» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
109 / 189
»»

pygmalion ::

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?


Tako kot si opisal, zagotovo ne bi smeli zaračunati DDV, po moje pa ne bi smeli niti takse.

Na tvojem mestu bi kontaktiral eBay, pri tako velikem podjetju ti bodo že vedeli svetovati, kaj storiti. Po moje lahko zahtevaš od eBaya da ti povrnejo vse zaračunano od carinske pošte, saj si - predvidevam - na osnovi njihove spletne strani upravičeno pričakoval, da dodatnega plačila ne bo.

ManDriver ::

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?

Zaradi obračuna razlike DDV, ki izhaja iz različnih davčnih stopenj, ki jih imata Nemčija (19%) in Slovenija (22%)?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

pygmalion ::

andy2k13 je izjavil:

A zdej po novem carina ne prilozi nobenga racuna posiljki po opravljenem postopku?! Rumena nalepka z visino odkupnine in to je to? In s tem nej AE dokazujem, da sm moral ponovno placat ze odvedene dajatve?


Hm, po moje mora vsako podjetje (tudi PS) za vsako storitev v Republiki Sloveniji izdati račun. Zakaj bi nas sicer FURS neprestano na to opozarjal?

ManDriver je izjavil:

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?

Zaradi obračuna razlike DDV, ki izhaja iz različnih davčnih stopenj, ki jih imata Nemčija (19%) in Slovenija (22%)?


A so pri eBay res takšni amaterji, da ne vedo, da je v Sloveniji druga davčna stopnja?

Zgodovina sprememb…

blink ::

ManDriver je izjavil:

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?

Zaradi obračuna razlike DDV, ki izhaja iz različnih davčnih stopenj, ki jih imata Nemčija (19%) in Slovenija (22%)?


Sem preveril in Ebay je zaračunal 22% DDV. Verjetno gledajo tvoje bivališče in obračunajo z ustrezno višino DDV-ja, ki velja v tvoji državi.

andy2k13 ::

pygmalion je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

A zdej po novem carina ne prilozi nobenga racuna posiljki po opravljenem postopku?! Rumena nalepka z visino odkupnine in to je to? In s tem nej AE dokazujem, da sm moral ponovno placat ze odvedene dajatve?


Hm, po moje mora vsako podjetje (tudi PS) za vsako storitev v Republiki Sloveniji izdati račun. Zakaj bi nas sicer FURS neprestano na to opozarjal?


Sej zato me cudi. Pred 1.7. so na posiljko nalimal uradno nalepko od carine in prilozil racun. Tokrat sem dobil posiljko z rumeno nalepko z odkupnino in to je vse.

https://imgur.com/a/NE2n01N

blink ::

pygmalion je izjavil:

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?


Tako kot si opisal, zagotovo ne bi smeli zaračunati DDV, po moje pa ne bi smeli niti takse.

Na tvojem mestu bi kontaktiral eBay, pri tako velikem podjetju ti bodo že vedeli svetovati, kaj storiti. Po moje lahko zahtevaš od eBaya da ti povrnejo vse zaračunano od carinske pošte, saj si - predvidevam - na osnovi njihove spletne strani upravičeno pričakoval, da dodatnega plačila ne bo.


Ker so zneski majhni, se ne bom spuščal v reševanje problema saj ni vredno mojega časa. Je pa to opozorilo ostalim, ki imate namen kupovati izven EU kaj se carinska pošta in FURS gredo in kako na zelo očiten način kršijo zakon z dvojnim obdavčevanjem.

ManDriver ::

blink je izjavil:

ManDriver je izjavil:

blink je izjavil:

Dobil sem obvestilo o pošiljki za katero je potrebno plačati carinsko posredovanje 2,5 eur, iz končnega zneska pa tudi vidim da je carinska pošta zaračunala tudi DDV na celotno pošiljko. Zakaj?

1. pošiljka izvira izven EU in je bila kupljena preko Ebay.de
2. Ebay.de v končnem znesku obračunal DDV, ima tudi svojo IOSS številko, Ebay.de podjetje je registrirano v Nemčiji
3. carinski pošti sem dal dokazila Ebay-a da je bil DDV že plačan
4. cena izdelka nekaj eur, poštnina brezplačna, carine ni (vrednost pod 150 eur)

Zakaj zaračunavajo DDV, če je že bil obračunan in plačan?

Zaradi obračuna razlike DDV, ki izhaja iz različnih davčnih stopenj, ki jih imata Nemčija (19%) in Slovenija (22%)?


Sem preveril in Ebay je zaračunal 22% DDV. Verjetno gledajo tvoje bivališče in obračunajo z ustrezno višino DDV-ja, ki velja v tvoji državi.

Potem je obračunan ves DDV, ki mora biti in Pošta nima osnove, da ti ga je obračunala, IMHO.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

dela ::

pygmalion je izjavil:

Moj trenutni mini spisek kurirjev, ki se izogibajo slovenski carinski pošti, saj so njihovi paketi ocarinjeni drugje znotraj EU

AliExpress Standard Shipping - HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping - HU, tracking number
Cainiao Super Economy - BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods - DE
Special Line-YW - LU, tracking number, tracking

Zadnja linija na osnovi (nepopolnega) poročanja, zato ni 100% zanesljiva


Dodajam informacije glede svojih paketov, ki so sicer vsi bili naročeni v začetku maja, če kaj koristi:

Cainiao Super Economy - Belgija, vse prišlo še pred 1. 7., že marca so manj rabili (40-60 dni)
Cainiao Super Economy Global - vse obtičalo in vse že refundano. Uzbekistan. Marca so prispeli nekje v 50-70 dneh, zdaj mi po 90 dneh od naročila carina pošlja obvestilo o prvem, torej pri nas mečkajo kakih 20-40 dni več kot prej. Z ostalimi bo verjetno enako.

thxslo ::

pygmalion je izjavil:


Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8€ ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.


enako haha ... Se spovnete kako so se hvalil da bo tale nov sistem vse pohitril na carini in da paketi ne bodo več stali na carin.. sedaj vemo da je v igri samo denar, kontrola in nič drugega ..

darkolord ::

Kdo se je hvalil? Namen vsega tega že od začetka je bil bolj učinkovito pobiranje davka ...

OK.d ::

Če ne drugega imajo enostaven postopek-link do strani dobiš preko sms-a, kateri vsebuje tudi kodo za prijavo.
To mislim glede zavračanja paketov, v izpolnjevanje in potrjevanje se nisem poglabljal.
LPOK.d

Klamzi ::

gansta je izjavil:

preko katere poste si pa narocil?

UPS express saver

gansta ::

Klamzi je izjavil:

gansta je izjavil:

preko katere poste si pa narocil?

UPS express saver


Ni bilo poceni :)

BladE_ ::

BladE_ je izjavil:

Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8€ ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.


Evo dobil danes... 8,67€, kot je že nekdo omenil, na paketu rumena nalepka z odkupnino 4,41€. Žal še vedno več kot pol ceneje kot pri nas!

hojnikb je izjavil:

ja, preklopiš na nemčijo al pa španijo, in se odpre večja izbira eu skladišč. Potem pa pred samim naročilom preklopiš nazaj na slovenijo.


Preklopiš jezik ali naslov za pošiljanje? Moram sicer probat, do sedaj ni bilo potrebe po čem takem :)
Akcija - Reakcija

hojnikb ::

Ship To opcijo das iz slovnije na spanijo al pa nemcijo in se ti odpre velik vec artiklov k so v evropi. potem pa k si na samem artiklu preklopis nazaj
#brezpodpisa

Mare2 ::

BladE_ je izjavil:



Evo dobil danes... 8,67€, kot je že nekdo omenil, na paketu rumena nalepka z odkupnino 4,41€. Žal še vedno več kot pol ceneje kot pri nas!


Koliko od teh 4,41 EUR je strošek carinjenja, DDV? Dodaten strošek plačila odkupnine? Ali je strošek odkupnine (pošiljanje denarja) že vštet v 2,50 EUR?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Klamzi ::

gansta je izjavil:

Klamzi je izjavil:

gansta je izjavil:

preko katere poste si pa narocil?

UPS express saver


Ni bilo poceni :)

1 USD, 19 dni ;)

blink ::

BladE_ je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8€ ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.


Evo dobil danes... 8,67€, kot je že nekdo omenil, na paketu rumena nalepka z odkupnino 4,41€. Žal še vedno več kot pol ceneje kot pri nas!


Kar pomeni, da ti je carinska pošta zaračunala tudi DDV. Ali ti je tudi Aliexpress zaračunal DDV ko si kupoval?

Si dobil kakšen obračun stroškov od carinske pošte? Jaz nisem dobil nič. Samo odkupnina in nobenega računa z obrazloženimi postavkami kaj so pravzaprav zaračunali.

FoxKnox ::

blink je izjavil:

BladE_ je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8EUR ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.


Evo dobil danes... 8,67EUR, kot je že nekdo omenil, na paketu rumena nalepka z odkupnino 4,41EUR. Žal še vedno več kot pol ceneje kot pri nas!


Kar pomeni, da ti je carinska pošta zaračunala tudi DDV. Ali ti je tudi Aliexpress zaračunal DDV ko si kupoval?

Si dobil kakšen obračun stroškov od carinske pošte? Jaz nisem dobil nič. Samo odkupnina in nobenega računa z obrazloženimi postavkami kaj so pravzaprav zaračunali.

Po mojem je ODKUPNINA začasna rešitev, ker se ne da plačat online (ali se motim )in najbolj ugodna .Če bi izdali račun, bi morali računati še 1.05 evra provizije za transakcijo .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

blink ::

FoxKnox je izjavil:

blink je izjavil:

BladE_ je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8EUR ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.


Evo dobil danes... 8,67EUR, kot je že nekdo omenil, na paketu rumena nalepka z odkupnino 4,41EUR. Žal še vedno več kot pol ceneje kot pri nas!


Kar pomeni, da ti je carinska pošta zaračunala tudi DDV. Ali ti je tudi Aliexpress zaračunal DDV ko si kupoval?

Si dobil kakšen obračun stroškov od carinske pošte? Jaz nisem dobil nič. Samo odkupnina in nobenega računa z obrazloženimi postavkami kaj so pravzaprav zaračunali.

Po mojem je ODKUPNINA začasna rešitev, ker se na da plačat online (ali se motim )in najbolj ugodna .Če bi izdali račun, bi morali računati še 1.05 evra za transakcijo .


Na tisti rumeni nalepki bi brez problema lahko informativno natisnili še:
- carinski postopek: X eur
- DDV: Y eur
- carina: Z eur

Ali pa QR koda, ki te vrže na spletni račun z vsemi detajli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

OK.d ::

Brez specifikacije storitve si lahko računajo tudi wc-papir zraven - krneki.
LPOK.d

FoxKnox ::

Pa saj lepo piše na ceniku :
Ddv je 22% of cene
Postopek je 2,5€
Pol pa računaj:))

blink ::

Kakšno je stanje za dostavo "China Post Registered Air Mail" (tracking, free shipping) na Aliexpress? Pošiljajo preko kakšne EU države?

Dreja48 ::

Mene tudi zanima kako lahko oni samo nalimajo rumeno nalepko ala tolko mi plačaj pa adijo. To so dvojna merila.
Se pa čudim da jih ne vlačijo po zobeh na dneviku in po časopisih, ker baje se ogromno ljudi pritožuje nad vsem tem.

BladE_ ::

blink je izjavil:

BladE_ je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Sicer pa imam tudi jaz paket na carini že od 23.7., takoj sem poslal vsa dokazila, gre za nekih 8€ ampak z davkom in carino bo še vedno veliko ceneje kot pri nas.


Evo dobil danes... 8,67€, kot je že nekdo omenil, na paketu rumena nalepka z odkupnino 4,41€. Žal še vedno več kot pol ceneje kot pri nas!


Kar pomeni, da ti je carinska pošta zaračunala tudi DDV. Ali ti je tudi Aliexpress zaračunal DDV ko si kupoval?

Si dobil kakšen obračun stroškov od carinske pošte? Jaz nisem dobil nič. Samo odkupnina in nobenega računa z obrazloženimi postavkami kaj so pravzaprav zaračunali.

Ne, AE ni zaračunal DDV, ker je bilo naročeno v 6. mesecu...


FoxKnox je izjavil:

Pa saj lepo piše na ceniku :
Ddv je 22% of cene
Postopek je 2,5€
Pol pa računaj:))


Točno tako... Če preračunaš se izde...
Akcija - Reakcija

pygmalion ::

Kaos.

blink ::

Ravnokar prejel e-mail carinske pošte za že poravnane storitve carinskega posredovanja - specifikacija in račun. Zraven pa je še dopisan email naslov za reklamacije. To je že bolje, sem mislil da je rumena nalepka z odkupnino vse kar imajo za pokazati.

andy2k13 ::

blink je izjavil:

Ravnokar prejel e-mail carinske pošte za že poravnane storitve carinskega posredovanja - specifikacija in račun. Zraven pa je še dopisan email naslov za reklamacije. To je že bolje, sem mislil da je rumena nalepka z odkupnino vse kar imajo za pokazati.


No vsaj neki.

BladE_ ::

Tudi jaz prejel račun in specifikacijo preko maila!

Nekaj stvari kjer mi je DDV obračunal že AE sem zaenkrat dobil bp...
Akcija - Reakcija

krho ::

Moja pošiljka (naročena po 1.7) je že 1 teden na carini v statusu customs cleared!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gansta ::

V kateri drzavi?0

The Player ::

Danes sem končno dobil obvestilo iz pošte za pošiljko, ki je bila naročena 1. maja. Po podatkih pošte naj bi le ta prišla k nam komaj 30.7.2021

Sedaj pa me zanimajo vaše izkušnje kako poteka to posredovanje podatkov carinski službi?

Kdaj točno izvem kolikšen bo strošek? Jim posredujem podatke in kaj potem sledi na 2. koraku na tisti njihovi uvozni strani?
Kako potem plačam? Je možno po internetu al plačam direktno poštarju? Če plačam poštarju potem velja višja cena al tudi tistih 2,5EUR carinskega postopka +DDV?

Če se vmes slučajno premislim, lahko še zmeraj zavrnem paket, pa pošljejo nazaj?

Pa kaj pomeni ta odstop drugemu carinskemu zastopniku?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

Clone ::

Kako pa je z Banggoodom in njihovem EU Priority pošiljanjem? Gre to še skozi?

https://chinaplanets.com/cheap-shopping...

Tukaj piše da gre. Ko izdelek daš v košaro je že obkljukan tariff insurance, ki naj bi povrnil do 60% cene izdelka dajatev v primeru da nastanejo dodatni stroški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

thxslo ::

The Player je izjavil:


Kdaj točno izvem kolikšen bo strošek?
Če se vmes slučajno premislim, lahko še zmeraj zavrnem paket, pa pošljejo nazaj?

Raje povej česa nisi zvedu v tej temi ? pa česa neveš o davku ? ..

KTr1sk ::

Clone je izjavil:

Kako pa je z Banggoodom in njihovem EU Priority pošiljanjem? Gre to še skozi?

https://chinaplanets.com/cheap-shopping...

Tukaj piše da gre. Ko izdelek daš v košaro je že obkljukan tariff insurance, ki naj bi povrnil do 60% cene izdelka dajatev v primeru da nastanejo dodatni stroški.

EU Priority zaenkrat še ni dodatnih stroškov, sem že naročil po 1.juliju in je bilo brez dodatnih stroškov
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BladE_ ::

Danes dobil paket brez kakršnihkoli stroškov(naročen 23.7.) v vrednosti 23,95€ z DDV(zaračunal AE). Šlo je preko Special line-YW...
Akcija - Reakcija

pygmalion ::

Kar se tiče naročenega pri AE po 1.7. sem do sedaj dobil sedem paketov brez dodatnih stroškov. V vseh primerih se je carinjenje opravilo drugje (HU,BE,NL). Mogoče sem imel tudi malo sreče, saj so bili paketi, ki bi jih verjetno v roke dobila slovenska carinska pošta, že na Kitajskem avtomatsko vrnjeni prodajalcem.

Kar se tiče naročenega aprila, sem za prvi od osmih paketov od carinske pošte dobil pismo. Ne vem v čem je problem, v pismu je vse jasno razloženo. Od tega, da če ni odziva, se paket vrne po 16 dneh prodajalcu, do tega, da plačilo preko spleta še ni omogočeno, ampak bodo zaračunali isto takšno tarifo pri vročitvi. Kar se tega tiče, je vse korektno. Vsi, ki smo/ste naročali v kratkem času pred 1.7. smo/ste lahko pričakovali, da se bo to zgodilo. Mogoče je le čudno, zakaj se to dogaja šele tri mesece potem, ko so paketi poslani, a žal nimam čarobne krogle, da bi vedel, kdo je kriv.

Jaz sem tudi malce riskiral, ker sem zavestno v začetku junija naročil nekaj paketov, a vse s pravim sledenjem, ki praviloma traja tri tedne. Vsi so prišli pred 1.7., toda če bi prišli po 1.7., bi plačal takso in davek. Tisti paketi, ki sem jih pa naročil aprila, pa bi po vseh pričakovanjih morali priti pred 1.7. in ker niso, to ni moja krivda. Vsi so mi že refundirani preko AE in vsi se bodo po 16 dneh vrnili na Kitajsko, saj je praviloma vrednost paketa skupaj s poštnino manjša od takse...

Upam, da bo carinska pošta ostala korektna tudi kar se tiče paketov, ki so bili že obdavčeni preko IOSS sistema in za njih ne bo zaračunavala takse, kakor si je to zamislila EU. Bomo videli.

BladE_ je izjavil:

Danes dobil paket brez kakršnihkoli stroškov(naročen 23.7.) v vrednosti 23,95€ z DDV(zaračunal AE). Šlo je preko Special line-YW...


Lahko potrdiš, da je paket imel sledilno številko YP, ki je bila v Luksemburgu prelepljena s sledilno številko LU?

Zgodovina sprememb…

pygmalion ::

Prej se je pojavljalo vprašanje, kako lahko identificiramo paket, ki se nahaja na carinski pošti. To se verjetno nanaša na Cainao/Yanwen pakete, ki nimajo sledenja in pri pošiljanju običajno dobijo sledilno oznako, ki se začne s črko "S", kateri sledi štirinajst številk. V tem primeru vnesite to oznako v TRACK 17 spletno stran in za "carrier" izberite Cainao in/ali Yanwen. Eden od teh vam vrne vrstico z novo sledilno oznako, ki se praviloma konča z "UZ". Koda na obvestilu carinske pošte je prav ta nova sledilna oznaka.

Obvestilo, ki sem ga dobil od carinske pošte, je za paket, ki je skupaj s poštnino vreden $1.33... :)

Zgodovina sprememb…

blink ::

The Player je izjavil:

Danes sem končno dobil obvestilo iz pošte za pošiljko, ki je bila naročena 1. maja. Po podatkih pošte naj bi le ta prišla k nam komaj 30.7.2021

Sedaj pa me zanimajo vaše izkušnje kako poteka to posredovanje podatkov carinski službi?

Kdaj točno izvem kolikšen bo strošek? Jim posredujem podatke in kaj potem sledi na 2. koraku na tisti njihovi uvozni strani?
Kako potem plačam? Je možno po internetu al plačam direktno poštarju? Če plačam poštarju potem velja višja cena al tudi tistih 2,5EUR carinskega postopka +DDV?

Če se vmes slučajno premislim, lahko še zmeraj zavrnem paket, pa pošljejo nazaj?

Pa kaj pomeni ta odstop drugemu carinskemu zastopniku?

Hvala!


Strošek je DDV + 2,5 eur za carinsko zastopanje (ne glede ali je vrednost paketa pod 150 eur in ali si že plačal DDV v tujini in ima prodajalec IOSS številko). To je protizakonita in sporna praksa carinske pošte pri kateri pride do dvojnega obdavčevanja o kateri upam, da se bodo razpisali tudi mediji.

1. od carinske pošte dobiš papir o pošiljki in kodo s katero se logiraš na uvoz-izvoz portal
2. ko si logiran odkljukaš "neposredno carinsko zastopanje" ki stane 2,5 eur
3. vneseš vrednost paketa in dokazila o nakupu in plačanem DDV-ju in IOSS številki
4. po enem tednu ti pošljejo paket z odkupnino (DDV+2,5 eur) in plačaš poštarju ali na pošti ob prevzemu paketa
5. po polnoči dobiš na elektronski naslov dva .pdf dokumenta - specifikacijo in račun njihove storitve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

hotig ::

Tudi moje mnenje je, da gre v primeru dodatnega računanja 2,5EUR + DDV za sporno in nezakonito prakso (če je bil davek že plačan in obstaja IOSS številka). Seveda samo predvidevam, trenutno še nisem imel lastnega primera, da bi se bolj poglobil v to zadevo. Ali je mogoče kak strokovnjak, ki ve na koga se lahko v tem primeru obrnem ali podam prijavo? Je to TIRS, FURS, ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

FoxKnox ::

Jaz sem dobil v zadnjem tednu 3 pošiljke poslane z metodo AE SAVER SHIPPING preko HU.Vse v treh tednih in brez stroškov postopka.
Glede na zadnja moja naročila očitno ta metoda postaja standard pošiljanja v našo regijo, ne glede na ceno izdelka.
Vsa moja pojulijska naročila CAINAIO SUPER ECONOMY pa so dobila sledilno številko CN post torej kot UU123466789133CN, na to bo pa verjetno še potrebno čakati, javim.
Za 9 aprilskih orderjev sem dobil full refund in en je že zašel na našo carinsko pošto. Dal sem ga v Ignore, bo šel nazaj. Cena :0.86 usd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Luka99 ::

FX6300B je izjavil:

Če je prodajalec izven eu pa tud ce ma skladisce v eu zmerej pribijejo ddv

Ima kdo kakšno informacijo kako je zdej z tem ker lahko das v nastavitvah davčno številko(od firme) notri in ne prišteje davka, ve kdo kakšen je potem postopek gre na carino al dobiš normalno itd je treba kam kej poslat.. hvala :))

Kje pa je ta opcijaza vnos?

pygmalion ::

blink je izjavil:

The Player je izjavil:

Danes sem končno dobil obvestilo iz pošte za pošiljko, ki je bila naročena 1. maja. Po podatkih pošte naj bi le ta prišla k nam komaj 30.7.2021

Sedaj pa me zanimajo vaše izkušnje kako poteka to posredovanje podatkov carinski službi?

Kdaj točno izvem kolikšen bo strošek? Jim posredujem podatke in kaj potem sledi na 2. koraku na tisti njihovi uvozni strani?
Kako potem plačam? Je možno po internetu al plačam direktno poštarju? Če plačam poštarju potem velja višja cena al tudi tistih 2,5EUR carinskega postopka +DDV?

Če se vmes slučajno premislim, lahko še zmeraj zavrnem paket, pa pošljejo nazaj?

Pa kaj pomeni ta odstop drugemu carinskemu zastopniku?

Hvala!


Strošek je DDV + 2,5 eur za carinsko zastopanje (ne glede ali je vrednost paketa pod 150 eur in ali si že plačal DDV v tujini in ima prodajalec IOSS številko). To je protizakonita in sporna praksa carinske pošte pri kateri pride do dvojnega obdavčevanja o kateri upam, da se bodo razpisali tudi mediji.

1. od carinske pošte dobiš papir o pošiljki in kodo s katero se logiraš na uvoz-izvoz portal
2. ko si logiran odkljukaš "neposredno carinsko zastopanje" ki stane 2,5 eur
3. vneseš vrednost paketa in dokazila o nakupu in plačanem DDV-ju in IOSS številki
4. po enem tednu ti pošljejo paket z odkupnino (DDV+2,5 eur) in plačaš poštarju ali na pošti ob prevzemu paketa
5. po polnoči dobiš na elektronski naslov dva .pdf dokumenta - specifikacijo in račun njihove storitve


Ali bi bilo možno videti, kako izgleda paket, za katerega je preko IOSS že odveden davek (nalepka s podatki)? Tudi skenirani račun carinske pošte za ta isti paket bi bilo zanimivo videti. Seveda se pred pošiljanjem lahko izbriše ime in naslov prejemnika.

Ali lahko vsaj zvemo, za katerega prodajalca in katero kurirsko službo gre - zdi se, da to ne more biti paket s strani AE, saj vsi kurirji razen Cainao Super Economy carinijo svoje pakete izven Slovenije, Cainao Super Economy pa je prepočasen, da bi doslej prišel v Slovenijo.

AEx_1-7 ::

Glede ukrepanja v zvezi s sporno prakso, kot ste jo nekateri opisali, glede DDV "postopkov" -- jasno da v SI drzavne institucije ne bodo naredile nic ena proti drugi (oz. same proti sebi) -- potrebno se bo pritoziti vsaj malo visje.

Naj nekdo, ki ima lastno dokazljivo tovrstno obravnavo, poda prijavo na EPC (potrosniski center), saj lahko utemeljeno izkaze pravni interes za tovrstno pritozbo ... pa da vidimo kdo bo koga.

Lumparija res nima meja ...

k3k3tz ::

Samo tole... od 1.7. naprej so vse pošiljke iz 3. držav najavljene še preden grejo na avion/ladjo. Vsaka najava vsebuje tudi podatek o IOSS postopku tako, da podatki o pošiljki vsebujejo IOSS št. prodajalca, ki se v postopku preverja. Če je vse ok, gre pošiljka naprej s statusom "DDV plačan". Še vedno pa je predmet carinskega postopka, ker tudi če si za prepovedane snovi/fejk superge/žive živali plačal davek, jih pač ne smeš uvozit.

dirkac71 ::

Od 21. julija od danes dobil 9 (!!) sms-ov da imajo moje pošiljke. V vseh, brez izjeme, gre za potrošni material, od 0.5-3€, razni nastavki za dremel, svedri, konice za spajkalnik, žice za breadboard, itd. Uglavnem, tole je smešno. V prihodnje bo pač treba naročit za 20€ materiala od istega kupca, da se ti potem sploh splača zaradi teh 2.5€. Da ne bo pomote, mene ne moti davek, ga podpiram, davek je v procentu. Moti me teh iz riti potegnjenih 2.5€, ki je pravtako davek ker je pošta državno podjetje in gre v isti žep. Tole vse skupaj je bilo blazno slabo premišljeno. Da ne govorim o tem da je kolega dobil 2 pošiljki v zadnjih tednih, šlo mimo carine, vrednost nad 100€. Moja najdražja pa je 3€. Mi ni jasno niti od kje imajo dovolj kadra da se preseravajo za vsako pošiljko posebej. Razen če so mene na piko vzeli, potem bom pač očitno moral pošiljati na drugo ime in drug naslov.

darkolord ::

9 pošiljk si naročil in si presenečen, ker si dobil 9 (!!) sms-ov

dirkac71 ::

Naročil sem jih seveda bistveno več. Ampak do nedavno je veljalo da pregledajo le majhen procent pošiljk ker jih je enostavno preveč. 4 miljone letno naj bi jih prišlo iz tretjih držav.

FoxKnox ::

dirkac71 je izjavil:

Naročil sem jih seveda bistveno več. Ampak do nedavno je veljalo da pregledajo le majhen procent pošiljk ker jih je enostavno preveč. 4 miljone letno naj bi jih prišlo iz tretjih držav.

Če bi prebral nekaj zadnjih postov v tej temi, bi izvedel kako naročiti po novem , brez postopka na naši pošti.

pygmalion ::

dirkac71 je izjavil:

Od 21. julija od danes dobil 9 (!!) sms-ov da imajo moje pošiljke. V vseh, brez izjeme, gre za potrošni material, od 0.5-3€, razni nastavki za dremel, svedri, konice za spajkalnik, žice za breadboard, itd. Uglavnem, tole je smešno. V prihodnje bo pač treba naročit za 20€ materiala od istega kupca, da se ti potem sploh splača zaradi teh 2.5€. Da ne bo pomote, mene ne moti davek, ga podpiram, davek je v procentu. Moti me teh iz riti potegnjenih 2.5€, ki je pravtako davek ker je pošta državno podjetje in gre v isti žep. Tole vse skupaj je bilo blazno slabo premišljeno. Da ne govorim o tem da je kolega dobil 2 pošiljki v zadnjih tednih, šlo mimo carine, vrednost nad 100€. Moja najdražja pa je 3€. Mi ni jasno niti od kje imajo dovolj kadra da se preseravajo za vsako pošiljko posebej. Razen če so mene na piko vzeli, potem bom pač očitno moral pošiljati na drugo ime in drug naslov.


1. Ali so te stvari naročene PRED ali PO 1.7.? Ali je davek odvedel že prodajalec?
2. Če so naročene po 1.7. in je davek že bil odveden, preko katere kurirske službe so šle te pošiljke?

k3k3tz je izjavil:

Samo tole... od 1.7. naprej so vse pošiljke iz 3. držav najavljene še preden grejo na avion/ladjo. Vsaka najava vsebuje tudi podatek o IOSS postopku tako, da podatki o pošiljki vsebujejo IOSS št. prodajalca, ki se v postopku preverja. Če je vse ok, gre pošiljka naprej s statusom "DDV plačan". Še vedno pa je predmet carinskega postopka, ker tudi če si za prepovedane snovi/fejk superge/žive živali plačal davek, jih pač ne smeš uvozit.


Ali to pomeni, da ima vsaka pošiljka, ki gre preko IOSS neko unikatno identifikacijsko številko, npr. številko o IOSS postopku?

Zgodovina sprememb…

««
109 / 189
»»