» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
61 / 189
»»

bozicek ::

Opažam da pri meni drobnarije ne pridejo
Recimo štirje ovitki in eno steklo za telefon niso prišli. Od različnih prodajalcev
Ena denarnica ni prišla. Štiri nočne lučke za v elektriko tudi ne
To so vse nakupi pod dva evra

Medtem ko določene druge stvari ki so dražje pa pridejo
Dobil sem vse tanke za vape ki sem jih naročil v zadnjih dveh mesecih
Daljnogled isto dobil
Darila letos samo za poredne

flameir ::

@Bozicek

smem vprasat ker dalnogljed si izbral? sem ravno razmišljal o nakupu za malega :)

sicer pa tudi jaz nisem dobil kar nekaj stvari, kot si rekel, predvsem tiste okol 1-2€, sem pa povsod dobil refund. bi sicer raje, da dobim, kakor da mi vračajo denar
Morda obstaja kakšna dobra alternativa?

P.S. Kaj je zdej s tem 22% davka na vse? Je ali ni? Še nisem opazil, da bi moral kaj dodatno plačat.

OK.d ::

LPOK.d

bozicek ::

Flamier

Tega
https://www.aliexpress.com/item/3300330...

Prišle so 20€ in je super. Povečava ok, barve so take kot morajo, dobro narejene
Darila letos samo za poredne

FoxKnox ::

flameir je izjavil:

Kje se da vidt za vse na enkrat kok časa je še ta protection time? Ker meni pri nekaterih piše, da je kao dostavljeno, pa nisem nič dobil. Prej se mi to ni dogajalo, zato sklepam, da so paketi še na poti? En prodajalec mi je danes napisal, da naj počekiram pošto, ker naj bi bil paket že tam (ovitek za 1,5e). Jaz ne vem, a to kar zginja na pošti al pač še ni tam?


Tracking ti upošteva max čas dostave 60 dni.če ti prodajalec podaljša delivery time protection ti tracking tega ne upošteva in zaključi kot dostavljeno po 60 ih dneh.
Počakaj da mine protection time in odpri dispute ter zahtevaj full refund zaradi nedostavljene robe.

hator ::

Jaz zlepa ne bom več naročal. Cena izdelka s poštnino so šle v nebo. Nekaj paketov bi itak stoji + en paket piše v trackingu od: "Arrived in destination country; awaiting customs clearance" od 7.6. Sledenje pošte slovenije nič ne najde. Tudi portal uvoz- izvoz ne. Na koncu se bodo izgovarjali, da je carina uničila. Zgleda, da so postali eni navadni nateguni. ;(

BorutK-73 ::

Nateguni so bili vedno. Takoj ko si zaprl dispute in ostal brez denarja, te prodajalec ne šmirgla več. Ampak na take finte se ne naseda več, tako da ko se zaščita izteka, podaljšaš za 14 dni, ko to poteče pa odpreš dispute. Tracking je pa itak joke.


400EUR za avtoradio iz Aliexpressa?!:|:O

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

hator je izjavil:

Nekaj paketov bi itak stoji + en paket piše v trackingu od: "Arrived in destination country; awaiting customs clearance" od 7.6. Sledenje pošte slovenije nič ne najde. Tudi portal uvoz- izvoz ne. Na koncu se bodo izgovarjali, da je carina uničila. Zgleda, da so postali eni navadni nateguni. ;(
Tej paketi še niso v Sloveniji.

bmwwww ::

Sploh vam par posameznikom nisem fauš, ker jaz sem v tem tednu dobil 3 pakete, naročene v zadnjem mesecu.

Urbano#Desno ::

Matevz96 je izjavil:

Jaz pri kitajcih nič ne čakam, v primeru da na zadnji dan predvidene dostave še ni pri meni direktno refund. Nikakor pa ne označiti da si že prejel artikel.


Jaz tudi delam tako posledicno je vecina zadev zadnje case brezplacna.:))

bajar ::

Naročam od Kitajcev že več let. Prej bolj iz eBaya, zadnja leta pa bolj iz AE. Tako kot se vleče dostava zadnje mesece se ni še nikoli.
Ne vem ali je res kriva korona kriza ali je kaj drugega. Se zaplete na Kitajskem ali v Evropi ali v Sloveniji...? Bi bilo zanimivo slišati od koga ki ve kaj več o tem.

Bellzmet ::

Ne narocat. V tracking dajo da si order prejel in potem sploh ne mores dispute izpeljati. Pac nekako dajo fake tracking in ti ne pusti oznaciti da orderja nisi dobil ker tracking pravi uspesna dostava. Nateguni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

OK.d ::

Drugače, dispute lahko odpreš po drugačni poti;Help->Dispute&Reports in se ti odpre tole.
https://imgur.com/tgreZ2u
In potem poiščeš svoje nakupe iz seznam ter odpreš dispute.
LPOK.d

BorutK-73 ::

Bellzmet je izjavil:

Ne narocat. V tracking dajo da si order prejel in potem sploh ne mores dispute izpeljati. Pac nekako dajo fake tracking in ti ne pusti oznaciti da orderja nisi dobil ker tracking pravi uspesna dostava. Nateguni.

To je pa tvoja nesposobnost. Itak dobiš obvestila na mail kdaj ti poteče zaščita.

Sem enkrat dva dni po oddanem naročilu po pomoti klinil na "recevied order" in je prodajalec vseeno poslal in sem prejel paket. Mislim da je bila vrednost 10 EUR

ps
Danes končno dobil 50 modrih mask, trajalo dva meseca.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Zaščita ti nič ne pomaga, če v trackingu piše delivered. Tudi, če nekako uspeš odpreti dispute, ti ga bodo zavrnili z razlogom "tracking pravi, da si paket uspešno prevzel". Govora je seveda o fake trackingih, ki lepo simulirajo prihod v državo in prevzem paketa, ne tistih, ki po 60ih dneh spremenijo status v "order completed".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Vuli ::

hator je izjavil:

Jaz zlepa ne bom več naročal. Cena izdelka s poštnino so šle v nebo. Nekaj paketov bi itak stoji + en paket piše v trackingu od: "Arrived in destination country; awaiting customs clearance" od 7.6. Sledenje pošte slovenije nič ne najde. Tudi portal uvoz- izvoz ne. Na koncu se bodo izgovarjali, da je carina uničila. Zgleda, da so postali eni navadni nateguni. ;(


ti paketi sigurno niso še v slo. poglej na 17track ali parcelsapp.com/en/tracking/ boš bolj točno vidu kje je. Lahko, da uporabljajo kako posredno poto v eu in bo dobil paket še en tracking.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Buggy ::

jaz sem ravno danes dobil na mail obvestilio za narocilo iz 15.5.2020


Your order xxxxxx has arrived in your country and is on the way to your local post office. It will be with you soon!

se premika:

Arrived at destination country

2020-06-11 12:00:00 [GMT+1]

Departed country of origin

2020-05-18 12:00:00 [GMT+8]

Shipment accepted by airline

2020-05-16 19:19:45 [GMT+8]

Shipment left country of origin warehouse

2020-05-15 18:01:02 [GMT+8]

Shipment at country of origin warehouse

2020-05-15 05:35:05 [GMT+8]

Shipment dispatched

2020-05-15 05:05:05 [GMT+8]

Bellzmet ::

To sem tudi jaz dobil in potem ni prislo. Lahko da je ok lahko pa da je fake tracking.

Bellzmet ::

BorutK-73 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ne narocat. V tracking dajo da si order prejel in potem sploh ne mores dispute izpeljati. Pac nekako dajo fake tracking in ti ne pusti oznaciti da orderja nisi dobil ker tracking pravi uspesna dostava. Nateguni.

To je pa tvoja nesposobnost. Itak dobiš obvestila na mail kdaj ti poteče zaščita.

Sem enkrat dva dni po oddanem naročilu po pomoti klinil na "recevied order" in je prodajalec vseeno poslal in sem prejel paket. Mislim da je bila vrednost 10 EUR

ps
Danes končno dobil 50 modrih mask, trajalo dva meseca.


Verjemi da imam ze veliko orderjev in tudi disputov cez, ampak to kar se sedaj dogaja s fake trackingom, dobavami v nedogled in avtomatskem podaljsevanjem je pa nekaj novega.

bmwwww ::

Sem opazil oz.kot obvestilo dobil, da je paket v Sloveniji.. na trackingu sem videl da je na Nizozemskem (AMSA.. in HAAGA - nekak tak pise) in cez 5dni dejansko dobil paket.

Cez kitajsko nalepko pa dana nova Nizozemska

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

FoxKnox ::

To da piše na trakingu " Arrived in destination country" ne pomeni da je prispela pošiljka v Slovenijo, ampak v evropo, v evropsko centralno skladišče za pošiljke iz tretjih držav in to je Nizozemska.Lahko pa ima skupina prodajalcev najeto skladišče v Belgiji, Turčiji, Svedski. Od tu tudi nove nalepke potem.

Matevz96 ::

FoxKnox je izjavil:

To da piše na trakingu " Arrived in destination country" ne pomeni da je prispela pošiljka v Slovenijo, ampak v evropo, v evropsko centralno skladišče za pošiljke iz tretjih držav in to je Nizozemska.Lahko pa ima skupina prodajalcev najeto skladišče v Belgiji, Turčiji, Svedski. Od tu tudi nove nalepke potem.


Tam uredijo pakete, da se ne vidi takoj iz kje so
#hooldthedoor

Vuli ::

...eni ne zastopijo tega in so prepričani, da so bili nategnjeni.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

flameir ::

Se komu sanja, kako se reče aparatu za varjenje teh polivinilastih vrečk. Ne rabi bit vakumirka, sam za varit. Rabim čim cenej, ker je za društvo in bo redko v uporabi.

Nekaj takega:
https://www.merkur.si/aparat-za-vakuumi...

Hvala.

gregyk ::

flameir je izjavil:

Se komu sanja, kako se reče aparatu za varjenje teh polivinilastih vrečk. Ne rabi bit vakumirka, sam za varit. Rabim čim cenej, ker je za društvo in bo redko v uporabi.

Nekaj takega:
https://www.merkur.si/aparat-za-vakuumi...

Hvala.


Vpiši bag sealer v ali pa boš našel

The Player ::

Mi zna mogoče kdo obrazložiti kako delujejo "disputi"?

Sem naročil eno zvočno kartico, ki ne ustreza njihovemu opisu. Odprl dispute, poslal obrazložitev in poslal video dokaz. Sedaj so mi pod offer napisali: No return & No refund, zraven pa dopisali, da se opravičujejo in da me bodo kontaktirali nazaj, ko kontaktirajo dobavitelja. Kaj sedaj? Zavrnem?

Sem se drugače zavedal, da stvar ne more bit bohvej kaj, a po drugi strani se sprašujem zakaj bi jim dajal potuho, če pa zavajajo?

Kako pa je v primeru, če robe ne dobiš v določenem času? Kaj jim potem daš za "dokaz", da nisi dobil?

matobeli ::

ne rabiš nič dat v dokaz. rečeš da ni prišlo pa načeloma vrnejo denar.

Kar se tiče ponudbe pa jasno da zavrneš, full refund je edina sprejemljiva opcija.

Razen če se je letošnjo pomlad bistveno spremenil sistem.

bosslipxx ::

Danes je 58. dan od naročila, buyer protection pa je podaljšan do 22.7.2020, gre za izdelek za 60 eur.

Ni mi več za čakat, ker sem opazil, da le malo dražje lahko kupim na eu amazonih.

Samo odprem dispute in zahtevam refund?? Iz kakšnega razloga??

Hvala, lp
slo-fishing.si

Steinkauz ::

Daš, da nisi dobil izdelka.
Ampak, trenutno imajo precej glupo politiko in ti prepreči dat dispute precej časa.
Tole men napiše za izdelek naročen !2. aprila!


Torej skor 3 mesece pa še vedno ne morem odpret dispute.

Sm bil precej pogost uporabnik aliexpressa (čez 200 naročil), sam da je pa 3 mesece kao sprejemljiv dobavni rok, pa ni šans.

Bo treba kej druzga nucat.

bosslipxx ::

Sicer je šlo oddat dispute, ampak je bil takoj zavrnjen :/
slo-fishing.si

BuDi79 ::

bosslipxx je izjavil:

Sicer je šlo oddat dispute, ampak je bil takoj zavrnjen :/

Splača se pogledat če ima izdelek pripis "full refund if not received in xx days" (kar perecej izdelkov ima, čeprav podaljšujejo dobavni rok na nenormalne dolžine) - če se na to sklicuješ potem ne zavrnejo.

bosslipxx ::

Kul Hvala. Če še kupim kaj pri njih bom pozoren.
slo-fishing.si

Kitajc01 ::

No do sedaj nisem imel negativne izkušnje, kar sem reklamiral ali nisem prejel sem dobil refund. En paket pa je prišel čeprav so mi že refundirali ?

Matevz96 ::

Kitajc01 je izjavil:

No do sedaj nisem imel negativne izkušnje, kar sem reklamiral ali nisem prejel sem dobil refund. En paket pa je prišel čeprav so mi že refundirali ?


Imaš dve opcije ali se potuhneš in to je to, ali pa kontaktiraš prodajalca da mu ponovno plačaš izdelek.
#hooldthedoor

smile- ::

danes dobil 2 paketa, naročena prve dni maja.

mrTwelveTrees ::

To je ne normalo kako dolgo se čaka pošiljke, ko bi vsaj vedli kje je razlog (ne verjamem da niso poslani).

darkolord ::

Korona ...

bosslipxx ::

 reddit

reddit



Nekje v Beneluksu bi naj banditi vkradli poštni tovornjak s pošiljkami iz AE. Zato jih mogoče ne bo v RS.
slo-fishing.si

BorutK-73 ::

Steinkauz je izjavil:

Daš, da nisi dobil izdelka.
Ampak, trenutno imajo precej glupo politiko in ti prepreči dat dispute precej časa.
Tole men napiše za izdelek naročen !2. aprila!


Torej skor 3 mesece pa še vedno ne morem odpret dispute.

Lahko odpreš dispute ko se izteče zaščita

bosslipxx je izjavil:

 reddit

reddit



Nekje v Beneluksu bi naj banditi vkradli poštni tovornjak s pošiljkami iz AE. Zato jih mogoče ne bo v RS.

Kolikor sem pregledal reddit so to pošiljke za nizozemske kupce.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Ja in zaščito podalšujejo. Kaj mi pomaga zaščita, ko pa sem izdelek potreboval en mesec nazaj. Sm računal da je 2 mesca dovolj bufferja s kitajske, pa so očitno novi standardi.

darkolord ::

Boš vedel za drugič, da se iz Kitajske ne naroča robe, ki jo rabiš v nekem konkretnem času. Ali pa pač naročiš direkt DHL, ampak potem pa ni več poceni.

Steinkauz ::

U sedaj si mi pa res odprl oči! No shit sherlock, sam do letos mi ni še en izdelek hodil več kot dva meseca.

stara mama ::

Men so pa že, po 3-4 mesece. AMpak bolj izjema kot pravilo. Sedaj pa je obratno. Pod 2 meseca je bolj izjema, kot pravilo :)
Ekologija™ in Trajnost™

FoxKnox ::

Še vedno čakam na vse naročeno po 27. 3.Imam ugodno rešene že 3 dispute od prej , za ostalo čakam, da poteče 90 dni.

JamesBond ::

Jaz tudi čakam že zlo dolgo na dva paketa, je mi pa edina tracking stran, ki mi da relevanten info, kjer se stvari nahajajo tale:

https://track-chinapost.com/

Colt ::

Naročil pred tremi meseci 10 malenkosti do zdaj dobil samo 1 paket....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt ()

Kvinta ::

Naročil za kolega enako 3 mesce nazaj nikoli nič prišlo pa tud po 10 pivih ga nisn prepričal še kupuje tam lol
A.C.A.B

The Player ::

Jaz sem pa danes dobil še zadnji paket, naročen konec aprila. Od 6 jih je prispelo 5.

Me pa zanima kako je z disputi? En dispute mi je Aliexpress že priznal refund, ki sem ga tudi sprejel. Mi pa ni jasno kaj sedaj? Ko grem v kategorijo "dispute" le ta ni zaključen. Je dovolj, da samo kliknem na accept od ponudbo od Alija al je treba še kaj? A dispute se zaključi avtomatsko, ko mi nakažejo vrnjen denar, al kako to gre?

darkolord ::

- če prodajalec ponudi vračilo in to sprejmeš, potem se dispute zaključi in se hkrati sproži postopek vračila
- če prodajalec ponudi vračilo in ne narediš ničesar, se po poteku roka dispute zaključi in se hkrati sproži postopek vračila
- če prodajalec ne ponudi vračila in ne narediš ničesar, potem se odloči Aliexpress

Ganon ::

V torek so mi poslali ovitek za telefon. Doplačal sem dober evro za "AliExpress Standard Shipping". Pravkar dobil sporočilo, da je že v Sloveniji. :D
««
61 / 189
»»