarjala policija ali ne? Gre za tatvino, če sem med oškodovanci in le-to prijavim na policijo, se možje v modrem s tem morajo ukvarjat.
- Hoc est qui sumus -

TEDY ::

Dzuro10 je izjavil:

Kje je sploh najbolj pametno shanit coine? Da jih imaš kar na menjalnici (Bitstamp, BTC-e, mtgox...) ali izvozit na svojo denarnico?

izvozi na papirnato denarnico (narediš več izvodov in jih hraniš na ločenih mestih, da ti požar ne uniči)

Jaffa ::

Isto velja za 50BTC.com ... :| Te so tudi hacknili, tam je bil tudi moj pridelek ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dzuro10 ::

Jaffa je izjavil:

Isto velja za 50BTC.com ... :| Te so tudi hacknili, tam je bil tudi moj pridelek ...

Enako z mine-litecoin.com

Grey ::

Sam...meni nekaj ni jasno. Kako lahko odtujijo virtualno zadevo? Prenakažejo z vseh računov na enega? Take zadeve bi morale biti sledljive...

ScumbagSteve ::

imagodei je izjavil:

> "je pa dejal, da policije ne bo vpletal"

Kaj pa ima on pri odločitvi, ali se bo s tem ukvarjala policija ali ne? Gre za tatvino, če sem med oškodovanci in le-to prijavim na policijo, se možje v modrem s tem morajo ukvarjat.


Lahko prijaviš. In lahko se s tem ukvarjajo. Ampak vso srečo z iskanjem e-kovancev. Ne trdim, da je/ni on ukradel, ampak imam občutek, da nekaj časa ne bo mel problemov z denarjem.
Scumbag Štefko

Blisk ::

Zadevo imaš doma na kriptiranem USB ključku in je zadeva rešena.
Ko se je začelo to, sem takoj prestavil iz spletnih zadev na svoj računalnik in na USB ključ.
Kar se tiče pa kitajcev, ja nekateri so hoteli na hitro zaslužiti pa so se opekli, saj tu ni nobene razlike med bitcoini in pravim denarjem, še vedno je polno raznih piramidnih zadev kjer ljudi ogoljufajo, pa folk še vedno plačuje, ker bi radi na hitro zaslužili. There is no easy money!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Glugy ::

Ej folk kje je mel pa tisti Šved al kaj je že shranjene bitcoine. K je ratu pol milijonar ker so bli prej bitcoini velik cnejši pa so zdj velik dražji. K je kao pozabu na bitcoine za par let. Ker tm k je mel on je verjetn varn, no razn če ni mel lih slučajn sreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Looooooka ::

Tam kjer je Blisk napisal.
oz v njegovem primeru verjetno nekje na disku glede na to, da je moral malce brskati po datotekah, da je nasel denarnico :)

mailer ::

Zaradi njegovih dobrih strani je Bitcoin enostavno treba uničiti. Zato mislim, da so tile napadi vodeni s strani ameriških vladnih organizacij. Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jest10 ::

mailer je izjavil:

Zaradi njegovih dobrih strani je Bitcoin enostavno treba uničiti. Zato mislim, da so tile napadi vodeni s strani ameriških vladnih organizacij. Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.

Kako varna pred odtujitvijo?:|

nekikr ::

Milijonske kraje bitcoinov

V naslovu je ;((

Blisk ::

mailer je izjavil:

Zaradi njegovih dobrih strani je Bitcoin enostavno treba uničiti. Zato mislim, da so tile napadi vodeni s strani ameriških vladnih organizacij. Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.

Prej in bolj verjetno s strani bank, ker nimajo nič od tega.
Vrednost mu pa raste in še bo rasla po moje tudi čez 1000$, ker petro dollar bo padel in ljudje iščejo alternative in bitcoin je varna alternativa, če seveda nisi pohlepen.

nekikr ::

Koliko si pa že zaslužil do sedaj z Bitcoini?

bbf ::

Danes že kar teško temu rečeš kraja. in niti ne moreš enačiti rop banke, kjer odnesejo miljon naenkrat (ali rop države - isto) kot pa neumnost in naivnost par tisočih. Sploh pa pri takem trendu valute so te miljoni hitro par sto tisoči v času naložbe. pa porazdeljeno med vlagatelje tik za prvim balončkom je zguba 30-50$ na vlagatelja. povprečno!

imagodei ::

Kako kraji ne moreš reči kraja?
- Hoc est qui sumus -

trizob ::

jest10 je izjavil:

mailer je izjavil:

Zaradi njegovih dobrih strani je Bitcoin enostavno treba uničiti. Zato mislim, da so tile napadi vodeni s strani ameriških vladnih organizacij. Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.

Kako varna pred odtujitvijo?:|


Varna je toliko kot gotovina ali plačilne (debetne in kreditne) kartice.

Pred ponarejanjem pa je za zdaj še precej varnejši od bankovcev/kovancev dobro zaščitenih valut.

Blisk ::

nekikr je izjavil:

Koliko si pa že zaslužil do sedaj z Bitcoini?

15 BTCjev, samo, da se z BTCji ne ukvarjam več, ker z mojo tehniko pokuriš več štroma kot je zaslužka zdaj, ko gre proti koncu.
Zaj se splača samo še ASIC

trizob ::

Nikakor pa ne mešajte nevarnih in naivnih naložb s krajami.

Špekulativne naložbe so tvegane in delajo valuto volatilno ali pa jo kratkoročno tudi ponesejo v višave. Če je vlagatelj nepoučen, pohlepen ali celo naiven, je izguba skoraj neizbežna. Enako je z evri in dolarji.

Slepo vlaganje prek najrazličnejših posrednikov ali celo v ponzijeve sheme in hramba v spletnih denarnica sumljivega slovesa je pa naivnost brez primere. Zakaj ne nakazujete evrov na nek račun v Panamo, ki je izpostavljen na neki spletni strani, kjer vam obljubljajo vračilo z nekajkratnim vračilom po 1 tednu?

Človeška neumnost ne pozna meja, številne pušijone bitcoina ne nujno pričajo o njegovi (ne)varnosti, pač pa o brezmejni neumnosti dobršnjega dela populacije, ki jo uporablja. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trizob ()

Blisk ::

imagodei je izjavil:

Kako kraji ne moreš reči kraja?

Res je, zato pa smo tam kjer smo. Ker so tajkuni in lopovi, ki nič ne delajo samo goljufajo in kradejo carji.
In ker banke lahko kradejo in to poimenujejo izgube in se potem folk kar strinja,
Zato pa je šlo vse k vragu, ker je vse to kar normalno, namesto, da bi ljudje to strogo obsojali!

trizob je izjavil:

Nikakor pa ne mešajte nevarnih in naivnih naložb s krajami.

Špekulativne naložbe so tvegane in delajo valuto volatilno ali pa jo kratkoročno celo ponesejo v višave.

Slepo vlaganje prek najrazličnejših posrednikov ali celo v ponzijeve sheme in hramba v spletnih denarnica sumljivega slovesa je pa naivnost brez primere.

Človeška neumnost ne pozna meja, številne pušijone bitcoina ne nujno pričajo o njegovi (ne)varnosti, pač pa o brezmejni neumnosti večine populacije, ki jo uporablja. :))


V bistvu to ni res. Wal street oz. vse borze na svetu so legalna kraja ljudem in nič drugega, kot kraja.
Malo poglej zgodovino zakaj so to sploh uvedli in kako na goljufiv način določeni služijo, naprimer ker dobijo ali kupijo informacije od špijunov aka NSA in potem zaslužijo biljone!+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Loocas ::

administrator Inputs.io je bil en mulac star ne kaj več od 18 let.. tko za info...
Matev - najslabši troll vseh časov

bbf ::

imagodei: dokaži, da je anonimno dajanje tvoje gotovine (oziroma BTC) anonimnemu hranitelju kraja.

trizob ::

bbf je izjavil:

imagodei: dokaži, da je anonimno dajanje tvoje gotovine (oziroma BTC) anonimnemu hranitelju kraja.


Samo po sebi nakazovanje anonimnemu hranitelju še ni kraja, kraja pride nekoliko kasneje, ko je moje dobroimetje pri hranitelju tako ali drugače (s pomočjo tretje osebe ali njega samega) izginilo.

Transakcija JE sledljiva. Dokaz o transakcij imaš. Če si shranil vsebino spletne strani z obvezami hranitelja, pod katerimi si nakazal imaš tudi pogodbo/dogovor. Tako enostavno je to.

nekikr ::

Blisk je izjavil:

nekikr je izjavil:

Koliko si pa že zaslužil do sedaj z Bitcoini?

15 BTCjev, samo, da se z BTCji ne ukvarjam več, ker z mojo tehniko pokuriš več štroma kot je zaslužka zdaj, ko gre proti koncu.
Zaj se splača samo še ASIC

No saj, sem vedel da ne stojiš za svojimi besedami. Ker če bi bil res tako prepričan v te tvoje teorije zarote bi bil zdajle najmanj milijonar. Hint: rudarjenje, se pravi metoda, pri kateri ne tvegaš in vložiš absolutno nič (v tej tvoji, privat, verziji), ni edini način, da bi z Bitcoini postal milijonar. Ampak bi moral pa kaj več kot z jezikom opletati...

bbf ::

> Transakcija JE sledljiva. Dokaz o transakcij imaš. Če si shranil vsebino spletne strani z obvezami hranitelja, pod katerimi si nakazal imaš tudi pogodbo/dogovor. Tako enostavno je to.

točno, tako enostavno. tako enostavno, kot nekomu poslat denar na PP, ta pa ga pobaše in zgine. pa še vedno je sledljivo. čisto enostavno.

trizob ::

bbf je izjavil:

> Transakcija JE sledljiva. Dokaz o transakcij imaš. Če si shranil vsebino spletne strani z obvezami hranitelja, pod katerimi si nakazal imaš tudi pogodbo/dogovor. Tako enostavno je to.

točno, tako enostavno. tako enostavno, kot nekomu poslat denar na PP, ta pa ga pobaše in zgine. pa še vedno je sledljivo. čisto enostavno.


Ne mešaj jabolk in gensko spremenjene soje.

Nisem pisal o uspešnosti goljufije ali kraje niti o možnih razpletih preiskave organov pregona, pač pa o dokazljivosti transakcije in obstoja pogodbe/dogovora, kar bi lahko razbral iz konteksta, če bi le razmišljal.

Blisk ::

nekikr je izjavil:

Blisk je izjavil:

nekikr je izjavil:

Koliko si pa že zaslužil do sedaj z Bitcoini?

15 BTCjev, samo, da se z BTCji ne ukvarjam več, ker z mojo tehniko pokuriš več štroma kot je zaslužka zdaj, ko gre proti koncu.
Zaj se splača samo še ASIC

No saj, sem vedel da ne stojiš za svojimi besedami. Ker če bi bil res tako prepričan v te tvoje teorije zarote bi bil zdajle najmanj milijonar. Hint: rudarjenje, se pravi metoda, pri kateri ne tvegaš in vložiš absolutno nič (v tej tvoji, privat, verziji), ni edini način, da bi z Bitcoini postal milijonar. Ampak bi moral pa kaj več kot z jezikom opletati...


LOL - ja ker sem zamudil nakup ASICa, sicer bi ga kupil.
Pa z mojo plačo res lahko špekuliram na oh in sploh, delaš zaključke brez krčmarja, brez da bi sploh vedel kdo sem in kaj.
Se ti ne zdi, da če bi bil miljonar, ne bi živel več tukaj :) jao ljudje

bbf ::

jabolka in genskko spremenjena soja:
ne jih ne mešam. prenos gotovine je poštno sledljiv, transakcija pa elektronsko. ampak izvor in ponor sta anonimna, vrednost blaga pa ista. za moje pojme je scenarij enak oziroma vsaj težko drugačen. pozabi na kvazi pogodbo iz internetne strani, ki ti obljublja raj - to ni pogodba.

nekikr ::

Blisk je izjavil:

nekikr je izjavil:

Blisk je izjavil:

nekikr je izjavil:

Koliko si pa že zaslužil do sedaj z Bitcoini?

15 BTCjev, samo, da se z BTCji ne ukvarjam več, ker z mojo tehniko pokuriš več štroma kot je zaslužka zdaj, ko gre proti koncu.
Zaj se splača samo še ASIC

No saj, sem vedel da ne stojiš za svojimi besedami. Ker če bi bil res tako prepričan v te tvoje teorije zarote bi bil zdajle najmanj milijonar. Hint: rudarjenje, se pravi metoda, pri kateri ne tvegaš in vložiš absolutno nič (v tej tvoji, privat, verziji), ni edini način, da bi z Bitcoini postal milijonar. Ampak bi moral pa kaj več kot z jezikom opletati...


LOL - ja ker sem zamudil nakup ASICa, sicer bi ga kupil.
Pa z mojo plačo res lahko špekuliram na oh in sploh, delaš zaključke brez krčmarja, brez da bi sploh vedel kdo sem in kaj.
Se ti ne zdi, da če bi bil miljonar, ne bi živel več tukaj :) jao ljudje

Špekuliraš? Kako to misliš? Saj vedno vsem na ves glas razlagaš te tvoje umotvore. Potem najbrž ne gre samo za špekulacijo s tvoje strani? Z nekaj tisočaki vložka bi bil danes lahko milijonar (toliko kredita bi pa sigurno dobil, če bi ga res hotel). Tipično sicer.

Blisk ::

LOL, še vedno govoriš kar nekaj tja v tri dni, ker ne veš o meni nič in samo špekuliraš ti ne jaz. Kaj sem jaz naredil z denarjem, kreditom in temi BTCji je moja stvar in kako jaz živim.
Tukaj nisem, da bom komu pamet solil in govoril kaj naj počne, povem samo svoje mnenje, če imam kak dokaz, ga pač prilepi in to je vse.
Predlagam pa, da se držiš teme in pustiva mene pri miru, ker je off topic.
Če te motijo moji umotvori, jih preskoči tako kot jaz nekatere.
Pa dokazano je, da če ti ne verjameš, še ne pomeni, da ni res!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

AnubisOfDoom ::

Kje kupujete in prodajate bitcoine? Ali je bitstamp kul borza?

psickolog ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kje kupujete in prodajate bitcoine? Ali je bitstamp kul borza?


Za Slovenijo in EU je Bitstamp top.

AnubisOfDoom ::

Naredim account, pol pa prenakazem denar z banke in lahko kupujem? Kje pa naredim to denarnico, ki jo lahko izvozim?

psickolog ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Naredim account, pol pa prenakazem denar z banke in lahko kupujem? Kje pa naredim to denarnico, ki jo lahko izvozim?


Tako je. Samo verjetno boš najprej moral potrditi svojo identiteto. Denarnice ti za uporabo bitstampa ni potrebno posebej narediti, saj ti jo naredijo oni. Enako velja za ostale exchange.

AnubisOfDoom ::

ampak a denarnica je potem moja, ni vezana na exchange site? Kaj to pomeni, da moram potrdit identiteto?

zebra2 ::

AnubisOfDoom je izjavil:

ampak a denarnica je potem moja, ni vezana na exchange site? Kaj to pomeni, da moram potrdit identiteto?

ko na bitstampu kupiš bitcoine, so na tvojem bitstamp računu (zaupaš bitstampu, da bitcoine hrani v tvojem imenu).

priporočljivo je, da jih withdrawaš z bitstampa in preneseš v svojo bitcoin denarnico (izbereš jo lahko tukaj: http://bitcoin.org/en/choose-your-wallet ), najbolj varen je paper wallet (https://en.bitcoin.it/wiki/Paper_wallet )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

M.B. ::

Denarnica je program na računalniku kjer hraniš ključ ki odpre tvojo denarnico in izvaja nakazila. Slabost da imaš denarnico na računalniku je možnost da dobiš kakšnega trojanca, ki prebere tvoje geslo in prenakaže bitcoine na svoj račun. Kar se z papirnato denarnico ne more zgodit. Slabost hranjenja na spletu in na exchange straneh pa je da če jo zaprejo al pa oropajo gredo vsi bitcoini v večna lovišča.

Pravijo da je na menjalnicah imeti samo toliko kolikor misliš trenutno trgovat.

Še ena novejša možnost hranjenja bitcoinov pa je hardwarska denarnica: http://www.bitcointrezor.com/.

Bitstamp je tudi druga največja borza za bitcoine tako da je kar fajn.
Exchange	24h Volume	%	24h USD Average
BtcChina	40,874.26	~38%	~293.33€ ($394)
BitStamp	27,518.57	~25%	~268.02€ ($360)
MtGox	23,731.88	~22%	~287.37€ ($386)
Btce	16,732.69	~15%	~257.59€ ($346)


Še ena prednost je da so nakazila hitra v 24h po navadi če je delovnik in če se na slovenski račun nakaže.

Zanimiv stran je tudi http://my-btc.info ,kjer lahko preneseš vso zgodovino nakupov in prodaj, pa ti pove kolko si v profitu, pa kako dobro ti gre glede na ostale.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

DeeJay ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

MatejMatej ::

jest10 je izjavil:

mailer je izjavil:

Zaradi njegovih dobrih strani je Bitcoin enostavno treba uničiti. Zato mislim, da so tile napadi vodeni s strani ameriških vladnih organizacij. Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.
Kako varna pred odtujitvijo?:|

nekikr je izjavil:

Milijonske kraje bitcoinov

V naslovu je ;((


Kot da bi rekel da evro ni varen pred odtujitvijo. ???

Sama valuta bitcoin JE 100% varna pred odtujitvami.
V vseh primerih kraj bitcoinov je šlo za hekerski vdor ali v spletne strani, ki so hranile bitcoine drugih ljudi ali pa s "hekanjem" oz krajo gesel v računalnikih/mailih/računih/serverjev posameznikov.


Če si narediš cold storage paper wallet v OFFLINE sistemu, ki ni bil nikoli priklopljen na internet si 100% varen - garantirano kriptografsko in matematično. Narediš si kakih 5 kopij tega paper walleta, jih šifriraš in si jih prerazporediš na različne fizične/geo/lokacije (skriješ in ne govoriš okoli, le visoko zaupanja vrednim prijateljem, družinskim članom).
Priporočena je tudi delna porazdelitev s postopkom Shamir's secret, kjer tudi če npr izgubiš 2 od 5 delnih kopij boš še zmeraj lahko sestavil celoto. Če pa nekdo najde 1 ali 2 delni kopiji pa ti ne more sestavit celote + lahko dodatni pred porazdelitvijo tudi dodatno šifriraš. Razmerje npr 2 od 5 lahko poljubno določaš.

In NE uporabljati brainwalletow!!! Brainwallet je to je da ti na podlagi gesla generira zasebni ključ za dostop do bitcoinov (to geslo naj bi potem hranil le v možganih/spominu). Geslo mora biti zelo dolgo in komplicirano, ampak ljudje smo izredno slabi pri izbiri gesel. Zato so brainwalleti zelo ranljivi proti dictionary attacku - na tisoče hekerjev že zdaj bruteforca(ugiba) gesla za brainwallete na podlagi ogromnih zbirk knjig, verzov, lyricsov, fraz, teksta iz spletnih strani,... + različnimi iteracijami le-teh. Bitcoine iz brainwalleta ti ukradejo kar "na daljavo" saj pridobijo tvoj klljuč popolnoma brez dostopa do tvojega ali kateregakoli računalnika. Polno je zgodb obupanih ubožčkov na redditu ki pretreseni pišejo na redditu da so v hipu izgubili vse svoje bitcoine.

M.B. ::

Zgleda je coinlenders.org istega avtorja tudi bil žrtev vdora.

Čudi me da sta bili strani povezani. In juhu spet mam 0 bitcoinov. Na Bitstamp nebi ravno pošiljal podatkov za krajo identitete, ne pustijo pa da jih prenesem nazaj. Coinlenders so vdrli torej je z gledanjem cene konec. :)

Najbolj zanimivo pa je da in bitcoinica in inputs IO bili shekani s pomočjo vdora na Linode. Malo čudno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bbf ::

petokolonaši, al pa kar oni sami uprizoril "vdor"; važn da raja kupi zgodbo zunanjega krivca.

alexa-lol ::

mailer je izjavil:

Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.


Kakšna neumnost je to. Js si lahko izmislim valuto RALOD in dam vrednost 1 $ = 1 000 000 RALOD pa to ne pomeni da bom kaj več dobil za mojih miljon RALOD-ov kot bi za dolar.

trizob ::

alexa-lol je izjavil:

mailer je izjavil:

Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.


Kakšna neumnost je to. Js si lahko izmislim valuto RALOD in dam vrednost 1 $ = 1 000 000 RALOD pa to ne pomeni da bom kaj več dobil za mojih miljon RALOD-ov kot bi za dolar.


Ni neumnost. Ljudje mu vsa kanček zaupajo in z njim trgujejo, od tod vrednost. Tvojega RLD pa ne bi nihče kupil. Zakaj je temu tako, se mi ne da pisati, sploh pa to ni predmet debate.

micka15 ::

alexa-lol je izjavil:

mailer je izjavil:

Njegova vrednost je 350 krat višja od dolarja in je hkrati najvrednejša valuta varna pred fizično odtujitvijo.


Kakšna neumnost je to. Js si lahko izmislim valuto RALOD in dam vrednost 1 $ = 1 000 000 RALOD pa to ne pomeni da bom kaj več dobil za mojih miljon RALOD-ov kot bi za dolar.

lahko si izmisliš svojo valuto, ampak koliko bo vredna ena enota bo odločil trg... če si boš izmislil nekaj dobrega, lahko premagaš bitcoin, nekaj slabega in ne bo vredno nič


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin: Mt.Gox nepojasnjeno ugasnil, špekulacije o več stomilijonski prevari (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8425273 (18778) RuskiSnajper
»

Tehnične podrobnosti težav v Mt.Goxu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3411923 (7809) SasoS
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521438 (18045) micka15
»

Bitconi vredni več milijonov dolarjev izpuhteli v piramidni shemi

Oddelek: Novice / Kriptovalute
229937 (7158) Spura
»

Novice iz sveta Bitcoina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5017215 (14630) kronik

Več podobnih tem