» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
120 / 189
»»

V-i-p ::

Par dni nazaj sem dobil od carinske pošte obvestilo o paketu, poslan preko Cainiao Super Economy Global. Itak sem zavrnil, ker je bil stylus pisalo za Note-a, vrednost 1€. Bemtiš, čeprav ga res rabim, sem zavrnil iz principa, jbg :). No, firbec me matra edino, od kje jim moj mail? Na paketih do sedaj je bila vedno moja telefonska, dobil sem pa email. Aja, pa če ima kdo kak "kuli" viška, ZS, thx ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

recmajkemi ::

Na enem od prejšnjih pozivov si verjetno vpisal svoj mail.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

V-i-p ::

recmajkemi je izjavil:

Na enem od prejšnjih pozivov si verjetno vpisal svoj mail.

Nikoli, ker je to bil sploh prvi poziv od carinske pošte. Zato mi je čudno. Tudi vsi prejšnji paketi so imeli desno zgoraj samo "📞 38651xxxxxx" napisano.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Mare2 ::

V-i-p je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Na enem od prejšnjih pozivov si verjetno vpisal svoj mail.

Nikoli, ker je to bil sploh prvi poziv od carinske pošte. Zato mi je čudno. Tudi vsi prejšnji paketi so imeli desno zgoraj samo "📞 38651xxxxxx" napisano.


Čudno tole. :) Meni so tudi email poslali.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ledoman ::

@pygmalion: lahko potrdim Cainiao Super Economy for Special Goods -> DE. Od tam naprej nova nalepka in brez trackinga. Vrednost < 2€

pygmalion ::

ledoman je izjavil:

@pygmalion: lahko potrdim Cainiao Super Economy for Special Goods -> DE. Od tam naprej nova nalepka in brez trackinga. Vrednost < 2€


Hvala za to potrditev - tile so namreč zelo redki. Torej identična izkušnja kot moja pred skoro dvema mesecema.

Zdaj bo zanimivo videti, če bo kakšna sprememba pri Cainiao Super Economy Global. Meni se je en paket konsolidiral z Cainiao Super Economy. Če bo kdo imel kakšno izkušnjo, naj sporoči.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:

ledoman je izjavil:

@pygmalion: lahko potrdim Cainiao Super Economy for Special Goods -> DE. Od tam naprej nova nalepka in brez trackinga. Vrednost < 2EUR


Hvala za to potrditev - tile so namreč zelo redki. Torej identična izkušnja kot moja pred skoro dvema mesecema.

Zdaj bo zanimivo videti, če bo kakšna sprememba pri Cainiao Super Economy Global. Meni se je en paket konsolidiral z Cainiao Super Economy. Če bo kdo imel kakšno izkušnjo, naj sporoči.


Vasi so BUD (Combined Delivery), za BE (Global) je trenutno najblizje potrditvi tisti od ga. A, malo kasnijo BPost, ker bi ze moral dobiti '-Liege-Linehaul Arrival', bo pa v pon/tor ... 99%!

Za Spec.Goods gre pa preko IPZ 2 Deutsche Post (Niederaula), ima tracking 300xxxx od DP!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

polozweii ::

Če pod ceno artikla piše Price includes VAT, ali to pomeni da cena že vključuje davek in ga pri nas ne bo treba plačat?

Vanadium ::

polozweii je izjavil:

Če pod ceno artikla piše Price includes VAT, ali to pomeni da cena že vključuje davek in ga pri nas ne bo treba plačat?


Glih gledal sem en youtube video na to temo in sem hotel isto vprašat. Baje da ni treba samo naša pošta je itak čudna... Tako da če ima kdo info se priporočam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

AEx_1-7 ::

Da, v tej temi je ze veliko info kako narociti z DDP.
Poiscite prodajalce z opcijo 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping' ali 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping' -- naj-hitreje/ceneje, pa tudi brez sitnosti (pa vedno primerjajte skupno ceno pri cimvec prodajalcih).
Ce zelite posredujte link do izdelka/prodajalca pa pogledam (1 ali 2 pogledam, ne mi jih prosim poslati 50+) ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

polozweii ::

Če prav razumem je pomembno da pri pošiljanju piše via AliExpress Shipping

https://www.aliexpress.com/item/2026250...

AEx_1-7 ::

polozweii je izjavil:

Če prav razumem je pomembno da pri pošiljanju piše via AliExpress Shipping

https://www.aliexpress.com/item/2026250...


Na foto se sicer ne spoznam ravno najbolje, ce je cena izdelka OK, veste vi bolje od mene ... stacuna izgleda legit!

Izberite "Free Shipping to Slovenia via AliExpress Standard Shipping", konec sept. bo pri vas (slo bo preko BUD/HU z DDP)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

goba ::

polozweii je izjavil:

Če prav razumem je pomembno da pri pošiljanju piše via AliExpress Shipping

https://www.aliexpress.com/item/2026250...


Ja, to je pomembno.

trueme ::

Kaj pa UPS express saver ali pa DHL, verjetno gre to preko naše pošte? Iščem nekaj kom baterij 18650 za svetilke, pa je večinoma le Seller's Shipping Method, če je kdo naročal in dobil preko AE Shipping se priporočam za info...

AEx_1-7 ::

trueme je izjavil:

Kaj pa UPS express saver ali pa DHL, verjetno gre to preko naše pošte? Iščem nekaj kom baterij 18650 za svetilke, pa je večinoma le Seller's Shipping Method, če je kdo naročal in dobil preko AE Shipping se priporočam za info...


18650 na letalo ne bo slo, razen v poseben namenski container ... (lahko explodira v primeru udara strele v letalo)!
Kaksna je kolicina celic?
LiitoKala?
Kaksen dober vir za LiFePO4 (32700, 26700)?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

trueme ::

Se pravi se mi za nekaj kom ne splača komplicirati in dam Seller's Shipping Method pa kar bo bo...

AEx_1-7 ::

trueme je izjavil:

Se pravi se mi za nekaj kom ne splača komplicirati in dam Seller's Shipping Method pa kar bo bo...


Za samo nekaj kom. bi jaz gledal v smeri NKON ... verjetno overall boljsa opcija (tudi celice bodo preverjeno genuine, no-fakes-there) ...
https://eu.nkon.nl/

LiFePO4?
GDM?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Luka99 ::

AEx_1-7 je izjavil:

trueme je izjavil:

Kaj pa UPS express saver ali pa DHL, verjetno gre to preko naše pošte? Iščem nekaj kom baterij 18650 za svetilke, pa je večinoma le Seller's Shipping Method, če je kdo naročal in dobil preko AE Shipping se priporočam za info...


18650 na letalo ne bo slo, razen v poseben namenski container ... (lahko explodira v primeru udara strele v letalo)!
Kaksna je kolicina celic?
LiitoKala?
Kaksen dober vir za LiFePO4 (32700, 26700)?

jaz ti lahko zrihtam 18650 celice ce rabis samsung 25R, murata vtc6, ...

Cupakabra123 ::

Mi kdo zna pojasniti zakaj je treba placati dvojni davek? Narocil sem nek izdelek iz Etsy-ja, ki je imel ze v ceno vkljucen tax v vrednosti 6eur. Zadeva je potem en cajt stala na carini za uvoz in danes mi je postar racunal se 9eur? WTF? Izdelek sam je stal 24 eur in potem sem na to placal se dvojni davek v vrednosti 15 eur. A se hecajo?

darkolord ::

Prodajalec očitno ni pravilno izpolnil elektronske deklaracije z IOSS številko.

goba ::

trueme je izjavil:

Se pravi se mi za nekaj kom ne splača komplicirati in dam Seller's Shipping Method pa kar bo bo...


Tudi jaz priporočam https://eu.nkon.nl/ . Super ponudba in nikoli nobenih težav.

AEx_1-7 ::

Luka99 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

trueme je izjavil:

Kaj pa UPS express saver ali pa DHL, verjetno gre to preko naše pošte? Iščem nekaj kom baterij 18650 za svetilke, pa je večinoma le Seller's Shipping Method, če je kdo naročal in dobil preko AE Shipping se priporočam za info...


18650 na letalo ne bo slo, razen v poseben namenski container ... (lahko explodira v primeru udara strele v letalo)!
Kaksna je kolicina celic?
LiitoKala?
Kaksen dober vir za LiFePO4 (32700, 26700)?

jaz ti lahko zrihtam 18650 celice ce rabis samsung 25R, murata vtc6, ...


18650 imajo zal prevec minusov in 60+ jih ne nameravam tlaciti skupaj (prevelik volumen, ...), zato gledam alternative v smeri LiFePO4, idealno bi bilo 26700/5000 mAh, ampak it-is-good-to-know, ker nikoli ne reci nikoli -- lahko se malo o ceni napisete, recimo za INR 3500mAh (2500mAh mi je zal premalo, saj to ze imam), NCR, HG2, sony je prevec zasoljena cena in nic posebnega glede vsebine ... itak je trenutno LiIon trg kaoticen ...

Cupakabra123 je izjavil:

Mi kdo zna pojasniti zakaj je treba placati dvojni davek? Narocil sem nek izdelek iz Etsy-ja, ki je imel ze v ceno vkljucen tax v vrednosti 6eur. Zadeva je potem en cajt stala na carini za uvoz in danes mi je postar racunal se 9eur? WTF? Izdelek sam je stal 24 eur in potem sem na to placal se dvojni davek v vrednosti 15 eur. A se hecajo?


Etsy poznam zelo slabo, tema je AE -- ampak v bodoce narocite z DDP, pa opisanega pac ne boste delezni ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Luka99 ::

AEx_1-7 je izjavil:

Luka99 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

trueme je izjavil:

Kaj pa UPS express saver ali pa DHL, verjetno gre to preko naše pošte? Iščem nekaj kom baterij 18650 za svetilke, pa je večinoma le Seller's Shipping Method, če je kdo naročal in dobil preko AE Shipping se priporočam za info...


18650 na letalo ne bo slo, razen v poseben namenski container ... (lahko explodira v primeru udara strele v letalo)!
Kaksna je kolicina celic?
LiitoKala?
Kaksen dober vir za LiFePO4 (32700, 26700)?

jaz ti lahko zrihtam 18650 celice ce rabis samsung 25R, murata vtc6, ...


18650 imajo zal prevec minusov in 60+ jih ne nameravam tlaciti skupaj (prevelik volumen, ...), zato gledam alternative v smeri LiFePO4, idealno bi bilo 26700/5000 mAh, ampak it-is-good-to-know, ker nikoli ne reci nikoli -- lahko se malo o ceni napisete, recimo za INR 3500mAh (2500mAh mi je zal premalo, saj to ze imam), NCR, HG2, sony je prevec zasoljena cena in nic posebnega glede vsebine ... itak je trenutno LiIon trg kaoticen ...

Cupakabra123 je izjavil:

Mi kdo zna pojasniti zakaj je treba placati dvojni davek? Narocil sem nek izdelek iz Etsy-ja, ki je imel ze v ceno vkljucen tax v vrednosti 6eur. Zadeva je potem en cajt stala na carini za uvoz in danes mi je postar racunal se 9eur? WTF? Izdelek sam je stal 24 eur in potem sem na to placal se dvojni davek v vrednosti 15 eur. A se hecajo?

kaj pa 21700 5000mah 9,8A samsung 50E

Etsy poznam zelo slabo, tema je AE -- ampak v bodoce narocite z DDP, pa opisanega pac ne boste delezni ...

AEx_1-7 ::

Luka99 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


18650 imajo zal prevec minusov in 60+ jih ne nameravam tlaciti skupaj (prevelik volumen, ...), zato gledam alternative v smeri LiFePO4, idealno bi bilo 26700/5000 mAh, ampak it-is-good-to-know, ker nikoli ne reci nikoli -- lahko se malo o ceni napisete, recimo za INR 3500mAh (2500mAh mi je zal premalo, saj to ze imam), NCR, HG2, sony je prevec zasoljena cena in nic posebnega glede vsebine ... itak je trenutno LiIon trg kaoticen ...



kaj pa 21700 5000mah 9,8A samsung 50E


21700 = Li-Ion, kajne? Se vsekakor zelim znebiti 'voltage-drop/sag', zato gledam alternative v smeri LiFePO4 (ugodnejsa cena, reciklaza je bistveno boljsa, skoraj ni moznosti eksplozije in samovziga, robustne so bistveno bolj, zdrzijo bistveno vec polnilno/praznilnih ciklov, ...), kjer CN ponudba postaja zelo interesantna (kaj in kdaj dobis je drugo).

Lahko se malo o cenah napisete (10 kos, 100 kos, 1000 kos), pa da ni roba kaksen re-wrap, BP-reject, refurb, ... ker 8-10 EUR/kos lahko kar pozabite! Sammy/INR so sicer top/top (a pre-drago, sploh za te navite kapacitete/eng. gostote).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Samael ::

murata vtc6

AEx_1-7 je izjavil:

sony je prevec zasoljena cena in nic posebnega glede vsebine ...

Razen, da so glede na kapaciteto najzmogljivejše 18650 high drain baterije na trgu, a? :)

In ne LG ICR18650-HG2 20A in Samsung INR18650-30Q 15A, kot še edine v tem (kapaciteta/Amp) rangu jim ne pridejo niti blizu.
Ampak zdaj smo že offtopic. Na temo litijevij 18650/21700/26650 običajno več povemo tu.
Samael != Samuel

AEx_1-7 ::

Samael je izjavil:

murata vtc6

AEx_1-7 je izjavil:

sony je prevec zasoljena cena in nic posebnega glede vsebine ...

Razen, da so glede na kapaciteto najzmogljivejše 18650 high drain baterije na trgu, a? :)

In ne LG ICR18650-HG2 20A in Samsung INR18650-30Q 15A, kot še edine v tem (kapaciteta/Amp) rangu jim ne pridejo niti blizu.
Ampak zdaj smo že offtopic. Na temo litijevij 18650/21700/26650 običajno več povemo tu.


Prav, bomo nehali ... tista tema je o svetilkah (tudi OP je spraseval o 18650 zanje) ... o cemer sam razpredam je pa (jasno) za BP za VESC ... celotno sliko je potrebno gledati (ESC, BLE, BMS), cont-high-A-drain ne rabim (10A/cell je vrh glave), ker 60km/h ne mislim noreti nikoli!

18650 porivajo zato ker se jim mastno splaca (marze so vesoljske) in edina prednost je nizka teza (zame to ni kljucno), ostalo so samo minusi, in to veliki, IMHO (based on experience thus far, EVE).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

mitjau ::

Vanadium je izjavil:

polozweii je izjavil:

Če pod ceno artikla piše Price includes VAT, ali to pomeni da cena že vključuje davek in ga pri nas ne bo treba plačat?


Glih gledal sem en youtube video na to temo in sem hotel isto vprašat. Baje da ni treba samo naša pošta je itak čudna... Tako da če ima kdo info se priporočam...



Plačaš samo storitve carinskega posredovanja, t.i. neposredno carinsko zastopanje. Pri Carinski pošti je to 2,5€ do vrednosti 150€.
Pozovejo te za kopijo računa, če je vidno plačilo VATa (DDV) dobiš dan kasneje. :)

Ales ::

mitjau je izjavil:

Plačaš samo storitve carinskega posredovanja, t.i. neposredno carinsko zastopanje. Pri Carinski pošti je to 2,5€ do vrednosti 150€.
Pozovejo te za kopijo računa, če je vidno plačilo VATa (DDV) dobiš dan kasneje. :)

Če bi dejansko bral to temo in pa tisto o carini, bi vedel, da to trenutno ne poteka ravno tako in se pogosto lepo plačuje dvojni DDV, because reasons. Potem pa lahko zahtevaš nazaj. Ali pa tudi ne.

Vetrpiha ::

AEx_1-7 je izjavil:

Samael je izjavil:

murata vtc6

AEx_1-7 je izjavil:

sony je prevec zasoljena cena in nic posebnega glede vsebine ...

Razen, da so glede na kapaciteto najzmogljivejše 18650 high drain baterije na trgu, a? :)

In ne LG ICR18650-HG2 20A in Samsung INR18650-30Q 15A, kot še edine v tem (kapaciteta/Amp) rangu jim ne pridejo niti blizu.
Ampak zdaj smo že offtopic. Na temo litijevij 18650/21700/26650 običajno več povemo tu.


Prav, bomo nehali ... tista tema je o svetilkah (tudi OP je spraseval o 18650 zanje) ... o cemer sam razpredam je pa (jasno) za BP za VESC ... celotno sliko je potrebno gledati (ESC, BLE, BMS), cont-high-A-drain ne rabim (10A/cell je vrh glave), ker 60km/h ne mislim noreti nikoli!

18650 porivajo zato ker se jim mastno splaca (marze so vesoljske) in edina prednost je nizka teza (zame to ni kljucno), ostalo so samo minusi, in to veliki, IMHO (based on experience thus far, EVE).

18650 so po 2.5 eur.
LiFePo se pa za skuterje nabavlja kitajske.

AEx_1-7 ::

Vetrpiha je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Prav, bomo nehali ... tista tema je o svetilkah (tudi OP je spraseval o 18650 zanje) ... o cemer sam razpredam je pa (jasno) za BP za VESC ... celotno sliko je potrebno gledati (ESC, BLE, BMS), cont-high-A-drain ne rabim (10A/cell je vrh glave), ker 60km/h ne mislim noreti nikoli!

18650 porivajo zato ker se jim mastno splaca (marze so vesoljske) in edina prednost je nizka teza (zame to ni kljucno), ostalo so samo minusi, in to veliki, IMHO (based on experience thus far, EVE).

18650 so po 2.5 eur.
LiFePo se pa za skuterje nabavlja kitajske.


PLEASE, do tell us more (EVE se sicer/lahko dobi za 1.50 EUR), I am all ears, because we seem to have just hit a jack-pot!
18650 je lahko 1000mAh ali pa 3500mAh in teh slednjih za 2.50 jasno ni nikjer (razen morda tistih polnjenih le s peskom), pa da so seveda A-grade, in ne fakes (gone-with-a-wind).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Vetrpiha ::

Gledam in so že pošle. Sony Murata.
Imaš pa še Panasonic model 2016, Sanyo, morda kak LG.
Vse nad 2500 mAh in vse okrog 3 eur ali manj (brez davka pa še manj) panasonic še je na voljo @nkon.nl

Poglej še to
https://m.facebook.com/batterymooch/pho...
Morda najdeš kje poceni rewrape

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

hojnikb ::

vcasih se najde tudi kaksen poceni refurbish z rejected packov ali kaj takega.
#brezpodpisa

AEx_1-7 ::

hojnikb je izjavil:

vcasih se najde tudi kaksen poceni refurbish z rejected packov ali kaj takega.


Se strinjam in vsekakor vredno slediti ponudbi NKON, navkljub precej visjim cenam zadnje leto (refurb, re-wrap, ...), tezava pa nastane, ko gre za potrebo po konsistenci celotnega BP iz takih celic (govorimo 40+ kos) in seveda vprasanje na 1.000.000 dolarjev -- kako bo z interno-resistenco skozi cas uporabe -- vemo namrec, da je tu Samsung zelo zelo dober, ostalo je pa lahko loterija.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

Vetrpiha je izjavil:

Gledam in so že pošle. Sony Murata.
Imaš pa še Panasonic model 2016, Sanyo, morda kak LG.
Vse nad 2500 mAh in vse okrog 3 eur ali manj (brez davka pa še manj) panasonic še je na voljo @nkon.nl

Poglej še to
https://m.facebook.com/batterymooch/pho...
Morda najdeš kje poceni rewrape


Ciljano je bilo izkljucno na kaksen dober vir za LiFePO4 (32700, 26700) ... LiitoKala je dobava 3 mesece, sicer pa spremljam en podoben projekt v teku nekoga iz US, cakam na realne field-teste, pa da vidimo kaj je res in kaj bull -- tipo si je sestavil 14s2p iz Lii-70A 3.2V 32700 7000 mAh ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Vetrpiha ::

Kar se tiče samih baterij in njih degradacijo, si poglej FB link.
Za LiFePo bom probal poiskati reviewerja.

Ales ::

Naj nekdo preimenuje temo, AliExpress je čisto offtopic zgleda... >:D

AEx_1-7 ::

Vetrpiha je izjavil:

Kar se tiče samih baterij in njih degradacijo, si poglej FB link.
Za LiFePo bom probal poiskati reviewerja.


Sorry, no FB. Dajte link an AE kjer se lahko naroci ... in kako je z low temperatures sensitivity.

Referencno bi bilo recimo zazeljeno:
https://lygte-info.dk/

Ja, g. Ales, saj bomo pri AE narocili, ce se znamo, tako da smo on-topic ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Luka99 ::

dam 6€ po komadu 21700 samsung 50E vec v zs

gansta ::

če smo že off topic:

Kaj pa priporocate za naredit si polnilni "pack" iz 21700, da lahko pustis tudi polne na mizi dlje casa?
Recimo do max 30V in čimvečja kapaciteta 15-20 Ah, pa da omogoča tok praznjenja 30A (to je potem polnilni tok za polnilce)?

thxslo ::

Ti ne pomaga izbrat Saver če ti pa potem posiljajo z China Post Registered Air Mail ..
Očitno jim bo treba ob vsame nakupu še na private pisat!!!

stara mama ::

gansta je izjavil:

če smo že off topic:

Kaj pa priporocate za naredit si polnilni "pack" iz 21700, da lahko pustis tudi polne na mizi dlje casa?
Recimo do max 30V in čimvečja kapaciteta 15-20 Ah, pa da omogoča tok praznjenja 30A (to je potem polnilni tok za polnilce)?

Takele specifikacije spadajo direkt v e-bike segment.
Marsikateri so sestavljeni iz 21700 celic, lahko pa dobiš tudi prazne škatle pri kitajcih, če res hočeš sam delat. Ampak ponavadi je dražje kot že sestavljen paket, imaš pa vsaj celice ki jim zaupaš.
Evo, ko je že AE tema:
https://www.aliexpress.com/item/4001247...

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

gansta je izjavil:

Kaj pa priporocate za naredit si polnilni "pack" iz 21700, da lahko pustis tudi polne na mizi dlje casa?
Recimo do max 30V in čimvečja kapaciteta 15-20 Ah, pa da omogoča tok praznjenja 30A (to je potem polnilni tok za polnilce)?


Polnih ni priporočljivo dalj časa imeti. Sprazniš na ~3.8V in napolniš ko spet rabiš.

30V = 7-8 celic zaporedno, vzporedno jih daš kot rabiš kapacitete in toka.

Tok polnjenja pogledaš po specifikaciji - ponavadi je nekje med 50% in 100% kapacitete v eni uri - če imaš celico 3000mAh je to 1.5A - 3A. In pomnožiš s številom vzporednih celic.

Sam sem baterije kupoval pri NKON. Direkt od kitajskih posrednikov je vprašanje kaj dobiš in ni lih stvar s katero bi se igral.

AEx_1-7 ::

thxslo je izjavil:

Ti ne pomaga izbrat Saver če ti pa potem posiljajo z China Post Registered Air Mail ..
Očitno jim bo treba ob vsame nakupu še na private pisat!!!


V takem primeru potem gre --> DISPUTE (SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED)!
And order elsewhere (scam-seller-press)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

Luka99 je izjavil:

dam 6EUR po komadu 21700 samsung 50E vec v zs


Thanks, no-go (ne rabim navite robe, ker je zivljenska doba prekratka, iscem vsaj 2000 polnilnih ciklov, za e-bike z VESC)!
LiFePO4 only, recimo:
LiitoKala Lii-40E
LiitoKala Lii-70A

I am all ears about your best offer (fco si)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

Luka99 je izjavil:

dam 6€ po komadu 21700 samsung 50E vec v zs


A pre-prodajate tole (pa ste tudi malo VAT kreativni verjetno):
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

Recimo, 1000 kos, pod 3.50? Gre?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

darkolord ::

Dovolj bo z baterijami v tej temi ...

Kresenc ::

Ziujo.
Nisem bil nic pozoren na ddv ipd. In sem narocil 1eu zadevo iz Alija in potem sem privolil v carinsko posredovanje in placal 2.7eu lol ob prejemu.

Zanima pa me ce, narocim nekaj iz britanskega ebaya za 17eu, koliko me bo potem prislo use skupaj stat? Teh 17eu,potem se ddv 22% in 2.5eu carinskega posredovanja?

Hvala za odgovore.

AEx_1-7 ::

Kresenc je izjavil:

Ziujo.
Nisem bil nic pozoren na ddv ipd. In sem narocil 1eu zadevo iz Alija in potem sem privolil v carinsko posredovanje in placal 2.7eu lol ob prejemu.

Zanima pa me ce, narocim nekaj iz britanskega ebaya za 17eu, koliko me bo potem prislo use skupaj stat? Teh 17eu,potem se ddv 22% in 2.5eu carinskega posredovanja?

Hvala za odgovore.


Darko pravi da je tema AE ne ebay, sicer brise.

Ampak -- narocite z DDP oz. naj vam posljejo iz EU skladisca! Ostale opcije vam odsvetujem!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Kresenc ::

Kje pa lahko izberem DPD oz. Iz EU skladisca? Hvala!

Ales ::

Kresenc je izjavil:

Kje pa lahko izberem DPD oz. Iz EU skladisca? Hvala!

Posbej temo imaš za eBay, tam so stvari malo drugačne.
««
120 / 189
»»