» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
176 / 190
»»

val46 ::

Ma vse to s časom dostave sem pripravljen sprejeti, dokler bodo paketi hodili s tako "hitrostjo" kot do sedaj s to Express One dostavno službo. Zadnji mesec 3 paketi, vsi med 10 in 12 dni od naročila do dostave na dom. Prej, s pošto slovenije, pri 100+ paketih, nikdar ni prišlo prej kot v 14ih dneh. Pa še to je bil bolj slučaj kot pa pravilo. Ponavadi med enem in dvema meseca.

Buggy ::

Sicer ni iz Aliexpresa ali Alibabe ampak direkt od proizvajalca, imam pa v eni CN stacuni ogledan sim HW, ki bi prisel placano (paypal) z dostavo cca 1K€ (tax included SI). Kaj lahko pricakujem v praksi ..carina + vseeno se nas DDV? 1200€ bi dal, ce gre vse narobe lahko pricakujem se kaksen drug zaplet? Ima kdo izkusnje s tem? Shipping izbiro imam pa sledeco:

bigbada ::

Pokažite malo vaše košarice oz. kaj ste nazadnje kupili preko aliexpress... mogoče kake zanimive gadgete in kake poceni deals... mogoče kdo dobi kakšno idejo :)

LuGi ::

Izbrano AliExpress Standard Shipping, poslano preko CAINIAO Global Express Tracking in dostavil Express One. Brez dodatnih stroškov in hitra dostava.

2023-05-19 14:54 Received by logistics company
2023-05-30 13:21 Package delivered

stara mama ::

Tale Express One....
Včeraj pripelje tip s kombijem, notri kup škatel in po škatlah polno teh kitajskih paketkov, brska po eni da najde dva moja.
Prva izkušnja je tud bla klic, pa na koncu dostava na petrol (ker so neke pakete v narobe kombi dali baje).
Ok, so hitri, ampak me pa res bega kak poslovni model morajo met, da se jim splača s kombijem okoli vozit vse te drobnarije v takem obsegu.

Zgodovina sprememb…

AgiZ ::

Par vprašanj:
Ali imam pravi link o katerem govorite glede pošiljk?
https://docs.google.com/spreadsheets/u/...

Kje lahko pogledam kak shipping sem izbral ob naročilu?

Sem naročil malo stvar za ~4,5EUR. Če pogledam originalen link izdelka, je trenutno možen shipping: "Cainiao Super Economy for Special Goods".

Iz pošte sem dobil SMS za uvozni postopek, torej bi plačal.
Tracking številka, ki ga Posta Slovenije navaja je UAxxxxxxxxxVU - PO BOX EK81114

Ne mislim plačati postopek, ker sem pričakoval da ne bo težav z dodatnimi stroški. Sem še enkrat pogledal zgornji link, pa je pod "Cainiao Super Economy" še "Cainiao Super Economy for Special Goods". Možno da sploh nisem opazil ko sem gledal zadnjič, ali pač?
Torej pustim 90 dni, paket se vrne, dispute da nisem dobil izdelka oziroma kaj sedaj?
Ne naročam ravno dosti, pa nisem ravno na tekočem glede teh kolobocij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

darkolord ::

Je pravi link.

V seznamu naročil klikni Track Order in boš zgoraj desno videl, kateri način pošiljanja si izbral.

Drugič pa bodi bolj pozoren.

Vsi ti stroški in dodatno delo, ki ga povzročate, ker se vam ne ljubi prebrati informacij, ki so že tisočkrat omenjene na vseh koncih, samo povzroči poslabšanje kakovosti storitev za vse ostale.

barakus ::

Ali obstaja extension, ki lahko sortira artikle po skupni ceni izdelka + ceni poštnine ?

BuDi79 ::

Te dnisem bil na Poljskem, imajo več lockerjev od Aliexpressa kot od pošte/gls/dhl/alza... tudi po vaseh

kako so videti:
https://www.alamy.com/parcel-lockers-of...

AgiZ ::

darkolord je izjavil:

...
V seznamu naročil klikni Track Order in boš zgoraj desno videl, kateri način pošiljanja si izbral.
...
Vsi ti stroški in dodatno delo, ki ga povzročate, ker se vam ne ljubi prebrati informacij, ki so že tisočkrat omenjene na vseh koncih, samo povzroči poslabšanje kakovosti storitev za vse ostale.

Hvala, vidim.
Glede vseh hakeljcev pri naročanju iz tujine pa je sistem preveč zakompliciran, nikjer pa ni zbranih informacij na kupu. Se izboljšuje, ko so uvedli ddv na vse izdfelke sem upal da se bo vse poenostavilo, a so se spet pojavili drugi triki... Sem moral tudi sam prebrati kar nekaj strani te teme, da sem prišel do relevantnih informacij, pa ne delam tega prvič. Škoda da ni možnosti da bi se prvi post editiralo z najnovejšimi informacijami, pa bi bilo celotna tema za 3/4 krajša, ker folk ne bi spraševal stalno eno in isto stvar. A žal ST tega ne omogoča.
Se zavedam, da s takimi manipulacijami, kot bom tudi sam sedaj izvedel, slabšam experience za vse...

Se najlepše zahvaljujem tistim, ki odgovarjate na vprašanja n-tič.

stara mama ::

Tale tabela je meni zelo v pomoč (in hvala tistemu, ki to ureja!):
https://docs.google.com/spreadsheets/u/...

Vsi generični odgovori tipa: Je blo že 1000x povedano so največja neumnost po liniji najmanjšega odpora.
Brskat po 176 straneh dolgi temi je precej zoprno, taki odgovori zadevo samo še povečujejo, zadeve se pa hkrati spreminjajo.
Boljš napisat nič, kot pa tak odgovor (če ne misliš dodat vsaj uporabnih informacij).

Zgodovina sprememb…

Koraaz ::

Cainiao Standard for special goods je ok al je problematičen?

Ravnokar dobil pošiljko, mi jo je dostavil paketar iz Pošte Slovenije.

Sem se že bal, da bo stvar šla skozi carino, ampak na srečo ni šla, je pa potrebovala mnogo dlje, kot z Aliexpress standard/saver shiping.

Namreč, ko sem naročeval sem samo gledal, če je kurir od Cainiaota in špekuliral, da jo bodo združili z ostalimi paketki z Aliexpress standard shipping, ampak je izgleda šlo ločeno, takrat pa še nisem vedel, da je Cainiao Super Economy for Special Goods problematičen, medtem, ko zdele vidim, da Cainiao Standard for special goods sploh ni nikjer v tabeli omenjen.
Možno je tudi, da je več teh tabel in sem gledal še iz ta stare.

Sem pa že iz štarta imel madžarsko sledilno številko.

FoxKnox ::

Cainaio standard for special goods je OK. Ravno zdaj je en moj paket, nekaj z powerbank, v BUD izven carine.

karafeka ::

Eno vprašanje glede ddvja. Pri stvareh nad 150€ vidim, da ti že aliexpress odbije ddv in posledično plačaš nižji znesek. Kako je potem pri nas? Berem, da v večini primerov pride pošiljka iz Madžarske in ne plačaš ddvja oz. ni carinskega postopka. Je tako tudi v takih primerih kot zgoraj, ko ti že Ali odbije ddv?

MacGyver141 ::

Nad 150€ plačaš 28€ carine + DDV od izdelka.

Okapi ::

Če gre preko Madžarske, nič ne plačaš.

MacGyver141 ::

Dva mesca nazaj mi je aliexpress standard nad 150€ šel čez nizozemsko in na carino.

DarwiN ::

Se mi zdi, da malo mešate stvari..

Do 150€ je davek vštet v ceni, carine ni.

Nad 150€ pa davek odšteje od cene in te preseneti takšno sporočilo:

Pomeni, da davek plačaš v sklopu carinskega postopka pred dostavo.. Neglede na dostavno službo, davek plačaš v vsakem primeru.. Za povrh pa še carino, ki pa ni fiksna, ampak je stopnja odvisna od vrste blaga (povezava do excel seznama s carinskimi stopnjami za različne vrste blaga). Kategorija "računalništvo" denimo ni ocarinjena oziroma je carinska stopnja 0%, kot je razvidno na tabeli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kingo1 ::

Iščem nekaj časa že a ne najdem. Kje je tista tabelica, kjer se vidi, katere so najboljše (sprejemljive) dostave. Najdem samo tole.

alansi ::

Poglej 8 objav nad tvojo objavo od stara mama. Ni težko najti.

kingo1 ::

alansi je izjavil:

Poglej 8 objav nad tvojo objavo od stara mama. Ni težko najti.

Saj to sem videl in tudi napisal (linkal). Včasih je bilo točno razvidno kaj in kateri je OK in prek koga se plača (nepotrebni strošek) naši pošti. A tega ni več?

dr.Akula ::

Zgoraj, kjer imaš različne dostavljavce, klikni na 'Main'.
ni podatka

kingo1 ::

dr.Akula je izjavil:

Zgoraj, kjer imaš različne dostavljavce, klikni na 'Main'.

Hvala lepa!!!!! :) Sem prepričan, da je tvoj odgovor še komu skrajšal "trpljenje"! :)

ledoman ::

Ima kdo kaj informacij kako je z novim načinom - opcija "Choice Free shiping/Free return". Nič ne piše s katerim kurirjem se pošilja.
Primer izdelka: https://www.aliexpress.com/item/1005005...

Sem iskal po forumu, pa ne najdem nič.

darkolord ::

DarwiN ::

Ja, 10-15 dni, kurir pa je ExpressOne (vsaj v vseh mojih primerih je bil). Dostavljalec pred dostavo pokliče po telefonu. Ni kaj ni. Kitajci FTW. Preveč nas razvajajo. :)

Ko bi še Amazon začel pošiljat v Slovenijo brezplačno. Ampak to bi bilo že preveč. To bo zaznamovalo začetek nove ere človeštva. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Groot ::

DarwiN je izjavil:

Ja, 10-15 dni, kurir pa je ExpressOne (vsaj v vseh mojih primerih je bil). Dostavljalec pred dostavo pokliče po telefonu. Ni kaj ni. Kitajci FTW. Preveč nas razvajajo. :)


Lahko potrdim popolnoma enake izkušnje, trikrat v zadnjem mesecu.

ledoman ::

darkolord je izjavil:

Slabo iščeš: https://slo-tech.com/forum/t586896/p792...

Ja zna biti, hvala!

rs1975 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, 10-15 dni, kurir pa je ExpressOne (vsaj v vseh mojih primerih je bil). Dostavljalec pred dostavo pokliče po telefonu. Ni kaj ni. Kitajci FTW. Preveč nas razvajajo. :)

Ko bi še Amazon začel pošiljat v Slovenijo brezplačno. Ampak to bi bilo že preveč. To bo zaznamovalo začetek nove ere človeštva. ;)

A dejansko pride tako hitro? Ker kolikor sem opazil je pod delivery time bolj kot ne povsod navedeno cca. 30 dni...

darck ::

Jaz tudi dobil kar nekaj dni poprej kot bi moralin nikoli kasneje kakor je bilo navedeno.

ge ::

Opažam, da zadnje čase, vsaj pri meni, vse pošiljke nekam čudno zamujajo.

Naročena dva izdelka izbrana dostava "AliExpress Standard Shipping", številke za sledenje v obeh primerih LAXXXXXXXXHU.

Prvi izdelek naročen 29.5.2023, sedaj ima že od 5.6.2023 nespremenjen status "Received by local delivery company".

Drugi izdelek naročen 6.6.2023 ima enak nespremenjen status od 15.6.2023 - "Received by local delivery company.

V vseh prejšnjih primerih, ko je izdelek dobil status "Received by local delivery company" je v času 2-4 dneh sledila dostava. Vse skupaj je dostava bila v obdobju 14-20 dni.

Sedaj pa minilo 15 dni pa od zadnje spremembe sledenja, od dostave pa nič.

Je še upanje za dostavo ali je (prvi izdelek) nekje založen?
Seveda ob predpostavki, da sta obe številki za sledenje veljavni.
Ge

BlackHole ::

Meni pa so ravno preko AliExpress Standard Shipping zelo hitro prišle, v 7 do 10 dneh.
LP Marko

miko22 ::

BlackHole je izjavil:

Meni pa so ravno preko AliExpress Standard Shipping zelo hitro prišle, v 7 do 10 dneh.

+1
presenečen, kako hitro dobim robo.

gansta ::

A kdo ve, če gre v zadnjem času pošiljka preko:
-Cainiao heavy parcel line
-Cainiao standard for special goods

mimo SLO carine in dodatnih nepotrebnih stroskov?

geslo66& ::

Kako pa je s PostNL? Nizozemska pošta preko aliexpressa? Ima kdo s tem izkušnje? Pride brez ustavljanja na carini in stroškov? Hvala.

darkolord ::

Čez carino gre.

buttcrack ::

expressone mi že od petka dostavljajo paket, kao imajo revčki toooolk dela... WTF!?!?!?!?

darkolord ::

Ojoj ... revček.

buttcrack ::

revček si bolj ti, ker so oglašaš brez potrebe (razen če si njihov nesposoben kurir).

paket je bil 3x naložen na kombi in nikoli dostavljen btw

darkolord ::

OK, in kaj si pa ti želel povedati s svojim sporočilom?

darck ::

Kaj se nekateri bunite jaz naročim 22 junija in dobim danes paket se prav 6 dni in dobim paket iz Francije :))

msms ::

Kaj preko from China to Slovenia via AliExpress Selection Standard gre še vedno skozi brat doplačil?

stara mama ::

Če si kdaj pokukal v Expressone kombi in videl tam kupe kitajskih paketkov, me sploh ne čudi, da kdaj prihaja tudi do logističnih težav.
Čudi me, da se je sploh kdo spravil v poslovni model s tako nehvaležnim delom. In vsaka jim čast za hitrost, ampak kot kurir nebi v življenju delal pri njih.

stratosD ::

heh - danes sem tudi sam prvič doživel "poslovni model" Expressone - dobil sam na mail da ni bila uspešna dostava pošiljke ker ob 8.45 ni bilo prejemnika doma (sem bil, noben ni zvonil)..sem probal priklicat kurirja na mobi iz maila - skoz zasedeno, poslal sms in mail in zdej čakam - je pa prišlo v 14 dneh iz Čajne - tako da zaenkrat - not great, not terrible :)

DarwiN ::

To je očitno standard praksa. Meni se je že 2x zgodilo enako, čeprav smo bili doma in dejansko sedim ob oknu. Očitno kurir oceni, da kljub predvideni dostavi "danes" ne bo sfolgal, in pol enostavno v sistemu zabeleži neuspelo vročitev, čeprav temu ni bilo tako.
V obeh primerih sem paket prejel naslednji delovni dan.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

val46 ::

Pri meni pa ravno obratno zaenkrat. Do sedaj vse dobil na dan ko je predvidena dostava(mail+sporočilo na viber), razen enkrat. Ampak takrat me je kurir sam poklical in rekel da mu danes ne bo uspelo dostavit in če bo kaj narobe, da mi dostavi naslednji dan. Ni bilo nič nujnega(iz Kitajske itak naročujem sam take zadeve, ko mi je vseeno ali pridejo jutri ali pa čez dva meseca), tako da sem mu mirne volje rekel da ni panike. Vse ostalo(cca 10 paketov od kar vozi ta expressOne) pa brez problema na isti dan kot sem dobil obvestilo. Morda je tudi malo odvisno od kurirja do kurirja in pa od relacije, kam mora priti. Bolj mi gre na živce, da imajo neke svoje številke paketov in dejansko ne vem keri paket pričakovat, dokler ne odprem paketa doma. Je kdo pogruntal ta njihov sistem, da vidi kaj dejansko je na poti k njemu?

alansi ::

Če niste sigurni ali boste doma, obstaja tudi ta možnost dostave: https://expressone.si/si/paketomati-dir...

V-i-p ::

alansi je izjavil:

Če niste sigurni ali boste doma, obstaja tudi ta možnost dostave: https://expressone.si/si/paketomati-dir...

Zanimivo, zame najbližje kar mi pokaže je Zaloška 57, pošta. Se pravi kar tam dvignem paket? Super :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jacky_folf ::

zdravo, kar nekaj stvari naročam preko aliexpress in sem do zdaj imel že kar ustaljeno dostavo preko pošte, ker delam dvoizmensko sva tudi z poštarjem dogovorjena kako in kam z paketom. sedaj sem začel dobivati stvari samo preko express one ki pa nimajo nobene poslovalnice v Ljubljani da bi šel osebno prevzeti. za možnost dostave na paketomat ali Petrol sem pa zvedel šele zdaj ko sem brskal po njihovi strani, voznik mi ni nič povedal kakšne so opcije ko sem mu rekel da me ni doma ker delam takrat ko dostavljajo. mogoče kdo ve kako se izogniti expess one dostavi na aliexpressu? Kaj moram narediti da bo šlo preko pošte. dostavni čas expressone mi enostavno ne odgovarja.

buttcrack ::

Najbolj enostavno je, da si preusmeriš na najbližjo njihovo prevzemni mesto.
««
176 / 190
»»