» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
175 / 190
»»

Tidule ::

Webmojster je izjavil:

Da si sposodim malo temo..

Kako pa je kaj z banggoood.com? A tudi pošiljajo prek madžarske ali drugih eu držav da ni potrebno plačat ddv?

Ddv se vedno placa, tako da nehajmo s pravljicami.

Runner71 ::

Naročiš pošiljko z dostavo PRIORITY LINE - brez dodatnih stroškov 100%


Tidule je izjavil:

Webmojster je izjavil:

Da si sposodim malo temo..

Kako pa je kaj z banggoood.com? A tudi pošiljajo prek madžarske ali drugih eu držav da ni potrebno plačat ddv?

Ddv se vedno placa, tako da nehajmo s pravljicami.

Groot ::

Tidule je izjavil:

Webmojster je izjavil:

Da si sposodim malo temo..

Kako pa je kaj z banggoood.com? A tudi pošiljajo prek madžarske ali drugih eu držav da ni potrebno plačat ddv?

Ddv se vedno placa, tako da nehajmo s pravljicami.


Tidule zakaj je treba biti tako pikolovski da so vsi potem zmedeni?

Ja DDV se vedno plača že ob nakupu. Tisto kar zanima pa 99,9% vseh, ki sprašujejo v tej temi, je pa to ali je potrebno DDV PONOVNO plačati še ob prihodu v SLO oziroma če so še kakšni dosatni stroški.

Kot že večkrat povedano, dodatnih stroškov ni, če se izbere pravilno poštnino. Pri Alexpress sta to predvsem Aliexpress Standard Shipping in Saver Shipping. Za Banggood pa Priority Line.

Profofo ::

Zakaj pa ima pošta kakršnokoli vezo pri vsem skupaj? Do sedaj so mi že večkrat poslali prošnjo za doplnitev, pošlješ jim izpis računa in to je to.

darkolord ::

Groot je izjavil:

Tidule zakaj je treba biti tako pikolovski da so vsi potem zmedeni?
Zmedeni so že prej.

Edino pravilno je, da se jim posreduje pravilne in točne informacije, da bodo lahko razumeli, za kaj se sploh gre.

alansi ::

Do 150EUR kasira DDV za našo državo sam Aliexpress.
Izbira špediterja, da dostavi v EU preko Madžarske, Belgije, Nemčije ali Nizozemske pa gre samo v izogib plačilu harača v višini 3,75EUR, ki si ga obračuna naša carinska pošta za svoje "delo".
Če je izdelek s poštnino dražji od 150EUR, gre zadeva preko normalnega carinskega postopka s špediterskimi storitvami.

klekej ::

Fantje, kaksno ceno vam ponudi, ce date na koncu se kodo 3MMASX?

https://www.aliexpress.com/item/1005001...

Tugo ::

klekej je izjavil:

Fantje, kaksno ceno vam ponudi, ce date na koncu se kodo 3MMASX?

https://www.aliexpress.com/item/1005001...


US $19.37

klekej ::

Hvala. To je z 2$ store kuponom?

Tugo ::

klekej je izjavil:

Hvala. To je z 2$ store kuponom?


Tako je.

Summary Subtotal
US $35.37
Saved
- US $16.00
Spend & Save
- US $2.00
Store Coupons/Codes
- US $14.00
Total
US $19.37
Inclusive of VAT

edi123 ::

ali obstaja kak seznam AE prodajalcev ki imajo robo že v EU skladiščih? Da bi lahko na hitro pobrskal kaj je tukaj že pri sosedu in da dobiš čim prej.

novak-t ::

edi123 je izjavil:

ali obstaja kak seznam AE prodajalcev ki imajo robo že v EU skladiščih? Da bi lahko na hitro pobrskal kaj je tukaj že pri sosedu in da dobiš čim prej.

https://chrome.google.com/webstore/deta...

netopypy ::

Samo vprašam, če imate kakršnekoli kakovostne in varnostne zadržke proti nabavljanju usb periferije iz aliexpress? Že res, da je večina robe narejena na Kitajskem ampak morda je kupljeno prav iz Aliexpress slabše kakovosti ali celo varnosti? Sprašujem za usb pomnilnike, ohišja diske, miške, tipkovnice in naprej? Roba na zunaj izgleda sicer po pričakovanjih...

darkolord ::

Ohišja za diske, USB hubi itd., kjer načeloma stvar dela ali ne dela, so OK, vse ostalo je pa občutno nižje kakokovosti.

USB ključkov npr. ne bi nikoli kupoval od Kitajcev, ker so šrot, sploh ker so priznane in kvalitetne znamke pri nas že smešno poceni.

Tipkovnice in miške so isto šrot, vsaj tiste poceni.

edi123 ::

Je kakšna možnost, da pridem do kakšnega seznama trgovin, glede na followerje oz. na število izdelkov ki jih imajo v prodaji?

npr. ta trgovina ima robe koliko češ po 1€-3€ pa se najde kaj včasih https://www.aliexpress.com/store/524104...

Kako najti podobne?

45cal ::

edi123 je izjavil:

Je kakšna možnost, da pridem do kakšnega seznama trgovin, glede na followerje oz. na število izdelkov ki jih imajo v prodaji?

npr. ta trgovina ima robe koliko češ po 1€-3€ pa se najde kaj včasih https://www.aliexpress.com/store/524104...

Kako najti podobne?

Aliexpress Top Brands?

BlackHole ::

netopypy je izjavil:

Samo vprašam, če imate kakršnekoli kakovostne in varnostne zadržke proti nabavljanju usb periferije iz aliexpress? Že res, da je večina robe narejena na Kitajskem ampak morda je kupljeno prav iz Aliexpress slabše kakovosti ali celo varnosti? Sprašujem za usb pomnilnike, ohišja diske, miške, tipkovnice in naprej? Roba na zunaj izgleda sicer po pričakovanjih...


To je ravno težava pri kitajski robi, ker veliko dajo na zunanjost, roba pa je precej nekvalitetna. Ne pa spet vsa, imajo veliko uporabnih stvari, ki jih pri nas niti ne dobiš.
LP Marko

edi123 ::

45cal je izjavil:

edi123 je izjavil:

Je kakšna možnost, da pridem do kakšnega seznama trgovin, glede na followerje oz. na število izdelkov ki jih imajo v prodaji?

npr. ta trgovina ima robe koliko češ po 1€-3€ pa se najde kaj včasih https://www.aliexpress.com/store/524104...

Kako najti podobne?

Aliexpress Top Brands?

Ja to so znamke, kako pa bi najšel prodajalce z največ izdelki v prodaji oz. prodajalce z največ sledilci?

V-i-p ::

EK bi carinila tudi pošiljke, vredne manj kot 150 evrov
https://www.24ur.com/novice/tujina/ek-b...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

freextr ::

Ali je že kdo testiral choice free shipping? https://campaign.aliexpress.com/wow/gcp... Tukaj piše da je pošiljatelj izključno AE torej bi moralo biti ok glede carinjenja in ddv a mogoče kdo ve iz prve roke?
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

DarwiN ::

Ja.. Choice je najhitrejša in zanesljiva dostava. Prispelo v ~14 dneh brez dodatnih stroškov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

freextr ::

DarwiN je izjavil:

Ja.. Choice je najhitrejša in zanesljiva dostava. Prispelo v ~14 dneh brez dodatnih stroškov.

Hvala
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

zavajon ::

netopypy je izjavil:

Samo vprašam, če imate kakršnekoli kakovostne in varnostne zadržke proti nabavljanju usb periferije iz aliexpress? Že res, da je večina robe narejena na Kitajskem ampak morda je kupljeno prav iz Aliexpress slabše kakovosti ali celo varnosti? Sprašujem za usb pomnilnike, ohišja diske, miške, tipkovnice in naprej? Roba na zunaj izgleda sicer po pričakovanjih...

Jaz imam glede USB hubov, kablov, adapterjev, polnilcev, sd kartic, ... slabe izkušnje. Če stvari že delujejo, je to občutno pod deklariranimi specifikacijami.
Res pa je običajno tako poceni, da ni take panike, če ti kabel polni s 5W namesto z deklariranimi 18W.

Znida ::

Danes sem prejel dve pošiljki preko Choice. Ena je potrebovala 8 dni (od naročila!) druga pa 10 dni. Gre preko Madžarske in potem končno dostavo opravi Express One. Res hitro.

val46 ::

Isto pri meni danes. Prvič tako hitro(10 dni) od naročila in isto, dostavna služba Express One. Sem dobil zjutraj sms od njih in nato še klic, mi ni bilo čisto nič jasno. Ker do sedaj sem še vse pakete iz AE prejel preko pošte slovenije. Upam da tako ostane in da ni samo "muha enodnevnica" oz da se ne samo sedaj na začetku trudijo s tako hitro dostavo.

V-i-p ::

Zanimivo. Zaenkrat (kar sem naročal) še nisem naletel na Choice opcijo. Bere se pa super, bravo Alić ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

rs1975 ::

DarwiN je izjavil:

Ja.. Choice je najhitrejša in zanesljiva dostava. Prispelo v ~14 dneh brez dodatnih stroškov.

A se da kako označit v iskalniku, da ti najde samo zadetke s to opcijo pošiljanja?

darck ::

Evo včeraj naročil iz AliExpress avtoradio iz Poljskega skladišča in poštnina je zastonj in čas dostave je do 26 maja. Jaz sem siguren za 100%,da bom to dobil že drugi teden in to brez kakih problemov saj sem imel že veliko podobnih naročil. Sedaj gledam tudi za ključ oljnega filtra za avto vendar nikjer ga ne najdem,da ni izrecno iz Kitajske tako,da bo treba naročiti od drugod najverjetneje iz Poljske spletne trgovine Allegro.pl

FoxKnox ::

Znida je izjavil:

Danes sem prejel dve pošiljki preko Choice. Ena je potrebovala 8 dni (od naročila!) druga pa 10 dni. Gre preko Madžarske in potem končno dostavo opravi Express One. Res hitro.


Bravo. Moj choice paket je po dveh tednih šele na export clearence na Kitajskem.

stara mama ::

Js tud dobil sporočilo in sms od express one, meni nič jasno, pa vedno gledam da je vsaj aliexpress X shipping.
Očitno je nek nov ponudnik.

Zgodovina sprememb…

krneki ::

Meni isto dostavil express one (šlo preko HU cca. 14 dni) pri AliExpress Standard Shipping.

Dr_M ::

Zadnje tri dni sem dobil po eno obvestilo ob ciganske poste, da me hocejo ociganit za 10€+ za 3-5€ vredne pakete.
Paketi grejo preko Vanuatu poste (wtf) in se spremeni sledilna stevilka. Nacin posiljanja prilagajm po seznamu, ki krozi na tem formu.
Lahko kdo potrdi da je
Cainiao super economy for special goods neprimerno za dostavo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Saj je na tem seznamu lepo označeno, da ni kul

Dr_M ::

Ja, pise obcasno...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stara mama ::

Zakaj pri nekaterih zadevah ne pokaže načina pošiljanja?
Recimo naključna zadeva:
https://www.aliexpress.com/item/1005004...

Meni piše samo Free shipping, brez možnosti izbire..

darkolord ::

Saj na vrhu piše "Choice"

stara mama ::

https://ibb.co/vmTmD5w

Če mi kdo uspe pokazat, se bom posipal s pepelom

Zgodovina sprememb…

bedarija ::

nad tem popupom poglej v rumenem kvadratu

darkolord ::

stara mama ::

Hvala, zdaj pa se res s pepelom sipam :)
Zgleda me matra neka navada, da nikol ne klikam, niti ne opazim podobnih bannerjev.

mRhcPf ::

Moram pohvaliti - pravkar dobili tole, zanimivo, največji fi je 20cm pa še vedno kar drobceno izgleda :-) Je res malo več za dostavo (skoraj dva meseca) in tudi poštar ni pozvonil, ker je samo nastavil pred vrata, ampak (najbrž) priporočam. Glede pločevine in nerjavnega žičevja nimamo pomislekov, silikon je tudi verjetno ok, čeprav je iz aliexpress?

bedarija ::

me samo zanima čemu ta nakup? boš res pekel pice in torte v airfrajerju?

mRhcPf ::

bedarija je izjavil:

me samo zanima čemu ta nakup? boš res pekel pice in torte v airfrajerju?

v bistvu ne gre zame osebno ampak, da mladino navdušimo. zagotovo se bo eksperimentiralo najbrž kar s prav vsem od tega priborja... pomfri in meso itak pečemo, pizze segrejemo in lastne recepte se razvija. ni pa sicer mišljeno, da bi prav zračno pekarno odprli, pač tam je, če se rabi. žal pa zastonj ne delijo :-( če hočeš v redu naredit, moraš kar pretresti vsakih nekaj minut in porabi ene 3-5x toliko časa kot oljna friteza ampak gre za doživetje, ne toliko za učinkovitost.

__Devil__ ::

FoxKnox je izjavil:

edi123 je izjavil:

Mislite je to za kaj ali je plastik fantastik?

https://m.aliexpress.com/item/100500523...

Jaz imam sicer uro znamke Lige kupljeno na AE že 5 let, menjam samo baterijo enkrat na 1,5 leta. Dela in fancy izgleda.

__Devil__ je izjavil:

Nisem dobil odgovora od nobenga, pa sem "po nesreči" naročil 3 izdelke s to novo poštnino "Free shipping" (samo to- v zelenem) Nevem, če je to tisti "Choice" poštnina, ki jo omenjate? Sedaj bom videl, če bo carina ali ne, ker cene za tiste 3 cenejše izdelke so bile solidne, če pa bo brez dodatnih stroškov potem pa se že skoraj splača :D

Če že ima kdo kako izkušnjo s to novo opcijo poštnine naj napiše, če je carina ali ne. VAT included pa tako piše pri vseh poštninah (tudi china post) tako, da to nič ne pove. Ponavadi imajo to opcijo tisti izdelki, ki so pod "deals" ali pa "pick 3 for 3$ ipd. Ter imajo po 100k+ naročil, nevem, če je to res, tako piše :)


Če to misliš tiste " choice*izdelke za 2.99, kjer moraš naročiti najmanj 3, je ok.Ponavadi grejo z saver shipping ali celo s standard , v combined paketu.ni problema.Ni stroškov
Tudi drugače ti zeleni free shipping gredo preko AE skladišč in preko Madžarske brez dodatnih stroškov


Sem dobil par dni nazaj ta paket s 3 izdelki skupaj v enem paketu, brez dodatnih stroškov in kar hitra dostava, pa še neka EXPRESS dostava je bila =)

vimos ::

Nekaj sem naročil in videl da je bilo pod shipping cainio free, ker bi se rad izognil carini in želel da bi bilo dostavljeno "hitro" sem doplačal shipping za aliexpress standard. Sedaj pa mi je prodajalec poslal preko Sunyou ponudnika, po vsej verjetnosti gre pošiljka direktno v slovenijo in bom dobil se carino. Kaj narediti ? Refund če se to zgodi?

predi ::

Deset dni nazaj sem nekaj naročil, imelo je free AliExpress Standard Shipping iz Kitajske. Dobil sem neko naključno visoko številko paketa, kar načeloma pomeni paket brez sledenja - tracking je bil samo preko AE appa - ko si tapnil nanj za podrobnosti, je odprlo Cai Niao Global Express Tracking page, tako da mi je bilo vse skupaj rahlo čudno. Tracking vsebuje samo par vnosov.

Danes zjutraj dobim kratek enovrstični mail v stilu: "Pozdravljeni, vaša pošiljka [druga krajša naključna številka] je danes naložena za dostavo, [tel. št. kurirja], LP, Express One SI". Pojma nisem imel za kaj gre, pol ure kasneje, pa so dostavili ta paket iz AE. Običajno pride s Pošto. Dodatnih stroškov ni bilo.

Samo delim izkušnjo.

Groot ::

predi je izjavil:

Deset dni nazaj sem nekaj naročil, imelo je free AliExpress Standard Shipping iz Kitajske. Dobil sem neko naključno visoko številko paketa, kar načeloma pomeni paket brez sledenja - tracking je bil samo preko AE appa - ko si tapnil nanj za podrobnosti, je odprlo Cai Niao Global Express Tracking page, tako da mi je bilo vse skupaj rahlo čudno. Tracking vsebuje samo par vnosov.

Danes zjutraj dobim kratek enovrstični mail v stilu: "Pozdravljeni, vaša pošiljka [druga krajša naključna številka] je danes naložena za dostavo, [tel. št. kurirja], LP, Express One SI". Pojma nisem imel za kaj gre, pol ure kasneje, pa so dostavili ta paket iz AE. Običajno pride s Pošto. Dodatnih stroškov ni bilo.

Samo delim izkušnjo.


Enako pri meni pred kratkim. Sem bil najprej tudi skeptičen glede na številko za sledenje, ki ni bila tista klasična z HU na koncu. Ampak na koncu normalna dostava brez stroškov preko Express One dostave službe. Tudi pošiljanje relativno hitro, cca. malce več kot 2 tedna. Edina pomanjkljivost tukaj so dostavljavci Express One, ki so lahko po mojih izkušnjah precej zoprni (govorim za LJ).

hotig ::

Moje osebne izkušnje z Express One - lansko leto sem trikrat naročal iz spletne trgovine v Avstriji, ki za dostavo v slovenijo uporablja samo to firmo (Express One):
- So ena novejša firma tipa GLS, DPD, ki se šele predstavlja na globalnem trgu (no ja, vsaj za moje pojme, sicer so pa že znani), predvidevam da so zato ugodnejši za prodajalce (beri cenejši) in jih zato v zadnjem času več izbirajo.
- Na njihovi spletni strani mi ni nikoli pokazalo podatkov o pošiljki, uporabljajo pač neko svojo številko, ki je nobena druga mednarodna spletna stran ne prepozna kot veljavno zato ni podatkov mogoče preveriti na drugi strani za sledenje (jst sem od prodajalca pač prejel samo to številko).
- Niso natančni pri dostavi, primer - dobim ob cca. 10h zjutraj obvestilo, da je moj paket naložen za dostavo in da naj pričakujem dostavo danes med 8-18h. WTF!
- V primeru da te ni doma ob času dostave avtomatsko pošljejo na Petrol, kjer moraš potem še doplačati nekih 5€ za prevzem.
- V enem primeru dostavljalec zjutraj (okoli 10h) sploh ni pozvonil, ampak je samo pustil listek v kaselcu, zato sem klical na številko za pomoč in zahteval da mi dostavijo paket, ker nebom plačeval Petrolu zaradi njihove nesposobnosti. So se nekaj zgovarjali, potem je pa okoli 15h pripeljal moj paket, me poklical po telefonu in se nekaj zgovarjal, da ni vedel kam pozvoniti. WTF!!!

No tako, do sedaj samo slabe izkušnje zame s to firmo, svetujem izogibanje in drugo izbiro, če je možna. L.p.

Koraaz ::

Jaz sem pred kratkim dobil paket iz Aliexpressa, ki mi ga je dostavil Express one. Zaenkrat dobra izkušnja brez pripomb, edino, kar me je begalo je, da ko so me obvestili niso nič napisali za kakšen paket se gre in sem skoraj mislil, da je že kak scam. Po hitrem googlanju sem ugotovil, da je to avstrijska pošta, ki pri nas dostavlja.

Se pravi Pošta Slovenije ne dostavlja več paketov iz Aliexpressa pri nas? Je vse pakete prevzel Express one?

Opkow ::

Prvič dobil dostavo iz Aliexpresa preko Express One. Do sedaj sem vedno dobival pakete preko Pošte Slovenije - 9 paketov v tem mesecu, enega še čakam.

Včeraj zjutraj dobim obvestilo na mail in Viber ...
Pozdravljeni, vasa posiljka 12345678 je danes nalozena za dostavo. Kurir: +386X0123456 Lepo vas pozdravljamo, Express One SI

In ni bilo kurirja na spregled cel dan. Sem mislil, da je šlo za pomoto in je kupec pomotoma vnesel mojo tel. cifro namesto svoje (takrat še nisem opazil, da sem dobil tudi na mail).
Danes zjutraj dobim ponovno isto sporočilo, ki pa je prišlo v začetku popoldneva.

Številka paketa je neka druga cifra in ne moreš preverit kateri paket prihaja. Sem imel več paketov iz kitajske.
Moteče je tudi, da ne sporočijo okvirnega časovnega termina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()
««
175 / 190
»»