» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
21 / 190
»»

St235 ::

To pa je nekje od 5-12eu.

Od kje si pa ta idiotizem potegnil?

Okapi ::

In še en čudovito konstruktiven in vljuden prispevek, courtesy of Lakotnik.;((

mlinaveter1 ::

Postopek preverjanja 5,00 €
Postopek preverjanja, pošiljke PIO-IPR 15,00 € --->kopirano iz razpredelnice cenika storitev carinskega poslovanja

so mi pa povedali tudi ljudje, ki so jim že to zaračunavali. sem pa napisal nekje, kar pomeni približno, tak da Lakotnik viim, da bi mogo mucek nekaj pojest, da boš sit in ne sitn.

MIHAc27 ::

5€ bo preverjanje. Na 12€ bi prišel le, če bi bila vrednost preko 22€. Ker pa ni,... bo 5€.

Glede photoshopanja pa... mogoče odpri fake store na aliju, pa ta izdelek ponudi za 5€, ter jim daj ta link :)
Lahko se tudi probaš zlagat glede kupona kot je še nekdo predlagal, ampak ponavadi se vidi na računu, ali je bil kuponček za popust tudi uporabljen ali ne.

Tudi če ti cariniki verjamejo, lahko oni zadevo ocenijo po svoji presoji.

darkolord ::

Globa za takšen prekršek znaša 300 do 1200 eurov.

Pithlit ::

darkolord je izjavil:

Globa za takšen prekršek znaša 300 do 1200 eurov.

Tole prebabrat s polnimi usti kafeta je bil en hud izziv :D
Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Kolikšen je znesek da se lahko naroči preko aliexpress da ne dobim carine pa še kakšen udarec po denarnici?

borisk ::

odvisno od kitajca. Če ne laže do 22€.

Jerry000 ::

ker bi si rad kupil držalo za mobitel za v avto. Pa vidim da so poceni tuki gor.

DarwiN ::

Če je ~10EUR ali manj, ne boš plačal nič dodatno, pa če Kitajc laže ali ne. :D

Če je med ~12EUR in 22EUR, pa mu piši, naj navede točno vrednost..

Tako imamo pri nas :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pithlit ::

DarwiN je izjavil:

Če je ~10EUR ali manj, ne boš plačal nič dodatno, pa če Kitajc laže ali ne. :D

Ne zavajaj.
Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Pithlit je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Če je ~10EUR ali manj, ne boš plačal nič dodatno, pa če Kitajc laže ali ne. :D

Ne zavajaj.

?

Pithlit ::

Od 0 do 22 so stvari oproščene DDV. Če te zaradi pomanjkljive dokumentacije poprosijo po dodatnih dokazilih boš pa pač moral pokriti stroške 4-5€. To, da do 10€ ne plačaš nič... je zraslo nekje v DarwiN-ovi glavi (in z realnostjo nima neke grozne veze.
Life is as complicated as we make it...

DarwiN ::

Pithlit, ti boš že vedela, ko živiš v najbolje origanizirani in urejeni državi na svetu, kjer nobeno podjetje/instuticija ne nateguje..

Ampak jaz dobim 2 paketa, eden vreden 10€, drugi 20€, vendar pri obeh navedena vrednost 5€.... Za oba dobim na dom listek, da moram poslat dokazila... Pošljem dokazila, za prvega ne rabim plačat, za drugega pa 4€..

Happened, not once, not twice, ampak že parkrat..

Explain!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pithlit ::

DarwiN je izjavil:

Explain!

Lastna avtoriteta nekako ne šteje. Daj ti kak citat iz kakega pravilnika ali pa carinske pošte ki tole tvoje razglabljanje potrdi.
Life is as complicated as we make it...

DarwiN ::

Pravila so tukaj bolj plitka...

Tole so prikladno dodali:
Pomembno!

Pošiljatelj mora ob oddaji pošiljke na poštni deklaraciji CN22/23 navesti pravilne in verodostojne podatke o vrsti in vrednosti blaga. Preverjanje dejanske vsebine pošiljk in ugotavljanje dejanske vrednosti pošiljk pomeni izvedbo določene storitve carinskega posredovanja, ki jo plača naslovnik pošiljke!


Potem lahko sklepaš, da tudi če navedena vrednost samo za 1 cent odstopa od dejanske, je po pravilu bila ugotovljena napačna vrednost in se plača strošek posredovanja..

Torej kako bo zdaj? Se držimo pravil ali ne? Ali se jih držimo samo ob deževnem vremenu morda? Ali pa potemtakem morda le obstaja neko sivo območje, o katerem jaz govorim?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Sem pravkar naročil neke jajce... Tako potem zgleda komunikacija s Kitajcem:


Jeez...;((;(;((
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

k3k3tz ::

To, kaj se tebi zdi in tvoje anekdotne dogodivščine, nima nobene zveze s potekom postopka. Edini način, da dobiš obvestilo in moraš dostavit račun, pa vseeno ne plačaš nobenih stroškov je, da se cena na računu in opis blaga skladata s tistim, kar je kitajc napisal na CN22. Jasno, če je vrednost pošiljke pod 22€.
Če praviš, da se ti je zgodilo drugače, potem sta 2 možnosti: prva je, da nekdo na pošti ni opravil svojega dela po predpisih, druga pa, da nakladaš.

DarwiN ::

Edini način, da dobiš obvestilo in moraš dostavit račun, pa vseeno ne plačaš nobenih stroškov je, da se cena na računu in opis blaga skladata s tistim, kar je kitajc napisal na CN22.


Primer:
Na CN22 obrazcu za malo večji paket je navedena vrednost 3EUR. Zahtevajo dokazila in se izkaže, da je dejanska vrednost 6EUR.. Pošljejo račun za plačilo stroškov v višini 4EUR. Kupec reče KVJM in ne prevzame paketa ter od prodajalca zahteva povračilo kupnine. Paket roma nazaj v izvorno državo, vsi imajo stroške in delo, letalski promet je dodatno obremenjen, cela Evropa se nam smeji, ker določen (ki mimogrede narašča) odstotek paketov tako potuje sem in tja na oddih. Določeni Kitajci, ki so zaradi tega utrpeli stroške, ne želijo več pošiljati v Slovenijo in jo dodajo na black listo.

In tako dalje..

Zdaj veš zakaj mrhovinarji zamežijo na eno oko pri teh nižjih zneskih?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pithlit ::

DarwiN je izjavil:

Zdaj veš zakaj mrhovinarji zamežijo na eno oko pri teh nižjih zneskih?

Mogoče ti misliš da veš. Ostali se bomo raje zanašali na pravilnike in cenike ter se pripravili na najslabše... in upali na najboljše. Definitivno pa ne bomo smetili po forumih z nekimi teorijami zarote.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

DarwiN je izjavil:

Edini način, da dobiš obvestilo in moraš dostavit račun, pa vseeno ne plačaš nobenih stroškov je, da se cena na računu in opis blaga skladata s tistim, kar je kitajc napisal na CN22.


Primer:
Na CN22 obrazcu za malo večji paket je navedena vrednost 3EUR. Zahtevajo dokazila in se izkaže, da je dejanska vrednost 6EUR.. Pošljejo račun za plačilo stroškov v višini 4EUR. Kupec reče KVJM in ne prevzame paketa ter od prodajalca zahteva povračilo kupnine. Paket roma nazaj v izvorno državo, vsi imajo stroške in delo, letalski promet je dodatno obremenjen, cela Evropa se nam smeji, ker določen (ki mimogrede narašča) odstotek paketov tako potuje sem in tja na oddih. Določeni Kitajci, ki so zaradi tega utrpeli stroške, ne želijo več pošiljati v Slovenijo in jo dodajo na black listo.

In tako dalje..

Zdaj veš zakaj mrhovinarji zamežijo na eno oko pri teh nižjih zneskih?


Bolj logičen in precej manj neumen razlog je v tem, da je namen carinskega pregleda to, da se ugotovi ali je izdelek oproščen plačila DDV in carine. In pri izdelkih majhne (manj kot 10 ali celo 5 EUR) vrednosti je to bistveno lažje kot pri izdelkih mejne vrednosti. Zato je za izdelke manjše vrednosti manj verjetno, da se bodo vtaknili v njih. Če odpre paketek iz kitajske in je noter usb-micro usb kabel potem ve da je to zadeva, ki stane par dolarjev in ne glede na to kaj piše na CN obrazcu njena vrednost ne more preseč 22€. In zadeva gre dalje. Če odpre paket v katerem jih je pa 10 je pa druga zgodba.

Zato je povesem logično, da je pri cenejših zadevah manjša verjetnost, da zahtevajo račune. Ni pa seveda nikakršnega jasmtva, da ne bodo. Še manj pa se pri tem obremenjujejo tem kako Slovenija obremenjuje letalski promet.

Razumem pa, da je taka enostavna logika zate bistveno prezahtevna, ker pač živiš v iluziji kjer je celoten namen carinske pošte in carinskih postopkov zajebavanje ljudi in zaračunavanje fiktivnih zneskov. Tako tvoji možgani edino omejitev teh mrhovinarjev najdejo v mnenju Evrope in bojazni, da Kitajci več ne bodo hoteli pošiljati pošte na podlagi katere carinska pošta sploh obstaja.

destroyer2k ::

Pithlit je izjavil:

Od 0 do 22 so stvari oproščene DDV. Če te zaradi pomanjkljive dokumentacije poprosijo po dodatnih dokazilih boš pa pač moral pokriti stroške 4-5€. To, da do 10€ ne plačaš nič... je zraslo nekje v DarwiN-ovi glavi (in z realnostjo nima neke grozne veze.


Ampak je pa zanimivo da še nobenega nisem dobil in ne poznam koga, ki bi moral plačati dodatno za paket z malim zneskom (do 5€ recimo). Kar je tudi logično, ker pri teh vrednosti bi pošiljko naslovnik zavrnil.

Čeprav uradno je treba plačati za vsa zneska, ampak neuradno se jim pa verjetno ne splača dodatno obremeniti pošiljko, kjer bi se zavrnila zaradi tega.

St235 ::

Pa od kje vam te neumnosti?

Pri paketih do 22 EUR je treba plačat dopolnitev dokumentacije v kolikor je zahtevana.
Če se v postopku ugotovi, da je roba vredna manj kot 22€ (pa naj bo to na podlagi cn22 obrazca ali vsebine paketa) potem se ne plača nič. Še 1001: plača se zgolj v primeru ČE je zahtevana dodatna dokumentacija.

In pri artiklu vrednem 5€ v večini primerov ni nikakršne potrebe po papirologiji ne glede na obrazec.

Pithlit ::

destroyer2k je izjavil:

nobenega nisem dobil in ne poznam koga

Jaz pa. In zdaj? Se bomo dribljal kdo jih pozna več/taprave? Kdo je bolj pomemben? Kdo zna bolj nakladat? Mogoče kdo je lahko bolj nesramen pri nakladanju?

Ali bomo verjeli carinskim pravilom in se pripravili na to da bomo plačevali tko kot nam nalagajo... in bomo uživali ko bomo 'oproščeni' plačila?

Jaz zase vem da mi lahko povsem upravičeno izstavijo račun tako za izdelek za katerega sem plačala 0.1€ kot za un za katerega sem plačala 22€. In se zato nimam nobenega namena na forumih pritoževat... tko kot se nimam namena pritoževat če mi skozi spustijo paket za 50€.
Life is as complicated as we make it...

destroyer2k ::

Pithlit je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

nobenega nisem dobil in ne poznam koga

Jaz pa. In zdaj? Se bomo dribljal kdo jih pozna več/taprave? Kdo je bolj pomemben? Kdo zna bolj nakladat? Mogoče kdo je lahko bolj nesramen pri nakladanju?

Ali bomo verjeli carinskim pravilom in se pripravili na to da bomo plačevali tko kot nam nalagajo... in bomo uživali ko bomo 'oproščeni' plačila?

Jaz zase vem da mi lahko povsem upravičeno izstavijo račun tako za izdelek za katerega sem plačala 0.1€ kot za un za katerega sem plačala 22€. In se zato nimam nobenega namena na forumih pritoževat... tko kot se nimam namena pritoževat če mi skozi spustijo paket za 50€.


Ne vzami si kot napad, ker nikoli nisem jokal in tudi ne bom za ta strošek, ker je pač pravilo, ampak samo hotel sem povedati da paket do 5€ še nisem videl, da bi bilo treba plačati, pa tudi če je bil odprt in zahtevek za račun podan.

Lakotnik29

Samo opazek sem podal, kaj je do sedaj vedno bilo za male vrednosti, pa tudi če je bila zahtevana dokumentacija.

St235 ::


Samo opazek sem podal, kaj je do sedaj vedno bilo za male vrednosti, pa tudi če je bila zahtevana dokumentacija.


Hočeš povedat, da so od tebe zahtevali dokumentacijo in niso nič zaračunali čeprav je bil obrazec cn22 narobe izpolnjen?

destroyer2k ::

St235 je izjavil:


Samo opazek sem podal, kaj je do sedaj vedno bilo za male vrednosti, pa tudi če je bila zahtevana dokumentacija.


Hočeš povedat, da so od tebe zahtevali dokumentacijo in niso nič zaračunali čeprav je bil obrazec cn22 narobe izpolnjen?


Da. Znesek je bil pravilno, ampak vsebina je bila pa napačno napisana (nekaj čisto drugega je pisalo).

DarwiN ::

Hočeš povedat, da so od tebe zahtevali dokumentacijo in niso nič zaračunali čeprav je bil obrazec cn22 narobe izpolnjen?


Bingo! Končno si dojel..

In to ne samo 1x, ampak vsaj že 5-krat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pithlit ::

DarwiN je izjavil:

Bingo! Končno si dojel..

Ti pa nisi dojel da sklicevanje na lastno avtoriteto ne pomeni nič.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Razlike med lastno avtoriteto in lastnimi izkušnjami nekako ne dojameš, ne?

Pithlit ::

Očitno...
Life is as complicated as we make it...

fr1c ::

Vidim, da se kar fajn spoznate...

Pred kratkim sem naročil http://www.aliexpress.com/item/JJRC-H20... za $11,01 + free shipping. Zdaj vidim, da je prodajalec spremenil ceno na $11.01 z najmanj $87,18 poštnine... Torej skupaj $98,19.

Kaka je verjetnost, da se moram pripraviti na plačilo ~20€ ddvja in ~5€ zaradi napačno izpolnjenega cn obrazca (sigurno so spet napisali $5 gift kot vedno... Seveda kljub opozorilu, da naj navedejo pravi znesek), glede na to, da je carinska pošta od mene do zdaj poleg screenshotov iz Order Details vedno zahtevala še url izdelka?

lp, Fric

errhec ::

Pošlješ jim link do tvojega artikla, izpis na aliexpress računu, kjer je razvidno kolio si plačal in opišeš zgodbo ter jim daš link do podobnega artikla .
dd

darkolord ::

Pri Aliexpressu dobiš URL do izdelka, ki je veljal ob času tvojega nakupa.

 tukaj

tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Konlov ::

Hočejo prvo in zadnjo stran eurokarda za verify. A je to normalno.

Ales ::

Kdo to hoče?

Če jim daš posnetek obeh strani, lahko koristijo tvojo kartico za nakupe preko spleta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

OvCa77 ::

Konlov je izjavil:

Hočejo prvo in zadnjo stran eurokarda za verify. A je to normalno.

Pomojem je to kšn fejk. Meni še nikdar niso tega zahtevali. Pokaži na message z zakritimi os. podatki.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Konlov ::

Ja, ker na zadnji strani itak ni nič, samo tiste tri digit številke, ki pa se lahko prekrijejo, pa je.

mojca ::

Mene tudi zanima, kdo hoče kopijo tvoje kreditne kartice. Načeloma bi rekla, da je ne posreduj nikomur.

Sicer lahko iz svoje izkušnje povem, da je to zahtevalo določeno veleposlaništvo v Sloveniji, ko sem zaprosila za vizo. Sem prekopirala, zakrila številke, še enkrat prekopirala in jim dala kartico, s katero si niso imeli kaj pomagati. Malo čudno so me gledali, skozi je pa šlo.

Konlov ::

Tam na aliexpres, ko sem hotel kupiti telefon. Nekaj sem že poslal in sem dobil še tole:
We have received the documents you recently uploaded to AliExpress. However, to validate your whole account you still need to upload the following document(s):

A clear color picture of the back side of your card ending in 7226

(Note: For security reasons, we advise you to conceal the middle digits of your card number. Please make sure that the card holder's name, card issuing bank and the last four digits of the card number are clearly visible)

Ales ::

Lahko bi takoj povedal, da so ti sami rekli, da zakrij vse številke razen zadnjih štirih. Zakrij seveda tudi CCV številko na zadnji strani. Njih skratka zanima tvoje ime, banka in zadnje 4 številke kartice, nič drugega.

Če bi to takoj napisal, ne bi odkrivali tople vode tukaj. ;((

klekej ::

Zanimivo, "RayBan" je izginil iz Ali-ja. Očitno je carina prevestno opravljala svoje delo in se kitajcem ne splača več pošiljat. :)

darkolord ::

Nazadnje, ko sem naročal, je sicer na samih očalih še vedno pisalo rayban, čeprav ni bilo v oglasu nikjer omenjeno ...

klekej ::

Daj prosim link. Če napišeš v iskalnik "ray ban" ne najde nič, pod "wayfarer" pa samo ene par očal. Vem, da je včasih vrglo na tone replik..

darkolord ::

"This product is no longer available". Hmmm :)

klekej ::

Dejte prosim še drugi mal pogledat svoje pretekle nakupe, mogoče se še najdejo kakšna. :)

MIHAc27 ::

Dx jih ima v ponudbi, ampak so najcenejše 60€ skor...

Ejsi_Disi ::

Rock n' roll ain't noise pollution!

flameir ::

Kaj mislite, ali bi tole prišlo čez carino, oziroma. a bojo stroški enaki, če naročim z navadno pošto ali pa z DHLom (razen dodatne poštnine za DHL 15€) --> se pravi 122€ + 22% DDV + mogoče še kaj?.

Moja hoče na vsak način toobleko, samo me skrbi, da bi jo slučajno na carini lahko zavrnili, če je kopija kake znane obleke, pa tudi kvaliteta, če sem iskren.

http://www.aliexpress.com/item/2014-New...

Okapi ::

Ti kar naroči - in obvezno potem fotko objavi, ko jo bo pomerila;)

DHL se mi zdi da par evrov več zaračuna za stroške carinjenje, DDV je pa drugače enak. S tem da če bo šla po navadni pošti, se zna zgoditi, da bo šla skozi brez carinjenja. Oblekca je lahka in tanka in bo verjetno zložena v malo večji kuverti. Carinik jo bo malo potežkal, videl da je notri nekaj mehkega, in spustil naprej. Če bo šla z DHL, ji carinjenje ne uide.

Zavrnili je skoraj sigurno ne bodo, razen če ima kakšen našitek Dior ali kaj podobnega. Pa kakšne posebne kakovosti ne pričakuj - zlasti šivi so običajno problematični in se hitro zgodi, da je treba kaj popravljati.

O.
««
21 / 190
»»