» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
73 / 189
»»

buttcrack ::

Tole se z mojim paketom dogaja... a so fu*njeni?

Destination - Tracking consuming: 180 ms
2020-11-02 12:44

CNBJSA, Departure from outward OE
2020-11-02 10:18

CNBJSA, Arrival at outward OE
2020-10-28 22:37

Posting/Collection

Origin - Tracking consuming: 149 ms
2020-11-12 21:41

Foshan City, arrived at Foshan Shunde Mail Processing Center
2020-11-12 17:46

Guangzhou City, leave the Guangzhou Aviation Center, the next stop of Foshan Shunde Mail Processing Center (transfer)
2020-11-11 16:01

Guangzhou City, import customs release
2020-11-11 10:40

Guangzhou City, sent to the import customs
2020-11-10 11:37

Guangzhou City, to reach Guangzhou North Station (transit)
2020-11-09 04:57

Beijing, leave the "Beijing Post Huangcun Station", the next stop "Guangzhou North Station" (transit)
2020-11-07 08:44

Beijing, Beijing International Mail Processing Center, Note: Security return
2020-11-03 17:37

Beijing, Beijing International Mail Exchange Station returned
2020-11-02 21:34

Beijing, has been transported by carriers
2020-11-02 21:15

Beijing, has been transported by carriers
2020-11-02 12:44

Beijing, Beijing International Mail Processing Center has been exported straight
2020-11-02 00:12

Beijing, arrive at Beijing International Mail Transfer Department (transit)
2020-10-31 10:45

Guangzhou City, leave the Guangzhou International Center, the next stop ,Beijing International Mail Transfer Department (transit)
2020-10-30 01:54

Guangzhou City, To reach Guangzhou International Center (transit)
2020-10-30 00:27

Foshan City, leave the "Foshan Shunde Mail Processing Center", the next stop "Guangzhou International Center"
2020-10-28 23:47

Foshan City, arrived at Foshan Shunde Mail Processing Center
2020-10-28 23:44

Foshan City, leave the International Small Package Processing Center, next stop Guangzhou International
2020-10-28 22:37

Foshan City, "International Small Package Processing Center" has been received and sent, to attract investment staff: agency administrator

ali3n ::

Kaj pomeni "This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates."
Naročeno avgusta, zgornji status je od začetka septembra; po trackingu (Universal Parcel Tracking) sodeč je paket naredil loop Shenzhen - Peking - Shenzhen.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

delfinus ::

Verjetno je paket vrnjen nazaj prodajalcu. Tut js mam en paket s podobnim statusom. S tem da se je na securityu ciklal 1 mesec, nato so ga pa kicknal nazaj. Nimam pa kaj, kot pocakati se nekaj dni, da lahko odprem dispute in nato dobim denar nazaj.
lp, d.

FoxKnox ::

Po mojih trenutnih izkušnjah je letos rok dobave za pošiljk preko 4PX Singapure post 100 - 240 dni ;((

delfinus ::

Sem vceraj dobil 2 paketica s strani 4PX. Trajalo je 105 dni. Je pa ena prednost, zadeve so gratis :).

BorutK-73 ::

ali3n je izjavil:

Kaj pomeni "This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates."
Naročeno avgusta, zgornji status je od začetka septembra; po trackingu (Universal Parcel Tracking) sodeč je paket naredil loop Shenzhen - Peking - Shenzhen.

Da je verjetno prispel v kazahstan in dobil novi tracking. Pač, pozabi nanj za slab mesec pa bo prišel.

zuz3k ::

ali kdo ve

tale naprava se sama polni in sprazni priklopljena je pa preko AUX kabla

ali je možno, da če je vključena avto ter radio pa izključen ali je možno da bi
kar preko AUX kabla praznila avto

2 in 1 Wireless Bluetooth 5.0 Receiver Transmitter

zadeva super deluje

lp
Life is a psychological game.

val46 ::

Oprosti, sam jst še nisem videl naprave, ki bi se polnila preko AUX kabla, oz. v tem primeru samo banane na napravi. Sej zato pa imaš zraven za polnjenje same naprave tisti USB kabel, ali ne? Tko da, če se ne polni preko AUX, potem se nimaš kaj sekirat, da bi ti spraznilo baterijo v avtu. Predvidevam da imaš tudi avtoradio tako vezan, da se ugasne/izklopi, ko vzameš kontakt ključ iz ključavnice? Če nimaš, ti priporočam da to urediš, ker boš en dan pozabil ugasnit radio in potem boš pa res potreboval kable za vžgat avto.

zuz3k ::

misliš da se prazni, pomoje tudi ne

ja avtoradio že, sicer AUX ni vezan na avtoradio, je pač vtičnica
Life is a psychological game.

val46 ::

Ja in ta vtičnica je vezana kam po tvoje? ;) A misliš da maš škrate pod armaturno ploščo, ki vrtijo glasbo namesto avtoradia? 8-)

Scaramouche1 ::

So komu vrnili po sporu denar, meni je rok do konca meseca, se zgodi da ne vrnejo?

zuz3k ::

@val46:
avto sklopi avtoradio, mislš da ne bi znal prklopljen AUX praznt baterije četudi avtoradio sklopi
Life is a psychological game.

darkolord ::

Scaramouche1 je izjavil:

So komu vrnili po sporu denar, meni je rok do konca meseca, se zgodi da ne vrnejo?
Vrnejo

val46 ::

zuz3k je izjavil:

@val46:
avto sklopi avtoradio, mislš da ne bi znal prklopljen AUX praznt baterije četudi avtoradio sklopi


Ti pravim da je AUX sigurno vezan, oz je samo priključek na avtoradio in če je avtoradio izkljopljen, bi moral biti tudi AUX brez povezave do nikamor. Če mi pa ne verjameš, pejdi do kakega avtoelektričista, pa naj ti izmeri napetost v AUX izhodu, ko je avto ugasnjen in ključ pobran iz kontakta. Drugače naj ti pa kak prjatu, k se spozna na avtoelektriko ali avtoakustiko pove, da ne boš v skrbeh.

buttcrack ::

ena brzinska glede carinske pošte...

če je izdelek U22€, ampak je skupaj s poštnino na koncu O22€, se plača davek ali ne?

Okapi ::

Da.

buttcrack ::

:(

hvala

pygmalion ::

S tem se ne bi strinjal. Če je izdelek pod 22 EUR, se davek ne plača, toda če je izdelek preko 22 EUR, se davek plača na seštevek cene izdelka in poštnine.

buttcrack ::

Držim pesti, da imaš ti prav. Sicer sem na furs strani bral, da naj bi res tako.

Da me opalijo za 10€ ker je bil izdelek+poštnina 23€, bi bila pa res neumnost... sicer pa sam kriv, kar bo pač bo.

jest10 ::

pygmalion je izjavil:

S tem se ne bi strinjal. Če je izdelek pod 22 EUR, se davek ne plača, toda če je izdelek preko 22 EUR, se davek plača na seštevek cene izdelka in poštnine.


Brez skrbi poznajo aliexpres in ebay fore, ko je izdelek 5€ ter poštnina 20€. Kao.
Pri drugem prodajalcu pa 25€ s free poštnino>:D

Grega3 ::

Ok naročil sem izdelek v vrednosti 40€ iz kitajske. Je kakšna možnost da mi ne upalijo carine oz. kolko približno pride za plačat carina za 40€ vreden izdelek?

darkolord ::

Glede na veliko količino paketov trenutno je velika možnost za to, če paket ni velik in/ali težak. Plačaš pa DDV + 7 EUR obračun dajatev.

buttcrack ::

jest10 je izjavil:

pygmalion je izjavil:

S tem se ne bi strinjal. Če je izdelek pod 22 EUR, se davek ne plača, toda če je izdelek preko 22 EUR, se davek plača na seštevek cene izdelka in poštnine.


Brez skrbi poznajo aliexpres in ebay fore, ko je izdelek 5€ ter poštnina 20€. Kao.
Pri drugem prodajalcu pa 25€ s free poštnino>:D

če pošlješ račun, kjer je izdelek 22$ in poštnina 4$, neki blaznega manevra nimajo?

LuIK ::

Grega3 je izjavil:

Ok naročil sem izdelek v vrednosti 40€ iz kitajske. Je kakšna možnost da mi ne upalijo carine oz. kolko približno pride za plačat carina za 40€ vreden izdelek?


Pošiljke z blagom v vrednosti do vključno 22 evrov (brez poštnine) so ob uvozu oproščene plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina. Pri uvozu alkoholnih in tobačnih izdelkov ter parfumov in toaletnih vod navedene oprostitve ne veljajo.

VIR: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

LuIK ::

po novem bo baje drugače: https://mariborinfo.com/novica/slovenij...

Jesenican2 ::

Tonje prestavljeno za (vsaj) pol leta.

LuIK ::

Sem našel: Konec julija 2020 so bili kot odziv na pandemijo COVID-19 sprejeti akti, s katerimi se je odložil začetek uporabe novih pravil o DDV pri e-trgovanju s 1. 1. 2021 na 1. 7. 2021 so sporočili iz finančne uprave. (vir: https://www.findinfo.si/medijsko-sredis...

Dve praktični vprašanji, preden prečesavam vse te pravilnike:
- za blago med 22 EUR in 150 EUR: kdo ti dejansko zakasira 22 % DDV (komu fizično plačaš - Pošti in ona dalje davkariji?) in ali je s tem, da ti izdajo obračun o tem, kakšen strošek (se pravi kak "manipulativni" strošek Pošti, da to stori)?
- za blago nad 150 EUR: komu plačaš DDV in carino -> se to plačuje hkrati ali posebej na dva naslova/TRR ?

hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

darkolord ::

V obeh primerih plačaš Pošti, oni pa naprej FURS. V prvem plačaš tudi strošek obračuna dajatev (7-13 eur, odvisno od vrednosti), nad 150 eur plačaš 20 eur strošek zahtevnega carinjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shark99 ::

Ima kdo podatek zakaj vse pakete pošiljajo prek Belgije. Vse oktoberske pakete so poslali v Belgijo in tam stoji na trackingu vse od takrat. Novembra sem naročil paket, prek NL in je iz Amsterdama poslan v Liege(Belgija) in spet tam že 10 dni nič se ne premakne.

TadejPer ::

Nov rekord dostave, sploh v teh časih po 11. 11. En dan prej (10. 11.) sem naročil pas za uro s zastonj poštnino prek Singapore post. V petek 20. je že prišlo! Torej le v 10 dneh!

Tavher ::

V 10 dneh v Slo ali že domov? Tudi jaz imam tak primer, ampak zdaj že dva tedna leži nekje v Slo. Poslano z Aliexpress shipping.
Naročil še nekaj stvari in prav pazil da je Aliexpress shipping, plačal celo nekoliko več, pa nič ni bilo poslano preko tega. Nateguni kitajski!

shark99 ::

Tavher je izjavil:

V 10 dneh v Slo ali že domov? Tudi jaz imam tak primer, ampak zdaj že dva tedna leži nekje v Slo. Poslano z Aliexpress shipping.
Naročil še nekaj stvari in prav pazil da je Aliexpress shipping, plačal celo nekoliko več, pa nič ni bilo poslano preko tega. Nateguni kitajski!


samo disput odpri in napiši, da prodajalec zavaja, 5 dni pa dobiš refund. Jaz zdaj vse odpiram, kar ni kot dogovorjeno in vse dobim refund. Če piše, da je iz Francije (2-5dni) in dobim Singapur post, čez 45dni, odprem dispute in dobim denar.

FoxKnox ::

shark99 je izjavil:

Ima kdo podatek zakaj vse pakete pošiljajo prek Belgije. Vse oktoberske pakete so poslali v Belgijo in tam stoji na trackingu vse od takrat. Novembra sem naročil paket, prek NL in je iz Amsterdama poslan v Liege(Belgija) in spet tam že 10 dni nič se ne premakne.


Alibaba ima svoja skladišča v Belgiji
https://www.retaildetail.eu/en/news/gen...

TadejPer ::

Tavher je izjavil:

V 10 dneh v Slo ali že domov? Tudi jaz imam tak primer, ampak zdaj že dva tedna leži nekje v Slo. Poslano z Aliexpress shipping.
Naročil še nekaj stvari in prav pazil da je Aliexpress shipping, plačal celo nekoliko več, pa nič ni bilo poslano preko tega. Nateguni kitajski!

Prav prišlo že domov, še sam nisem mogel verjeti!

krho ::

A je kdo pogruntal kak odlujejo select kuponi?
Oz. drugače.. a sem jest edini, k zastopi.... "Save € 1,72 off every € 12,93 spent" kot pri 129,3€ dobim 129,3/12,93 => 17,2€ popusta?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bedarija ::

ne. nad 12,93€ lashko uporabiš kupon ki ti prišpara 1,72€. pa naj bo cena 13€ ali 300€. en kupon na en nakup.

blink ::

10.10.2020 sem naročil dve ločeni pošiljki USB polnilca iz Aliexpress pri katerem je estimated delivery: Nov 02 - Nov 23

Danes je 23.11.2020 in noben od dveh paketov iz Kitajske še ni prišel, zadnji tracking kaže datum 11.10.2020 "Departed country of origin". Ko grem na dispute / order details, mi izpiše:

"Reminder:
Your order should arrive within 26-47 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
1. If your order does not arrive on 2021-01-05 , you can apply for a refund by opening a dispute.
2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here."


Kakšna je praksa za dispute? Se ga odpira glede na zadnji estimated delivery datum (23.11.2020) ali je potrebno počakati do 5.1.2021?

DarwiN ::

Do 5.1.2021 moraš počakat.

Mimogrede, kode za črni petek. Veljajo do 27. nov. oz. dokler ne poidejo.

BRUCEBLACK20: US$ 3 em US$ 20
TUDOBLACK: US$ 3 em US$ 20
CHCUPONBLACK20: US$ 3 em US$ 20
CHCUPOMBRBLACK: US$ 3 em US$ 20
BFBR3: US$ 3 em US$ 21
NICE3: US$ 3 em US$ 30
AECZARNY3: US$ 3 em US$ 30
DISCOUNTS: US$ 4 em US$ 35
MADE5: US$ 5 em US$ 40
INPOST5: US$ 5 em US$ 50
BFBR5: US$ 5 em US$ 80
BRUCEBLACK50: US$ 7 em US$ 50
CHCUPONBLACK50: US$ 7 em US$ 50
TUDOBLACK50: US$ 7 em US$ 50
ALIEXPRESSBF7: US$ 7 em US$ 50
AECZAR10: US$ 8 em US$ 80
FRIDAY8: US$ 8 em US$ 80
2020FRIDAY: US$ 8 em US$ 80
MADE8: US$ 8 em US$ 80
FAST10: US$ 8 em US$ 80
ALIEXPRESSBF9: US$ 9 em US$ 90
ALIEXPRESSBF12: US$ 12 em US$ 110
ALIOFERTA2311: US$ 12 em US$ 110
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

buttcrack ::

Danes poštar prinesel carinsko pregledan artikel, ki je imel ceno 20€ In 4€ poštnine.
DDVja seveda ni bilo treba plačat, je pa zaračunan carinski postopek 5€.

Res da je pisalo na deklaraciji cena 15$, upam da niso zarad tega zaračunal postopka oz. zakaj so mi nabili ta strošek?

Kvinta ::

Iz firbca sem po zelo dolgem času naročil dve usb lučki za kolo dne 5.10 in danes je prišlo :D
A.C.A.B

PARTyZAN ::

buttcrack je izjavil:

Danes poštar prinesel carinsko pregledan artikel, ki je imel ceno 20€ In 4€ poštnine.
DDVja seveda ni bilo treba plačat, je pa zaračunan carinski postopek 5€.

Res da je pisalo na deklaraciji cena 15$, upam da niso zarad tega zaračunal postopka oz. zakaj so mi nabili ta strošek?


Jaz sem imel podoben primer. Vrednost blaga skupaj s poštnino je bila manjša od 22€, pa sem kljub temu častil carinski pošti 5€ za postopek. Mislim, da si isti moment, ko si dobil na email obvestilo, da imaš pošiljko na carini pošti dolžan vsaj 5€. Baje jim ni všeč, če se cena na paketu ne ujema s ceno, ki si jo plačal.

Sicer debilizem. Fer bi bilo, da bi strošek računali prodajalcu, ne kupcu.

buttcrack ::

Ravno to me zanima, kaj je razlog da zaračunajo. Ali bi bil v primeru, da je vrednost na deklaraciji enaka kot na računu še zmer zaračunal ta manipulativen strošek?
Mogoče ax zarež da delni refund, če je prodajalec kriv.

_Denny_ ::

Glej tudi to, da je na deklaraciji znesek v USD, plačilo pa v EUR in zdaj mesece kasneje ni več isti menjalni tečaj. Sicer je vse odvisno od osebe, ki stvar pregleduje; en ti bo pustil $10 gift z računom za 15€, drug ti bo dal 5€ "kazni", če bo $15 s 15€ računom ali pa z vsemi korektnimi zneski, razen napačne kljukice pri gift. Meni bi sicer bilo bolj všeč, da bi bili vsi striktni, ker potem že vidiš pri uploadu, da bo nek strošek in imaš nekaj dni časa za priskrbitev gotovine, ki je noben normalen človek v 2020 več nima (lahko bi omogočili kartično plačilo prek spleta ali poštarjevega POS terminala, ko se že leta pritožujem). Skratka - če dobiš poziv za upload dokazil in se katerikoli podatek zgoraj desno na strani ne ujema z računom, ki je pod 22€, v 95% lahko pričakuješ plačilo; pri 22€+ pa itak v vsakem primeru plačaš.

Delnega refunda ne dajo, ker nam z manjšo deklaracijo po njihovem mnenju delajo uslugo...no ja, medvedja usluga je tudi vrsta usluge.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

buttcrack ::

sem nekaj podobnega spesnil pa da vidim kaj bo. potihem sem se itak že ob smsu s strani carine poslovil od 5€ :D

Steinkauz ::

buttcrack je izjavil:

Danes poštar prinesel carinsko pregledan artikel, ki je imel ceno 20€ In 4€ poštnine.
DDVja seveda ni bilo treba plačat, je pa zaračunan carinski postopek 5€.

Res da je pisalo na deklaraciji cena 15$, upam da niso zarad tega zaračunal postopka oz. zakaj so mi nabili ta strošek?


Če je CN22 pravilno izpolnjen ti carina ne računa nič.
Če ni (kar je naprimer napačna cena), potem ti računajo.
To je kriv prodajalec in jst v tem primeru sprožim dispute. Sicer men tko 1% paketov ustavijo.
Za izdelke, ki so pod 22eur se splača vedno napisati prodajalcu nej pravilno izpolni CN22.
Nad 22eur pa tudi če da manjšo vrednost ni panike, ker v najboljšem primeru boš dobil brez carine, v najslabšem pa ti bodo računali DDV + carinjenje.

seminal ::

Še ima kdo kako kodo nad 150 ali pa 200usd?

bedarija ::

za izdelke blizu 22€ nujno prodajalcu zatežit naj na paket zapiše pravilno ceno, ker v nasprotnem primeru palčaš kazen in če je ne in moraš plačat odpreš dispute. do sedaj vsakič ko sem zatežil je bilo vse pravilno izpolnjeno, ostali artikli so pa itak skos ali 0.5$ ali 1$ označeni

buttcrack ::

hvala, bom bolj pozoren v bodoče in zatežil za pravilen CN22

LuIK ::

Kje pa vi "zatežite" za pravilno izpolnitev vrednosti/obrazca? Kam prodajalcu to napišete pri oddaji naročila, je kako okno?

DarwiN ::

Nima smisla pisat, ker praktično noben prodajalec tega ne upošteva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
73 / 189
»»