» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
185 / 190
»»

alansi ::

Do 150€ gre brez harača naše carinske pošte.

polozweii ::

Ima kdo izkušnje s filipinsko spletno trgovino shopee.ph ?
Artikel ki ga iščem sem našel samo v tej trgovini.

BuDi79 ::

polozweii je izjavil:

Ima kdo izkušnje s filipinsko spletno trgovino shopee.ph ?
Artikel ki ga iščem sem našel samo v tej trgovini.
Veliko sreče izbiranju dela filipinov kam naročit.

polozweii ::

Če sem prav razumeti filipincem je za neverjeti.

mrTwelveTrees ::

A dobite čez artikle nad 150eur tudi brez (carine) obračuna davka ?
Včasih se je dalo, zdaj pa ne vem ali še kaj čez pride (Aliexpress shipping)

mtosev ::

Your order could not be delivered as planned. This could have happened because of a failed signing, a miscommunication, or for other reasons. Please click below to view more details regarding your order.

Danes sem to dobil na mail. Cel dan sem doma, tak da ne vem zakaj je failed delivery.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alansi ::

V prostem prevodu to pomeni, da je pošiljka obtičala v skladišču Express One.

mtosev ::

Kako veš, da ima pošiljko express one?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alansi ::

Takšne pošte z identičnim besedilom dobivam od AE od novembra dalje, kadar v Sloveniji dostavlja EO.
Preveri številko na trackingu: https://tracking.expressone.hu/

mtosev ::

Delivery date shifted due to time constraint
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rs1975 ::

2TB USB ključek za 5 EUR???
https://www.aliexpress.com/item/1005006...

mtosev ::

Fake.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

rs1975 je izjavil:

2TB USB ključek za 5 EUR???
https://www.aliexpress.com/item/1005006...

kup in poročaj ;)
#brezpodpisa

geslo66& ::

rs1975 je izjavil:

2TB USB ključek za 5 EUR???
https://www.aliexpress.com/item/1005006...


Izogibaj se trgovcev, ki imajo tako slabe ocene. Ni slučajno.

geslo66& ::

rs1975 je izjavil:

2TB USB ključek za 5 EUR???
https://www.aliexpress.com/item/1005006...


Tale je precej hitrejši, ocene trgovine odlične, pa še brez carine bo (tisti prej ne bi bil brez).
https://www.aliexpress.com/item/1005006...

49106 ::

Kako veš, da je pri tistem carina, pri tem pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kripto mesi ::

geslo66& je izjavil:

rs1975 je izjavil:

2TB USB ključek za 5 EUR???
https://www.aliexpress.com/item/1005006...


Tale je precej hitrejši, ocene trgovine odlične, pa še brez carine bo (tisti prej ne bi bil brez).
https://www.aliexpress.com/item/1005006...

Ne pribijaj, to je fake. Še dva komentarja spodaj to potrjujeta, če ne zaupaš kmečki pameti, da 2TB ključka ne dobiš za 6€.

Groot ::

Hahaha na računalniškem forumu ljudje dejansko verjamejo da dobiš 2 TB ključka za 5 EUR :)):)) ko že misliš da si prebral vse

OK.d ::

Saj nekateri še vedno verjamejo v božička:D
LPOK.d

k4vz0024 ::

Tile ključki in TF so fake! Preverjeno!

karafeka ::

mrTwelveTrees je izjavil:

A dobite čez artikle nad 150eur tudi brez (carine) obračuna davka ?
Včasih se je dalo, zdaj pa ne vem ali še kaj čez pride (Aliexpress shipping)


Ja, sem ravno v petek dobil, v znesku 160€, brez da bi šlo skozi carino, iz Madžarske, kjer so očitno prelepili kitajsko nalepko z nalepko Express One, na kateri je naveden "madžarski" pošiljatelj z naslovom Express One v Budimpešti.

Sem pa nezadovoljen, ker je bilo v opisu navedeno, da bo paket prišel iz Francije in so mi celo poslali sledljivo številko od La Poste, ki pa nikoli ni bila osvežena. Šele ko sem odprl dispute, mi je trgovec poslal pravo kitajsko številko. V nasprotnem primeru ne bi nikoli naročil direktno iz Kitajske.

gansta ::

karafeka je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

A dobite čez artikle nad 150eur tudi brez (carine) obračuna davka ?
Včasih se je dalo, zdaj pa ne vem ali še kaj čez pride (Aliexpress shipping)


Ja, sem ravno v petek dobil, v znesku 160€, brez da bi šlo skozi carino, iz Madžarske, kjer so očitno prelepili kitajsko nalepko z nalepko Express One, na kateri je naveden "madžarski" pošiljatelj z naslovom Express One v Budimpešti.

Sem pa nezadovoljen, ker je bilo v opisu navedeno, da bo paket prišel iz Francije in so mi celo poslali sledljivo številko od La Poste, ki pa nikoli ni bila osvežena. Šele ko sem odprl dispute, mi je trgovec poslal pravo kitajsko številko. V nasprotnem primeru ne bi nikoli naročil direktno iz Kitajske.



To zadnje je katastrofa kako to sploh dovoljujeo. Če odpreš dispute za omenjeno mislim da ti ničesar ne priznajo, kljub temu da si bil "nategnjen" tako časovno kot denarno.

anri75 ::

Pri tej bandi od Express one je človek popolnoma nemočen.Iz zgodovine poti paketa je razvidno, da so ga prejeli prejšnji ponedeljek, naslednji dan naj bi mi ga bili poskušali neuspešno dostaviti (kar je seveda absolutna laž).Odkar so prejeli paket do danes me niso sami niti enkrat kontaktirali, tudi na dan lažne neuspele dostave ne.Po nešteto telefonskih poskusih ( misija nemogoče,nikoli ne boste dobili nikogar) in po vsakdanjih poskusih preko elektronske pošte ( na vse mogoče naslove) sem pred dvema dnevoma z naslova cs@expressone.si uspel dobiti en odgovor, ki se glasi:"Zaradi trenutne količine paketov prihaja do zamud pri dostavi, je paket v skladišču in sem poslala za čimhitrejšo dostavo."(s tem tekstom so seveda tudi priznali, da poskusa dostave do sedaj nikoli ni bilo).In nato spet nič...Takšne t.i. "firme" sploh ne bi smele obstajati.

buttcrack ::

ja bog pomagaj no... že 100× povedano v tej temi, da se ne zanašaj na njihov tracking ampak enostavno počakaj da te pokličejo. Ko dobiš, dobiš. To, da vsak dan eno in isto jamranje beremo tut ni za nikamor.

Boš pač dobil čez 2 dni, jebiga.

V-i-p ::

@buttrack: kako bo dobil čez dva dni, če človek pravi, da ga čaka že od prejšnjega ponedeljka??? Mene pa pogrejete takšni, ki očitno podpirate to ciganijo :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

GrimReaper3 ::

mtosev je izjavil:

Your order could not be delivered as planned. This could have happened because of a failed signing, a miscommunication, or for other reasons. Please click below to view more details regarding your order.

Danes sem to dobil na mail. Cel dan sem doma, tak da ne vem zakaj je failed delivery.

Jaz sem dobil ta mail prejšnji četrtek, paket sem dobil potem ta ponedeljek. V četrtek je bilo skoraj sigurno še v skladišču, kot je rekel že buttcrack, tracking ni povsem merodajen.
Sem pa do sedaj od EO dobil še vse, pri prejšnjem dostavljalcu na klopci ali pod nadstreškom (enkrat sicer padel na tla in je bil ves moker, ampak prodajalci to že predvidijo in so vsi paketi waterproof), pri zdajšnjem kar na kaslcu, kar sploh ni tako slabo, če ne živiš na Jesenicah ali Planini Kranj (se oproščam vsem tam živečim, če sem preveč stereotipičen in to sploh ni res).

Mi je pa vseeno bolj všeč PS, ravno zdaj sem dobil mail. Jaz dam po novem paketomat, prej sem dajal prevzem na pošti. Je lažje skenirati QR kodo (včasih lahko zafrkava skener) ali vtipkati kodo in mobilno številko kot pa čakati v vrsti.

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

Če imaš aliexpres standard shipping, potem ne moreš trackati v SLO? Kako pa veš, da je npr. Express One že poskušal dostaviti? Ali si pač samo obsojen na odrešilni klic EO? :)

Jaz imam Estimated delivery date: Dec 21, 2023, pa danes ni bilo nič na vidiku.

buttcrack ::

V-i-p je izjavil:

@buttrack: kako bo dobil čez dva dni, če človek pravi, da ga čaka že od prejšnjega ponedeljka??? Mene pa pogrejete takšni, ki očitno podpirate to ciganijo :].

pa naj ne naroča od kitajca, če je tako nestrpen in ne zmore počakat. Včasih nismo vedeli kje je in pač počakali, da je padlo v nabiralnik. Če si danes vzameš enako, ti bo precej lažje.

X1 ima žal tako debiln sistem, da vam gre vse v nos. dobiš sporočilo, da je paket v dostavi pa ga ne dobiš, ker kurirju ni uspelo (pozabil, karkoli), dobiš sporočilo, da je te čaka na benzi pa ga tam ni, ...

jebiga, pač ga ni. če ga ne bo, bo AX povrnil cekine...

lgaljo ::

Z Alija sem v letošnjem letu naročil več tub lepila (E8000, B7000 + nek Waterproof UV Protection Liquid Insulation Electrical Tape), ki pa niso prispela. Pri vseh je pri trackingu obstalo na Out for delivery - Received by local delivery company. Z mnogo drugimi paketi ni bilo teh težav. Skupno tem naročilom je dostava preko Cainiao Super Economy for Special goods.
Ima še kdo podobne izkušnje s takimi izdelki?

darkolord ::

Ta lepila sem naročil že nekajkrat v zadnjih 10+ letih, pa jih nisem nikoli dobil. Pa še nekaj drugih stvari enako.

DarwiN ::

Podobna izkušnja z lepilom.. Samo 1x sem dobil dostavljeno.. Cainiao + Vanuatu in pošiljka "obtiči" na Madžarskem. Tudi pri izbiri Saver shipping je nazadnje prodajalec poslal s Cainao..

Aliexpress je vedno večje sranje.. Naroči na Temu in boš zagotovo prejel. 1000x boljša storitev od usranega Aliexpressa, ampak se cene drastično spreminjajo, tko da malo spremljaj, če ne najdeš relativno ugodne cene.. Še posebej v teh dneh so iz meni neznanega razloga nabili cene.. Mogoče ravno zaradi zamud pri dostavi in nedostavljenih pošiljk.. Špekuliram. Imajo namreč politiko, da dobiš 5€ dobroimetja, če zadeva ne pride v ~3 tednih. In vrnjeno celotno kupnino, če ne prispe v ~4 tednih.. Tko da so zagotovo utrpeli veliko izgub zaradi nakupovalne norišnice.. Moje vse 3 pošiljke so zamudile.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkolord ::

Na Temu najdem mogoče 10% stvari ki jih kupim na AX. Pa še te so občutno dražje.

Imajo pa ogromno random plastic junka.

gansta ::

lgaljo je izjavil:

Z Alija sem v letošnjem letu naročil več tub lepila (E8000, B7000 + nek Waterproof UV Protection Liquid Insulation Electrical Tape), ki pa niso prispela. Pri vseh je pri trackingu obstalo na Out for delivery - Received by local delivery company. Z mnogo drugimi paketi ni bilo teh težav. Skupno tem naročilom je dostava preko Cainiao Super Economy for Special goods.
Ima še kdo podobne izkušnje s takimi izdelki?


Enako jaz, sicer neko specialno sekundno.. nisem prejel, ko startas "refund" ti prodajalec teži da kontaktiraj lokalno pošto, češ saj vidiš po trackingu da je že na lokalni pošti.

Temu -> zelo malo artiklov (razen teh za veliko sirino ljudi), cene so pa dosti drazje od aliexpress. Je oa res, da dobis veliko hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

zpza ::

a je se mogoce kdo tukaj, ki caka kak paket od Aliexpress in mu po sledenju kaze pakete ze vec kot teden dni na Madžarskem...
tega doticnega, ki me najbolj zanima je standard shipping... 17. je bil nazadnje zaznamek leaving transit country in od takrat naprej torej vec kot teden dni nic, nobene spremembe ...

cakam se druge tud nekatere mi kaze da so ze pri lokalnem delivery tud ze vec kot teden dni pa o njih ne duha ne sluha...
je se kdo tukaj tak s taksno izkusnjo...

za ta prvega me predvsem zanima,a mislite, da ga bi ga morala vsaj najkasneje 3.1. dobiti?, ce je ze od 17. na Madžarskem skozi carino in vse pripravljen za naprej...

delavec44 ::

Ja, pri meni stoji tako 10 dni sedaj.

zpza ::

hvala... ocitno torej je tam zaglavilo in je guzva ali kaj takega ... upam, da vsaj ta, ki me najbolj zanima pride vsaj takoj po praznikih, ker ga rabim...
ostalo bom ze, tud ce ful zamudi

zpza ::

ocitno v teh dneh na madzarskem posta zaglavi... in se vse zablokira, ne gre nikamor naprej

imam eno naroceno je sla standard preko nizozemske v 5 dneh danes gre ze naprej od tam, skoraj mesec dni kasneje narocena in jo bom dobila ocitn pred vsemi ostalimi... medtem ko mnoge druge, ki jih cakam so vse zaglavile na Madžarskem... do tam gre tekoce potem se ustavi vse in stoji...

a ima kdo kaksno info morda kaj se na Madžarskem dogaja? ker po preteklih izkusnjah je slo vedn tekoce skozi

lolipop2 ::

Meni tudi en paket zamuja...

Estimated delivery imam 21.12. Kaj se naredi v tem primeru? Še čakam z disputom ali ga moram že sedaj dati?

DarwiN ::

Seveda ne.. Dispute se odpre, ko se izteče "protection time" oziroma lahko že malo pred tem.. In to obdobje je ponavadi nekje 3 mesece od datuma nakupa.

Pri vsakem naročilu ti piše: "The system will automatically confirm receipt after XX days."

Ti si najbrž še vsaj 30-40 dni znotraj te zaščite.. Šele takrat se odpre dispute, če slučajno ne prejmeš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

lolipop2 ::

DarwiN je izjavil:

Seveda ne.. Dispute se odpre, ko se izteče "protection time" oziroma lahko že malo pred tem.. In to obdobje je ponavadi nekje 3 mesece od datuma nakupa.

Pri vsakem naročilu ti piše: "The system will automatically confirm receipt after XX days."

Ti si najbrž še vsaj 30-40 dni znotraj te zaščite.. Šele takrat se odpre dispute, če slučajno ne prejmeš.


mhm, ima menda 65 dni. Se mi je zdelo, da je tako. Že dolgo nisem naročeval od tam, pa sem malo out iz vsega. Hvala. Čičamo in čakamo. :)

val46 ::

Mam vprašanje za prijatelja...ja, vem...ampak tokrat živa resnica in res sprašujem za prijatelja. Prvič je nekaj naročeval iz AE, itak nima pojma kako te zadeve potekajo. V glavnem, da skrajšam zgodbo...Na začetku novembra je naročil eno stvar za cca 90€. In včeraj, ko sem bil pri njemu, mi pravi da čaka en paket iz AE že dva slaba meseca, pa da ni nič dobil. In sm pogledal na stran od AE na njegovem telefonu, kjer piše, da je paket dostavljen! Tako da se tudi dispute ne da odpret, samo javi ko klikneš na dispute, da če je karkoli narobe s paketom, da naj se obrne na prodajalca. On trdi, da ni nič klikal na ta app, da bi recimo že sam potrdil prejem al kaj takega, zgleda mi, kot da je imel false tracking ene druge številke, tista je bila pa pač nekje že prevzeta v tem času. Kaj lahko še naredi, razen da pozabi na ta denar?

digitalcek ::

Mi prosim poveste, kako je, če nekaj naročim preko Cainiao Standard For Special Goods, bo carina, ali ne?
Hvala.

stratosD ::

je kdo zadnje čase z Alija naročal kak IR forehead brezstični termometer za odčtitek s čela/ušesa - da je kolkor tok točen...berem te kao rivjue slovanskih bratov pa je vsem vse dobro :) - ma kdo kaj za priporočit?

Pegart ::

Že nekaj časa nisem z AE nič naročil in vidim, da je pri nekaterih izdelkih dodan "Price adjustment" zaradi davka/carine:
Poslano bo prek AliExpress Selection Standard in vidim v tabeli, da je celo možnost, da davek ne bo poračunan...

A to dejansko gre čez?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

DarwiN ::

Ne.. Za izdelke nad 150€ AE praviloma ne obračuna davka, saj je celoten postopek opravljen ob prispetju v Slovenijo. Takrat boš dobil poziv in boš plačal teh ~36€ davka, morebitno carino + par evrov za postopek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pegart ::

A, ok. Hvala za pojasnitev!

digitalcek ::

digitalcek je izjavil:

Mi prosim poveste, kako je, če nekaj naročim preko Cainiao Standard For Special Goods, bo carina, ali ne?
Hvala.


Še enkrat lepo prosim, da mi svetujete, ali bom plačal carino, če mi Kitajc pošlje predmet preko Cainiao Standard For Special Goods.
Hvala.

Assass1n ::

digitalcek je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Mi prosim poveste, kako je, če nekaj naročim preko Cainiao Standard For Special Goods, bo carina, ali ne?
Hvala.


Še enkrat lepo prosim, da mi svetujete, ali bom plačal carino, če mi Kitajc pošlje predmet preko Cainiao Standard For Special Goods.
Hvala.

Jaz sem plačal DDV. Carine ne, ker je bila vrednost 7€.
Upam, da ti gre mimo, če ne nimaš kaj. Na nekaterih seznamih sem videl, da naj bi šlo skozi meni ni.
Če še nisi imel opravka s plačilom ddv in carino ni težko, najtežje je seči v denarnico... :D . Karkoli kupiš pri nas tudi plačaš davek tako se lahko tolažiš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gansta ::

digitalcek je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Mi prosim poveste, kako je, če nekaj naročim preko Cainiao Standard For Special Goods, bo carina, ali ne?
Hvala.


Še enkrat lepo prosim, da mi svetujete, ali bom plačal carino, če mi Kitajc pošlje predmet preko Cainiao Standard For Special Goods.
Hvala.


Poglej tukaj, drugače bo treba posodobiti: https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

hojnikb ::

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

tale bo zadnja verzija, ki se tudi sproti updejta z dobavnimi roki.
#brezpodpisa
««
185 / 190
»»