» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
19 / 189
»»

MIHAc27 ::

Z kodami je včasih križ... Traja da so osvežene po par dni. Za moj zadnji paket niti ni pisalo, da je že v Sloveniji, pa sem ga že dobil. Preverim mogoče po kakem mesecu, če se da razbrati, kako je kaj stanje.
Pa en mesec nazaj mi nikakor kitajskega trackerja sploh odpret ni hotelo, če pa že je bil pa v kitajščini.

Potem pa obstajajo še fake trackerji....to je šele zabavno.

vilonja ::

Pozrdavljeni!
Imam namen naročiti iz aliexpressa en usb ključek 32gb. Uporabljal se bo za shranjevanje word datotek, bi se odločil za tale ključek predvsem zaradi izgleda:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi...

Verjetno je ključek kvaliteten. Nujno pa tega, zaradi izgleda ,je osebi za katero kupujem pomemben izgled.

koyotee ::

In kaj zdj?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Verjetno je ključek kvaliteten. Nujno pa tega, zaradi izgleda ,je osebi za katero kupujem pomemben izgled.
Nihče tule ti ne more garantirati, da je ključek res kovinski, vodotesen in z 32 GB. Kupi, in če ne bo OK, se pritoži Aliexpressu.

O.

vilonja ::

Vredu hvala. Verjetno ga bom kar naročil, namreč ima že 500 naročil kar ni ravno malo.

kixs ::

Tudi 100.000 ni nobena garancija, da bo vse OK. 500 je pa cisto brezveze.

Zadnjih par mesecev imam samo slabe izkusnje z Aliexpress prodajalci! :(

vilonja ::

A potem predlagate mogoče kakšno boljšo trgovino z usbji? Ker se res ne bi rad ukvarjal še z nepotrebnostmi.

PrihajaNodi ::

kixs je izjavil:

Tudi 100.000 ni nobena garancija, da bo vse OK. 500 je pa cisto brezveze.

Zadnjih par mesecev imam samo slabe izkusnje z Aliexpress prodajalci! :(



Čakma že 14 dni...a bo res treba na amazon šaltat...Kje si mev problem?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

kixs je izjavil:

Tudi 100.000 ni nobena garancija, da bo vse OK. 500 je pa cisto brezveze.:(
Ne preveč nakladati. 500+ je prodanih ključkov pri tem prodajalcu, kar je veliko. Ključek ima 99,4% pozitivno oceno od 200 ocen. Ni 100% garancija, da bo vse v redu, je pa dober znak, da verjetno je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kixs ::

PrihajaNodi je izjavil:

kixs je izjavil:

Tudi 100.000 ni nobena garancija, da bo vse OK. 500 je pa cisto brezveze.

Zadnjih par mesecev imam samo slabe izkusnje z Aliexpress prodajalci! :(



Čakma že 14 dni...a bo res treba na amazon šaltat...Kje si mev problem?


1. narocil eno stvar 3.9. Vmes mi je podaljseval Ali garancijo. Na zacetku decembra sem imel dovolj in zahteval full refund. Spet mi je podaljsal garancijo in po moji vnovicni zahtevi tudi naredil full refund.

2. narocil ene stare procesorje. Clovek je imel na sliki razlicne modele. Mu pisem pred narocilom, ce ima takega, ki ga hocem na zalogi. Se potem, ko sem narocilo oddal, sem mu napisal kaj naj poslje... in po 5 tednih dobim cisto druge ;(( Niti ne vem kako naj odprem dispute in razlozim, ker na vsako moje vprasanje odgovori identicno - place order... 8-O

Sicer ne narocam veliko. Skupaj samo 6 narocil. Od tega samo 2 brez problemov.

Prednost Alija vidim samo v tem, da "lahko" dobis nekaj, kar se na ebayu ne ali pa samo obcasno po visokih cenah - govorim za moje interesno podrocje (glej podpis).

Okapi je izjavil:

kixs je izjavil:

Tudi 100.000 ni nobena garancija, da bo vse OK. 500 je pa cisto brezveze.:(
Ne preveč nakladati. 500+ je prodanih ključkov pri tem prodajalcu, kar je veliko. Ključek ima 99,4% pozitivno oceno od 200 ocen. Ni 100% garancija, da bo vse v redu, je pa dober znak, da verjetno je.


Nisem sel gledat detailov. Prodajalec je eno leto na Aliexpressu in ima skupno 1400 prodaj, od tega 500 teh kljuckov - menda bo ze v redu.

Lani sem od prodajalca na eBayu z nekaj 100K prodaj, dobil fake Micro SD kartico - pac nikoli ne ves in tiste ocene so vcasih prevec relativne - vsaj na eBayu.

vilonja je izjavil:

A potem predlagate mogoče kakšno boljšo trgovino z usbji? Ker se res ne bi rad ukvarjal še z nepotrebnostmi.


Moras pa se zavedat, da dostava navadno traja vec kot mesec - ce mislis na kaksno darilo za praznike.

PrihajaNodi ::

Moras pa se zavedat, da dostava navadno traja vec kot mesec - ce mislis na kaksno darilo za praznike.


Se zajebavaš? Nazadnje je bilo to en teden.

kixs ::

Zakaj bi se zajebaval? Navadno se tipo na lagerju nima in je se dobro, ce "on" dobi robo v enem tednu - kolikor ima cajta, da poslje. Zakaj pa mislis, da je toliko fake trackinga.

Se nikoli nisem dobil v enem tednu iz Kitajske/Hong Konga. Najhitreje iz Hong Konga v dveh tednih - ampak redko. Sicer pa vedno okoli enega meseca, raje malo vec. Take so moje izkusnje. Ce pa ti dobis _vsak_ paket v enem tednu, pa je z mano nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

PrihajaNodi ::

Čakaj malo samo zakaj je potem navedeno da je bila zadeva poslana? Shipped on...

A to alliexpress ne kontrolira dejanskega stanja?

kixs ::

Sem za foro pogledal na ebay kaj se cakam iz HK.

- item 1, placan 18.11., poslan 21.11.
- item 2, placan 7.12., poslan 8.12.

Ce se bom spomnil, bom napisal kdaj bo prislo.

PrihajaNodi je izjavil:

Čakaj malo samo zakaj je potem navedeno da je bila zadeva poslana? Shipped on...

A to alliexpress ne kontrolira dejanskega stanja?


Sej je morda res bilo poslano, vendar ce po treh mesecih ne dobis, ti tisti datum nic ne nuca. Vsak paket bi moral imeti delujoc tracking info, pa velikokrat ne dela - ali je fake ali ne, ne vem. Prodajalec pa lahko oznaci karkoli hoce. Aliexpressu ni pomembno kaj, samo, da je znotraj rokov. Ce gre kaj narobe se moras s prodajalcem zmenit ali odpreti dispute s posredovanjem Aliexpressa. To je vsa garancija.

PrihajaNodi ::

Očitno je tole bolj samo za zneske do 22€, kar je več pa Amazon. Niso resni.

darkolord ::

Kdo ni resen?

Okapi ::

Čisto tako, kot zanimivost, včeraj sem dobil eno zadevo iz Kitajske, ki sem jo (na ebayu) naročil 19. septembra. Se pravi je potovala 2 meseca in 3 tedne.

PrihajaNodi ::

Pri enem od izdelkov mi pise tole, pri drugih nic:
2015.12.11 15:34 (GMT-7): Opening
2015.12.11 13:04 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
2015.12.08 13:12 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
Kaj hudica je openening in zakaj dvakrat odhod iz carine??

Drugače pa aliexpress nima nekega ugleda, sam sem sicer narocil samo enkrat, etui za kindla za 7eur in je bil enako kvaliteten kot original od Amazona.
https://www.trustpilot.com/review/www.a...

Se pa sprasujem ce sploh je podjetje tam ki ima malo zvezdic in imajon stranke slabe uzkusnje. Se mi dozdeva vse biased, enako kot je Amazon delal z pozitivno recenzijo knjig.

Zgodovina sprememb…

jakaa123 ::

Zanima me, če je kdo že naročil tablico chuwi HI8 pri teh kitajcih in če je bilo kaj težav?
hvala

MIHAc27 ::

Po mojih izkušnjah potujejo stvari iz Kitajske nekje 1 mesec. Lahko je tudi hitreje, ampak to je bolj izjema. Seveda lahko potuje tudi dlje. Ravno pred kratkim me je za en paket že malce skrbelo. Sem 3 tedne kasneje naročil še par stvari, in so ti paketi že začeli prihajat, prvi pa še ne. No prispel je vseeno, čeprav kar z veliko zamudo.

Glede CN22 obrazcev. Sedaj sem začel kitajcem težit, naj ga pravilno izpolnejo. V eni trgovini sem 2x naročil isti izdelek, in dal ista navodila. Na enem je bil obrazec in cena pravilno napisana, na drugem pa že ne več. Na srečo sta čez carino prišla brez težav. Pri malo več vrednih izdelkih (blizu 22€) bom verjetno še težil, pri malenkostih pa verjetno ne, ker vidim, da nima veliko učinka.

d4vid ::

http://www.aliexpress.com/item/Intel-Qu...

Je tole legit? So res Windowsi gor?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

darkolord ::

Ja, Windows je dejansko brezplačen za naprave z zaslonom, manjšim od 9 palcev.

d4vid ::

Sej če dobim cegu namest tablice, dobim denar tko nazaj, ne?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

darkolord ::

Ja

antireal ::

Danes dobil dva paketa po pošti iz aliexpressa. En paket sem naročil pred mesecem in je prišel. Drugi paket pa sploh ne vem kaj je. Niti nisem nič dodatnega naročil niti ne vem kaj je v paketu.

Ko sem mapo odprl je notri ena bela vrečkica ki je niti ne upam odpreti.

slika vsebine: ...

Kontaktiral sem aliexpress in so mi posredovali mail prodajalca. Temu sem že pisal mail kaj je to.

Kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Mare2 ::

V kitajščini sicer piše, kaj je notri. :)

Jaz ne bi odpiral. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

antireal ::

Še aliexpress pomoč mi ni znala prevesti kaj je notri...

darkolord ::

Tole je notri

antireal ::

Hm. Pa res. Sam to je mal čudno da je nekdo poslal nekaj kar nisem naročil in poslal nekomu ki sploh ne pozna mojega naslova.

Je aliexpress res tako varen?

darkolord ::

a) zadevo ti je kot darilo poslal nekdo, pri katerem si že kupoval
b) zadevo ti je ponesreči poslal nekdo, pri katerem si že kupoval
c) zadevo je naročil nekdo drug na tvoj naslov

Če je noter samo ena vrečkica (ponavadi jih prodajajo v večkratnikih števila 10), se mi zdi najverjetneje prvo.

antireal ::

Ubistvu sem ugotovil, da sem res pred pol leta nekaj kupil od tega prodajalca.

Malo čuden pristop da pošiljajo kar nekaj brez obvestila. Sploh pa je smešno da ne vejo, da mi nikakor ne razumemo njihovih grabljic :)

ttommy ::

Zdaj pa hitro nalimaj na stopala in javi, če boš čutil kakšne spremembe? A bi jaz to naroočil za svojo hčerko, ki jo mučijo mozolji?
Gamer

MIHAc27 ::

Hčerka naj se večkrat na dan umije obraz, pa bo bolj pomagal kot pa tele vrečke.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Hčerka naj se večkrat na dan umije obraz, pa bo bolj pomagal kot pa tele vrečke.


LOL. Očitno nikoli nisi bil mlad. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Limona ::

živjo, imam vprašanje.

Prvič naročam na aliexpress, ali je možno dobiti račun?
ali ga dobim na mail ali kako to gre?
nujno rabim račun.

darkolord ::

Zmeniti se moraš s prodajalcem.

MIHAc27 ::

Mare2 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Hčerka naj se večkrat na dan umije obraz, pa bo bolj pomagal kot pa tele vrečke.


LOL. Očitno nikoli nisi bil mlad. :)


Itak da, pa sej sem še. Hočem samo povedat, da te vrečke imajo učinek = 0.
Je žena enkrat sprobala, ker jih je pač nekje tudi dobila. Sam jim pa tako ali tako ne verjamem.

poki66 ::

Na Aliexpress sem kupil pri istem trgovcu tri stvari trikrat plačal in poslal je tri pakete.Čez tri dni mi poteče zaščita nakupa (3days 18hours 13minutes 35seconds Purchase Protection will end). Dva paketa sem dobil 28 decembra. Enega še čakam. Na strani za sledenje pošti ki mi jo je dal prodajalec ( http://ws-shipping.com/chain/ ) piše za vse tri pakete isto.


Shipping To - Sempeter

Shipping From - SZ, China

2015-11-30, 2015-11-30, Acceptance, CHINA
2015-12-03, Export of international mail, China
2015-12-08, Processing, left China
2015-12-09, Import of international mail
2015-12-12, Handed to customs
2015-12-14, Customs clearance completed
2015-12-19, Processing,, SempeterSorting


Pošiljka ni priporočena, tako da dejansko sploh nevem kje je.
Jaz mislim, da je to izmišljeno sledenje. Zanima me kdaj naj odprem spor. Ali naj počakam, da se čas izteče, ali naj pred iztekom časa odprem " Open Dispute" ?

blackmack ::

Daš extend processing time in še malo počakaš. Pri meni se je že tudi kdaj zgodilo, da je trajalo 80 dni.

DarwiN ::

Request to extend Purchase Protection
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ales ::

poki66 je izjavil:

Na strani za sledenje pošti ki mi jo je dal prodajalec ( http://ws-shipping.com/chain/ ) piše za vse tri pakete isto.

Če vpišeš številko za sledenje na katerikoli strani, kjer dobivajo podatke iz mednarodnega sistema, kaj dobiš? Npr. na sledenje.posta.si

Mare3 ::

Jaz imam tudi zadnje čase same probleme s tem aliexpressom...Zadnjih 10 naročil od tega 2x dobil refound dobil sem pa samo 3 haha. Katastrofa skratka treba bo spet na ebay tam sem za enkrat še vedno vse dobil.

poki66 ::

Ales je izjavil:

poki66 je izjavil:

Na strani za sledenje pošti ki mi jo je dal prodajalec ( http://ws-shipping.com/chain/ ) piše za vse tri pakete isto.

Če vpišeš številko za sledenje na katerikoli strani, kjer dobivajo podatke iz mednarodnega sistema, kaj dobiš? Npr. na sledenje.posta.si

Nič ne dobim na strani od pošte Slovenije. To je pošiljka, ki ni priporočena in nima 13 mestne kode - primer priporočene pošiljke (RI755768556CN) in primer navadne pošiljke prevzem brez podpisa(70154083561) Kode so izmišljene oblika zapisa je pa taka kot sem napisal.

PrihajaNodi ::

Niso izmišljene vse kode. Meni vrže recimo za 2 paketa na pošti Slovenije v vrednosti med 6 in 15€:


1.RI743151506CN
SILJUA

2. RE809127306SE
Sprejem na pošti
11.12.2015 Sprejem na pošti
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
22.12.2015 Odprava v naslovno državo
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
04.01.2016 SILJUA Prispetje v naslovno državo
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
04.01.2016 SILJUA Prispetje v naslovno državo
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]

Za 5 paketov pa ne dobim nič, tam gre za manjše zneske do 5€.

MIHAc27 ::

DarwiN je izjavil:

Request to extend Purchase Protection

To naredi čimprej. Če pred rokom prodajalec ne podaljša odpreš dispute. Ker če boš čakal da poteče protection...si v bistvu paket dobil in se boš teško pritoževal za refund.

Sam sem enkrat 2x podaljšal... paket ni nikoli prispel, dispute je bil lepo odobren.

P.S.: Pa tale tracking mi deluje Fake. Še nikoli nisem imel v Trackingu napisanega mesta dostave, vedno DRŽAVO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

e-marko ::

Paket bi naj prišel v Slovenijo 22.12.2015. Je sploh možnost, da tole dobim ali je sunil kakšen poštar? Tracking number: SYLMY01749781
Preverjal sem na http://www.17track.net

Zadeve, ki sem jih naročal kasneje sem dobil že prejšnji teden.

Lp
...somebody, somewhere...

Buggy ::

mene pa zanima zakaj ta paket se ni pri meni in kje hudica naj preverim, kot kaze naj bi bil ze 1 mesec v SLO

2015-11-28 01:30

Slovenia, Item Arrived at Slovenia
2015-11-27 11:55

MPC PMIH (KLIA), Item Sent to SLOVENIA
2015-11-27 11:34

MPC PMIH (KLIA), Item Posted Over The Counter to Slovenia
2015-11-20 05:38

MPC PMIH (KLIA), Dispatch PreAlert to Slovenia

darkolord ::

e-marko in Buggy, odprita dispute.

Tej malezijski podatki so fake. Če na sledenje.posta.si ni podatkov, potem tudi kitajci/malezijci zagotovo nimajo podatkov o tem, da je pošiljka res prispela v Slovenijo in so si to gladko izmislili. Za priporočene pošiljke je Pošta Slovenije edina točna referenca, kdaj je roba dejansko prišla v Slo.

Jaz imam tudi en "malezijski" paket prav nekje od takrat (18.11.), ki ga še čakam. Očitno se je nekje izgubil cel kontejner robe.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

dam jim casa se do konca tedna (imam se 6 dni do konca protectna) pol bom pa dal dispute ja. Mamico jim...gre sicer za drobiz (3€), je pa artikel toliko bolj nepogresljiv :(

Na posta slovenije sledenju nic ne najde pod t.n. ETHMY83082041

e-marko ::

Sem tudi sam preveril na Pošti Slovenije in mi je prijazna gospa odpisala, da je pošiljka bila poslana kot navadna pisemska pošiljka. Tisti datumi so samo okvirni datumi kdaj pričakujejo, da bi lahko pošiljka prišla v Slo.
Sam imam še 9 dni.

Lp
...somebody, somewhere...
««
19 / 189
»»