» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
74 / 189
»»

val46 ::

Pa vsi k pravite, da če ni pravilno izpolnjeno da odprete dispute? Kako? Iz carine recimo zatežijo en mesec po nakupu(takrat recimo da pride v slovensko carinsko skladišče), dispute ti pa aliexpress dovoli odpret šele po 90ih dneh od nakupa...Kaj naj ta dva meseca ignoriram slo carino al kako vi to naredite?

Steinkauz ::

DarwiN je izjavil:

Nima smisla pisat, ker praktično noben prodajalec tega ne upošteva.


Ima smisel, ker imaš potem osnovo za dispute.

LuIK je izjavil:

Kje pa vi "zatežite" za pravilno izpolnitev vrednosti/obrazca? Kam prodajalcu to napišete pri oddaji naročila, je kako okno?


Ja imaš pri naročilu opcijo Leave message

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

vilonja ::

Oj tole bi narocil iz alija, glede na to, da posiljajo iz francije bo brez dodatnih storskov?
https://a.aliexpress.com/_m03Lk1r

DarwiN ::

Steinkauz je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Nima smisla pisat, ker praktično noben prodajalec tega ne upošteva.


Ima smisel, ker imaš potem osnovo za dispute.

Nope. AE služba kategorično zavrača tovrstne dispute. Lahko lepiš dokaze, kakšne hočeš. Ne pomaga. Pred leti so še odobrili takšen dispute, zdaj pa že lep čas več ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

theArjanSLO ::

eno vprašanje in sicer naročil sem kape s aliexpressa, kateri so v 5 različnih paketih. Danes dobim obvestilo da morem posredovat podatke pošti za carinjenje. In samo za 1 paket + kateri nima navedene prave vrednosti(po njihovem 4,25USD), vrednosti paketov pa so do 27€ do 140€ skratka skupna vrednost 490€ . Ostali 4 niso navedeni.
Kaj naredit?? Prijavit vseh 5 ali samo tega

darkolord ::

Samo tega

ali3n ::

ali3n je izjavil:

Kaj pomeni "This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates."
Naročeno avgusta, zgornji status je od začetka septembra; po trackingu (Universal Parcel Tracking) sodeč je paket naredil loop Shenzhen - Peking - Shenzhen.


Update: vložil dispute - zahteval celotno kupnino, po 5h dneh dobil vrnjeno celotno kupnino.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Technics111 ::

theArjanSLO je izjavil:

eno vprašanje in sicer naročil sem kape s aliexpressa, kateri so v 5 različnih paketih. Danes dobim obvestilo da morem posredovat podatke pošti za carinjenje. In samo za 1 paket + kateri nima navedene prave vrednosti(po njihovem 4,25USD), vrednosti paketov pa so do 27€ do 140€ skratka skupna vrednost 490€ . Ostali 4 niso navedeni.
Kaj naredit?? Prijavit vseh 5 ali samo tega


Te pa ti ni prodajalec omogocil shipping preko kaksnega Eu kanala do Evrope?? , kjer ti oni uredijo s carino in se tebi ni treba s tem ukvarjat im dobis paket direkt domov.

Technics111 je izjavil:

theArjanSLO je izjavil:

eno vprašanje in sicer naročil sem kape s aliexpressa, kateri so v 5 različnih paketih. Danes dobim obvestilo da morem posredovat podatke pošti za carinjenje. In samo za 1 paket + kateri nima navedene prave vrednosti(po njihovem 4,25USD), vrednosti paketov pa so do 27€ do 140€ skratka skupna vrednost 490€ . Ostali 4 niso navedeni.
Kaj naredit?? Prijavit vseh 5 ali samo tega


Te pa ti ni prodajalec omogocil shipping preko kaksnega Eu kanala do Evrope?? , kjer ti oni uredijo s carino in se tebi ni treba s tem ukvarjat in dobis paket direkt domov.

Zgodovina sprememb…

Pegart ::

A mora prodajalec na CN obrazec napisat celotni znesek s poštnino vred, ali samo znesek kupljenega predmeta? Zdaj se menim s prodajalcem, ampak me ne razume čist dobro in poskušam čimbolj pravilno mu razložiti, kaj želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

darkolord ::

Brez poštnine.

buttcrack ::

moj dispute glede nepravilno izpolnjenega CN22 obrazca je bil s strani AX gladko zavrnjen. Sem jim napisal, da če je na deklaraciji napisano gift, zakaj sem potem moral plačat zadevo pa da glede na to da je zapisan napačen znesek, da je to davčna utaja s strani prodajalca in da ne bom njegove kazni plačeval... NE JE BE JO :(

PARTyZAN ::

Verjetno lahko v takšnem primeru zavrneš paket.

BorutK-73 ::

buttcrack je izjavil:

moj dispute glede nepravilno izpolnjenega CN22 obrazca je bil s strani AX gladko zavrnjen. Sem jim napisal, da če je na deklaraciji napisano gift, zakaj sem potem moral plačat zadevo pa da glede na to da je zapisan napačen znesek, da je to davčna utaja s strani prodajalca in da ne bom njegove kazni plačeval... NE JE BE JO :(

Dispute uspe samo če prodajalca opozoriš pri nakupu da naj pravilno izpolni CN22 obrazec. Pa še to so sedaj ne uspe vedno.

buttcrack ::

Vsaka šola nekaj stane...

Motion ::

Pri enemu refundu nisem dobil denarja nazaj na kartico.
Pri opombah na dnu piše: "f there is a delay, please check with your issuing bank by using ARN (in potem dolga cifra)"

Kaj to cifro pošljem na banko in potem dobim denar nakazan?

darkolord ::

Koliko časa je minilo?

delfinus ::

Za refunde glejte tudi na datum nakupa izdelka. Velikokrat je refund datiran tja in se v spletni banki vidi tam. Torej cca 90 dni nazaj glejte.
lp, d.

Motion ::

darkolord je izjavil:

Koliko časa je minilo?


Od potrjenega refunda? Že ene 3 mesece, nisem bil niti pozoren ker je šlo za neko malenkost, me pa zanima kako v prihodnje ravnat pri kaki večjem znesku.

slodreamer ::

Kak je sedaj z "evropskimi" skladišči na aliexpress, oz. je kakšen način, da si tudi pri večjih in dražjih zadevah lahko prepričan, da bo prišlo brez dodatnih stroškov (carine, ddv)?

Na geekbuying recimo sem naročil iz nemškega in italijanskega skladišča, pa je prišlo hitro in brez dodatnih stroškov. Sem pa slišal, da so lahko v teh evropskih skladiščih tudi še necarinjene stvari.

buttcrack ::

od vsaj 10ih zadev 22+€ še nobena ni bila ocarinjena

Pegart ::

Loleki. Prosim jih, da napišejo dejansko ceno izdelka, hkrati v oklepaju skopiram ceno (ki je okoli 20 $), ki sem jo plačal, da bo ja jasno in mi odgovorijo tole:

We fill in the customs price of $10 for you, OK?


Jao.

Zdaj me pa zanima, kako je sploh s temi cenami. 22 EUR je meja na slovenski carini. Prodajalci ponavadi pišejo v dolarjih. A potem na carini pretvarjajo? Glede na datum se menjalni tačaj spreminja, a je dovolj, da je znesek približno enak?

Plačal sem namreč 16,33 EUR, kar je 19,55 $, bo ok, če prodajalec napiše 20 $ na CN obrazec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

darkolord ::

Na carini pretvarjajo, da. Pa ne na "približno", ampak uporabljajo točno določen tečaj:

Kadar so elementi za določanje carinske vrednosti izraženi v tuji valuti, se v postopku ugotavljanja carinske vrednosti uporabi za preračun zneskov v domačo valuto tečajna lista Banke Slovenije.

V koledarskem mesecu se za preračun vrednosti upošteva tečaj, ki je objavljen na predzadnjo sredo vsakega meseca. Če na ta dan menjalni tečaj ni objavljen, se uporablja zadnji objavljeni tečaj. Menjalni tečaj se uporablja en mesec, z začetkom na prvi dan naslednjega meseca

hator ::

Kdo v Sloveniji dostavlja za Yunexpress. Namreč po trackingu je bil paket dostavljen in sicer v Mariboru. Paket nisem dobil, stalnega naslova pa tudi nimam v Mariboru. Kaj naj naredim?

val46 ::

Meni je vse do sedaj(vsaj zadnje leto sigurno) vedno dostavila pošta slovenije, ne glede s katero dostavno službo je šlo iz kitajske.

_Denny_ ::

hator je izjavil:

Kdo v Sloveniji dostavlja za Yunexpress. Namreč po trackingu je bil paket dostavljen in sicer v Mariboru. Paket nisem dobil, stalnega naslova pa tudi nimam v Mariboru. Kaj naj naredim?

Odpri dispute, dobil si tracking od nekoga drugega. Tvojega naročila verjetno sploh niso poslali in se bodo na veliko izgovarjali, da je kriva naša pošta in se moraš zmeniti z njo, itd.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

LitralSM ::

Tavher je izjavil:

V 10 dneh v Slo ali že domov? Tudi jaz imam tak primer, ampak zdaj že dva tedna leži nekje v Slo. Poslano z Aliexpress shipping.
Naročil še nekaj stvari in prav pazil da je Aliexpress shipping, plačal celo nekoliko več, pa nič ni bilo poslano preko tega. Nateguni kitajski!

Sem nekje že pisal. Pri meni iz Kitajkse v Slovenino 5 dni in iz carine na dom 5 ali 6 dni.
Zadnji paket pa iz Španije nekje teden dni .

En drug primer, ki ni iz AE:
Iz Hrvaške 2 dni v Slovenijo in potem je rabil DPD 4 dni da je pripeljal na prevzemno točko. Če bi na dom, bi verjetno čakal še dodatna 2 dni.
Načeloma se je med zinskimi prazniki za izogibati DPDju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Ganon ::

Kaj počnejo v Frankfurtu?? DHL dostava.

PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN
01. December 2020 04:44 Lokalni čas | Frankfurt am Main, DE

Tomas 33 ::

Eno vprašanje, verjetno relavantno tudi za koga drugega.

Če si naročil zadevo s Kitajske še v tem letu, pa pride v Slovenijo po novem letu. Kako se obračuna davek, carina in stroški? Po starem ali po novem zakonu?
Pa še podvprašanje, če so zadeve v EU že v tem letu, pa še niso bile dostavljene v Slo?

Je par malenkosti na poti, pa ne vem, če bo vse dostavljeno v tem letu.

Groot ::

Tomas 33 je izjavil:

Eno vprašanje, verjetno relavantno tudi za koga drugega.

Če si naročil zadevo s Kitajske še v tem letu, pa pride v Slovenijo po novem letu. Kako se obračuna davek, carina in stroški? Po starem ali po novem zakonu?
Pa še podvprašanje, če so zadeve v EU že v tem letu, pa še niso bile dostavljene v Slo?

Je par malenkosti na poti, pa ne vem, če bo vse dostavljeno v tem letu.


Oh daj prosim vsaj kakšno stran preberi pred postanjem. Odgovorjeno že 100krat na tem forumu, da je zaračunavanje DDV za pakete pod 22 eur prestavljeno za pol leta.

Valvoline ::

Carina v ceno izdelka uposteva tudi postnino? ce je npr izdelek 20e, postnina 5e, ci ze prek 22e in placas davek in carinski postopek na 25e ali ne?

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Ja upoštevajo tudi poštnino pri meni so upoštevali skupen znesek in sem moral plačati ddv
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

darkolord ::

NE, za izračun, ali je blago oproščeno plačila DDV, se upošteva samo vrednost blaga brez poštnine.

Groot ::

KTr1sk je izjavil:

Ja upoštevajo tudi poštnino pri meni so upoštevali skupen znesek in sem moral plačati ddv


To ni res!!! Obrazloženo spet že 100krat, nazadnje samo 1 stran nazaj

Valvoline ::

Groot je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Ja upoštevajo tudi poštnino pri meni so upoštevali skupen znesek in sem moral plačati ddv


To ni res!!! Obrazloženo spet že 100krat, nazadnje samo 1 stran nazaj

Eni pravijo da se prevoz steje zraven eni da ne :)
Kupu bi strojcek za cigarete za darilo, pa je glih +/-. Mogoce kdo ve kje bi lahko dobil nekaj podobnega iz eu skladisca?
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

kixs ::

Postnino racunajo zraven, ko je cena izdelka nad 22€.

darkolord ::

Ta dilema je posledica osnovnega nerazumevanja, da gre za mejo za OPROSTITEV plačila dajatev in ne za mejo za zaračunavanje.

DDV se računa na VSE (blago, poštnino, carino ...) RAZEN, ko je vrednost blaga nižja od 22 eur (pa še par drugih izjem ki tu niso pomembne).

buttcrack ::

Valvoline je izjavil:

Groot je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Ja upoštevajo tudi poštnino pri meni so upoštevali skupen znesek in sem moral plačati ddv


To ni res!!! Obrazloženo spet že 100krat, nazadnje samo 1 stran nazaj

Eni pravijo da se prevoz steje zraven eni da ne :)
Kupu bi strojcek za cigarete za darilo, pa je glih +/-. Mogoce kdo ve kje bi lahko dobil nekaj podobnega iz eu skladisca?
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

Imam svežo zgodbo in če je izdelek pod 22€, se poštnine ne upošteva. Bodi pa pozoren da bo pravilno izpolnjen CN22, sicer bo 5€ kazni.

Scaramouche1 ::

Morali bi mi vrniti do 30 po razsodbi in nič nazaj, aliexpress je dokazano nategunski...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Vuli ()

Groot ::

Scaramouche1 je izjavil:

Morali bi mi vrniti do 30 po razsodbi in nič nazaj, aliexpress je dokazano nategunski...


Wtf?! Tale post je pa tako brez smisla da niti ugibat ne uspem kaj točno si hotel povedat XD

Tavher ::

Ostali razumemo.
Tudi jaz imam že mesece star primer ko bi moral dobiti vrnjeno nekaj USD pa ni nič. Njihov odgovor je da bo in da včasih traja. Ko plačaš pa hitro vzamejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tavher ()

Groot ::

Tavher je izjavil:

Ostali razumemo.
Tudi jaz imam že mesece star primer ko bi moral dobiti vrnjeno nekaj USD pa ni nič. Njihov odgovor je da bo in da včasih traja. Ko plačaš pa hitro vzamejo.


Si prepričan da nisi že dobil vračila? Na bančnih izpiskih vračilo praviloma ni zavedeno kot nov prilov na npr. današnji dan, ampak se spremeni status izvirne transakcije (npr. na Abanki je potem minus spredaj).

buttcrack ::

tole je za slo trrje res moteče. sam večinoma ax zadeve plačujem z revolutom in se to lepo knjiži, poleg tega pa itak dobiš za vsako reč push.

delfinus ::

Meni so vse dispute na Aliexpress vrnili tocno toliko kot so morali. Pa sem jih imel ze malo morje, ker stvari niso prisle, ali so bile pokvarjene ali poskodovane. Kot ze povedano mnogokrat tukaj glejte datum za nazaj in sicer na datum nakupa. Vecinoma poknjizi priliv takrat. Pri meni je na N26 vecinoma tako. Pa tudi nobenega push opozorila NE dobim, tako da moram preverjati rocno. Mi pa vrnejo zelo hitro, cca 2 do 3 dni max od dneva odlocitve.

lp, d.

Scaramouche1 ::

Tavher je izjavil:

Ostali razumemo.
Tudi jaz imam že mesece star primer ko bi moral dobiti vrnjeno nekaj USD pa ni nič. Njihov odgovor je da bo in da včasih traja. Ko plačaš pa hitro vzamejo.


dispute je bil odprt, naročil sem luč za kolo, aliexpress jim je naložil da vrnejo,pa nočejo ne vem koliko mailov je bilo poslanih, oni kao nič ne morejo urediti...keš sem zgubil

Cristofori ::

Jaz pa sem naročil en projektor iz "Španije" samo sedaj po enem tednu vidim da ima polno negativnega feedbacka ker je pošiljal s Kitajske, s tem da nihče izdelka ni še niti dobil in je vprašljivo če je sploh res kaj pošiljal.
Sem naročil iz telefona in nisem videl da je nov prodajalec, sedaj ko klikneš na njegovo trgovino pa se samo odpre okno da je na dopustu :/
Cena je bila normalna, edino ker je bilo iz Španije je nas en kup zagrabilo.

FoxKnox ::

AliExpress denar zadrži do prejema pošiljke ali do izteka ti. Buyers protection time.Če ne prejmete pošiljke v tem roku, je treba odpret dispute pred iztekom tega roka, sicer AE isplača prodajalca in potem je vse odvisno od njegove dobre volje. Če ni resen seller mu je vseeno,če ga šutnejo iz AliExpressa.

recmajkemi ::

Kako je sedaj s 1.1. in pošiljakmi pod 22 €? Bo PS za vsak paket zaačunala ~5€ + ddv?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Vuli ::

ma jebo te, spet ta pesem?!
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

seminal ::

Naj bi začelo tole od junija veljat? Naj kdo raje preveri ta info...

recmajkemi ::

My bad, v starih člankih piše 1.1. ... https://www.posta.si/o-nas/novice/novos... tukaj pa pojasnujejo, da tako kot je rekel @seminal z julijem.

Malo sem se ustrašil, ker sem imel BF shopping frenzy pa verjetno bo večina paketkov prišla v 2021.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377
««
74 / 189
»»