» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
35 / 189
»»

fikus_ ::

Sem za otroke kupil te zadeve in se obnesejo (neverjetno glasni za 3W moči zaradi oblike). Ta tip BT zvočnikov ima več prodajalcev, tako da se da najti bolj "zanesljivega".

dottor ::

Meni zahteva verifikacijo indentitete... zakaj je to potrebno?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

klekej ::

Zakaj sem za pošiljko v vrednosti 21,42$ prejel obvestilo o carinskem postopku in bom očitno sedaj moral ta proces tudi plačati? A ni meja za pošiljke izven EU 22€, kar je verjetno 23$?

s1m0n ::

Ker je verjetno na CN22 obrazcu pisalo pavšalnih $5.00 za "some stuff in box".

klekej ::

Za koliko me bodo opalili? Druga možnost je, da ignoriram zadevo, oni jo vrnejo pošiljateju, jaz pa odprem dipuste. Kaj naj navedem?

buttcrack ::

meni še nikoli ni bilo treba plačat postopka, ko sem jim dal dokazila glede vrednosti paketa.

sicer pa bo cca 4-5€ kot se računa to pri pošiljkah nad 22€

Ajnstajn` ::

klekej je izjavil:

Zakaj sem za pošiljko v vrednosti 21,42$ prejel obvestilo o carinskem postopku in bom očitno sedaj moral ta proces tudi plačati? A ni meja za pošiljke izven EU 22€, kar je verjetno 23$?


ne ne boš rabil, če jim pošleš potrebne podatke in če je znesek res pod 22€
//

Ales ::

Tale tema ima čisto napačen naslov. Glasiti bi moral kako 1516-tič podati napačen odgovor na eno in isto, 1718-krat zastavljeno, vprašanje.

Zaenkrat dobro kaže, tema ostaja on-topic in lepo napreduje, jutri se bo vse skupaj ponovilo 1719-ič, po možnosti z 1517. napačnim odgovorom.

Potem bo vmes znova nekdo začel s tem kako je Slovenija poseben krog pekla, kako so levi, desni, rdeči, črni in sivokodrlajsasti čisto zares krivi za nezaslišani rop 5-ih krvavo prigaranih EUR ob narobe izpolnjenem obrazcu CN22. In vse se bo ponovilo naslednji dan, po možnosti z omenjanjem hudih kršitev človeških pravic, nujne in neizbežne izselitve v tujino in zanesljive kmečke vstaje.

Sledi pa seveda 1720 ponovitev istega vprašanja, dan kasneje...

knap ::

paypal + AE

https://sale.aliexpress.com/__pc/paypal...

mogoče pa bo kaj iz tega...?

lp

OvCa77 ::

knap je izjavil:

paypal + AE

https://sale.aliexpress.com/__pc/paypal...

mogoče pa bo kaj iz tega...?

lp

Super, če kupiš za 20$, dobiš 5$ kupon za naslednji nakup. S paypalom se da plačati samo pri določenih prodajalcih.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

aycabron ::

Ales je izjavil:

Tale tema ima čisto napačen naslov. Glasiti bi moral kako 1516-tič podati napačen odgovor na eno in isto, 1718-krat zastavljeno, vprašanje.

Zaenkrat dobro kaže, tema ostaja on-topic in lepo napreduje, jutri se bo vse skupaj ponovilo 1719-ič, po možnosti z 1517. napačnim odgovorom.

Potem bo vmes znova nekdo začel s tem kako je Slovenija poseben krog pekla, kako so levi, desni, rdeči, črni in sivokodrlajsasti čisto zares krivi za nezaslišani rop 5-ih krvavo prigaranih EUR ob narobe izpolnjenem obrazcu CN22. In vse se bo ponovilo naslednji dan, po možnosti z omenjanjem hudih kršitev človeških pravic, nujne in neizbežne izselitve v tujino in zanesljive kmečke vstaje.

Sledi pa seveda 1720 ponovitev istega vprašanja, dan kasneje...


Slotech in a nutshell.

OvCa77 ::

OvCa77 je izjavil:

knap je izjavil:

paypal + AE

https://sale.aliexpress.com/__pc/paypal...

mogoče pa bo kaj iz tega...?

lp

Super, če kupiš za 20$, dobiš 5$ kupon za naslednji nakup. S paypalom se da plačati samo pri določenih prodajalcih.

Ugotovil sem še, da nekateri računajo provizijo pri plačilu preko Paypala.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

OvCa77 ::

Sem uspešno plačal preko Paypala na Aliexpresu, bodite pozorni le na goljufivo menjavo paypala...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Goran's Blog ::

V Torek dobil paket iz Aliexpressa na njemu je pisalo vrednost 15$ (dejanska vrednost je 160€-športna kamera). Na carini jo niso niti povohali, sem imel srečo.

klekej ::

Ajnstajn` je izjavil:

klekej je izjavil:

Zakaj sem za pošiljko v vrednosti 21,42$ prejel obvestilo o carinskem postopku in bom očitno sedaj moral ta proces tudi plačati? A ni meja za pošiljke izven EU 22€, kar je verjetno 23$?


ne ne boš rabil, če jim pošleš potrebne podatke in če je znesek res pod 22€


Poslal sem jim potrebne podatke, kjer je razvidno, da je znesek 21,42$. Danes me kličejo iz pošte, da me čaka paket in 5€ carinskega stroška. Opravil sem klic na carinsko pošto in so mi obrazložili takole..meja do 22€ velja le za plačilo DDV za pošilje izven EU, ker je prodajalec na paket napisal manjšo vrednost blaga kot je dejanska, nimam možnosti ugovora in moram plačati strošek carine. Mu bom pisal in da vidimo kaj poreče na to.

kingsix ::

Zakaj se sploh računa po paketu oz pošiljki?
To mi nekako ni logično.

Npr.
Kupim 5 stvari v ZDA ni jih dam poslat kolegu, ki tam živi. Vsaka star je 20$. On to potem to da skupaj in mi pošlje, jaz pa plačam davek na 100$... čeprav imam 5 različnih računov etc.
Če bi to zadevo v npr peljal preko meje, nebi plačal nič, saj ni nobena zadeva nad 22€.

Sedaj npr dobim z AliExpress kup vtičnic/stikal za luči...deklarirali so kao 20$ na paket..Kupil sem od istega prodajalca več zadev, on je to spakiral v 3 pakete.
..me prav zanima kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

MIHAc27 ::

Taka so pač pravila. Do 22€ ne komplicirajo (če so seveda računi ustrezni).

s1m0n ::

kingsix je izjavil:


Če bi to zadevo v npr peljal preko meje, nebi plačal nič, saj ni nobena zadeva nad 22EUR.


Da, ampak le do 430EUR / osebo! Če neseš osebno je pomembna skupna vrednost vseh artiklov/robe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

BorutK-73 ::

klekej je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

klekej je izjavil:

Zakaj sem za pošiljko v vrednosti 21,42$ prejel obvestilo o carinskem postopku in bom očitno sedaj moral ta proces tudi plačati? A ni meja za pošiljke izven EU 22€, kar je verjetno 23$?


ne ne boš rabil, če jim pošleš potrebne podatke in če je znesek res pod 22€


Poslal sem jim potrebne podatke, kjer je razvidno, da je znesek 21,42$. Danes me kličejo iz pošte, da me čaka paket in 5€ carinskega stroška. Opravil sem klic na carinsko pošto in so mi obrazložili takole..meja do 22€ velja le za plačilo DDV za pošilje izven EU, ker je prodajalec na paket napisal manjšo vrednost blaga kot je dejanska, nimam možnosti ugovora in moram plačati strošek carine. Mu bom pisal in da vidimo kaj poreče na to.

Odpreš dispute in zahtevaš da ti prodajalec vrne 5€.

kingsix ::

Danes končno dobil z carinske pošte paket... kar nekaj:
Šlo je za dve naročili in sicer eno za 125EUR in drugo za 55EUR, kjer so bili šteti tudi popusti itd.. Pošiljatelj je ti dve naročili poslal v treh paketih, ko je imel zalogo (med naročili je bilo skoraj 2 tedna razlike).
Carini sem poslal računa in so šli preverjat pakete ter vzeli vrednosti posameznih izdelkov brez popustov.
Torej npr imel sem 20 komadov YYY, ker sem naročil več kot 10 sem imel 15% popusta - kar sedaj niso šteli.

Polek tega so na vsakega od 3 paketov računali 9EUR oz. 11EUR stroškov carinjenja. Sedaj so mi poslali vse 3 pakete skupaj...skupno je sedaj za plačilo 79EUR. Torej skoraj polovico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

darkolord ::

A si imel dejansko "15% popust", ali si dobil kakšne točke ali si vnovčil kakšne točke ali kaj podobnega?

Sicer je to napaka prodajalca, da ti je poslal en račun za 2 pošiljki. Iz uvoznih dokumentov mora biti natančno razvidno, kaj je v kateri pošiljki.

kingsix ::

Dejansko je bil 15% popust, ker sem naročil več kot 10 komadov. Potem je še bilo 20EUR popusta na skupen znesek, ker je le-ta bil nad 120EUR. Davek pa računan vse na polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mare2 ::

kingsix je izjavil:


Polek tega so na vsakega od 3 paketov računali 9EUR oz. 11EUR stroškov carinjenja. Sedaj so mi poslali vse 3 pakete skupaj...skupno je sedaj za plačilo 79EUR. Torej skoraj polovico.


Zelo "zvito". :)

Morda za drugič napiši, naj pošljejo vse v enem paketu. Da se ne mudi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BorutK-73 ::

Čez pet dni imajo spet "akcijo" in so zato danes izdelkom ki imajo zraven modro ikono za salle dvignili cene.:))

OvCa77 ::

BorutK-73 je izjavil:

Čez pet dni imajo spet "akcijo" in so zato danes izdelkom ki imajo zraven modro ikono za salle dvignili cene.:))

Nekateri izdelki so resnično znižani, večini so jim pa res umetno dvignili cene. Spremljam že nekaj časa.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

Dej kak link če je kaj uporabnega. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OvCa77 ::

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BorutK-73 ::

V bistvu je cena zraven modre ikone prava cena pred podražitvijo. Tako da ne pridobiš nič, edino če bodo še kakšni kuponi.

ps
Gearbest isto pošilja vse v enem paketu kot FastTech?

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

BorutK-73 je izjavil:

V bistvu je cena zraven modre ikone prava cena pred podražitvijo. Tako da ne pridobiš nič, edino če bodo še kakšni kuponi.

ps
Gearbest isto pošilja vse v enem paketu kot FastTech?

Pa zakaj se delate pametni? Nekatere stvari bodo dejansko cenejše, jih spremljam že več časa.
Gearbest pošilja iz več skladišč, vendar te na to opozori že v košarici.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

Jaz bi rabil avtopolnilec za mobitel Samsung Galaxy S6, vsaj 2 x 2A vsaj z enim USB kablom. Če mi kdo pomaga najti takega s tem popustom.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BorutK-73 ::

OvCa77 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

V bistvu je cena zraven modre ikone prava cena pred podražitvijo. Tako da ne pridobiš nič, edino če bodo še kakšni kuponi.

ps
Gearbest isto pošilja vse v enem paketu kot FastTech?

Pa zakaj se delate pametni? Nekatere stvari bodo dejansko cenejše, jih spremljam že več časa.
Gearbest pošilja iz več skladišč, vendar te na to opozori že v košarici.

Ni se treba razburjat:D.
Že imam iskušnje s temi "akcijami" in pridobiš par centov do evro in čakaš teden ali dva več kot normalno da pride pošta.

MIHAc27 ::

Točno tako, te akcije se splačajo samo, če se dobi kake pametne kupončke za popust. Izdelki so večinoma samo par centov cenejši (ali pa še to ne) kot pred umetno podražitvijo.

Vir: Pregled mojih preteklih nakupov, in trenutne cene istih izdelkov.

bela120 ::

Kitajcu sem napisala naj prav izpolni cn 22 potem je preveril če je pravi naslov.Vse lepo in prav zdaj pa carina in postopek zaradi prenizke vrednosti paketa.Kitajc se zgovarja ,da ga ga prosijo naj napiše nižjo ceno.Zdaj zahtevam refund za vrednost kazni .Če odprem dispute in priložim sporočila mi bodo verjetno vrnili razliko za kazen ane?

BorutK-73 ::

Odpri dispute. Kar tako ti prodajalec zelo verjetno ne bo vrnil.

robertko ::

Mare2 je izjavil:

Jaz bi rabil avtopolnilec za mobitel Samsung Galaxy S6, vsaj 2 x 2A vsaj z enim USB kablom. Če mi kdo pomaga najti takega s tem popustom.


Mogoče kaj takega:
https://gearbest.app.link/FAe2G73LXF

usernamehere ::

Pred kratkim sem naročil en paket, ki je bil skupaj z poštnino vreden cca. 65 eur. Prispe paket v Slovenijo in me kliča ena gospa iz ene firme za pošiljanje paketov, katere imena se več ne spomnim, da naj izpolnim obrazec za carino (oz. davek). Jaz to izpolnim, ji pošljem nazaj in od nje ne slišim več. Čez par dni paket prispe in ni bilo treba plačati nič (paket je bil že plačan preko kartice). Torej nisem plačal nič davka in nič, ko sem pa se o tem menil z kolegi, pa so mi vsi rekli, da so plačali ta davek, ko je paket prispel in me zanima če lahko zato nastanejo kaki problemi?

Mare2 ::

usernamehere, kakšno vrednost pa si napisal na obrazec za carino (oz. davek)?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Problemov kot takih ne. Worst case scenarij da dobiš čez par dni račun.

Kaj točno se je zgodilo lahko samo ugibamo. Lahko je nekdo naredil napako, možno pa da so bile dajatve že plačane ob nakupu in so samo preverjal podatke. A si jim poslal prave številke?

usernamehere ::

Vrednosti sem napisal take kot so bile, poslal sem tudi sliko originalnega računa.

Mare2 ::

usernamehere, določeno število pošiljk itak dobro skoz pride. Privoščim vsakomur. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zlikovec ::

lahko da bo še prišlo naknadno, vsaj jaz sem imel en tak primer ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

mulc007 ::

Do zdaj sem vedno kupoval preko Ebay.
Kakšen je Aliexpress v primerjavi Ebay....slabe/dobre strani

Okapi ::

Ne moreš s paypalom plačati. Drugih omembe vrednih slabosti ni.

mulc007 ::

Torej te lahko lažje ogoljufajo ker ne moreš zahtevat vračila kot je to pri paypal?
Če se nakazuje iz Visa potem ti Visa ob vsakem prenosu če se ne motim vzame nekaj provizije.

Okapi ::

Visa tebi nič ne vzame. In za vračilo denarja, če gre kaj narobe, skrbi Aliexpress sam.

mulc007 ::

Potem pa zavihat rokave in zapravlat

OK.d ::

Raje kupujem na aliexpresu kot na ebayu, ker imajo v 90% nižje cene od ebay trgovcev;)
LPOK.d

BorutK-73 ::

mulc007 je izjavil:

Torej te lahko lažje ogoljufajo ker ne moreš zahtevat vračila kot je to pri paypal?
Če se nakazuje iz Visa potem ti Visa ob vsakem prenosu če se ne motim vzame nekaj provizije.

Provizije ni, za refund-e pa skrbi Aliexpress sam. Dispute lahko odpreš samo enkrat, ko ga enkrat zapreš je to to.

sosed ::

Živjo,
iz Aliexpressa sem naročil izdelek, ki je danes prispel v Slovenijo. Ravnokar sem izvedel, da je zadržan na carini.

Verjetno je bil zadržan, ker trenutno stane 23€, ampak ko sem ga kupil je bil Aliexpress sale in takrat je stal 18€.

Noben izdelek ki sem ga naročil še ni ostal na carini, zato me zanima kakšen je postopek?

LP

Goran's Blog ::

sosed je izjavil:

Živjo,
iz Aliexpressa sem naročil izdelek, ki je danes prispel v Slovenijo. Ravnokar sem izvedel, da je zadržan na carini.

Verjetno je bil zadržan, ker trenutno stane 23€, ampak ko sem ga kupil je bil Aliexpress sale in takrat je stal 18€.

Noben izdelek ki sem ga naročil še ni ostal na carini, zato me zanima kakšen je postopek?

LP


Če je na carini boš dobil domov pismo s carine kjer so navodila.
Na njihov e-mail jih pošlješ print screen ali copy-paste izdelka ob nakupu. (vse bo pisalo v pismu).
««
35 / 189
»»