» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
18 / 189
»»

Okapi ::

Praktično vse, kar se dobi tudi na ebayu, je na ebayu ceneje kot na aliexpressu.

Anney ::

Jaz pa lih kontra opažam, seveda te malenkosti, ki jih klikam sam tja do 20$.

MIHAc27 ::

darkolord je izjavil:

Fake tracking je v bistvu precej pogost, tudi ko roba dejansko pride. Policy aliexpressa je pač, da mora biti vse poslano s trackingom, in so nekateri glede tega malo bolj kreativni.


Ja tole z fake trackingom se je zadnje čase neki razpaslo? Še za dve stvari sem dobil čudne kode. Ena naj bi prišla v Slovenijo 10 dni prej, preden sem jaz dobil (status Finished). Sem že razmišljal odpreti dispute.

Sej razumem, da za zelo poceni stvari trackinga ne dajo. Amapk verjetno Ameri in Rusi pa ne toliko.

Glede Alipay in shranjevanja kreditne kartice pri njih... še kam drugam so hekerji že vdrli. Kitajcem zaupam pa še manj. Pa imam predplačniško Viso, tako da si nekdo z mojo kartico niti ne more blazno pomagati, razen če vsak dan ne poskuša potegnit dol kakih manjših vsot. Tistih 10 cifer bom pa že vtapkal, sej ne kupujem vsak dan.
Teh 10$ bonusa je pa prvič danih.

BDW me zanima če bodo prišle stvari, ki sem jih naročil včeraj brez težav čez carino. Dva paketka sta vrednosti €21.95 (uporabil $2 kuponček, da sem spravil na to vrednost). Kitajce sem tudi prosil, naj to vrednost napišejo na CN22 formular.

Assass1n ::

Jaz dobim tracking na ebay pa cifra nikjer ne prime :) . Bo šlo čez mogoče boš moral screen shot računa poslat, pa 3€ stroška če ne bo pravilno izpolnjen cn22
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

e-marko ::

Pa prodajalci to prošnjo za pravilno izpolnitev CN22 sploh upoštevajo?
...somebody, somewhere...

kixs ::

Niti ne.

Assass1n ::

Gearbest pošlje sliko in tam sem videl da cn22 niti približno ni prav.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

MIHAc27 ::

e-marko je izjavil:

Pa prodajalci to prošnjo za pravilno izpolnitev CN22 sploh upoštevajo?


Še ne vem, jaz sem šele sedaj to začel pisat. Do sedaj so bili izjemno redki pravilno izpolnjeni. Bi carina lahko še veliko večkrat zatežila... pa ne da se pritožujem :D

En kitajček mi je odgovoril, da bo. Bomo videli čez kak mesec.

UNIVERZUM ::

Če naročim 3 različne izdelke pri različnih podjetjih ali pridejo v enem paketu ali vsak posebej. Če pridejo vsak posebej a hkrati na carino ali sme carina sešteti zneske in ocariniti?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Pithlit ::

Lej, lahko se tko vprašaš... Naročiš en izdelek v Izolskem Mercatorju, en izdelek v Mariborski Nami, pa en izdelek v Bovški Iskri. A bojo prišli v enem paketu?

Mislim, tvoje vprašanje bi mogoče imelo smisel če bi naročeval iz spodnjega dupleka...
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Pravi odgovor je, da ne moreš vnaprej vedeti, če posebej ne vprašaš. Niso redki kitajski trgovci, ki imajo po več e-trgovin na aliexpressu ali ebayu, in pošljejo vse skupaj, da prihranijo na stroških.

MIHAc27 ::

Ali ima opcijo, da naročiš vse izdelke pri enem trgovcu. Nisem še sprobal, kako to zgleda. Možno je, da imata dve trgovini isti izdelek, ampak verjetno različno ceno.

Drugače pa ja, iz vsake trgovine naj bi posebej poslali. Ker Ali ni kot DX, kjer je DX končni pošilatelj. Pa še DX včasih pošlje 1 paket v več delih, če je treba na kako stvar dlje čakati kot ostale.

UNIVERZUM ::

Hvala

@Philit Ko dodam stvari za nakup v košarico, lahko plačam vse skupaj, naenkrat. Zato tvoja primerjava ni ravno na mestu.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Pithlit ::

Seveda je. Sam tebi se ne zdi. Tudi na ebay-u lahko vse skupaj plačaš. Recimo.
Life is as complicated as we make it...

balluf ::

Pithlit je izjavil:

Lej, lahko se tko vprašaš... Naročiš en izdelek v Izolskem Mercatorju, en izdelek v Mariborski Nami, pa en izdelek v Bovški Iskri. A bojo prišli v enem paketu?

Mislim, tvoje vprašanje bi mogoče imelo smisel če bi naročeval iz spodnjega dupleka...


A si malo pomešal trgovine z tovarno !? Drugače pa Iskre že kar nekaj let ni več,
ampak Mahle-Letrika Bovec .:P

Pithlit ::

Hmmm... ne vem. Jaz sem po svojo peč šla direkt v fabriko. Se dost bolj splača kot v trgovini jemat.

Drugače sem pa nekako pričakovala da se bo kdo na Namo obesil (b'čani imajo kar Iskro - ne glede na to kako jo ostali svet imenuje). Sem pač hotla sam prikazat da se stvari z različnih koncev naroča (in, posledično, dobi). Kar bi lahko bilo folku, ki naroča s Kitajske (a veš, malenkost večja zadeva kot Slovenija) jasno.

Pa ajmo, mogoče bi morala Ali z Bolho primerjat da bi folku klikerji oddelal tasvoje.
Life is as complicated as we make it...

h3ox ::

A bi lahko en povzetek na kratko nardil da bo kristalno jasno: in da bomo imeli čimboljše izkušnje vsi.
Da bi napisali vse predloge in podobne zadeve da ce narocim npr iz aliexpressa recimo neke Nike čevlje.
Za njih plačam 30 Dolarjev. Kaj potem ?
Zahtevam od pošiljatelja za pravilno izpolnjen (cn22 obrazec) ?
Kakšni dodatni nasveti ?
če dobim pošto od carine da je paket zaplenjen jim pošljem račun in upam da bom samo davek plačal ? ali pustim da paket vrnejo pošiljatelju ?
Bi lahko jedrnato napisali vse.

ps( kolegica si je narocla new balance cevlje in jih ke dobila in so tes ODLČNI za 25€ vse oznake kvalitetni z vsemi oznakami. ) narocila je pa meni nike cevlje za 25€ pa so na carini ostali, pa jim nisem nic
odpisal.


Lp

primoz90 ::

Pozdravljeni

ce prav razumem narocanje iz aliexpressa in slovensko zakonodajo in carino.
Firme ki so napisane v tem seznamu http://prntscr.com/93jwus nesmes narocat kr se smatrajo kot ponaredki in za njih mores placati unicenje to je nekje ( 60€)

ce pa dolocenih znamk ni na seznamu kot so , Fox, salomon, KTM, in podobne pa mores za njih pac placati dajatve in 22% davek na njih ce znesek predstavlja vecjo vrednost ko je 22€ ce mislim prav.
Torej te 3 znamke lahko prosto narocam brez da bi krsil kakrsen zakon?=

Okapi ::

Ne razumeš prav. Vsak ponaredek ti lahko zaplenijo, tudi če znamke ni na tistem seznamu. Samo cariniki so bolj pozorni na znamke s seznama. Sicer pa lahko naročiš katerokoli znamko, če ni ponaredek.

primoz90 ::

Okapi hvala.
Aha pozorni so na tiste bolj in tiste dobis pac kazen totih 60€ za unicenje, a ostale ko niso na seznamu pa ti pac lahko zaplenijo in unicijo. ne dobis pa kazni ali tudi lahko dobis totih 60€.

Narocil bi pa ta dva izdelka. mas kaksen nasvet?

http://www.aliexpress.com/item/2015-bla...

http://www.aliexpress.com/item/Fashion-...

M-XXXX ::

Kakšne kazni za uničenje sanjate? A mogoče, mislite, pošto katero dobite domov, pa je odlična za ogenj v kaminu?

St235 ::

Aha pozorni so na tiste bolj in tiste dobis pac kazen totih 60€ za unicenje, a ostale ko niso na seznamu pa ti pac lahko zaplenijo in unicijo. ne dobis pa kazni ali tudi lahko dobis totih 60€.

Tako narobe da glava boli. Kazni NI. Razlika je samo v temu, da se tiste na seznamu striktno preverja in uničuje medtem, ko je pri drugih odvisno od tega ali nosilec avtorske pravice reagira na ugotovitve carine ali ne.

MIHAc27 ::

Za teh 60€ te v bistvu toži nosilev avtorskih pravic. Ker v bistvu oni morajo plačati stroške uničenja carini, če želijo da se izdelek uniči. Imajo pa potem pravico ta znesek iztožit od kupca.

Nikjer pa ne najdem podatka, koliko carina res računa za 1 uničen kos ponaredka. Firme trdijo, da celo 250€ na izdelek, in je teh 60€ samo del stroška. Jaz to ne verjamem. Če pa je res grem pa takoj carini pomagat mahat z kladivom po očalah in z nožem rezat torbice. Računam le 200€ na kos.

St235 ::

Za teh 60€ te v bistvu toži nosilev avtorskih pravic. Ker v bistvu oni morajo plačati stroške uničenja carini, če želijo da se izdelek uniči. Imajo pa potem pravico ta znesek iztožit od kupca.


Manjši popravek: Domišljajo si, da imajo pravico ta znesek iztožit od kupca.

theBill ::

Ker ima tema čisto preveč strani da bi šel stran po stran iskat, me na hitro zanima, jim je varno zaupat številko Eurocarda, ki ni predplačniški? Je že kdo doživel oziroma so že bile kakšne zlorabe, kraje podatkov kreditnih kartic?

Pithlit ::

Ali ima svoje serverje (s temi podatki) verjetno bolj zazihrane kot Mastercard. Niso to heci. Pa Ali tudi ni neka leva stran.

Prej ti bodo podatke ukradli v tvoji lokalni 'špeceriji'/restavraciji kot pa na Ali-ju.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

project ::

Lp rabil bi samo en kratek odgovor: vse kar narocim na aliexpress pod 22eu ne bom imel nobenih doplacil ali davka za placat in bo paket dostavljen na dom? Hvala

Ales ::

Točno! Točno tako! Če mi ne verjameš, pa preberi par postov za nazaj in boš videl. >:D

Pithlit ::

Dostavljeno bo pa sosedu... in nikakor ne na naslov ki je na pošiljki napisan.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Pa cariniki bodo metal kocko in zaračunal naključno številko samo zato ker lahko.

project ::

Hvala lepa za odg. Prav tako bi se zahvalu trolom ker sem jim vzel nekaj sekund njihovega zivljenja ko so prebrali moj post! Najlepsa hvala!

St235 ::

zakaj se mi zdi da boš še eden v vrsti, ki bo čez tri tedne pizdil zakaj mu je carina računala XY EUR, če pa je kupil za manj kot 22€...

MIHAc27 ::

project je izjavil:

Lp rabil bi samo en kratek odgovor: vse kar narocim na aliexpress pod 22eu ne bom imel nobenih doplacil ali davka za placat in bo paket dostavljen na dom? Hvala


Če se carinikom zdi vredno več, ti lahko zatežijo za račun.
In če se izkaže, da so se kitajčki zlagali, in za npr. 15€ stvar napisali na kuverto da je vredno 3$... ti cariniki za stroške pregleda lahko računajo tam 3€.

Pithlit ::

Ne vem kdo je večji trol... tist ki se mu ne ljubi žrtvovat 2 minuti za pobrskat čez ene tri tazadnje strani teme da bi našel odgovor ki ga rabi, al tisti ki se malo pohecajo iz izkazane lenobe (z dovolj očitnim sarkazmom da je 'pravi' odgovor hudo jasen).
Life is as complicated as we make it...

k3k3tz ::

MIHAc27 je izjavil:

project je izjavil:

Lp rabil bi samo en kratek odgovor: vse kar narocim na aliexpress pod 22eu ne bom imel nobenih doplacil ali davka za placat in bo paket dostavljen na dom? Hvala


Če se carinikom zdi vredno več, ti lahko zatežijo za račun.
In če se izkaže, da so se kitajčki zlagali, in za npr. 15€ stvar napisali na kuverto da je vredno 3$... ti POŠTA za stroške pregleda lahko računa tam 3€.


tkole bo bolj prav

MIHAc27 ::

Ja no prav... plačat je treba, saj na koncu vseen komu.

jero_no1 ::

Pozdrav vsem skupaj.
Imam eno hitro vprašanje - Aliexpress ima danes še neko akcijo elektronike in bi si en telefon naroču. Je to OK (varen) nakup, bom dobu original ali kakšno lepo kitajsko kopijo?
LINK

Hvala za hitre odgovore!

Aljosas ::

jero_no1 je izjavil:

Pozdrav vsem skupaj.
Imam eno hitro vprašanje - Aliexpress ima danes še neko akcijo elektronike in bi si en telefon naroču. Je to OK (varen) nakup, bom dobu original ali kakšno lepo kitajsko kopijo?
LINK

Hvala za hitre odgovore!


Bodi pozoren, to niso novi telefoni, v specifikaciji lepo piše Refurbished.

LP, Aljoša

jero_no1 ::

Aljosas je izjavil:


Bodi pozoren, to niso novi telefoni, v specifikaciji lepo piše Refurbished.

LP, Aljoša


Hvala, na to sploh nisem bil pozoren, ker nekateri imajo to napisano šele čisto spodaj v detajlnem opisu. Ampak itak nimajo EU verzije telefona, ki bi ga rad, tako da ne bo nič...

Čisto btw: kaj za Kitajca pomeni refurbished - je to dejansko skoraj nov, popolnoma testiran in brezhiben telefon z garancijo?

Okapi ::

LOL, za kineza še "brand new" ne pomeni "popolnoma testiran in brezhiben". Običajno so "refurbished" takšni, ki jih ne morejo podtaknit kupcem kot "new".

O.

klekej ::

Kaj lahko narediš, če si naročil napačen artikel in je ta že shiped? Razen to, da ga pošlješ nazaj, kar pa se seveda ne splača..

darkolord ::

Ne sprejmeš pošiljke, ko ti jo poštar prinese.

Ales ::

In zajebeš pošiljatelja za stroške pošiljanja. Razen če ti ne vrne denarja, ker bo pošta zacahnila, da je bila pošiljka zavrnjena s strani naslovnika. In boš pač brez denarja in brez pošiljke. :P

heero ::

priblizno koliko casa traja da paket iz kitajske pride do slovenije?

Okapi ::

1 teden do 2 meseca.

heero ::

hvala za odgovor
narocil bi pa to verigo
a je mogoce kakasna nemska,avstrijska ali celo slovenska trgovina ki naj bi imela to stvar

BladE_ ::

project je izjavil:

Lp rabil bi samo en kratek odgovor: vse kar narocim na aliexpress pod 22eu ne bom imel nobenih doplacil ali davka za placat in bo paket dostavljen na dom? Hvala


Sem v zadnjem mesecu imel dvakrat doplačilo 5€ pa ni bilo preko 22€, en paket je bil celo 14€(LED trak) pa sem vseeno dobil za plačat...
Akcija - Reakcija

Ales ::

En bučni aplavz. 15.000x se lahko ponovi zakaj in kako, pa vam še vedno ne bo nič jasno. :))

PrihajaNodi ::

Pozdravljeni,

Zanima me ko naročiš 3 izdelke različnih prodajalcev ali gredo ti izdelki v ločen center in pridejo skupaj ali vsak posamezno. A je komu delovala track koda? Meni ne deluje track za noben izdelek.

L.p.
Nodi

e-marko ::

Vsak posamezno. Za kodo pa ne vem, niti ne preverjam.

Lp
...somebody, somewhere...
««
18 / 189
»»