» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
62 / 189
»»

hator ::

Jaz imam problem z enim paketu. Trgovec ni hotel podaljšat zaščite, ker trdi da je paket v SLO. Na spletni strani Pošte Slovenije ga po številki sledenja ne najdem. Ali se splača odpret dispute ?

2020-06-26 16:21
Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

2020-06-19 11:56
Departure to country of destination

2020-06-19 08:21
Parcel is handled

2020-05-10 13:00
Arrival at export hub

2020-05-09 16:29
Item is ready for transport

2020-05-09 15:29
Item is announced / bpost received the information

darkolord ::

Seveda, odpri.

BorutK-73 ::

Seveda odpri dispute. Če se jim ne ljubi podaljšat ali odobrit zaščite jih jaz ne šmirglam.

Vuli ::

hator je izjavil:

Jaz imam problem z enim paketu. Trgovec ni hotel podaljšat zaščite, ker trdi da je paket v SLO. Na spletni strani Pošte Slovenije ga po številki sledenja ne najdem. Ali se splača odpret dispute ?

2020-06-26 16:21
Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

2020-06-19 11:56
Departure to country of destination

2020-06-19 08:21
Parcel is handled

2020-05-10 13:00
Arrival at export hub

2020-05-09 16:29
Item is ready for transport

2020-05-09 15:29
Item is announced / bpost received the information


poglej tracking na bpost oz http://parcelsapp.com
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bedarija ::

tako je, vedno odpiraj dispute. če bi bili oni res tako zelo prepričani da je izdelek v slo, bi ti podaljšali protection saj bi moral potem izdelek hmalu biti pri tebi.

BlaY0 ::

Dispute v takem primeru praktično vedno dobiš. Prodajalec se je zavezal da bo paket pri tebi v tolikem in tolikem času, ker ni bil oziroma prodajalec ne more dokazati da je paket dejansko prišel do tebe, bo Ali razsodil v tvojo korist. Te pa poskušajo prodajalci vedno na eno in isto foro nasamarit češ paket je že v vaši državi, preverite na pošti. Brez veze sploh tratit čas s komunikacijo, odpreš dispute pa čao.

teafoto3tea ::

Na trackingu vidim, da je paket v SLO, naj bi se ustavil na carini. Taksno stanje je ze cca 2 tedna. Obvestila, da bi jaz morala karkoli narediti, nisem dobila. Kaj narediti v takem primeru?

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Pokličeš na carinsko pošto.
Se zgodi da na nalepki ni naslova, ali izpade pri tisku ali pa se nalepka uniči med transportom.

Mene so že klicali od tam za naslov, k sreči je bila telefonska lepo vidna. Naslednji dan paket pri meni.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

To seveda narediš v primeru, da ti to kaže tracking Pošte Slovenije. Če kitajski tracking pravi, da je v SLO, tale od Pošte pa ne, potem Kitajci lažejo.

link_up ::

Na zalost je tole narocanje iz Kitajske postalo naravna katastrofa cakanja. Jaz sem z njimi opravil, uporabljam le se euro shop-e.
In and Out

Vuli ::

teafoto3tea je izjavil:

Na trackingu vidim, da je paket v SLO, naj bi se ustavil na carini. Taksno stanje je ze cca 2 tedna. Obvestila, da bi jaz morala karkoli narediti, nisem dobila. Kaj narediti v takem primeru?

greš na https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/entry in vidiš, če je res paket v slo. Po vsej verjetnosti je paket šele kje v EU.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bmwwww ::

teafoto3tea je izjavil:

Na trackingu vidim, da je paket v SLO, naj bi se ustavil na carini. Taksno stanje je ze cca 2 tedna. Obvestila, da bi jaz morala karkoli narediti, nisem dobila. Kaj narediti v takem primeru?


Ima tracking st.na koncu NL? Lej meni je vsakic napisalo arrived at destination country, pomeni je na Nizozemski, in se bo rablo vsaj 2 tedna. Poglej ko dobiš, je cez kitajsko nalepko dana se ena nizozemska.

BlaY0 ::

link_up je izjavil:

Na zalost je tole narocanje iz Kitajske postalo naravna katastrofa cakanja. Jaz sem z njimi opravil, uporabljam le se euro shop-e.

Kaj se sekiraš, naročaj iz CN pač nepokvarljivo robo ;)

SLO je še OK, kar se "zastojev" na carini tiče. V DE se redno dogaja, da na carini ena usrana kuvertica z enim adapterjem za 1 EUR stoji tudi po mesec ali več.

link_up ::

BlaY0 je izjavil:

link_up je izjavil:

Na zalost je tole narocanje iz Kitajske postalo naravna katastrofa cakanja. Jaz sem z njimi opravil, uporabljam le se euro shop-e.

Kaj se sekiraš, naročaj iz CN pač nepokvarljivo robo ;)

SLO je še OK, kar se "zastojev" na carini tiče. V DE se redno dogaja, da na carini ena usrana kuvertica z enim adapterjem za 1 EUR stoji tudi po mesec ali več.


Se strinjam, ampak vseeno mi gre ta nacin "saj ne rabis takoj ane?" ze na zivce. Za $50 ceneje in cakanje tri mesce? Nisem vec tam. :)
In and Out

Ganon ::

Imam še eno UPS pošiljko.

In Transit 2020/07/06 14:00
Stanford Le Hope, United Kingdom
Arrived at Facility

Scheduled Delivery
Tuesday
2020/07/07
Estimated Time
11:45 - 15:45

Je to možno?

_Denny_ ::

Čisto normalno za UPS Express.

https://si-apps.ups.com/calTimeCost?loc...

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

techfreak :) ::

Farnell, UK ima next day delivery, ce narocis do 17h, preko UPS.

Ganon ::

_Denny_ je izjavil:

Čisto normalno za UPS Express.

https://si-apps.ups.com/calTimeCost?loc...



Potem bo res jutri tukaj. :D Ob naročilu sem sicer izbral DHL, ampak me je prodajalec kasneje obvestil, da je DHL prezaseden, da bo paket namesto njih prevzel UPS in da je slednji še hitrejši.

Matevz96 ::

_Denny_ je izjavil:

Čisto normalno za UPS Express.

https://si-apps.ups.com/calTimeCost?loc...



Za UK je UPS daleč najhitrejši standard je ponavadi pod en teden, express pa naslednji dan (najdle traja da prevzamejo pri trgovcu v UK), med "korono" sem najhitreje dobil paket v 21 urah od prevzema pri trgovcu.
#hooldthedoor

pygmalion ::

Jaz kar masovno naročam stvari manjše vrednosti (obvezno manj kot 22EUR, običajno pa tudi manj kot 5EUR).

In če sem do lanskega leta dobil naročeno rekordno 9 dni po naročilu, povprečno pa nekje 21 dni po naročilu, je letos katastrofa. In to samo zadnje tri mesece, ko se je koronavirus na Kitajskem že zdavnaj izpel.

V zadnjih treh mesecih sem najhitreje sem dobil 40 dni po naročilu, s tem da zdaj že polovico paketov čakam preko 60 dni. To ni problem zaradi denarja, ker če po 60 dneh odpreš dispute (ne glede na podaljšanje customer protectiona s strani prodajalca), dobiš denar nazaj. Toda jaz ne želim denar, želim naročene izdelke!

Zanima me, ali imate podobne izkušnje? A je to tako samo v Sloveniji ali celotni Evropi? Kaj je problem zaradi tako podaljšanega časa - mogoče manjši letalski promet preko Brnika?

Mimogrede opažam, da kar nekaj pošiljk prihaja preko Belgije, nekatere tudi z železnico! In tiste z železnico so med hitrejšimi!

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kaj je problem zaradi tako podaljšanega časa
Ne razumem, kaj vam ni jasno.

Takole izgleda sortirni center po njihovi vsakoletni razprodaji, ki traja nekaj dni:



Zdaj si pa poskušaj predstavljali, kako to izgleda, če je folk doma v karanteni in cele dneve klika po Aliexpressu. In to ne nekaj dni, ampak nekaj mesecev.

Zgodovina sprememb…

zuz3k ::

kolk časa čakate na pakete (5-6 izdelkov) zdaj ko je korona situacija?
Life is a psychological game.

lolipop2 ::

pygmalion je izjavil:

Jaz kar masovno naročam stvari manjše vrednosti (obvezno manj kot 22EUR, običajno pa tudi manj kot 5EUR).

In če sem do lanskega leta dobil naročeno rekordno 9 dni po naročilu, povprečno pa nekje 21 dni po naročilu, je letos katastrofa. In to samo zadnje tri mesece, ko se je koronavirus na Kitajskem že zdavnaj izpel.

V zadnjih treh mesecih sem najhitreje sem dobil 40 dni po naročilu, s tem da zdaj že polovico paketov čakam preko 60 dni. To ni problem zaradi denarja, ker če po 60 dneh odpreš dispute (ne glede na podaljšanje customer protectiona s strani prodajalca), dobiš denar nazaj. Toda jaz ne želim denar, želim naročene izdelke!

Zanima me, ali imate podobne izkušnje? A je to tako samo v Sloveniji ali celotni Evropi? Kaj je problem zaradi tako podaljšanega časa - mogoče manjši letalski promet preko Brnika?

Mimogrede opažam, da kar nekaj pošiljk prihaja preko Belgije, nekatere tudi z železnico! In tiste z železnico so med hitrejšimi!



Jaz sem zadnji dve naročili čakal po 60 dni, pa ni nič prišlo. 2x dal dispute in denar nazaj. Zaenkrat ne naročujem več iz Aliexpresa, nimam tolk časa in volje, da bi 60 dni čakal, da potem dobim denar nazaj.

hipertija ::

Tale je še bolj bedna, ko ti iz Kitajske prispe v nekaj tednih pošiljka, potem pa dobiš s strani pošte SLO, ko vprašaš kje je paket, ki je bil na uvozni že prejšnji teden takle odgovor:

"Pozdravljeni,
kot je že bilo ugotovljeno, je vaša pošiljka na Pošto Slovenije prispela 3.7.2020. Žal se je nato za pošiljko izgubila sled. Izvedli smo intenzivno interno poizvedno tako na Izmenjalni pošti 1003 Ljubljana,
kamor je pošiljka iz tujine prispela, kakor tudi na carinski pošti. Iskali smo jo tudi na dostavno/izročilni pošti *******, žal neuspešno.

Postopki vložitve reklamacije glede (ne)vročitve pošiljke so opredeljeni itd. itd.

Svetujemo, da pošiljatelja obvestite, da pošiljke niste prejeli ter da naj pri svoji pošti, pri kateri je pošiljko oddal, izpolni poizvednico.

Za nevšečnosti se vam opravičujemo."

A so res tolk nesposobni, da ti na koncu par 10km od doma zajedejo pošiljko?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Se zgodi.

Kvinta ::

Meni so pred cajtom držali pošiljko točno 45 dni torej iz kitajske je prišlo v 3 tednih in 45 dni sviralo kurcu v sloveniji lol tak da ,če naročim naročim samo še iz evropskih skladišč ,če ne pa kupim kje v EU
A.C.A.B

BlaY0 ::

Se mi zdi kot eden od templejtov ki ga uporabljajo, ko se jim ne da več ukvarjat z drugorazrednimi temami...

Kvinta je izjavil:

Meni so pred cajtom držali pošiljko točno 45 dni torej iz kitajske je prišlo v 3 tednih in 45 dni sviralo kurcu v sloveniji lol tak da ,če naročim naročim samo še iz evropskih skladišč ,če ne pa kupim kje v EU

V DE je to stalna praksa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

§|\| /\ |<E ::

zuz3k je izjavil:

kolk časa čakate na pakete (5-6 izdelkov) zdaj ko je korona situacija?




še vedno čakam

BlaY0 ::

A dispjuta pa ne moreš še naredit? Ponavadi je tam 60 do 75 dni max. potem bi pa že skoraj moral imeti možnost za dispjut...

BorutK-73 ::

Danes dobil paket v 19 dneh, moj rekord v trenutnih razmerah. Normalna čakalna doba je trenutno dva meseca:P.

hotig ::

Za vse, ki šele sedaj berete, čeprav smo o tem pisali že nekaj strani nazaj:
- Aliexpress je nekje konec februarja/začetek marca spremenil roke pošiljanja in časa za dostavo.
- Prej je bilo 5 dni za pošiljanje in potem še 60 dni za dostavo. Sedaj pa je rok za pošiljanje 12 dni in rok za dostavo 90 dni (razen če ni v ponudbi na spletni strani navedeno drugače - npr. kakšen Delivered before or full refund).
- Za dispute je najbolj počakati zadnji dan roka za pošiljanje ali 2-3 dni pred koncem roka za dostavo. Če prodajalec sam podaljša rok dostave, pa kar odprite dispute, ne se pustiti "sankati". :)

jest10 ::

V bistvu je bolje počakati, da rok za dostavo poteče. Imaš še 14 dni časa za dispute, prodajalec pa ne more več nategovati, da počakaj.

Ganon ::

"Liege-Linehaul Arrival". Tukaj se je zataknilo. Še pri komu od vas?

hotig ::

Ganon je izjavil:

"Liege-Linehaul Arrival". Tukaj se je zataknilo. Še pri komu od vas?


Tudi jaz imam en tak primer. Paket je prišel v Belgijo že pred kakimi 2 tedni, tracking je pa Nizozemski (z NL na kocu). Na Aliex trackingu mi piše, da je v Belgiji, na 17track pa da je v Amsterdamu, ;((. Mogoče gre to najprej čez Belgijsko karanteno, potem bo še par tednov na Nizozemskem in bo ravno pred koncem 90 dnevnega roka prišel paket skozi slovensko izolacijo do mene. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Ganon ::

Vtipkaj kodo tukaj.

03-07-2020 09:55 The item is ready for shipment SLOVENIA
03-07-2020 09:54 The item is pre-advised to PostNL


Kaj čakajo?

hotig ::

Evo sem šel iskat tisto kodo na Aliex pa je zdej spremenjena. Ni več Nizozemska amapk nek LVS in še 17 številk. Tega tam na postnl ne prepozna.

Vseeno mi pa od danes na aliju piše tole:

Liege Linehaul Arrival
2020-07-03

Arrive in Liege, Estimated time of arrival at port:No data, Reasons for delay:the ATB of FCL will be sent to you within one working day, please pick-up the container after received the ATB.

Zdaj predvidevam, da so kakšne težave s prodajalcem/prevoznikom oz. pri številkah tovora (FCL - full container load, za ATB pa mislim da je številka oz. koda tovora). Lahko da so napačne ali pa jih prodajalec ni poslal tapravemu prevozniku in zato zdaj vse stoji.

jocoj ::

Tale je najboljši univerzalni tracking iskalnik

http://parcelsapp.com/en/

Je pa tako, da letos se iz Kitajske enostavno ne splača naročevati, če neko stvar hočeš v kolikor toliko normalnem (pred koronskim) roku dobiti. Čista loterija. Raje se da kak EUR več in naročiš iz EU skladišč. Sem pa prijetno presenečen, ker sem kar nekaj izdelkov, ki sem jih rabil dobil ceneje iz EU skladišča recimo Banggooda in Gearbesta, kot direkt iz njihovih kitajskih depojev. Isto za dva telefona preko Alija s kodo ceneje direktno iz Španije.

Ganon ::

Kako naj to razumem? Da je že pri nas? :|

slotech5 ::

Vsi trackingi so brezvezni. Če naročiš iz Kitajske se ve da se čaka, pred korono cca 1 mesec in pol, sedaj okrog 2 meseca, možno tudi da paket nikoli ne prispe. Če stvar (nujno) rabiš, ne naročiš iz Kitajske.

darkolord ::

Ganon je izjavil:

Kako naj to razumem? Da je že pri nas? :|

Če je pri nas, ti bo to pokazalo na strani sledenje.posta.si

Matevz96 ::

darkolord je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako naj to razumem? Da je že pri nas? :|

Če je pri nas, ti bo to pokazalo na strani sledenje.posta.si


Ko je enkrat pri nas ponavadi kot vir kaže slovensko pošto.
#hooldthedoor

bmwwww ::

Ganon je izjavil:

Kako naj to razumem? Da je že pri nas? :|



Zdaj se gre v AMSA in HAAG potem pa slo. Nekako tako je pri mojih paketih zadnje cajte

High5 ::

Da niso naši paketi tule na tleh :))

https://www.7sur7.be/faits-divers/des-m...

Vuli ::

Ganon je izjavil:

Kako naj to razumem? Da je že pri nas? :|



PostNL - item is pre advised. Ni še. Boš čakal še en čas.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

KTr1sk ::


pri meni kaže de je v slovenji, na pošta sledenje pa še ni zabeleženo da je prispelo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Outcast ::

Ja tud jst mam že nekaj pošiljk iz Aliexpressa v Sloveniji, in to že kar 2-3 tedne naj bi bile tukaj....wtf?

Ima kdo informacijo ali se da kam poklicati oz povprašati zakaj pošta Slo ne dela svoje dela???

darkolord ::

Outcast je izjavil:

Ja tud jst mam že nekaj pošiljk iz Aliexpressa v Sloveniji, in to že kar 2-3 tedne naj bi bile tukaj....wtf?

Ima kdo informacijo ali se da kam poklicati oz povprašati zakaj pošta Slo ne dela svoje dela???
Ali ti to informacijo kaže tudi na sledenje.posta.si ?

Lahko pokažeš kakšno takšno številko pošiljke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Vuli ::

poglejte pa na uvoz-izvoz.posta.si, če tam ni pol ni.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ganon ::

Po moje imata enako težavo, kot mi. Paket je nekje na Nizozemskem.

Outcast ::

darkolord je izjavil:

Outcast je izjavil:

Ja tud jst mam že nekaj pošiljk iz Aliexpressa v Sloveniji, in to že kar 2-3 tedne naj bi bile tukaj....wtf?

Ima kdo informacijo ali se da kam poklicati oz povprašati zakaj pošta Slo ne dela svoje dela???
Ali ti to informacijo kaže tudi na sledenje.posta.si ?

Lahko pokažeš kakšno takšno številko pošiljke?


Imam številko pošiljke samo od Aliexpressa, ne vem pomoje je 20mestna....dobim mail, da je pošiljka že v Slo in pred vsem tem sranjem je to pomenilo da jo bom dobil cca max 5 delvnih dni, ker določene stvari redno naročma iz A.

Zdj da pa čakam cca 3 tedne da naša gnila pošta to dostavi???? Fuck skor prej pride iz Kitajske od od poštnega centra do domačega naslova!
««
62 / 189
»»