» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
108 / 189
»»

hojnikb ::

buttcrack je izjavil:

Poljaki iz poljskega skladišča ne plačujejo ekstra 23%.

Tista cena, ki je v štartu, je tudi na koncu. Nam pa pribijejo 22%

vir?
#brezpodpisa

ManDriver ::

buttcrack je izjavil:

Poljaki iz poljskega skladišča ne plačujejo ekstra 23%.

Tista cena, ki je v štartu, je tudi na koncu. Nam pa pribijejo 22%

Ni logično, če je EU enoten trg!?!
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

FX6300B ::

Če je prodajalec izven eu pa tud ce ma skladisce v eu zmerej pribijejo ddv

Ima kdo kakšno informacijo kako je zdej z tem ker lahko das v nastavitvah davčno številko(od firme) notri in ne prišteje davka, ve kdo kakšen je potem postopek gre na carino al dobiš normalno itd je treba kam kej poslat.. hvala :))
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

pygmalion ::

Cainiao Super Economy je prišel z belgijsko sledilno številko.
Cainiao Super Economy for Special Goods je prišel iz Nemčije.

Oboje je prišlo brez kakršnihkoli podatkov o odvedenem davku na pošiljki. Bilo je že ocarinjeno v Belgiji / Nemčiji in se je izognilo slovenski carinski pošti.

pygmalion ::

Moj trenutni mini spisek kurirjev, ki se izogibajo slovenski carinski pošti, saj so njihovi paketi ocarinjeni drugje znotraj EU

AliExpress Standard Shipping - HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping - HU, tracking number
Cainiao Super Economy - BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods - DE
Special Line-YW - LU, tracking number, tracking

Zadnja linija na osnovi (nepopolnega) poročanja, zato ni 100% zanesljiva

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Danes sem ložil dispute, ker je včeraj potekel rok za dostavo, izdelka nisem prejel.

A bojo sedaj še kaj težil ali zgolj vrnili denar?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

urbecar ::

Prodajalec bo predlagal, da še malo počakaš. Ti boš zavrnil predlog in Aliexpress bo razrešil pritožbo z vračilom celotne kupnine.

buttcrack ::

hojnikb je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Poljaki iz poljskega skladišča ne plačujejo ekstra 23%.

Tista cena, ki je v štartu, je tudi na koncu. Nam pa pribijejo 22%

vir?

Stran s kuponi, ki jo ureja poljak.
Tiste cene, ki jih on zapiše že vključujejo poljski ddv 23%. Če grem jaz to kupit, je 22% dražje oz je cena enaka do chekouta.

urbecar je izjavil:

Prodajalec bo predlagal, da še malo počakaš. Ti boš zavrnil predlog in Aliexpress bo razrešil pritožbo z vračilom celotne kupnine.

V četrtek je poteklo 75 dni, v petek dobil mail s carine. Danes zavrnil naj počakam. Če dobim denar nazaj, pošljem podatke, sicer bom pa zavrnil. Za 3€ izdelek ne bom plačal 3€ ekstra.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

A das ta link od poljaka s kuponi, lahko na ZS ;)

Morda se ni posodobljena po 1.6??

BlackHole ::

Za nekaj artiklov naročenih maja (ki jih še nisem prejel), sedaj po mailu dobivam obvestila "order has been confirmed" Za enega sem pred kratkim že odprl dispute, za nekaj pa jih bom verjetno jutri. Ampak zanima, če kdo ve, zakaj dobivam ta obvestila, kot bi artikel ravnokar naročil. Ali morda ponovno pošiljajo?
LP Marko

Klamzi ::

Evo, danes dobil obvestilo glede carinskega postopka.
Paket poslan 19.6 preko Cainiao super economy global, vrednost 2 USD, davek sicer ni bil odveden...
VRAČILO

e-marko ::

Zakaj točno? Saj pa si moral vedeti, da pa tole ne more prispeti do 1.7.?

Sam sicer tudi čakam na paketke še od maja, kjer sem odprl dispute. Tisto v juniju pa sem zavestno računal, da pa bo verjetno obdelano...

Lp
...somebody, somewhere...

blaz5 ::

10.5. sem oddal naročilo in še vedno čakam. Paket je baje je že 3 več kot 3 tedne v Sloveniji...

Klamzi ::

e-marko je izjavil:

Zakaj točno? Saj pa si moral vedeti, da pa tole ne more prispeti do 1.7.?

Sam sicer tudi čakam na paketke še od maja, kjer sem odprl dispute. Tisto v juniju pa sem zavestno računal, da pa bo verjetno obdelano...

Lp

Mah, saj ko sem pregledal cenik, sem si takoj premislil in izpolnil "papirje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

blink ::

A to je zdaj nova normala, da bomo kot debili čakali še nekaj tednov da rodijo na carini in prejmemo pošiljko? DDV sem že plačal pri nakupu, izpolnil obrazec za carinsko pošto in sedaj čakam že en teden. Vrednost blaga pod 10 eur. Nič ni za carinit, nobenega DDV-ja ne morejo zaračunati. Naj grejo v 3PM!

The Player ::

Meni se je pa zgodilo da sedaj zadnji paket, ki ga nisem prejel, sploh ne morem odpret disputa, ker mi je trgovec sedaj že 2. podaljšal rok dostave (medtem ko ostala 2 sem brez problema odprl dispute).

Kaj naj naredim? Sklepam, da disputa ne morem odpreti, ker bo AE takoj rekel, da čas dostave še ni potekel in, da naj počakam na dostavo, medtem bo pa trgovec mi spet brez vprašanja mi avtomatično podaljšal in bom v začaranem krogu.

Kolikokrat sploh lahko podaljša? Upam, da ne more tega početi v nedogled?

Badwolff ::

Tudi jaz sem zavrnil paket vreden 3 evre, poslan 20.aprila, iz Uzbekistana (prvič vidim).

pygmalion ::

The Player je izjavil:

Meni se je pa zgodilo da sedaj zadnji paket, ki ga nisem prejel, sploh ne morem odpret disputa, ker mi je trgovec sedaj že 2. podaljšal rok dostave (medtem ko ostala 2 sem brez problema odprl dispute).

Kaj naj naredim? Sklepam, da disputa ne morem odpreti, ker bo AE takoj rekel, da čas dostave še ni potekel in, da naj počakam na dostavo, medtem bo pa trgovec mi spet brez vprašanja mi avtomatično podaljšal in bom v začaranem krogu.

Kolikokrat sploh lahko podaljša? Upam, da ne more tega početi v nedogled?


Po 75 dneh (oz. po času garantiranem pri nakupu) lahko odpreš dispute ne glede na to, da je prodajalec podaljšal customer protection.

blink je izjavil:

A to je zdaj nova normala, da bomo kot debili čakali še nekaj tednov da rodijo na carini in prejmemo pošiljko? DDV sem že plačal pri nakupu, izpolnil obrazec za carinsko pošto in sedaj čakam že en teden. Vrednost blaga pod 10 eur. Nič ni za carinit, nobenega DDV-ja ne morejo zaračunati. Naj grejo v 3PM!


A gre za nakup pri AE? Če da, preko katerega kurirja je poslano, Cainiao Super Economy Global? Če ne, a je prodajalec v IOSS sistemu?

blaz5 je izjavil:

10.5. sem oddal naročilo in še vedno čakam. Paket je baje je že 3 več kot 3 tedne v Sloveniji...


Jaz "čakam" osem paketov naročenih še aprila. "Čakam" zato, ker jih bom prisiljen zavrniti zaradi takse 2,50 EUR po paketu. 75 dni je že zdavnaj poteklo...

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

urbecar je izjavil:

Prodajalec bo predlagal, da še malo počakaš. Ti boš zavrnil predlog in Aliexpress bo razrešil pritožbo z vračilom celotne kupnine.



Kaj pa sedaj?
Seller made a new proposal
Proposal:
Refund US $ 0.00
Comments:
The logistics company did not properly deliver the package within the specified time.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hotig ::

Zavrni ta predlog, vmešal se bo AE, ki bo čez 2-3 dni verjetno odobril tvojo zahtevo (pišem verjetno, ker je vse odvisno od dejstev).

yyyeb ::

Zivjo, dobil sem od slovenske carine prve 3 papire, da moram dokazovat kaj sem kupil na aliexpressu po 1.7.21. Problem je v tem, da na teh papirjih ne štima stevilka narocila, ime prodajalca, ime produkta... kako ste vi resevali carinjenje za izdelke pod 22eur?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

darkolord ::

Kaj pa piše gor?

6151 ::

yyyeb je izjavil:

Zivjo, dobil sem od slovenske carine prve 3 papire, da moram dokazovat kaj sem kupil na aliexpressu po 1.7.21. Problem je v tem, da na teh papirjih ne štima stevilka narocila, ime prodajalca, ime produkta... kako ste vi resevali carinjenje za izdelke pod 22eur?


Zavrnili smo pakete.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Dreja48 ::

blink je izjavil:

A to je zdaj nova normala, da bomo kot debili čakali še nekaj tednov da rodijo na carini in prejmemo pošiljko? DDV sem že plačal pri nakupu, izpolnil obrazec za carinsko pošto in sedaj čakam že en teden. Vrednost blaga pod 10 eur. Nič ni za carinit, nobenega DDV-ja ne morejo zaračunati. Naj grejo v 3PM!


Zgleda da ja. Tudi če je prodajalec v IOSS sistemu, ddv že plačan. Lahko čakaš v nedogled.

Mene pa zanima, če jim naj pišem za en paket. Vidim da je 28.7. prispel na carinsko poštno pa še zdaj nisem dobila nobenega obvestila da moram poslati podatke. Ne na mail in ne po pošti. Na konce bo pa izpadlo da nisem posredovala podatkov in bodo vrnili paket.

darkolord ::

No ja, danes je tretji dan, tako da lahko še malo počakaš ...

Klamzi ::

yyyeb je izjavil:

Zivjo, dobil sem od slovenske carine prve 3 papire, da moram dokazovat kaj sem kupil na aliexpressu po 1.7.21. Problem je v tem, da na teh papirjih ne štima stevilka narocila, ime prodajalca, ime produkta... kako ste vi resevali carinjenje za izdelke pod 22eur?

Pokliči na pošto (0801400), postiskaš sa prideš v mednarodni promet, poveš da ti številke ne štimajo in z malo sreče ti bodo povedali tiste številke od kitajca ki jih imaš na AliExpressu.

pygmalion ::

Lepo prosim vse prisotne, ki ste pri AE naročili blago po 1.7.2021 in so vam paketi obtičali na slovenski carinski pošti, da sporočite tudi, katero kurirsko službo ste uporabili (Cainiao Super Economy Global, 4PX Singapore Post OM Pro, nekaj tretjega). Le tako boste pomagali ostalim, da se bodo vedeli katerim kurirskim službam se morajo izogniti pri naročanju. Hvala lepa!

Zgodovina sprememb…

gansta ::

pygmalion je izjavil:

Moj trenutni mini spisek kurirjev, ki se izogibajo slovenski carinski pošti, saj so njihovi paketi ocarinjeni drugje znotraj EU

AliExpress Standard Shipping - HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping - HU, tracking number
Cainiao Super Economy - BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods - DE
Special Line-YW - LU, tracking number, tracking

Zadnja linija na osnovi (nepopolnega) poročanja, zato ni 100% zanesljiva


Potrditev za tvoj seznam:

AliExpress Standard Shipping - NL, tracking number, tracking
Special Line-YW - tracking number končnica YP, vendar je šlo preko Luxembourg, tracking (9.7. naročeno 22.7. dostavljeno)

Webmojster ::

pygmalion je izjavil:

Moj trenutni mini spisek kurirjev, ki se izogibajo slovenski carinski pošti, saj so njihovi paketi ocarinjeni drugje znotraj EU

AliExpress Standard Shipping - HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping - HU, tracking number
Cainiao Super Economy - BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods - DE
Special Line-YW - LU, tracking number, tracking

Zadnja linija na osnovi (nepopolnega) poročanja, zato ni 100% zanesljiva


Lepo so to pogruntali... in potem se naša Pošta lahko obriše za tistih 2,5€ ali še več, kot jih želijo za carinjenje ;)

BladE_ ::

pygmalion je izjavil:

Moj trenutni mini spisek kurirjev, ki se izogibajo slovenski carinski pošti, saj so njihovi paketi ocarinjeni drugje znotraj EU

AliExpress Standard Shipping - HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping - HU, tracking number
Cainiao Super Economy - BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods - DE
Special Line-YW - LU, tracking number, tracking

Zadnja linija na osnovi (nepopolnega) poročanja, zato ni 100% zanesljiva


Je kje možnost iskanja po teh kurirjih ali pa po "ship from EU"?

Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8€ ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.
Akcija - Reakcija

hojnikb ::

ja, preklopiš na nemčijo al pa španijo, in se odpre večja izbira eu skladišč. Potem pa pred samim naročilom preklopiš nazaj na slovenijo.
#brezpodpisa

pygmalion ::

gansta je izjavil:


Potrditev za tvoj seznam:

AliExpress Standard Shipping - NL, tracking number, tracking
Special Line-YW - tracking number končnica YP, vendar je šlo preko Luxembourg, tracking (9.7. naročeno 22.7. dostavljeno)


Hvala, bom popravil pri naslednji objavi. Predvidevam, da tudi lahko slediš paket vse do prevzema, da ni samo "falš" sledilna pošiljka?

Sicer mi ni jasno, kako lahko številka z YP pride mimo carinske pošte, si prepričan, da niso YP številko na paketu prelepili z LU številko?

bill156 ::

po novem vedno izbiram "AliExpress Saver Shipping", ki je takorekoč za bagatelo višji strošek, pa vse dobiva HU tacking numberje... tko da bo sigurno šlo gladko čez...

Za samo par extra centov se definitivno splača...

pygmalion ::

Webmojster je izjavil:

Lepo so to pogruntali... in potem se naša Pošta lahko obriše za tistih 2,5€ ali še več, kot jih želijo za carinjenje ;)


Po moje niso upravičeni niti do 2.50 EUR, če je šlo preko IOSS. Toda preden kontaktiramo druge inštitucije, je treba poznati vsa dejstva: kurirja, kaj piše na prvi strani paketa...

bill156 je izjavil:

po novem vedno izbiram "AliExpress Saver Shipping", ki je takorekoč za bagatelo višji strošek, pa vse dobiva HU tacking numberje... tko da bo sigurno šlo gladko čez...

Za samo par extra centov se definitivno splača...


Točno moja poanta.

BladE_ je izjavil:


Je kje možnost iskanja po teh kurirjih ali pa po "ship from EU"?


Na dnu izdelka imaš nekaj v smislu

Shipping: US $X.XX
to Slovenia via YYYY (puščica)

Spremeniš YYYY s pomočjo puščice.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Pri tem se ne da nič popravljati?
https://www.aliexpress.com/item/1005001...
LPOK.d

dela ::

pygmalion je izjavil:


Jaz "čakam" osem paketov naročenih še aprila. "Čakam" zato, ker jih bom prisiljen zavrniti zaradi takse 2,50 EUR po paketu. 75 dni je že zdavnaj poteklo...


Kako nameravaš zavrniti? Sporočiti naši pošti, da zavračaš paket, ali enostavno ignorirati in ne poslati dokumentacije? Vprašanje tudi za druge.

6151 ::

dela je izjavil:

pygmalion je izjavil:


Jaz "čakam" osem paketov naročenih še aprila. "Čakam" zato, ker jih bom prisiljen zavrniti zaradi takse 2,50 EUR po paketu. 75 dni je že zdavnaj poteklo...


Kako nameravaš zavrniti? Sporočiti naši pošti, da zavračaš paket, ali enostavno ignorirati in ne poslati dokumentacije? Vprašanje tudi za druge.


Na carinskem portalu imaš opcijo zavrni paket, ko dobiš obvestilo jo izbereš in to je to.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

hojnikb ::

a se da kje prijavit svoj mail, da posiljajo obvestila tja, namesto po posti?
#brezpodpisa

LuIK ::

Zdravo,

pri enem paketu meni napiše tole: Import clearance success,2021-07-30 02:39:01 (rubrika SI customs)

Naročil sem z AU saver shiping ali nekaj takega, kot ste svetovali zgoraj, da gre skozi. Se mam za bati poštnih stroškov?

hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

FoxKnox ::

dela je izjavil:

pygmalion je izjavil:


Jaz "čakam" osem paketov naročenih še aprila. "Čakam" zato, ker jih bom prisiljen zavrniti zaradi takse 2,50 EUR po paketu. 75 dni je že zdavnaj poteklo...


Kako nameravaš zavrniti? Sporočiti naši pošti, da zavračaš paket, ali enostavno ignorirati in ne poslati dokumentacije? Vprašanje tudi za druge.

Jaz bom, ko bom, če sploh dobim pakete od aprila, ignoriral obvestila Pošte, naj jih še malo hranijo pred vrnitvijo pošiljatelju.Jaz sem dobil denar nazaj, prodajalec dobi robo nazaj, Pošta ne dobi ničesar.Pošteno ?

FX6300B ::

hojnikb je izjavil:

a se da kje prijavit svoj mail, da posiljajo obvestila tja, namesto po posti?


Če imaš tel št napisano na paketu dobiš sms
May the force be with you!

pygmalion ::

OK.d je izjavil:

Pri tem se ne da nič popravljati?
https://www.aliexpress.com/item/1005001...


Če se vprašanje nanaša na popravljanje/spreminjanje kurirske službe, je odgovor ne. Saj tukaj naročanje direktno s Kitajske sploh ni možno! Praktično vsa diskusija se nanaša na pakete, ki so poslani direktno s Kitajske.

LuIK je izjavil:

Zdravo,

pri enem paketu meni napiše tole: Import clearance success,2021-07-30 02:39:01 (rubrika SI customs)

Naročil sem z AU saver shiping ali nekaj takega, kot ste svetovali zgoraj, da gre skozi. Se mam za bati poštnih stroškov?

hvala in lp


Če ima paket HU sledilno številko, to skoraj zagotovo pomeni, da so Madžari carinski pregled že opravili in ti bo paket priromal direktno v nabiralnik brez dodatnih stroškov.

Zgodovina sprememb…

dela ::

6151 je izjavil:

dela je izjavil:

pygmalion je izjavil:


Jaz "čakam" osem paketov naročenih še aprila. "Čakam" zato, ker jih bom prisiljen zavrniti zaradi takse 2,50 EUR po paketu. 75 dni je že zdavnaj poteklo...


Kako nameravaš zavrniti? Sporočiti naši pošti, da zavračaš paket, ali enostavno ignorirati in ne poslati dokumentacije? Vprašanje tudi za druge.


Na carinskem portalu imaš opcijo zavrni paket, ko dobiš obvestilo jo izbereš in to je to.


A tako, hvala!

Klamzi ::

Zanimivo, danes sem prvič dobil paket iz AliExpress dostavljen s strani DPD

gansta ::

preko katere poste si pa narocil?

buttcrack ::

AE vrnil denar po 75 dneh nedostave, sedaj pa čakam na carino, dabse zmrdne. Upam da ne bo spet 75+ dni.

k3k3tz ::

hojnikb je izjavil:

a se da kje prijavit svoj mail, da posiljajo obvestila tja, namesto po posti?


Obvestila po novem pošiljajo na e-mail naslov ali po SMS-u, če imaš podatke napisane na pošiljki.

andy2k13 ::

A zdej po novem carina ne prilozi nobenga racuna posiljki po opravljenem postopku?! Rumena nalepka z visino odkupnine in to je to? In s tem nej AE dokazujem, da sm moral ponovno placat ze odvedene dajatve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

blink ::

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

andy2k13 ::

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?


Hebe se nasi carini za IOSS in ze placane dajatve.
««
108 / 189
»»