» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
20 / 190
»»

MIHAc27 ::

Z 17tracking.net imam sam tudi slabe izkušnje.... MAX 1x dajta podaljšat protection, ampak potem pa vsaj 1 teden pred iztekom odpret dispute.

mojca ::

Odgovor iz carine na (verjetno) pravilno izpolnjen obrazec CN22 in poslan račun v pravi vrednosti blaga:
Vaš dokument žal ne zadostuje. Vljudno Vas pozivam, da predložite print screen iz zgodovine naročil (print screen) z razvidnim predmetom nakupa, vrednostjo in stroški pošiljanja. Dodajte še spletno povezavo do blaga.

darkolord ::

MIHAc27 je izjavil:

Z 17tracking.net imam sam tudi slabe izkušnje.... MAX 1x dajta podaljšat protection, ampak potem pa vsaj 1 teden pred iztekom odpret dispute.
Pa kakšen 17tracking?! To je samo stran, ki ti prikazuje tracking od drugih ponudnikov, da ti ni treba ročno iskati in vnašati.

Okapi ::

mojca je izjavil:

Odgovor iz carine na (verjetno) pravilno izpolnjen obrazec CN22 in poslan račun v pravi vrednosti blaga:
Vaš dokument žal ne zadostuje. Vljudno Vas pozivam, da predložite print screen iz zgodovine naročil (print screen) z razvidnim predmetom nakupa, vrednostjo in stroški pošiljanja. Dodajte še spletno povezavo do blaga.
Na tisto, kar je napisano na CN22, in na račun, ki ga izda prodajalec, se cariniki požvižgajo. Ker trgovcu ni problem izdati lažnega računa s poljubno nizko vsoto, ki ga potem ne knjižijo.

Če ne misliš goljufati, pač pošlješ še zaslonsko sliko iz spletne trgovine ali ebaya. V sili so zadovoljni tudi z izpiskom paypala. Zaplete se, če kupuješ rabljeno robo, kakšne starine in podobno (česar ni mogoče dobiti v trgovinah, recimo) prek kakšnega manj uradnega vira.

Sem recimo od nekoga izven EU, ki sem ga spoznal prek nekega foruma, dobil staro uro, v zamenjavo za eno mojo staro uro. In je potem v resnici precej odvisno, na kakšnega carinika naletiš. Če nimaš ravno smole, je dovolj, da mu pošlješ primer enake ali vsaj dovolj podobne robe z ebaya, da se prepriča, da prijavljena vrednost ustreza dejanski. Če imaš smolo, bo kompliciral do onemoglosti.

Pithlit ::

A za starine ne bi blo fajn met kakega certifikata pa to? Pod starine pač jaz razumem nekaj kar ni glih poceni pa enostavno (in je vse rabljeno pa davki so že bli plačani itd, itd...). Sploh v poplavi raznih replik.

Ja, čisto resno sprašujem. Res nimam pojma kako bi to šlo čez carino...
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Certifikati so bolj ali manj blažev žegen. Jih je lažje ponarediti kot starine. Pomaga samo, če poznaš in zaupaš tistemu, ki certifikat izda, oziroma če veš, da bo prevzel kakšno materialno odgovornost v primeru, da se izkaže, da se je zmotil.

Carinik bo brez zadržkov verjel (ker mora verjeti) le našemu sodno zapriseženemu cenilcu. V glavnem pa je vse odvisno od carinika, ki dobi v roke tvojo pošiljko, in od tega, kako "dragocena" je videti roba. Za 10k evrov vredno staro knjigo lahko rečeš, da si jo za par evrov kupil na bolšjaku v Beogradu, in če bo to kakšna manjša na pogled neugledna knjiga, bo mirno verjel, če bo kakšna velika v usnje vezana pa mogoče tudi ne. S tem da cariniki (pravilno) sklepajo, da zelo dragih stvari verjetno ne pošiljaš po pošti nezavarovano, tako da lahko na vrednost sklepajo že po tem.

(in je vse rabljeno pa davki so že bli plačani itd, itd...)
In kaj ima to veze?

Pithlit ::

Zanima me predvsem to ali (in na kakšni podlagi) bi neka starinska ura (recimo) za 10k€ bila opaljena za še nek DDV (glede na to da je bil dejansko že nekoč plačan). Ne vem kaj (ali zakaj) ima to veze... zato pa sprašujem. Si sploh ne predstavljam kako trg starin deluje (me pa zanima pohištvo).

Je pa hudo offtopic.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

In kaj naše dacarje briga, ali je bil DDV že plačan v neki tretji državi?
Karkoli kupiš oziroma uvoziš (tudi če dobiš v dar), ima neko vrednost, in na to vrednost pri nas plačaš DDV (če je ta vrednost višja od 22 evrov (ali 45 evrov, če dobiš v dar), pri uvozu po pošti, izven EU). Ne glede na starost in ne glede na to, kakšni davki so bili plačani nekje drugje. Velja čisto enako za nove stvari in starine.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

Prav.
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Evropski DDV res ni plačan in ga je treba plačati.

Znotraj EU so pa starine dejansko ena izmed stvari, za katere (opcijsko) velja posebna ureditev glede DDV (od 101. člena naprej v ZDDV-1) in se lahko za DDV obračuna samo za razliko med nabavno in prodajno ceno.

InsiderNo1 ::

Pozdravljeni...

zanima me, če je kdo imel izkušnje ob plačilu z Maestrom, da ti napiše sporočilo, da ni prišlo do nadaljevanja plačila zaradi napačne oz. nevnesene mobilne številke. Seveda sem mobilno številko vpisal.

Pithlit ::

Hvala darko.
Life is as complicated as we make it...

poki66 ::

Zanima kake izkušnje imate s tem in koliko časa je treba čakat, da ti aliexpress vrne denar na tvoj račun. Datum refund je Dec.14 2015. Do danes pa nisem še dobil denarja nazaj.Na strani piše "Usually, you will receive your refund within 3-15 working days after "Refund". If there is a delay, please check with your issuing bank." Na banki sem preveril in ni tudi nič vrnjenega, vsaj tako pravijo. Imam pa še en dispute, ki je rešen v mojo korist ampak s tako hitrostjo bo prej poletje.

Ajrina ::

Jaz sem vedno dobila v parih dneh, tako kot piše. Predlagam, da jih kontaktiraš.

PrihajaNodi ::

Na AE je potrebna potrpezljivost, na en paket sem čakal maksimalno 45 dni. Prejel pa do zdaj še vse.

poki66 ::

Ajrina je izjavil:

Jaz sem vedno dobila v parih dneh, tako kot piše. Predlagam, da jih kontaktiraš.

Morda veš kje na AE je kontakt do prave osebe za take primere. Kar sem iskal sem vedno naletel na neke virtualne nasvete in na koncu obupal

oemdzi ::

Kako dolgo ste čakali na izdelek s podobnim datumom odpošiljanja oz. ali ste ji dobili :D ? Sem naročil pred novim letom, sicer se za ceno za tistih 3 kosov ne sekiram, ampak bi jih vseeno potreboval do pomladi, ker v Sloveniji so po 5 eur + poštnina in smo že skoraj na 10 eur za eno "ničvredno" plastiko, ki po nekaj mesecih uporabe gre na 2 dela.

http://www.aliexpress.com/snapshot/7216...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

e-marko ::

Dva dni nazaj sem dobil zadevo, ki sem jo naročil v novembru 2015. Pošiljke kapljajo čisto random. ;)

Lp
...somebody, somewhere...

Bellzmet ::

Ja naročiš 10 zadev v istem tednu in potem naslednja dva meseca...you never know what you gonna get:)

MIHAc27 ::

Bellzmet je izjavil:

Ja naročiš 10 zadev v istem tednu in potem naslednja dva meseca...you never know what you gonna get:)

Čista resnica. Jaz ponavadi naročam par artiklov naenkrat (ker za vsak € se mi pa tudi ne da filat kartice).

Ponavadi po prvem artiklu (kak mesec kasneje) še 2-3 tedne prihajajo ostali.

z3ro ::

Tudi jaz sem prejšnji teden dobil pošiljko naročeno oktobra..vmes sem že odprl dispute, s prodajalcem sva se zmenila da še počakam. Ker pošiljke še vedno ni bilo sem zahteval denar nazaj in mi je takoj ugodil. No prejšnji teden sem nepričakovano dobil stvar, prav tako sem prodajalca obvestil o tem...zaenkrat še ni odgovoril.

PrihajaNodi ::

z3ro je izjavil:

Tudi jaz sem prejšnji teden dobil pošiljko naročeno oktobra..vmes sem že odprl dispute, s prodajalcem sva se zmenila da še počakam. Ker pošiljke še vedno ni bilo sem zahteval denar nazaj in mi je takoj ugodil. No prejšnji teden sem nepričakovano dobil stvar, prav tako sem prodajalca obvestil o tem...zaenkrat še ni odgovoril.



Pa si potem plačal ali si ga nategnil? China Post melje počasi, a za tako ceno in kjer so marže v Sloveniji tudi nad 80% se mi zdi da je vredno počakati. Če ne bi delali fer, bi se to kmalu razvedelo in bi ljudje bojkotiali AE. tako pa sem sam do sedaj dobil še čisto vse.

z3ro ::

PrihajaNodi je izjavil:

z3ro je izjavil:

Tudi jaz sem prejšnji teden dobil pošiljko naročeno oktobra..vmes sem že odprl dispute, s prodajalcem sva se zmenila da še počakam. Ker pošiljke še vedno ni bilo sem zahteval denar nazaj in mi je takoj ugodil. No prejšnji teden sem nepričakovano dobil stvar, prav tako sem prodajalca obvestil o tem...zaenkrat še ni odgovoril.



Pa si potem plačal ali si ga nategnil? China Post melje počasi, a za tako ceno in kjer so marže v Sloveniji tudi nad 80% se mi zdi da je vredno počakati. Če ne bi delali fer, bi se to kmalu razvedelo in bi ljudje bojkotiali AE. tako pa sem sam do sedaj dobil še čisto vse.

Saj sem napisal da sem prodajalca obvestil, da sem pošiljko prejel. Ja, nameravam mu vrnit samo naj odpiše kako pa kaj, s tem namenom sem mu tudi pisal.

borisk ::

hja, problem je, ker na AE naj bi prodajalci pošiljali stvari priporočeno, se pravi dejansko vidijo , kdaj je pilo prejeto. Sedaj pa pri cenejših artiklih dobiš kar z navadno pošto. So pa dostavni roki res čudni. naprimer: sem kupil en enkoder na AE, pa je prišel v 10 dneh, paket iz istega mesta, naročen isti dan, pa ga že 5tednov ni nikjer.

Buggy ::

etola jaz sem dobil naroceno 15.11.2015 vceraj ...sem podaljsal rok za zavarovanje...konec tedna sem mislil dat pa dispute, pa se je pojavil paket. Torej kitajcki so vseeno moz beseda ;)

darkolord ::

Pri aliexpressu prodajalec ne dobi denarja, dokler nakup ni zaključen s potrditvijo, zato nimajo nobenega interesa, da ti robe ne bi poslali.

mihec87 ::

Se mi zdi da je na ebay malo upadlo kitajskih prodajalcev z porastom aliexp..

shadeX ::

Aliexpress owna ebay po dolgem in počez.

PrihajaNodi ::

Če daš dispute pa paket vseeno prejmeš in ti denar vrnejo, lahko dejansko nategujejo prodajalce? Denar ti vrne AE ali prodajalec?

darkolord ::

AE. Prodajalec denarja sploh še ni dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

klekej ::

Prodajalec mi je poslal napačen artikel. Z refundom se ni strinjal, ampak mi je hotel poslati še enkrat-tokrat pravega. Odprl sem dispute, takoj naslednji dan pa mi piše, da mi bo vrnil denar in naj v disputu spremenim razlog v osebni. Kaj pravite, me bo nategnil in ne bom videl denarja?

Ales ::

A je to retorično vprašanje..? ;)

V disputu navedeš dejstva in ignoriraš kakršne koli predloge o zapiranju disputa, spreminjanju dejstev v lažna itd. pred vračilom kupnine.

koyotee ::

Nej ti prej vrne denar, pol se pa lah menis naprej.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

klekej ::

Še vedno muti, skratka denarja ni. Do konca disputa je še 2 dneva. Kaj se bo zgodilo takrat, se bo vmešal Aliexpress? Bom dobil denar?

forplan ::

Mi zna kdo povedat, če bi ta izdelek (nož) bil problematičen za čez carino pa to?

Klik
da se strinjam

Pithlit ::

A to boš mel za krompir lupit (ker za kaj drugega ne bo)?
Life is as complicated as we make it...

PrihajaNodi ::

Pithlit je izjavil:

A to boš mel za krompir lupit (ker za kaj drugega ne bo)?



Me spominja na nožek od tistega filma, kjer glavnega akterja uklešči skala on pa kolne kitajska jajca in zakaj ni vzel švicarja.

forplan ::

Tudi krompir se mora ulupit :D :D

Drugače bo samo za zbirko, oziroma jih bom verjetno še več če bodo v redu....

In kakšne so izkušnje?
da se strinjam

DarwiN ::

@forplan, sem dve leti nazaj poizvedoval ravno na to temo in dobil naslednji odgovor:

Spoštovani g. XXXXXXXX,

Poglavitno vprašanje v tem vašem primeru je dejansko ali je uvoz takšnega
blaga dovoljen. Zakon o orožju uvoz orožja za fizične osebe dovoljuje zgolj
v posebnih primerih (npr. za uvoz puške je potrebno pridobiti dovoljenje
upravnega organa).

Ker se mi v Carinskem uradu Maribor s takšno problematiko ne srečujemo, sem
povprašal za mnenje kolege na carinski pošti v Ljubljani. Oni so mi
povedali, da so v podobnih primerih povprašali Ministrstvo za notranje
zadeve in v večini primerov za uvoz ni bilo zadržkov. Zanimivo je stališče
MNZ, ki torej načeloma dovoljuje uvoz "akcijskega" noža, nositi takšno
blago v javnosti pa ni dovoljeno.

Garancije, da se postopek ob uvozu ne zakomplicira, vam ne morem dati,
verjetnost za to pa po mojem ni velika.

Glede dajatev imate prav. Ker vrednost pošiljke ne presega 150 €, boste
plačali samo 22 % DDV in poštne stroške.

Lep pozdrav,



Torej naročiš in rešeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MIHAc27 ::

Jaz sem naročal do sedaj edino keramične nože, eden celo z kar konkretno dolgim rezilom.... nobenih težav.

Bellzmet ::

Ja verjetno oz lahko je razlika, če naročiš kuhinjski nož ali pa Rambo nož :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Furbo ::

forplan je izjavil:

Mi zna kdo povedat, če bi ta izdelek (nož) bil problematičen za čez carino pa to?

Klik


Seveda ga lahko naročiš in imaš, še bolje pa je, če odrasteš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MIHAc27 ::

forplan pa res ni dal linka do rambo noža. In z veseljem ti lahko demonstriram, kaj lahko naredi kuhinjski nož. Ko so bili novi so bili ostri kot sam hudič. Z leti so ostrino seveda izgubili, ampak še vedno super režejo.

mlinaveter1 ::

pozdravljeni!

jaz sem naročil preko aliexpressa en izdelek v vrednosti npr. 17eu (manj kot 20eu v glavnem). izdelek je že prispel v slovenijo in so mi z carine poslali da moram predložiti dokumente plačila, lastnosti izdelka, itd. sem pa videl da tam piše da je vrednost paketa manjša kot sem plačal, torej nekje 5$. na print screenah sem pa kasneje spremenil cifre da je znesek na računu isti kot piše na carini, torej nekje 5$.

so mi pa kasneje poslali da je potreben še dodaten link poslat direkt do izdelka, kjer piše tisto ceno cc.17eu in na linku piše da je ta cena bila takrat, ko je bil produkt nabavljen.

prosil bi pa vas, če je že imel kdo kakšno tako situacijo oz. kaj mi predlagate da nardim. saj se številke ne bodo ujemale.

Pithlit ::

Pošlji jim link. Naslednjič se pa ne zajebavaj... ker razlika (kar se carinske pošte tiče) med 0€ in 22€ je točno nič.

Ne vem kaj se enim mota po glavi no...
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

prosil bi pa vas, če je že imel kdo kakšno tako situacijo oz. kaj mi predlagate da nardim. saj se številke ne bodo ujemale.
Pošlji jim link do izdelka za 17 evrov in napiši, da si imel pri trgovcu 12 evrov v dobrem in si zato plačal samo 5 evrov. Za carinike je itak vseeno, važno, da je pod 22 evri. Drugič pa ne goljufaj.

O.

mojca ::

Naslednjič lahko Kitajca tudi eksplicitno prosiš, naj napiše pravo ceno. To, da lažeš o ceni izdelka, za katerega itak ne bi plačal ničesar, je pa neumnost.

DarwiN ::

mojca je izjavil:

To, da lažeš o ceni izdelka, za katerega itak ne bi plačal ničesar, je pa neumnost.

4€ bi (in tudi bo) verjetno plačal v vsakem primeru, ker je Kitajc napisal napačno vrednost.

St235 ::

Pravilno bi mu bilo, da mu pošljejo še položnico zaradi ponarejanja dokumentov, samo se na srečo s tem ne zajebavajo.

mlinaveter1 ::

Prvo kot prvo najlepša hvala za odgovore.

Drugače pa jaz tak vem, da ne zaračunajo, če je tak nizek znesek. Gre se samo zaradi tega, ker plačan znesek in znesek na pošiljki nista enaka. Zaradi tega pa ti lahko odprejo pošiljko, pogledajo, če štima in ti zaradi tega zaračunajo, da so pošiljko morali odpret in ponovno zapakirat. To pa je nekje od 5-12eu. Kar pomeni, da če mi zaračunajo 12eu je to skoraj že ista cena za katero lahko dobiš isti izdelek. V tem primeru pa so me bol zanimale sankcije zaradi spreminjanja in tudi kaj bi se dalo narediti, da se reši zadevo brez težav in kompliciranja. hvala
««
20 / 190
»»