» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
60 / 189
»»

hotig ::

No jaz sem pa naročil od enega "muljatora" in imam sedaj problem. Naročil in plačal sem 27.3.2020. Naročilo je imelo napisano Delivered before 15.4.2020 or full refund opcijo. Prodajalec mi je pa danes že petič (ja prav ste prebrali, do sedaj je to storil že štirikrat: 11.4., 18.4., 29.4., 19.5.) podaljšal rok dostave za 20 dni. Sem že mislil počakat, da bo kakih 5-6 dni do roka dostave (danes 9 dni) in začet dispute pa je danes storil isto sr....! Ne vem kaj naj naredim, gre se za izdelek v vrednosti 20€ in naj bi bil poslan iz Francije. Sem že pisal prodajalcu pa se samo nekaj zmišljuje glede covida-19 in prosi naj imam potrpljenje. Hja, izdelek bi moral dobiti že pred skoraj dvema mesecoma ampak nimam več potrpljenja!

Ali je imel kdo takšen primer, ko mu prodajalec samovoljno podaljšuje čas dostave, a bi to šlo čez če odprem dispute, ker zdej mam spet rok 29 dni za dostavo in se mi zdi, da izdelka nikoli ne bom videl! Vsak dober nasvet prav pride!

bedarija ::

seveda lahko odpreš dispute in pojasniš da te je prodajalec prosil če lahko počakaš in si to parkrat tudi naredil, sedaj je pa že petič podaljšal in da nimaš več namena čakat.

jaz sem vedno vsesel če prodajalec sam podaljša protection da mi ni treba vsakemu pisat in jih prosijaćit. vedno počakam vsaj 1 podaljšanje protectiona, potem se pa na podlagi tracking odločim a bom še prosil za podaljšanje ali za refund

Vuli ::

BuDi79 je izjavil:

Vuli je izjavil:

ja tko je. Tudi meni je pri par paketih en tracking javil , da je prispel v slo, a daleč od tega, je pršu recimo v EU.
17track.net je bolj "natančen" od kakih "wish" varjant.
Najbolj natančen je v resnici http://parcelsapp.com/en/

ni slabo, dobro shendla tudi "prepakiranje".
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BorutK-73 ::

flameir je izjavil:

Kje se da vidt za vse na enkrat kok časa je še ta protection time? Ker meni pri nekaterih piše, da je kao dostavljeno, pa nisem nič dobil.

Odpri dispute. Protection čas se pa vidi pod naročila za vsako naročilo posebej.

BorutK-73 ::

BuDi79 je izjavil:

Vuli je izjavil:

ja tko je. Tudi meni je pri par paketih en tracking javil , da je prispel v slo, a daleč od tega, je pršu recimo v EU.
17track.net je bolj "natančen" od kakih "wish" varjant.
Najbolj natančen je v resnici http://parcelsapp.com/en/

Ta je pa res bolj natančna od 17track. Hvala.:)

delfinus ::

Se komu fali opcija "Open dispute" pri odprtih narocilih? Ponavadi je bila vedno na levi strani od okvircka, kjer pise koliko dni je narocilo se odprto. Opazil sem slucajno danes, ko sem pregledal svoja odprta narocila. Ali so mogoce kam drugam skrili opcijo?

Vuli ::

,e imaš status Finished, pol zgleda ni opcije za dispute. Tudi meni se je eno naročilo zaklušilo, ker sem izbral, da pošlje iz IT, na koncu je pa iz China, in po unmu času naj bi že prejel paket, a še kar hodi...In ne morem odpret dispute..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DarwiN ::

15 dni po "finishu" še vedno lahko odpreš dispute.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delfinus ::

Nope, dispute funkcija je na glavni strani narocil izginila. Glej beli kvadrat. Tam je bil prej vedno Open Dispute. Sedaj ni nicesar tam. Sem pa nasel in moras sedaj klikniti na View Details, da prides do disputa.



lp, D.

BorutK-73 ::

Klikni na "View detail" pa bo dispute opcija

Probaj tudi v aplikaciji.

ps
Tam kjer si ti napisal da manjka okno za odpret dispute, ga imho nikoli ni bilo.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

ehh, popravek. Jaz sem ga dobil čist odspodi. Na prvi strani, pa tudi jaz nimam v spominu,da bi bil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

delfinus ::

@Borut-73 je bilo tam se do pred en teden nazaj. Evo sliko.


lp, D

Steinkauz ::

Ja pomoje so mel precej dispute pa so zakompliciral stvari.
Jst sm en kup stvari naročil začetek aprila.
Prejšni in ta teden pa sm dobil en kup mailov, da je poslano. Torej 2 meseca kasneje je šele poslal.
To sm hotu dat takoj dispute ampak



Štekam, da je covid-19, sam če ni na zalogi, bi skenslal naročilo pa dal keš nazaj.
Ne pa da prvo čakaš 2 mesca, da sploh pošljejo, pol pa zdej še vsaj en mesec da pride.

Kosek1 ::

Meni je tudi v enem primeru tako pisalo. Tam nekje ti piše datum, do katerega bo dostavljeno. Takoj po tem datumu sem lahko zahteval vračilo.

DarwiN ::

Tudi vi opažate, da ima vedno več izdelkov nabite poštnine za Slovenijo? Prava jeba.. In stvar je čedalje hujša. Pogosto opazim, da naročim kak artikel z brezplačno poštnino; prodajalec zadevo pošlje in očtino pri tem v šoku spozna, da je poštnina v Slo nenormalno draga; in ko kasneje preverim ta isti izdelek, ima naenkrat nabito poštnino za v Slovenijo..

Podobno opažam na Banggoodu, Gearbestu, Geekbuying, DHgate in drugih straneh..

Gra za "banana republika efekt", ali je zadaj kaj druga? Pravzaprav bo težko kaj druga, ko pa ima sosednja Avstrija pri večini še naprej brezplačno dostavo.

Očitno nas nekdo hoče odrezat od sveta, da bi bili prisiljeni kupovat po zasoljenih cenah od naših lokalnih dealerjev. :S

En primer: Dostava v Slo takoj po mojam nakupu naenkrat 10$.. Za Hrvaško, Avstrijo, Nemčijo je še naprej brezplačno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

darkolord ::

Ne opažam tega.

Res je, da je free shippinga sedaj precej precej manj, a večinoma velja to tudi za druge države.

Sem pogledal npr. BangGood pa je enaka poštnina za Nemčijo in Slovenijo.

BorutK-73 ::

Jaz pa opazim na nekaterih izdelkih. Ampak je dovolj konkurence na Aliju da najdeš isti izdelek z nižjo ali brez poštnine.

ps
So pa te "slovenske" poštnine ponavadi okoli 11EUR

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Sem isto opazil za že naročene stvari. Pomojem je razlog to, da je prodajalec na pamet ocenil premajhno vrednost poštnine, požrl izgubo in potem po pošiljanju popravil, iz HR/AT/DE pa še (v trenutnih virusnih časih) ni imel kupcev, da bi ugotovil zmoto.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DarwiN ::

Denny, AT/DE je 100x večji trg od nekega slovenskega.. Po tvoji teoriji bi moralo bit ravno obratno. DE/AT destinaciji bi imeli že aktualizirano poštnino, Slovenija pa pogosto še naprej "free shipping", ker še nihče ni naročil. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

_Denny_ ::

Hja, moraš tudi gledati, da se nek Nemec ne bo zafrkaval z AE in nekajmesečnim čakanjem dobave ter vsakodnevno molitvijo, da stvar dejansko pride, ko pa ima isto zadevo za nekaj % več prek Amazon Prima že naslednji dan doma; na splošno tudi redkokdaj vidim med reviewi kako US, UK, DE, AT in podobno 1st world zastavo (večinoma RU, UA, PH in pa našo lol). Isto mi pravijo kolegi, ki so se preselili v AT - Ebay in AE samo za stvari, ki jih Amazon nima.

Nažalost bodo vse naše debate o spreminjanju cen poštnine ostala le ugibanja dokler kdo ne vpraša prodajalcev, pa še tu obstaja možnost, da se bodo zlagali :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Okapi ::

DarwiN je izjavil:

Gra za "banana republika efekt", ali je zadaj kaj druga? Pravzaprav bo težko kaj druga, ko pa ima sosednja Avstrija pri večini še naprej brezplačno dostavo..

Zahvališ se lahko kolegom, ki naročajo na aliexpressu (pa tudi na ebayu in drugje), in potem vračajo robo, ker si premislijo. Nihče noče takih kupcev in potem podražijo nakupovanje vsem drugim.

DarwiN ::

Slovenci kot relativno skromen narod vračamo manj robe kot razvajenci v kakšni ZDA ali VB, in gotovo tudi manj kot kakšni Nemci.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

bedarija ::

a kdo koga pozna da bi vrnil izdelek kupljen na aliexpressu? te poštnina pride več kot 50€ da nazaj pošlješ, daj ne seri

Okapi ::

gazibo je izjavil:

... Pred kraktim sem kupil graficno kartico, ugotovil da mi ne odgovarja in jo vrnil nazaj na spanski amazon...


Mimogrede, poštnina do Slovenije ni za Kitajca ali Američana ali Turka čisto nič višja, kot do Nemčije ali Avstrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

The Player ::

DarwiN je izjavil:

Tudi vi opažate, da ima vedno več izdelkov nabite poštnine za Slovenijo?


Jaz pa opažam na AE, da ima nek izdelek "brezplačno poštnino" potem pa, ko greš na blagajno ali pa želiš naročiti več kot 1 količino istega izdelka, se potem poštnina kar magično pojavi in ta ponavadi ni nizka.

bedarija ::

to je že nekaj časa. 1 izdelek zastonj, medtem ko 2 ali več je poštnina. jaz potem pač večkrat po eno naročim, če se jim to splača pa naj vsako stvar posebej obdelajo.

flameir ::

Tudi jaz. Na koncu pa pride vse v enem paketu hehe.

Mare2 ::

flameir je izjavil:

Tudi jaz. Na koncu pa pride vse v enem paketu hehe.

Počakaš 3 dni, da najprej pošljejo prvi paketek?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

_Denny_ ::

Zakaj točno bi to tu počenjal? Za pravi kontekst je včasih treba prebrati več kot samo zadnji post...

2+ stvari od istega prodajalca naenkrat = vsiljena dražja poštnina; dobiš v istem paketu
vsako stvar istega prodajalca naročiš in plačaš posebej eno za drugim = cenejša poštnina ali celo free shipping; vse dobiš vseeno v istem paketu

Finta je v tem, da dobiš vseeno na čisto isti način, kot da bi (pre)plačal poštnino.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BuDi79 ::

Me prav zanima koliko je ena povprečna marža prodajalca na Aliexpressu.
Javno objavljena predlagana MPC (malopodajna cena) jakne ene znane kitajske firme, ki ne prodaja izven Kitajske je preračunano iz juanov 25EUR (objavljeno na uradni strani proizvajalca). Na Aliexpressu je cena $38-45 (na Gearbestu celo 60EUR) plus poštnina tipično okoli 9EUR.
Vem da ne delajo vsi s takim procentom (pri razni tehniki je najpogosteje kitajski MPC + 25%, odvisno sicer od produkta), ampak mislim, da načeloma lahko požrejo problematično visoko poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

stara mama ::

DarwiN je izjavil:


Gra za "banana republika efekt", ali je zadaj kaj druga? Pravzaprav bo težko kaj druga, ko pa ima sosednja Avstrija pri večini še naprej brezplačno dostavo.

Očitno nas nekdo hoče odrezat od sveta, da bi bili prisiljeni kupovat po zasoljenih cenah od naših lokalnih dealerjev. :S

Gre za balkan republika efekt. Sodelavec se je hvalil, da ima kolega, ki vedno za vsak izdelek da dispute, čeprav je z zadevo vse vredu. In da baje vedno dobi denar nazaj.
Taki delajo škodo nam vsem.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

pwn3rrr ::

stara mama je izjavil:

Gre za balkan republika efekt. Sodelavec se je hvalil, da ima kolega, ki vedno za vsak izdelek da dispute, čeprav je z zadevo vse vredu. In da baje vedno dobi denar nazaj.
Taki delajo škodo nam vsem.

Tak način zagotovo ne laufa dolgo... za neko zaščito telefona ranga 0,5€ verjamem, da ob disputu nihče ne bo kompliciral in bo denar vrnjen brez vprašanj... za kakšne malo dražje izdelke pa zahtevajo dokazila oz. vračilo izdelka + strani, kot je Amazon, imajo tudi preverjanje kupcev in če nekdo za pol naročenih izdelkov odpre dispute, ga hitro dobijo na piko, kaj šele da bi to naredil za vsa naročila.

AvtoR ::

Pred dvema mesecema sem naročil par malenkosti na AliExpres.
Včeraj sem prejel mail, za eno od teh zadev, da se mi izteka buyer protection in naj potrdim prejem, zdaj pa ne vem ali se mi bolj splača podaljšati buyer protection ali dati zahtevek za refund? Vrednost je cca 5€. Vaše izkušnje?

stara mama ::

Zakaj bi potrjeval sprejem, če nisi dobil? Itak se samo zapre, ko se izteče.
Ti lepo od trgovca zahtevaj, naj podaljša buyer protection, pa čakaj naprej.
Ekologija™ in Trajnost™

BuDi79 ::

stara mama je izjavil:

Zakaj bi potrjeval sprejem, če nisi dobil? Itak se samo zapre, ko se izteče.
Ti lepo od trgovca zahtevaj, naj podaljša buyer protection, pa čakaj naprej.
In zakaj točno ne bi zahteval denarja nazaj? Če je na poti bo dobil v vsakem primeru, ker trgovec ne bo iz transporta vzel artikla nazaj, če pa artikla pa pač vrnjen denar itak pripada.

Osebno pri teh kitajskih nategunih ne vidim razloga za podaljšanje protectiona pa neke usluge trgovcem, tudi oni ne delajo usluge nam.

stara mama ::

Kakorkoli, tud to gre. Vsekakor pa ne potrjuješ sprejema, tako kot je prodajalec hotel od njega.
Ekologija™ in Trajnost™

bmwwww ::

V vseh letih, nisem se imel primera, da česa iz alija nebi dobil. Res da sem max.cakal 6mesecev eno nalepko za avto (baby on board) v vrednosti 1eur, tak da sem tudi pozabil na njonin se nisem zato dajal s prodajalcem za refund.

RatomirGrego ::

Aliexpress je dobra izbira za nakupovanje, če ste pripravljeni čakati več kot 2 tedna. In ni vse tako, kot je tisto na sliki.

Matevz96 ::

Jaz pri kitajcih nič ne čakam, v primeru da na zadnji dan predvidene dostave še ni pri meni direktno refund. Nikakor pa ne označiti da si že prejel artikel.
#hooldthedoor

bedarija ::

jaz jim vedno dovolim oziroma jih prosim za enkratno podaljšanje buyers protectiona. če pa tudi po tistem oku ne pride pa odprem dispute. Do sedaj se mi je že 2x zgodilo da so kar daljšali in daljšali in sem odprl dispute in tudi po letu dni izdelek še vedno ni prispel =)

BorutK-73 ::

bmwwww je izjavil:

V vseh letih, nisem se imel primera, da česa iz alija nebi dobil. Res da sem max.cakal 6mesecev eno nalepko za avto (baby on board) v vrednosti 1eur, tak da sem tudi pozabil na njonin se nisem zato dajal s prodajalcem za refund.

Pri meni je tako da če ne pride v 3 mesecih, paket ne pride.
So se pa zadnje dni malo popravili, dobivam naročila ki so bila naročena mesec dni nazaj.

GargaSmrk ::

Jaz imam od novega leta naprej samo še slabe izkušnje. Pa še kar naročim da pošiljajo od znotraj EU, ali pošljejo s Kitajske, ali pa mi jočejo da jim je zmanjkalo v skladišču, naj skenslam, potem pa vidim da imajo še zmeraj na zalogi, samo Slovenijo so dali s spiska pošiljanja.

Sem naročil avto radio za 400€ in mi je kitajec rekel naj skenslam ker nimajo na zalogi, naj izberem da sem se premislil. Sedaj mi pa Ali noče dati nazaj denarja ker nisem resen :(

§|\| /\ |<E ::

jaz sem prvič uporabil aliexpress, pa takoj slaba izkušnja. naročil nekaj pred dvemi meseci, pa še vedno nič. sicer je samo 1.5€ ampak, se jih bom izogibal.

showsover ::

za popenit je ZDAJ! prot koncu korona-kvadrantene smo se prejemali...
zdaj pa vse expired, sicer dobimo full refund brez vprasanj, samo Xi Jinping in Jack Ma nam napiseta dobropis, ampak vseeno je bad...
se android 10 tv box bo verjetno izgubljen....
pa za popenit je res.

OK.d ::

Ja od februarja robe več ne dobivam in odpiran samo še dispute enega za drugim. Sicer po novem letu se bo itak stvar spremenila in se ne bo več toliko naročalo, ker bodo prišteli za vsako malenkost še 22%ddv in boš pred nakupom dobro premislil ali se bo še splačalo.
LPOK.d

BuDi79 ::

Do konca karantene ko so povsod jokali kako ne gre pošta je vse prihajalo redno, zdaj pa več kot en mesec nič. Sem dobil nekaj kar so poslali dejansko priporočeno iz NL, evo to sem dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

aborko ::

Meni sta se dva paketa zataknila v Slo glede na traking, že 3 tedne je kao na carini.

bmwwww ::

Na trackingu včasih tudi ne piše prav kaj in kako... Tudi jaz sem gledal tracking, pisalo na enem kao v Sloveniji, na drugem, da je še na poti. No in na koncu je bilo še zmeraj na poti.

The Player ::

Jaz sem naročil konec aprila, takoj, ko naj bi Kitajska bila "COVID free". Od 6 paketov sem do sedaj dobil 3, enega celo 14 dni po naročilu.

Imam pa drug problem. Naročil sem zvočno kartico, ki naj bi delala v win 98, pa stvar sploh ne dela. PC jo zazna kot "generic PCI video device", ko naložim driverje ni nič. Tudi premestitev v drug PCI vhod ne pomaga. Sem sicer pričakoval, da cheap elektronka iz kitajske ne more biti ne vem kaj, samo me je firbec matral.

Je to zadosten razlog za refund al ne?

Bellzmet ::

Jaz do nadaljnjega ne narocam vec. Orderji stojijo ze par mesecev in samo podaljsujejo cas dobave. Nekaj kar bi moral dobit zacetek junija so sedaj podaljsali za skoraj dva meseca. Brezveze. In to kar sami podaljsajo brez opcije za refund.
««
60 / 189
»»