» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
37 / 190
»»

Jst ::

Jaz imam najboljše izkušnje z nizozemsko PostNl pošto. Okoli plus 1.6 EUR za majhne pakete.

Singapurska ... je odvisno če "padeš" v določen ternim - v tem primeru ti dostavijo relativno hitro. Če pa moraš čakati na prodajalca, potem pa še na SingPost, ti pa manj kot dober mesec ne uide.

Plus: Če kupujete paket večje vrednosti, 50-500EUR, ima nizozemska PostNl najboljšo zašito paketa, kar sem imel izkušenj jaz.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

MIHAc27 je izjavil:

Cene pa dvignejo ponavad 1-2 tedna prej.

Po mojih izkušnjah dan dva pred začetkom salle-a. Seveda ni pa za vse enak dvig cen.

ttommy ::

Sem naročil dva nosilca za telefon za na kolo in so mi poslali premala. Sem jih kontaktiral in so napisali naj pošljem nazaj, da bodo poslali druge. Koliko pa sploh pride poštnina na Kitajsko? Je že pošiljal kdo nazaj? Oba skupaj sta me prišla 14,53€. Sem 3x preveril vse, da sem naročil pravo velikost, pa so mi poslali do velikosti 4.8"
Gamer

Dimnik ::

BorutK-73 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Cene pa dvignejo ponavad 1-2 tedna prej.

Po mojih izkušnjah dan dva pred začetkom salle-a. Seveda ni pa za vse enak dvig cen.


Na linkih kjer oglašujejo sale popuste imajo že sedaj višje cene in prečrtane ter napisane kao nižje cene s popustom. V navadnih linkih pa normalne cene, katere so blizu tistih, ki bodo 11.11.

MIHAc27 ::

Ttommy. Jaz ko sem poslal SSD nazaj (ene 100g) je bilo 5€ z sledenjem. Jaz jim ne bi pošiljal nazaj, ampak mogoče raje se zmenil za kak konkreten popust. Napačne pa na Bolhi prodaš.

Ales ::

Zahtevaj da plačajo pošiljanje nazaj, napaka ni tvoja.

Če ne bo drugače, odpri dispute in ga ne zapiraj, dokler se zadeva ne zaključi, pa karkoli da ti prodajalec natvezi.

MIHAc27 ::

Al pa to, ja. Glede na to, koliko je poštnina se njim bolj splača, če ti še enkrat kar zastonj pošljejo.

Jaz sem pa 2 dni nazaj eni trgovini razlagal, zakaj naj napišejo 11$(dejanska cena) in ne 5$ kolikor so hoteli. Ne vem če se jim je razlago sploh ljubil brat, ampak odgovor je bil, da bo cena pravilna. Me res zanima če bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

OvCa77 ::

MIHAc27 je izjavil:

Al pa to, ja. Glede na to, koliko je poštnina se njim bolj splača, če ti še enkrat kar zastonj pošljejo.

Jaz sem pa 2 dni nazaj eni trgovini razlagal, zakaj naj napišejo 11$(dejanska cena) in ne 5$ kolikor so hoteli. Ne vem če se jim je razlago sploh ljubil brat, ampak odgovor je bil, da bo cena pravilna. Me res zanima če bo.

Zdaj 11.11 se splača zamenjat coine za kupone. Dobiš AX kupon, ki velja na vse, 1$ nad 10$ za 100 coinov.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Ciklamen ::

Kaj pa je tako posebnega na 11.11 da vsi pravjo naj se počaka?
- End of the Post ->

darkolord ::

Nič, nekaj stvari je takrat močno znižanih. Večina je najprej zvišanih pa potem znižani (ne pa vse).

Ciklamen ::

Se pravi kitajski black friday na soboto? :D
- End of the Post ->

darkolord ::

Tako

__Devil__ ::

Sem že v nizkem štartu, imam shranjenih nekaj poceni zadev za 11.11 nizkih vrednosti, Seveda vse do 20 eur, da ne dobiš carine, se splača. Je kar zelo oglaševano.

AgiZ ::

Kje pa najdeš znižanja, ki so bolj znižane kot tista, ki se podražijo ~2 tedna pred 11.11? Torej dejansko kaj uporabnega, cenejšega?

OK.d ::

Jaz si vedno naredim screenshote v svoji wish listi pred 11.11, v ta njihova znižanja verjamem tako kot našim trgovcem - nateg.
LPOK.d

matobeli ::

Imam za opravit en partial refund prek AE. Zdej mi pa trgovec glumi da ne more izvest refunda nazaj na kreditno kartico. Me nateguje kajne?

darkolord ::

Ja, trgovec se ne ukvarja z načinom plačila, to naredi vse AE.

MileMile ::

Je že kdo naročeval z Visa Electron? Če ste bili uspešni mi lahko sporočite katero možnost ste uporabili.
Sem uspešno vnesel kartico v AliPay, vendar mi vsako naročilo vrže ven napako. Avtomatsko je "Order closed".

MIHAc27 ::

Jaz imam predplačniško Visa elektron. Plačujem z njo že kar nekaj časa. Nikoli težav. Sem po pred kratkim dodal tudi v Alipay po pomoti, in tudi deluje BP.

Sredstva imaš naložena na njej?
Drugače z njo plačaš, kot da imaš navadno Visa kartico. Če imaš kak šumnik v imenu, ga jaz napišem brez strešice, in gre vedno čez.

Furbo ::

Jaz tudi delam na predplacniski electron, ker 'ta prava' zahteva generiranje gesla, kar pa vecina tujih strani ne podpira, zavrne banka plačilo in se sliki.
Pač slovenija in zagnani birotati..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

thom4s ::

Furbo je izjavil:

Jaz tudi delam na predplacniski electron, ker 'ta prava' zahteva generiranje gesla, kar pa vecina tujih strani ne podpira, zavrne banka plačilo in se sliki.
Pač slovenija in zagnani birotati..


Jaz imam MasterCard in še nikoli nisem imel težav pri transakcijah z RSA generatorjem in SMS kodo. Če so kakšni večji nakupi me pa občasno čez kakšen dan še pokličejo če sem jaz zapravljal. In sem že nakupoval na kakšnih odročnih straneh (USA), nisem pa kopoval v Indiji in Afriki, bitcoinov... tako da za to pa ne bi vedel če gre čez brez komplikacij.

Sploh pa ne vem kaj je tu problem Slovenija? Če je problem na strani prodajalca da ne podpira neke funkcije, potem tudi sam Cesar ne bo mogel priti čez? Čez 2 dni bo pa na sloteku tema o temu kako mi banka noče povrniti denarja ker sem princeski v Afriki poslal 20 jurjev, da mi bo lahko pripeljala na dom 1 miljon zlatih palic, ker mi je hvaležna da sem ji z nakupom omogočil plačilo avtobusne karte...

OK.d ::

Jaz uporabljam virtualni eurocard aka Revolt, bp.
LPOK.d

MileMile ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz imam predplačniško Visa elektron. Plačujem z njo že kar nekaj časa. Nikoli težav. Sem po pred kratkim dodal tudi v Alipay po pomoti, in tudi deluje BP.

Sredstva imaš naložena na njej?
Drugače z njo plačaš, kot da imaš navadno Visa kartico. Če imaš kak šumnik v imenu, ga jaz napišem brez strešice, in gre vedno čez.

Na kartici je več kot dovolj sredstev. Šumnikov in kakšnih drugih "nestandard" znakov pa tudi nimam.
Sem že malce bral in se večinoma pri njih smatra Visa Electron kot debitna kartica. Torej Maestro opcija, vendar Abankina kartica ne velja kot Maestro, in je niti ne sprejme.

OvCa77 ::

MileMile je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz imam predplačniško Visa elektron. Plačujem z njo že kar nekaj časa. Nikoli težav. Sem po pred kratkim dodal tudi v Alipay po pomoti, in tudi deluje BP.

Sredstva imaš naložena na njej?
Drugače z njo plačaš, kot da imaš navadno Visa kartico. Če imaš kak šumnik v imenu, ga jaz napišem brez strešice, in gre vedno čez.

Na kartici je več kot dovolj sredstev. Šumnikov in kakšnih drugih "nestandard" znakov pa tudi nimam.
Sem že malce bral in se večinoma pri njih smatra Visa Electron kot debitna kartica. Torej Maestro opcija, vendar Abankina kartica ne velja kot Maestro, in je niti ne sprejme.

Kaj pa limit imaš dovolj visok, dela pa tudi z maestro
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MileMile ::

Je limit dovolj visok.
Vrednost izdelka je okvirno 10€.
Sem pa že preko drugih strani naročeval zadeve za par 100€ s to kartico brez težav.

__Devil__ ::

Jaz vedno naročujem preko aliexpress z VISA Mastercard, ki jo imam samo za online nakupe, zaenkrat še ni bilo težav. Deluje super, priročno in hitro.

thom4s ::

__Devil__ je izjavil:

VISA Mastercard


To pa dvomim da obstaja.

OK.d ::

:D
LPOK.d

PeterZ ::

Vem da so prazniki ampak letos so res počasni s to pošto, to se je zgodilo v tej meri le enkrat doslej.
Imam skoraj 30 paketov naročenih v času od septembra to polovice novembra. Prišli so štirje. Večini pošiljkam piše "shipped by air" status že vsaj mesec in več. Opazil sem, da večkrat potem dobim paket na dom s samo tem statusom. A to pomeni, da se ustavlja v Sloveniji al kje drugot? Paketi so nižjih vrednosti.

ttommy ::

Tudi jaz jih veliko čakam... Upam, da pa bodo prišli...
Gamer

MIHAc27 ::

same here.. po moje je še malce zaštopano od 11.11 naprej, pa še kak mesec zna it počas (novo leto in prazniki so tu). 1 paket od 8 sem dobil... ostalo je v limbu (čeprav 3 so bili naročeni malce kasneje).

OK.d ::

Če so pa spet imeli rekordno prodajo za 11.11 in očitno njihove pošte ne sfolgajo.
LPOK.d

bauci ::

Novembra sem narocil 3 zadeve in so že od začetka decembra v statusu Departed country of origin. Pri sledenju piše, da mi 20.01. poteče Purchase protection in da naj kontaktiram support, če do takrat ne dobim pošiljk. Kaj svetujete ali naj čakam ta datum in kontaktiram support ali naj odprem dispute ali naj samo čakam in se bodo pošiljke pojavile enkrat letos?

Okapi ::

Lahko se kar takoj pritožiš, ti bodo že povedali, če si se prezgodaj.

bauci ::

Kontaktiram support ali naj odprem dispute?

_Denny_ ::

Zaprosi za 30 dnevno podaljšanje, potem pa 1 dan oz. nekaj ur pred novim koncem odpri dispute. Glede na božični naval se zna zgoditi, da boš čakal tudi do konca februarja...nekatere pošiljke iz začetka novembra sem dobil komaj ta teden.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DarwiN ::

Pri meni ista zgodba z dvema pošiljkama od 16. novembra. Sem predvideval, da je zamuda zaradi prazničnega navala in sem podaljšal za 20 dni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Jaz vedno prvo podaljšam za 14-21 dni, potem je šele dispute.

next3steps ::

_Denny_ je izjavil:

Zaprosi za 30 dnevno podaljšanje, potem pa 1 dan oz. nekaj ur pred novim koncem odpri dispute. Glede na božični naval se zna zgoditi, da boš čakal tudi do konca februarja...nekatere pošiljke iz začetka novembra sem dobil komaj ta teden.

Ni nujno problem pošte in pošiljanja, temveč zaloge pri prodajalcu. Nekateri je enostavno nimajo dovolj in čakajo na naslednji batch od prodajalca.

FoxKnox ::

bauci je izjavil:

Novembra sem narocil 3 zadeve in so že od začetka decembra v statusu Departed country of origin. Pri sledenju piše, da se mi 20.01. poteče Purchase protection in da naj kontaktiram support, če do takrat ne dobim pošiljk. Kaj svetujete ali naj čakam ta datum in kontaktiram support ali naj odprem dispute ali naj samo čakam in se bodo pošiljke pojavile enkrat letos?


Verjetno si imel unregistered mail, brez tracking številke in je zadnji tracking Deperted country.....
Naprej ni sledljivo. Kontaktiraj prodajalca in počakaj da ti podaljša protection, sicet dispute. Na aliju garantirajo dostavo v 60 ih dneh sicer refund. Imel sem že tak primer in sem dobil po disputu takoj vrnjeno kupnino. Je pa potem pošiljka bila dostavlena po 85 dneh. Sem baraba? Ni moj problem, taki so pogoji poslovanja. Naj prodajalec najde hitrejšo pošto.

3much5me Običajno ima seller določen čas da odpošlje, sicer je order canseled. Vsaj na aliju je tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

next3steps ::

Lahko pošiljko pošlje tudi samo na papirju
.

thaddeus ::

me nekaj zanima... torej iz aliexpressa sem naročil avtoradio z touch screen, cena 53e.

po naročilu sem prodajalca vprašal kako pošlje:
how do you send it? as a gift or documents? i hope i dont need to pay tax...

odgovor:
we can write low value on the package,thanks


v primeru da dobim pošto iz carine, kaj naj nardim? očitno bo znesek na paketu nižji kot dejanska cena...

če bom imel dodatne stroške, lahko kaj zahtevam nazaj od prodajalca?
jaz mu nisem rekel da naj napiše nižjo ceno, le vprašanje kako pošlje :)

thaddeus ::

samo še tolko za informacijo - danes sem se nekaj pogovarjal z poštarjem in pravi da je prispelo 7 kontejnerjev robe iz kitajske v luko koper...

nisem pa prepričan če je vse za našo državo ali še ostale eu članice...
99% da je vse to slovensko

saj ni čudno da čakamo na pošto od kitajcev po 2 mesca, naša pošta naredi zaostanek. 7 kontejnerjev robe rabi nekaj časa da se jo razpošlje do končnega uporabnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thaddeus ()

darkolord ::

Plačati boš moral DDV + nekaj dodatnih stroškov, ki bi jih plačal v vsakem primeru, ker je vrednost blaga višja od 22 eur.

A po tvoje roba z ladjo pride iz Kitajske čez noč, tukaj pa potem rabijo 2 meseca, da jo sortirajo? :))

thaddeus ::

itak da ne :) malo sem se hecno izrazil

je pa res da kot pravi ta moj poštar, da so v ogromnem zaostanku z paketi iz kitajske, kje pa še so vse ostale države. tak da se nebi čudil če rabijo 2 mesca samo v pri nas da razpošljejo vse

St235 ::

Daj ne nabijaj v tri dni, postar ima tolk pojma o stanju kontejnerjev v luki kot ti o narocanju iz tujine in dajatvah o ub uvozu. Se pravi nic. Take stvari postar bebckom pove na terenu da potem nabijajo po forumih nameseto, da bi njemu vsak dan tezil.

thaddeus je izjavil:

me nekaj zanima... torej iz aliexpressa sem naročil avtoradio z touch screen, cena 53e.

po naročilu sem prodajalca vprašal kako pošlje:
how do you send it? as a gift or documents? i hope i dont need to pay tax...

odgovor:
we can write low value on the package,thanks


v primeru da dobim pošto iz carine, kaj naj nardim? očitno bo znesek na paketu nižji kot dejanska cena...

če bom imel dodatne stroške, lahko kaj zahtevam nazaj od prodajalca?
jaz mu nisem rekel da naj napiše nižjo ceno, le vprašanje kako pošlje :)


Nazaj boz bore malo lahko zahteval glede na to da te je pisno obvestil, da bo na paket navedel nizje stevilke.

Ko dobis poziv od carinske poste ji, bos moral posredovat dejanske podatke omvrednosti blaga na podlaagi cesar ti bodo zaracunali ddv in strosek postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

IL_DIAVOLO ::

Jaz se nikoli nisem podaljseval ali odpiral dispute case. Ko pride pride...drugace pa refund 8-)

BorutK-73 ::

thaddeus je izjavil:

samo še tolko za informacijo - danes sem se nekaj pogovarjal z poštarjem in pravi da je prispelo 7 kontejnerjev robe iz kitajske v luko koper...

To kramo ki jo mi tukaj naročamo pride z letalom.;)

thaddeus ::

lakotnik29 mislim da si odkril toplo vodo! a verjetno pa ze ve kaj... itak da informacije potujejo ;)

a si ziher da je letalo?

thaddeus ::

A parcel is usually delivered through the following three transport means:

AIR: a parcel is transported by air directly and received in 7 - 15 working days. It is fast and safe, but expensive.

SAL: short for Surface Air Lifted. Ships, buses, and trains are used within the sending and receiving countries, but air transport is used between countries. Land and sea transport are used if there are no flights. Usually it takes 15 - 20 working days. The cost is lower than air mail.



torej ni samo "by air" ;)
««
37 / 190
»»