» »

Glasba (španski jezik)

Glasba (španski jezik)

elomat ::

Učim se Španščino. Iščem glasbo v Španščini.
Ne poslušam glasbe ala: Shakira, J. Lopez, R. Martin...
Recimo kaj podobnega kot so: Manu Chao ?

jype ::

Precej popularno:

fantasycamp ::

staro in edino kar so naredil leta nazaj da so prišli v mainstream and be gone...

jype ::

fantasycamp> staro in edino kar so naredil leta nazaj da so prišli v mainstream and be gone...

Ja, po tem komadu so znani. Ostalo sicer ni nek presežek, slabo pa tudi ni.

elomat ::

Tole sem našel, ampak čisto nič ne poznam:
http://www.epinions.com/content_4720926...

fantasycamp ::

Ja potem pa recimo kaj od njega

elomat ::

Ni slabo, ampak potrebujem za učenje jezika :)
Iščem karkoli dobrega: pop, rock, alternativni rock, reaggea, latin, salsa...

jype ::

elomat> Ni slabo, ampak potrebujem za učenje jezika :)

Poglej si tudi kak dober film, recimo

oo7 ::

elomat ::

Filme že imam, predavanja, slovnico se že učim....iščem glasbo :)

Pa ne kakšne preveč melanholične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

elomat ::


kej v tem stilu :)

Sem našel nekaj:
http://www.imdb.com/list/BT21Rkn-2Mc/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

Kaboom ::

dober je :) ampak previdno z dialekti. takoj se slisi, da je Joaquín iz andaluzije...

meni so vsec: el canto del loco, amaia montero (obojni imajo mogoce prevec melanholicne komade, ampak imajo tudi divje, poskocne) ... bom doma se pogledal kaj imam med spanskimi MP3ji

drugac pa seveda duolingo.com
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

metalc ::

Nisi napisal, katera španščina te zanima, zato bom predpostavil, da misliš na špansko španščino oz. kastiljščino.

Morda lahko za začetek na Youtubu poiščeš kaj od Ella baila sola. Kot začetniku ti bo pomembno, da njuna besedila niso ravno globoka, pojeta pa v zelo lepi, pravilni in razločni kastiljščini. In nenazadnje, ko sta bili aktivni in posneli spote, vizualno nikakor nista bili za odmet. :D

Kar se tiče prej omenjenih Junakov Tišine™, jih nekako ne bi priporočal za začetnike. Njihova besedila so silno kompleksna (še marsikateri Španec jih ne dojame) in s skorajda preobsežnim besednim zakladom, sicer so res odpeta v brezhibni španščini, kolikor se to da slišati ob nažiganju rockovskih ritmov.

Vsaj za začetek se izogibaj tudi latinskoameriškim izvajalcem. Njihove "španščine" se lahko kar opazno ločijo od uradne kastiljske (druge besede, druge fraze, drugačna izgovorjava,...) in te bo samo medlo.

elomat ::

Ja špansko španščino in ker sem začetnik iščem kaj v pravilni in razločni kastiljščini če je možno.

Hayabusa ::

Buena Vista Social Club, Gloria Estefan.

tt2advanced ::

Buika?
What Else Is There?

elomat ::

Ali Buena Vista Social Club pojejo vsaj približno pravilno ali se zelo razlikuje od uradne kastiljščine?

Ejsi_Disi ::

Los Lobos - Canción Del Mariachi (Morena De Mi Corazón)
Rock n' roll ain't noise pollution!

elomat ::

Če še kdo pozna kaj dobrega, naj prosim napiše...

hvala

iPiky ::

Poglej si kakšne pesmi od Estope (Vino tinto, Como camaron, El del medio de los chichos, Me quedare, La raja de tu falda, Con la mano levanta).
Melendi ima bolj mainstream, a vseeno dobre pesmi (Lagrimas desordenadas, Cancion de amor caducada, Como una vela, Me gusta el futbol).

Svetujem ti da si poiščeš besedila pesmi in poslušaš pesmi ob branju besedil, da se navadiš na njihov način izgovorjave besed, četudi besedil še ne razumeš.

elomat ::

Ali je kaj od tega vsaj v približno pravilni kastiljščini? kdo ve?

Enrique Morente



Camarón de la Isla




Še nekaj od rap glasbe:
Toteking



NACH



Xcese



ZPU



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca (strani: 1 2 3 4114 115 116 117 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5843981674 (4353) I__I
»

dvoumne slovenske pesmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710817 (5786) A. Smith
»

kaj poslušate v avtu?

Oddelek: Loža
333303 (1394) hammock
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221198 (18399) Jerry000
»

Sproščujoče-zatežena glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
121752 (1419) Hexx

Več podobnih tem