» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
270 / 320
»»

knap ::

Zimonem je izjavil:

Itak so že kaki dve leti, čudni.
Kaj je pa kaj novega pri floodarkah?


Jaz bi gledal lučke z več ledicami

Fireflies E12R



Noctigon K9.3
Sofirn SP36 Pro
Haikelite HK04

Itd.

OZZY ::

ŽAl so zame večinoma uporabne lučke, ki majo vsaj 2-3 baterije. Da mi ne crkne po kaki uri pa pol uporabe. Če že grem na sprehod se nočem ukvarjat z menjavo baterij vmes. Za okoli bloka/hiše pa je marsikaj uporabno.
Go with the flow.

Samael ::

Imho. bolj stvar osebnih preferenc, kot dejanske uporabe. Jaz pa recimo, raje vzamem manjšo/lažjo lučko na eno baterijo, pa če vem, da bom mogoče potreboval daljši runtime, dam eno, dve ... rezervni v žep ali nahrbtnik.
Backup baterija v žepu nahrbtnika se mi zdi uporabi prijaznejša, kot naokoli trogati večinoma enkrat debelejšo in težjo svetilko, ampak ja, na koncu povsem stvar osebnih preferenc in želja.
Samael != Samuel

OZZY ::

Jaz tko al tko za vsako naredim vrvico za okoli roke (paracord style). Tko da sploh ni panike.
Go with the flow.

GupeM ::

Kaj jo skozi na full furaš? Meni naglavna (18650) zdrži več kot en teden, vsak dan ena ura. Jo mam pa večinoma na minimum, razen če grem po težjem terenu. Takrat pa malo nabijem svetilnost.

OZZY ::

Ma mam jaz tudi take naglavne, ki imajo battery pack.. 4x3400-3500 mah not. To drži kar lep čas na cc 400-600 lumnov, da lepo gledaš pred sabo. Mam tudi take, ki imajo samo 1x18650.. samo to ne drži toliko časa.
Drugače pa pri ročnih mam rajši, da vidim več kot premalo. Tako da mi take držijo cc 4-5 ur brez problema (not pa 4x samsung 30q baterije). Zdej sem nabavil 2x ki imajo po 3x 21700 baterije.. kapaciteta pa bo enaka oz. višja (doma mam samsung 40t pa tudi take z 5000 mah kapacitete).. Lučki sta WildTrail WT90 ter convoy 3x21a.Convoy še ni prišla, z WT90 pa še nisem šel ven.
Go with the flow.

GupeM ::

Ja to je logično, da ena ne drži toliko časa kot 4. Ni mi pa logično, kaj rabiš tako močno svetlobo. Meni ena 3000 mAh zadostuje za 6-8 ur, pa še ni prazna, ampak jo pač vseeno dam filat. Veliko soka pa verjetno res nima več.

Se mi je samo enkrat zgodilo, da mi je sredi sprehoda začela utripat, da bo kmalu prazna. Ampak takrat je dolgo nisem uporabljal pa zunaj je bilo cca -10 °C. Ampak kljub občasnemu utripanju sem še vedno lahko naredil celoten sprehod.

Furbo ::

Uh jaz imam za tek in v (obljudene) hribče čisto navadno najcenejšo čelko od LedLenserja, pa je ok.
Sem probal močnejše zadeve, pa je nadležno, ker moraš ves čas manjšati moč, da ne zaslepiš mimoideč folk, ki ima še brljivke iz socializma. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OZZY ::

GupeM je izjavil:

Ja to je logično, da ena ne drži toliko časa kot 4. Ni mi pa logično, kaj rabiš tako močno svetlobo. Meni ena 3000 mAh zadostuje za 6-8 ur, pa še ni prazna, ampak jo pač vseeno dam filat. Veliko soka pa verjetno res nima več.

Se mi je samo enkrat zgodilo, da mi je sredi sprehoda začela utripat, da bo kmalu prazna. Ampak takrat je dolgo nisem uporabljal pa zunaj je bilo cca -10 °C. Ampak kljub občasnemu utripanju sem še vedno lahko naredil celoten sprehod.


za po hosti in kakih ozkih potkah je zame vedno pomembno, da vidim kot je treba.
Drugače pa če pogledam čelke Npr. nitecore HC60 in HC65 ki jih imam je velika razlika ali uporabljaš pri cc 200lm ali 400lm, ki čas več kot prepolovi (hc60). Hc65 naj bi dala nekaj več od sebe ampak na high pa približno enako dolgo dela.
Če pa grem pri tastarih na obisku zvečer čez travnike/hosto/polja itd. pa vzamem ročno. Takrat ne gledaš samo kaj je pred tabo in te zanima še kaj drugega okoli. noč ima pač svojo moč :). Mam pa vedno 2x ročne s sabo. Eno bolj flood in eno throw.. Jih ni problem nositi v toku. Za vsako pa tudi naredim posebej vrvico, da jo lažje nosim v roki pri uporabi. Vsake toliko časa pa gredo določene lučke naprej sorodstvu, da mi ne ležijo doma zaradi pretirane neuporabe. Sicer so vedno kot nove tko da če jo komu dam za darilo ne ve ali je nova al rabljena :).
Go with the flow.

hunter01 ::

Kake vrvice to delaš? Dej sliko kakšno, da vidimo :)

OZZY ::

1
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

Nekako v tem stilu z modifikacijo, da dodam še en del za okoli zapestja .

Sem pa naredil tudi približno tako varjanto za tok, s tem da je veliko večja odprtina in ti potem lepo notri sede, ker je glava veliko širša.
Go with the flow.

knap ::

OZZY je izjavil:

Ma mam jaz tudi take naglavne, ki imajo battery pack.. 4x3400-3500 mah not. To drži kar lep čas na cc 400-600 lumnov, da lepo gledaš pred sabo. Mam tudi take, ki imajo samo 1x18650.. samo to ne drži toliko časa.
Drugače pa pri ročnih mam rajši, da vidim več kot premalo. Tako da mi take držijo cc 4-5 ur brez problema (not pa 4x samsung 30q baterije). Zdej sem nabavil 2x ki imajo po 3x 21700 baterije.. kapaciteta pa bo enaka oz. višja (doma mam samsung 40t pa tudi take z 5000 mah kapacitete).. Lučki sta WildTrail WT90 ter convoy 3x21a.Convoy še ni prišla, z WT90 pa še nisem šel ven.


Prosim povej kaj več o WT90.
Hvala
LP

MTB ::

Mojstri, zagotovo kdo od vas ve kako izključiti osvetlitev gumba na FT03, ko je ugasnjena. Včasih sveti, včasih ne.
V navodilih sicer piše Advanced UI settings (while in the battery check mode), ampak je dodano (FT03 afer hardware change).
Kak namig?

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Okapi ::

Jaz še vedno mislim, da bi moral nekdo narediti takšno lučko - z ledico na obeh koncih. Ena usmerjena, druga razpršena. Uspeh zagotovljen.;)

Furbo ::

Naredi kikstarter, kitajc bo takoj skopiral, skenslaš kikstarter, naročiš lučko. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

okapi, si mal preveč nove epizode starwars gledal :)

eventyrer ::

Okapi je izjavil:

Jaz še vedno mislim, da bi moral nekdo narediti takšno lučko - z ledico na obeh koncih. Ena usmerjena, druga razpršena. Uspeh zagotovljen.;)



pritisneš napačen gumb in ne rabiš nobene lučke več...itak boš slep še cel večer (če ne še dlje). :)

Samael ::

perci je izjavil:

okapi, si mal preveč nove epizode starwars gledal :)

Samael != Samuel

firbec ::

MTB je izjavil:

Mojstri, zagotovo kdo od vas ve kako izključiti osvetlitev gumba na FT03, ko je ugasnjena. Včasih sveti, včasih ne.

4x na hitro pritisneš ON/OFF gumb.
In istotak 4x na hitro pritisneš ON/OFF gumb, kadar želiš, da je stikalo zopet osvetljeno medtem, ko je svetilka ugasnjena.

deadbeef ::

Jaz uporabljam kar tole:

SureFire V1-B VAMPIRE(R)

https://www.surefire.com/products/illum...

lubej1 ::

300 USD :'(

matobeli ::

Večja težava je 250lm in CR123 baterija. Je pa to svetilka za na orožje in uporabo z napravami za nočno opazovanje. Torej nekaj kar so leta nazaj nosil v Afganistan. Odvisno od takratnega razpisa.

Za vse ostalo je pa zgolj 300USD vredna svetilka ki opravi slabše delo kot S2+ za 10usd.

OZZY ::

knap je izjavil:

OZZY je izjavil:

Ma mam jaz tudi take naglavne, ki imajo battery pack.. 4x3400-3500 mah not. To drži kar lep čas na cc 400-600 lumnov, da lepo gledaš pred sabo. Mam tudi take, ki imajo samo 1x18650.. samo to ne drži toliko časa.
Drugače pa pri ročnih mam rajši, da vidim več kot premalo. Tako da mi take držijo cc 4-5 ur brez problema (not pa 4x samsung 30q baterije). Zdej sem nabavil 2x ki imajo po 3x 21700 baterije.. kapaciteta pa bo enaka oz. višja (doma mam samsung 40t pa tudi take z 5000 mah kapacitete).. Lučki sta WildTrail WT90 ter convoy 3x21a.Convoy še ni prišla, z WT90 pa še nisem šel ven.


Prosim povej kaj več o WT90.
Hvala
LP


Sej ni veliko za povedati. Dobil sem jo za cc 150 evrov. Mam pa črno. Gre pa za dokaj masivno zadevo. Skupaj z baterijami je teža že blizu kile. Rabiš tudi dobre baterije 25A+, da si ziher. Na turbo se ne segreje tok hitro in drži svetilnost kar nekaj časa na tej nastavitvi, kar pa ne rabiš dolgotrajno. Hlajenje je dobro. Je pa to samo ena ledica tako da se ne greje preveč pri normalni uporabi. Sama barva svetloba mi je OK. Kvaliteta izdelave je OK. Moja je prišla brez kakšnih poškodb.
Kot rečeno jo še nisem peljal na sprehod tako da glede snopa ne morem kaj veliko povedati. Ima pa glede na navodila kar zanimive nastavitve glede svetilnosti. Vendar nekako še vedno preferiram "ramping mode".
Go with the flow.

gregor ::

Polnilec za telefon. :)

M21D CULPM1.TG with reversed charge



Samael ::

Convoy M21 D (ob A,B,C-U) v različici s charging portom in Osramovo super ozko throw KW CULPM1.TG ledico? C8 has evolved.
Deluje zanimivo in nese najbrž super daleč, čeprav sta splošni populaciji xhp50.2 in xhp70.2 različici najbrž uporabnejši.

A so to tvoji ali Simonovi prsti? :D
Samael != Samuel

eventyrer ::

firbec je izjavil:

MTB je izjavil:

Mojstri, zagotovo kdo od vas ve kako izključiti osvetlitev gumba na FT03, ko je ugasnjena. Včasih sveti, včasih ne.

4x na hitro pritisneš ON/OFF gumb.
In istotak 4x na hitro pritisneš ON/OFF gumb, kadar želiš, da je stikalo zopet osvetljeno medtem, ko je svetilka ugasnjena.


Lol, upam da to stikalo zdrži veliko milijonov klikov.

FireSnake ::

Kaj pa na BLF Q8? :)


Edit:
Kako se nazaj vklopi sem hitro našel (torej se da tudi izklopiti):
FROM OFF:

3 fast clicks.

Then, one long press, until the light blinks like this #-#------#

Then, 2 fast clicks.

Wait until the light stops blinking like crazy. About 15 seconds.

If it is not turned on then, either you did something wrong, or something is broken.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Samael je izjavil:

Convoy M21 D (ob A,B,C-U) v različici s charging portom in Osramovo super ozko throw KW CULPM1.TG ledico? C8 has evolved.
Deluje zanimivo in nese najbrž super daleč, čeprav sta splošni populaciji xhp50.2 in xhp70.2 različici najbrž uporabnejši.

A so to tvoji ali Simonovi prsti? :D


če bi bili moji prsti, bi bil tepih v ozadju ;):))
slike so iz FB

če se ne motim, gre za 26800 lučko :(
ne vem kaj je narobe z 21700 ali 26650...

LP

Samael ::

A ta je tista 26800,ki smo jo pred casom ze omenili? To pa naj kar obdržijo...
Le kdo si želi lučke z nestandardnim formatom baterij, ki jih ni ali pa vsak čas ne bo nikjer za dobiti.

Nekaj Convoy M21 izvedb (A,B,C?) je mislim da na 21700.
Samael != Samuel

gregor ::

gregor je izjavil:

morda FT03 - za daljš domet, večjo wow faktor

................

iz FB
nova Convoy lučka

A new SBT90.2 flashlight model, 81mm head, using 26800 battery





sedaj je še Simon skočil na 26800 format

ne vem kakšen je razlog za uvedbo tega formata baterij v lučke, morda lažje dobvljive kvalitetne celice?

LP


hmmm, morda pa ne gre za 26800 lučko, na prejšnji strani sem našel to zgoraj, torej SBT90.2 in tudi izgled je drugačen

prej Convoy (Simon) 2 leti ni dal ven novega modela, sedaj pa vsak teden nekaj novega, kar mala zmešnjava, še posebej ker imajo tako podobna imena :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

kumer ::

Legendarna FT03 :) z novo ledico

Astrolux FT03 SFT40 2200lm 1300m Flashlight Released

Coupon price:$39.99
Coupon Code:BG03SFT40

Flux: 2200lm
Intensity: 400,000cd
Range: 1300 meters
Battery: support 26650/21700/18650
Type-C 2A Fast Charging
IPX7 Waterproof,1.5M Impact resistance

New Astrolux® FT03 SFT40 1300m 400000CD 2200lm Long Shoot Strong LED Flashlight Type-C Rechargeable 18650/21700/26650 Powerful LED Torch
https://www.banggood.com/New-Astrolux-F...

lubej1 ::

kako skrbite za vaše baterije, ki jih ne uporabljate dlje časa, imate na zalogi za boljše čase ;)
ali jih kaj praznite, polnite, kako pogosto, ali jih povsem napolnite...?

skratka, čim več na to temo me zanima

hvala

LP

Samael ::

Idealno shranjevanje litijevih baterij je v hladnem prostoru pri od 40% do 80% napolnjenosti, nikakor pa ne 100%.

Tako velik razpon je zato takšen, ker je precej odvisno od okoliščin oz. namena shranjevanja. Najbolj idealno je tam okoli 40% (kar je cirka 3.65V - 3.79V) vendar, če obstaja možnost, da bodo baterije dolgo na lagerju (v smislu nekaj let) zaradi faktorja samoizpraznitve ostani na 75% do 80% (kar je cirka 3.87V - 3.98V). Pa tudi v primeru sile iz takšne baterije iztisneš še nekaj uporabe.

Sam imam običajno kakšne 3 - 4 baterije vedno napolnjene na max, to so te, ki jih imam že v lučkah (v primeru potrebe ti namreč lučka nič ne koristi, če so baterije prazne), tiste shranjene pa, če sem jih sam polnil, pustim tam na nekih 80%, če so še nove, pa običajno pridejo tam na nekih 70% - 75% in pustim tako - vendar vsako sprva vseeno vtaknem v polnilec, da vidim v kakšnem stanju je (voltaža, notranji upor).

Je pa tako, da bo zob časa slej ko prej načel tudi shranjene baterije, pa a bo to zdaj čez 9 let, kakšno prej, pozneje ... imho. ni vredno okoli tega pretirano diplomirati. V desetih letih življenja se zgodi veliko, litijeve baterije pa glede na rok trajanja niso tako drage. Boš že kupil nove, ko/če bo treba :)
Samael != Samuel

lubej1 ::

hvala za podroben odgovor

kako pa nastaviš polnilec, da ti napolni npr. samo 75-80%
se to sploh da narediti, npr. na liitokala lii-500?
oz je pač potrebno biti zraven in vzeti ven celice, ko dosežejo 80%

LP

Samael ::

S temi običajnimi budget polnilci žal ne moreš nastaviti. Verjetno bi potreboval kakšen "hobby charger" al pa kaj v tem smislu.
Jaz uporabljam tudi lii-500 ali kaj temu podobnega in vsake toliko časa vržem oko na zaslon polnjenja. Saj ni zdaj da gledam non stop ali pa da ima kaj veze, če je 3.85v ali pa 3.95V, razen če bi se šel kakšne teste samoizpraznitve al pa kaj.
Samael != Samuel

matobeli ::

Jaz morm rečt da se ne sekiram pretirano, na zalogo jih ne kupujem, imam jih pa vseen kar nekaj, ene 10x 18650, 10x 21700 in 4x26650. Baterije res niso drage, pa zaenkrat ne zgleda da se bodo dražile ali zginle iz proizvodnje. Edin za 26650 me mal skrbi, ta format bo šel na smetišče zgodovine :))

gregor ::

kumer je izjavil:

Legendarna FT03 :) z novo ledico

Astrolux FT03 SFT40 2200lm 1300m Flashlight Released

Coupon price:$39.99
Coupon Code:BG03SFT40

Flux: 2200lm
Intensity: 400,000cd
Range: 1300 meters
Battery: support 26650/21700/18650
Type-C 2A Fast Charging
IPX7 Waterproof,1.5M Impact resistance

New Astrolux® FT03 SFT40 1300m 400000CD 2200lm Long Shoot Strong LED Flashlight Type-C Rechargeable 18650/21700/26650 Powerful LED Torch
https://www.banggood.com/New-Astrolux-F...


še malo ceneje:

koda F06666 za 37,99 USD
ni pa mi jasno ali mora bit poštnina "Eu priority line" za dobavo brez ddv, carine?

-------------------

Astrolux FT03
https://imgur.com/a/9sq3DVH

Astrolux FT03 XHP50.2 green, ss
https://imgur.com/a/v8Lz0vO

LP

Furbo ::

In kaj je fora te nove ledice, kaj bo drugače?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Meni deluje kot izboljšana dedomed različica SST40.
Menda ima celo pri visoki temperaturi (6500k) še vedno lepo, nemodrikasto tinto, spominja na SST40 vendar je dedomed (brez silikonske kupole čez ledico), kar pomeni kljub relativno širokem snopu (še daljši?) domet, širok hotspot brez "krogcev", se pri podobno svetilnosti kot SST40 menda segreva celo manj ...
Torej na kratko, super kombinacija svetilnosti in throwa, pri tem pa luminosove ledice niso nekaj drage.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

vse o tej novi ledici pa je tukaj:

https://budgetlightforum.com/node/78168

Conclusion: great led for throwy direct drive flashlights, best luminance of all 2×2mm dies I think. Impossible to destroy. But a quick luminance calculation shows that the luminance is still a bit lower than the smaller 1×1mm die Osram Boost HL led and the "White Flat" (Osram KW CSLNM1-TG). Those should throw a bit further, though with smaller hotspot and less output.


gregor ::

če je morda kdo spregledal :)

LUMINTOP GT94X
4* SBT90.2 24000lm 2950m 4*21700 Thrower Searchlight

Specifications:
Emitter: 4x Luminus SBT90.2 LED cool white, mounted on copper DTP MCPCB
Flux: >24,000 lm
Intensity: >- kcd (ANSI throw ~2950 m)
Firmware: Tom E's open-source NarsilM v1.3 adapted by Texas_Ace

User interface:
1] By default the GT94X is set to use the very intuitive Narsil smooth RAMPING UI. Instant access to a 21A TURBO mode is also provided.
2] A more conventional discrete level MODE-SET UI is available as an alternative. Anyone of 12 pre-defined mode-sets can be selected.
3] MOMENTARY mode is useful for signaling purposes or rapidly/briefly lighting up targets.

mare85slo ::

3] MOMENTARY mode is useful for signaling purposes or rapidly/briefly lighting up targets.

Pr 24k lumnih, ja, vush de :D

Zanimiva lampa, sam prevelka za karkol uporabnega.

matobeli ::

Mrbit je pa tole res bolj za kakšno plovilo mišljeno. Alpa za praholovilec.

__Devil__ ::

Jaz sem si tudi nabavil Goobay naglavno svetilno iz mimovrste, ima rdečo in zeleno led luč vgrajeno, ve kdo zakaj je to uporabno? In 3 različne svetilnosti in dva načina osvetlitve, kot tudi GP Discovery C32 za 13EUR nekje z nastavljivim fokusom. Oboje deluje na 3x AAA baterije. Za domačo rabo odlično! Vidim, da imate nekateri res OP svetilke, to so že pravi reflektorji, s tako svetilnostjo te res nebi smelo bit strah iti sam po gozdu ponoči :D

Ima pa Aliexpress kar veliko dobre ponudbe, svetilke z novimi čipi so močne, tudi tsite za kolesarjenje.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Rdeča in zelena sta za ponoči, da ti ne uničita nočnega vida in zbudita partnerke ;)

gregor ::

nove barve Convoy 4X18A

lubej1 ::

zanimiva lučka, če se ne motim, še nisem videl OP (orange peel) reflektorja za 3 ledice

WildTrail WT3M 3* XHP50.2/SST40 5500-6800lm High Lumen Compact EDC 21700 Battery Type-C Rechargeable Super Bright Waterproof Outdoor Mini LED Torch Searlight - Silver XHP50.2
https://www.banggood.com/WildTrail-WT3M...

Price: $42.05
Coupon: BGWT3M



gregor ::

Še ena koda:

$ 40.24-41.96
code: BGWT3M
««
270 / 320
»»