» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
36 / 189
»»

darkolord ::

No, na mail se sicer ne pošilja več, ampak kar na portal carinska.posta.si. Lahko poskusiš že vnesti ime in tracking number, in ti ni treba čakati na obvestilo po pošti, če te spusti naprej ...

buttcrack ::

ime in priimek brez strešic in (vsaj zdi se mi) z VELIKIMI TISKANIMI :)

sosed ::

Sedaj sem se vpisal na https://carinska.posta.si/. Skupna vrednost blaga piše, da je 13€, v resnici je pa 18€.
Ali naj pošljem dokazilo z pravo vrednostjo 18€, ali naj "shekam" na aliexpressu vrednost na 13€ in pošljem to.

darkolord ::

18.

BorutK-73 ::

Pošlješ jim SS tvojega naročila. Dobiš ga pa na Aliexpress strani pod tvoja naročila.
Sem ravno dopoldan delal to in jaz naredim kar PDF tiste strani in jim pošljem potem tako.

Ni važno koliko izdelek stane sedaj, ampak koliko si ti plačal.

Me pa zelo jezi to z 13EUR pri kitajcih, ne jebejo pet posto. Če bom sedaj plačal 5EUR, jim odprem dispute kot sem jim napisal ko sem naročil.

Zgodovina sprememb…

sosed ::

BorutK-73 je izjavil:

Pošlješ jim SS tvojega naročila. Dobiš ga pa na Aliexpress strani pod tvoja naročila.
Sem ravno dopoldan delal to in jaz naredim kar PDF tiste strani in jim pošljem potem tako.

Ni važno koliko izdelek stane sedaj, ampak koliko si ti plačal.

Me pa zelo jezi to z 13EUR pri kitajcih, ne jebejo pet posto. Če bom sedaj plačal 5EUR, jim odprem dispute kot sem jim napisal ko sem naročil.




Tudi jaz sem naročil ta isti vape iz iste trgovine in isto sive barve. :)

BorutK-73 ::

Nice. So zgleda obema ustavili ista paketa. Si delima carinske stroške:))

alishop ::

Na telefonu sem dobil obvestilo od Aliexpress appa, da me je nek kupec vprašal neko vprašanje o nekem izdelku, in sem seveda počistil obvestila, šel na PC da odgovorim, sedaj pa nimam pojma kje bi to lahko našel?

Verjetno me je kdo pod izdelkom pri feedbacku kontaktiral, samo za vraga ne najdem kje se ta sporočila zbirajo?

Ni pod Message Center, ne najdem med mojimi reviewi, online chat pomoč pa tudi ni vredna nič.

A kdo ve?

fr1c ::

alishop je izjavil:

Na telefonu sem dobil obvestilo od Aliexpress appa, da me je nek kupec vprašal neko vprašanje o nekem izdelku, in sem seveda počistil obvestila, šel na PC da odgovorim, sedaj pa nimam pojma kje bi to lahko našel?

Verjetno me je kdo pod izdelkom pri feedbacku kontaktiral, samo za vraga ne najdem kje se ta sporočila zbirajo?

Ni pod Message Center, ne najdem med mojimi reviewi, online chat pomoč pa tudi ni vredna nič.

A kdo ve?

To ni noben kontaktiral tebe... nekdo je pri izdelku, ki si ga kupil v preteklosti objavil vprašanje (Question & Answers -> View all), to pa potem Aliexpress app pošlje vsem kupcem. Vsa neodgovorjena vprašanja lahko najdeš v My Account -> My Question & Answers.

Največkrat so ta vprašanja kaka ruska bedarija tipa "obišči xy link in dobi povrnjenih xx% nakupa" ali pa sporočila z referral linki piramidnih sistemov... redkokdaj kdo kaj vpraša o izdelku.

OK.d ::

My Account -> My Question & Answers ne obstaja v spletni različici, mogoče v aplikaciji za telefon.
LPOK.d

mulc007 ::

Od carine sem dobil da jim pošljem ustrezne podatke o nakupu pa me zanima kako pridem do naslova prodajalca.
Zadošča že ime Vinyl Blades World, ali rabim tudi naslov prodajalca? Jaz ga ne najdem.

https://de.aliexpress.com/item/Einkshop...

Zlikovec ::

Ti samo pošlji screenshot naročila (nekje v pregledu naročila imaš link do snapshota naročila)
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

mulc007 ::

Do zdaj sem kupil samo dve stvari nad zneskom 22 € (okoli 35 €) in v obeh primerih so od carine zahtevali podatke o nakupu. Je to napaka prodajalca da na paketu ni napisal kaj paket vsebuje, ali je to klasičen postopek ko je nakup višji od 22 €?

Okapi ::

Klasičen postopek.

Gapi ::

Kako naročiti power bank na aliexpress. Pošiljanje v slovenijo ni mogoče. Gre se oa za tale power bank AUKEY 16000mAh Power Bank With Qualcomm Quick Charge 2.0 Dual USB Portable Charger With Type C Cable Support 5V 9V 12V Output Iz kitajske če naročim hoče met barvo, ki pa je ne moreš zbrat. Usb C je drugače na izbiro za barvo.
No person is rich enough,to buy back his past.

mmcmmc ::

Ali obstaja kak način kako videti svoj "rating", ki ti ga dajo prodajalci?

borisk ::

mislim da se sam rating ne računa za kupce, imaš pa memberšhip level, glede na vrednost oziroma količino nakupov v tekočem letu, oddanih ocen in fotografij itd.

OvCa77 ::

mmcmmc je izjavil:

Ali obstaja kak način kako videti svoj "rating", ki ti ga dajo prodajalci?

Obstaja, v meniju My Aliexpress pod Feedback score.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

Meni piše:
A1
Feedback Score: 0

A sem dober? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BorutK-73 ::

Fedback score pomeni koliko feedbacka si dal ti.

A3
Positive Feedback (Past 6 months): 100.0%
Feedback Score: 21

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

BorutK-73 je izjavil:

Fedback score pomeni koliko feedbacka si dal ti.

Napaka, to je seštevek feedbacka, ki si ga ti prejel.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BorutK-73 ::

Feedback Score is the sum of all Star Ratings after they have been converted into points.

Conversion: 5 Star or 4 Star Ratings = +1 Point
3 Star Ratings = 0 Points
2 Star or 1 Star Ratings = -1 Point

The table below displays the Feedback Symbol for each Feedback Score level:

borisk ::

drugače pa še namig, za cenejše nakupovanje, verjetno že omenjen v tej temi. Kupujte preko spletne aplikacije, ker so cene nižje kot v brskalniku. deluje tudi če daš artikel v košarico v brskalaniku in potem samo potrdiš na telefonu.

mmcmmc ::

borisk je izjavil:

drugače pa še namig, za cenejše nakupovanje, verjetno že omenjen v tej temi. Kupujte preko spletne aplikacije, ker so cene nižje kot v brskalniku. deluje tudi če daš artikel v košarico v brskalaniku in potem samo potrdiš na telefonu.



Pa če so kakšni kuponi na razpolago se tudi splača preverit pa če tudi je samo za par centov popusta.

buttcrack ::

si je kdo zdilal cashback na AE? naj bi se dalo dobiti tudi do 30% od nakupov nazaj...

gregyk ::

buttcrack je izjavil:

si je kdo zdilal cashback na AE? naj bi se dalo dobiti tudi do 30% od nakupov nazaj...

Gledal sem že, samo je par teh "ponudnikov" cashback-a, ne vem kateri naj bi bil najboljši?

Edit: sem se registriral na topcashback - vidim da imajo tudi ebay, gearbest, itd ... v ponudbi za cacheback

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

OK.d ::

Zadnje čase spet bolj zahajam na ebay, ker je veliko enakih artiklov na ali-ju dražjih kot na ebay-u.
LPOK.d

Mare2 ::

OK.d je izjavil:

Zadnje čase spet bolj zahajam na ebay, ker je veliko enakih artiklov na ali-ju dražjih kot na ebay-u.


Npr.? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OK.d ::

In kaj te zanima?
LPOK.d

Zlikovec ::

OK.d je izjavil:

Zadnje čase spet bolj zahajam na ebay, ker je veliko enakih artiklov na ali-ju dražjih kot na ebay-u.

+1
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

buttcrack ::

eno splošno pravilo: išči na AE, preveri na ebay :)

BorutK-73 ::

Mislim da sem prvič dobil paket po 12 dneh od naročila.:D

ps
Z točnim tracking-om do vrat.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Je bilo poslano preko Singapur mail? Sam tudi dobim mnogo hitreje, če gre preko Singapurja. Chinamail pa pod 1 mesec še nikoli nisem dobil (Običajno nekje 30-40 dni).

BorutK-73 ::

Nizozemska pošta, PostNL, je pa bilo še zraven "Prioritiy". Za mene je čas dostave iz kitajske čista loterija, še vedno čakam na izdelek naročen konec avgusta.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Konec avgusta? Jaz sem ravno začel dobivat stvari naročene 30. Tko da še kak teden največ, pa bi že moralo priti.
Drugače pa ja, PostNL. Bo kar to razlog za hitro dostavo.

mulc007 ::

Od carine sem dobil pismo da priložim dokumente predmeta nakupa, cene, stroške pošiljanje. Čeprav sem iz kitajske kupil stvar za 17$ (poštnine ni) !

Če pošljem dokumentacijo bom moral plačat carini neke stroške in bo izdelek s tem precej dražji kot če bi ga kupil pri drugem prodajalcu za samo pol dolarja več.
Naj pustim in bodo čez 21 dni poslali nazaj prodajalcu? Dobim na aliexpress zaradi tega kakšne minus točke ali kako je s tem?

Okapi ::

Zakaj pa misliš, da če bi kupil pri drugem, ti ne bi bilo treba enakega postopka s carino narediti?

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:

Čeprav sem iz kitajske kupil stvar za 17$ (poštnine ni) !



Če so Kitajčki na CN 22 napisali pravo vrednost stroška carinjenja ne boš plačal. Mislim, da lahko na spletni strani vidiš ta podatek.:)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jst ::

mulc007: Pet EUR boš najbrž moral plačati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mulc007 ::

Zakaj je prišlo do tega če pa je znesek manjši od 22€ ki je meja za davek?
Pet enakih stvari sem že 5krat naročil od drugih prodajalcev pa do zdaj še nisem imel te težave.

Mare2 ::

Kaj pa si naročil? Link.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mulc007 ::

Ne morem linkat ker je šla stvar iz prodaje.
Cena je navedena 19.9 $ in sem se zdaj spomnil da sem zaradi kupona dobil za 17 $

Ales ::

mulc007 je izjavil:

Od carine sem dobil pismo da priložim dokumente predmeta nakupa, cene, stroške pošiljanje. Čeprav sem iz kitajske kupil stvar za 17$ (poštnine ni) !

Ja luba duša, kako naj pa oni zasigurno vejo, kaj si ti kupil? Zato te pa sprašujejo, kaj je to za ena stvar in koliko je stala.

Če pošljem dokumentacijo bom moral plačat carini neke stroške in bo izdelek s tem precej dražji kot če bi ga kupil pri drugem prodajalcu za samo pol dolarja več.

Nič od tega ni res. Če se tvoja dokazila o plačilu ujemajo s tem, kar je prodajalec izpolnil na obrazcu CN22 ter je skupna vrednost pod mejo za plačilo DDV ali carine, potem ne boš plačal ničesar. Niti stroškov.

Si rekel prodajalcu, da pravilno izpolni CN22 obrazec in da ne laže o vrednosti pošiljke?

Če je prodajalec slučajno narobe izpolnil obrazec, boš plačal stroške postopka, še vedno pa ne boš plačal ne DDV in ne carine, ker je znesek prenizek. Če si se prodajalcem vnaprej zmenil, da mora obrazec pravilno izpolniti pa ga mogoče ni, lahko od prodajalca zahtevaš povračilo stroškov. Če pa ga je prav izpolnil, pa tako nič ne boš plačal.

Čisto enako bi se ti zgodilo pri tistem drugem prodajalcu, za pol dolarja več. Ni nobene razlike.

Naj pustim in bodo čez 21 dni poslali nazaj prodajalcu? Dobim na aliexpress zaradi tega kakšne minus točke ali kako je s tem?

Ne bodi pi**ka. Če si naročil nekaj in tudi prejel naročeno, prevzemi in ne povzročaj nepotrebnega dela in stroškov ljudem.

mulc007 ::

****** Si rekel prodajalcu, da pravilno izpolni CN22 obrazec in da ne laže o vrednosti pošiljke? *******

Ne do sedaj še nisem učil prodajalcev kakšne so njegove naloge.

pwn3rrr ::

Točno tako, kot je rekel Aleš.
Že tako dobiš vse napol zastonj od njih in največkrat brez poštnine, a ti bi za 0,5$ zdaj nekako rad vse preklical in zaj**** prodajalca, ki ni nič kriv, da je carina ustavila tvojo pošiljko.

Na carino še vedno pride več kot 99% pošiljk, kjer je na CN22 obrazcu napisana cena manjša od 22€, čeprav to velikokrat ni res in potem to na carini presodijo. Če si naročil nekaj težjega in velikega, bodo zagotovo ustavili in nima veze, če piše na obrazcu 3€ ali pa 22€... pošiljk v kuvertah skoraj ne pregledujejo, če je pa zapakirano v škatli, se pa možnost pregleda zelo poveča, ker pač sklepajo, da je notri nekaj bolj vrednega in mora biti vse skupaj bolj zaprto in zaščiteno. Znanec je naprimer naročil telefon za 300€ nekje izven Evrope, s prodajalcem sta se zmenila, da ga zapakira v A4 kuverto in jo pošlje kot AC accessories za 18€ in je carina spustila pošiljko skozi brez pregleda... je pa potrebno znati malo razmišljati in konec koncev imeti tudi malo sreče.

Ales ::

mulc007 je izjavil:

****** Si rekel prodajalcu, da pravilno izpolni CN22 obrazec in da ne laže o vrednosti pošiljke? *******

Ne do sedaj še nisem učil prodajalcev kakšne so njegove naloge.


To so tvoje naloge. Ti uvažaš in uvoz je tvoja odgovornost. Prodajalec dela zate in kaj točno naredi se boš menda ti zmenil, al kdo se bo?

Čisto pri vseh teh prodajalcih drobnarij s Kitajske je isti šmorn, da ne boš mislil.

BorutK-73 ::

Pripravi 5€ in osebni dokument ko bo prišel paket.
To je normalno, jaz sedaj vedno napišem da naj pravilno izpolnejo CN22 obrazec, če ne bom odprl dipute in izterjal teh 5€ nazaj. Imam ravno zaradi tega en dispute odprt.

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Pripravi 5EUR in osebni dokument ko bo prišel paket.
To je normalno, jaz sedaj vedno napišem da naj pravilno izpolnejo CN22 obrazec, če ne bom odprl dipute in izterjal teh 5EUR nazaj. Imam ravno zaradi tega en dispute odprt.

zaključek: Dobil 5EUR nazaj, v plus mi gre tudi da sem že kar visoko na njihovi lestvici.

Evo, se že začenja salle za 11.11. Jaz ne kupujem nič na ALi-ju vsaj 3 tedne. En dan pred začetkom salle-a dvignejo cene in so cene iste kot prej, edino kar se splača so kuponi. Pa da ne pozabim da se čas dostave paketov podaljša vsaj za 50% zaradi navala.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Prejšnji vikend (ali dva) nazaj so imeli za nekatere stvari 50% sale. AndroidTV box, ki so običajno (s takšnimi specifikacijami) na vseh straneh okoli 60EUR, sem naročil za 33EUR in je že na poti v Slo. Na gearbestu je trenutno 69EUR.

(Lažem, ni zame, naročil za kolega.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MIHAc27 ::

Jaz za lanski 11.11 nisem opazil kakega občutnega podaljšanja potovanja paketkov. Pomaga pa itak izbrati Singapure mail...ali karkoli sam da ni China.

Cene pa dvignejo ponavad 1-2 tedna prej. Sej se vidi kdaj točno. Poleg redne cene potem objavijo kakšna bo cena še na 11.11. Vse trgovine seveda niso iste. Ene nič ne spreminjajo.
««
36 / 189
»»