» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
17 / 190
»»

darkolord ::

Poskusi še enkrat na isti povezavi.

Zgodovina sprememb…

MasterMiG ::

Link spet dela, najlepša hvala:)
There is nothing to fear but the fear itself.

franseliski ::

Kakšne so omejitve za uvoz npr. nožev?
Ker sem naročil 2 noža, ampak mi je šele danes užgalo, da ročaj izgleda kot bokser, ki je seveda prepovedan.
So že komu zaplenili 'orožje' na meji?

janja20 ::

Pozdravljeni!

Na Vas se obračam, saj vidim da imate kar nekaj izkušenj z naročanjem preko Aliexpress. Septembra sem naročila moške Salomon superge. Danes pa sem dobila obvestilo od Pošte Slovenije, da je pošiljka predmet uvoznih carinskih postopkov in da je potrebno predložiti dokazila o nakupu,...Sicer je pošiljatelj navedel vrednost 10 USD v resnici pa je bilo 33 USD. Ali bodo kakšni ukrepi glede na to, da ni bila navedena prava cena? Zanima me tudi ali je kakšna možnost, da čevlje zabeležijo kot ponaredek in bodo stroški razreza? In kakšne so vaše izkušnje? Za vsako informacijo bom hvaležna.

Hvala in lep pozdrav,

Janja

hojnikb ::

ne, nič nebo ukrepov. Ti pač plačaš dajatve na podlagi vrednosti na računu...

>Zanima me tudi ali je kakšna možnost, da čevlje zabeležijo kot ponaredek in bodo stroški razreza? In kakšne so vaše izkušnje? Za vsako informacijo bom hvaležna.

Če je dost očitn ponaredek, potem se zna zzgodit..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

easy ::

hojnikb je izjavil:

ne, nič nebo ukrepov. Ti pač plačaš dajatve na podlagi vrednosti na računu...

>Zanima me tudi ali je kakšna možnost, da čevlje zabeležijo kot ponaredek in bodo stroški razreza? In kakšne so vaše izkušnje? Za vsako informacijo bom hvaležna.

Če je dost očitn ponaredek, potem se zna zzgodit..


Zanimivo potemtakem se lahko še izogneš carini & davku, če pa že zahtevajo račun pač plačaš brez "kazni"? :D
*newbie comin thru*

Belcebub ::

Naj odprem dispute, če sem prejel zadevo drugačne barve od naročene?
Prodajalca sem o tem že obvestil in dobil njegovo opravičilo.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

janja20 ::

Vem, da je moja krivda ker bi se mogla o tem informirat pred naročilom. Ampak sem bila prepričana, da bo znesek na računu enak znesku na paketu. Mi je logično, da je treba plačat carino in te zadeve. Ampak me skrbijo posledice...kaj se lahko zgodi?

Hvala in lep pozdrav,

Janja

P.s še tole. Ali bo bančni izpisek dovolj...ostalo vsebino bom kopirala iz mojega aliexpress računa.

Janja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janja20 ()

Okapi ::

Pošlješ jim izpisek naročila iz Aliexpressa, to je čisto dovolj, bančni izpisek ni potreben. Najbolje kar po elektronski pošti (podatke si dobila v obvestilu carinske pošte).

Poštarju, ki ti bo prinesel paket, boš plačala 22% DDV od cene izdelka (vključno s poštnino) plus 5-7 evrov za carinjenje.

O.

janja20 ::

Super. Sem že gledala kje in kako lahko pošljem, ampak nisem vedela kaj točno bo dovolj.

Hvala za informacije,

Janja

kixs ::

Kontaktiram enega prodajalca na Aliexpress. Za vsako vprasanje dobim isti odgovor :|

---

Vprasam, ce imajo na zalogi tocno dolocen cip?

A: Hello, need what products can be purchased directly submit orders, thank you

Recem, da bom narocil, ce imajo na zalogi toliko kosov.

A: Hello, need what products can be purchased directly submit orders, thank you

Napisem, da sem narocil...

A: Hello, need what products can be purchased directly submit orders, thank you

8-O

MIHAc27 ::

Lol, vsaj nek odgovor si dobil. Jaz sem že parkrat odprl dispute, je bil odobren ampak od prodajalca ne bu ne mu.
Sem se pa tudi že brez težav dogovoril za zamenjavo, ker naročenega niso imeli.

BladE_ ::

Kako je pa z vračilom denarja glede na to, da ni možnosti plačila preko PayPal?
Akcija - Reakcija

darkolord ::

Je pa AliPay

KTr1sk ::

prosim povejete mi iz vaših izkušenj,
je tole varen nakup
http://www.aliexpress.com/item/Remanufa...
ko nima prodajalec nobenega feedbacka?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

darkolord ::

Jah, ali je prodajalec nategun ali ne, ne ve nihče od nas.

Je pa znesek precej nizek, poleg tega prodajalec ne dobi denarja, dokler ne potrdiš, da je s prejetim artiklom vse OK. Za 12 eur se tudi kitajcem ne bo splačalo ukvarjati z nekim posebej sofisticiranim nategovanjem.

KTr1sk ::

gledam po netu pa vidim da ni varno kupit, če nima nobenega feedbacka, tako da ne upam kupit tistega zgoraj...
sem pa našel druga poceni z feedbackom...
http://www.aliexpress.com/item/1PK-88-C...
pa je tako čudno napisano, kaj menite piše da dobiš obe tiskalni glavi za to ceno
One Piece 88 Black and Yellow Printhead C9381A
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

darkolord ::

Eno kartušo (ki ima črno in rumeno) barvo dobiš. Drugo moraš posebej kupiti.

opeter ::

Hmm ... kako pa plačaš? Imajo samo Western Union, kreditno (tega se bom ognil), WireMoney (?) pa bančno nakazilo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Ravno kreditna je edina smiselna opcija:)

opeter ::

St235 je izjavil:

Ravno kreditna je edina smiselna opcija:)

Kako pa je zaščito?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Kondomi delajo čudeže, al pred čem točno bi se rad zaščitil?

Kar se pa Alieexpress tiče maš pa vse napisano: http://activities.aliexpress.com/adcms/...

Okapi ::

Vprašanje je čisto smiselno, samo ti ne moreš iz svoje neotesane kože.;((

Kakšno zaščito ti pri nas nudijo kreditne kartice (oziroma banke, ki jih izdajajo)? Ker namreč vsaj v ZDA je ta zaščita marsikdaj celo boljša od ebayeve/paypalove. Banki prijaviš nateg, ali da roba ni bila dobra, in dobiš denar nazaj. S forumov so znani primeri, da je ebay odločil v korist prodajalca, opeharjeni kupec se je pa potem pritožil pri svoji banki in dobil denar nazaj.

O.

St235 ::

Zlorabe kartic so zavarove v skaldu z zakonom. Ni pa zavarovanje bančnih kartic namenjeno reševanju obligacijskih sporov. So pa s forumov znani tudi primeri ko so ljudi ugrabili marsovci, tako, da ne vem kaj bi rad s tem povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Einvite ::

sam preko aliexpresa nisem dobil kar nekaj izdelkov. vrednost sicer vse skupaj ni presgala 10EUR pa vse eno.ravno toliko da se mi niti maila ne splača napisat in jim malo zatežit. :)
<a href='https://www.e-invite.eu'>spletna vabila</a>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Einvite ()

Tavher ::

Kolikor vem je večina nakupov zaščitena in ne rabiš pošiljat nekih mailov in težit. Vsaj jaz sem pozoren na to ko kaj vzamem. Lepo klikneš pri svojem naročilu da nisi dobil in oni poskrbijo za preverjanje in rešitev problema. Sem imel samo en problem da nisem dobil in so ga rešili.
Če ti pa 10 EUR ne pomeni nič oziroma dopuščaš drugim da te prinašajo naokrog, potem pač ne odreagiraš.

Okapi ::

St235 je izjavil:

Zlorabe kartic so zavarove v skaldu z zakonom. Ni pa zavarovanje bančnih kartic namenjeno reševanju obligacijskih sporov. So pa s forumov znani tudi primeri ko so ljudi ugrabili marsovci, tako, da ne vem kaj bi rad s tem povedal.
Rad bi povedal, da si en navaden neotesanec.;((

some credit cards and debit cards offer protection on purchases.

"It's one of those hidden benefits that everyone is not always aware of," says Joe Ridout, manager of consumer services at watchdog group Consumer Action. "And some of the high-end cards have some surprisingly advantageous features."

MasterCard and Visa cards offer certain programs to gird against buying gone bad -- such as return protection, purchase protection and extended warranties -- but it's up to the issuer to extend all these benefits to cardholders. American Express also offers several protections for its cardholders, while Discover, among other issuers, provides extra protection for a fee.
Vprašanje je bilo, kaj od tega nudijo naši izdajatelji kreditnih kartic, in tvoj trolovski odgovor je, kot običajno, prispeval natanko 0 koristnih informacij.

Hynix ::

Lep pozdrav!

mene pa zanima, kako je s carino in izdelki kot je naprimer Tole

St235 ::

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:

Zlorabe kartic so zavarove v skaldu z zakonom. Ni pa zavarovanje bančnih kartic namenjeno reševanju obligacijskih sporov. So pa s forumov znani tudi primeri ko so ljudi ugrabili marsovci, tako, da ne vem kaj bi rad s tem povedal.
Rad bi povedal, da si en navaden neotesanec.;((

some credit cards and debit cards offer protection on purchases.

"It's one of those hidden benefits that everyone is not always aware of," says Joe Ridout, manager of consumer services at watchdog group Consumer Action. "And some of the high-end cards have some surprisingly advantageous features."

MasterCard and Visa cards offer certain programs to gird against buying gone bad -- such as return protection, purchase protection and extended warranties -- but it's up to the issuer to extend all these benefits to cardholders. American Express also offers several protections for its cardholders, while Discover, among other issuers, provides extra protection for a fee.
Vprašanje je bilo, kaj od tega nudijo naši izdajatelji kreditnih kartic, in tvoj trolovski odgovor je, kot običajno, prispeval natanko 0 koristnih informacij.


Še enkrat ker si očitno še vedno polpismen:

Vse kartice so zavarovane v skadu z zakonom, ne varujejo pa te pred obliacijskimi spori, če tega eksplicitno ne ponujajo

Hynix je izjavil:

Lep pozdrav!

mene pa zanima, kako je s carino in izdelki kot je naprimer Tole


Tako kot z vsemi primerljivimi izdelki, kar smo na tem forumu že vsaj 10.000 razložili.

nad 22EUR in pod 150EUR se plača DDV in stroške postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

St235 je izjavil:

Vse kartice so zavarovane v skadu z zakonom, ne varujejo pa te pred obliacijskimi spori, če tega eksplicitno ne ponujajo
Evo, in se še kar repenči in žali.;(( Nikogar tu ne zanima tvoje paragrafarsko opletanje z zakoni. Vprašanje je bilo, kaj, če sploh kaj, v zvezi s "obligacijskimi spori" v drobnem tisku nudijo naše kartice, in, kot običajno, tvoj neotesani "odgovor" ni s tem v zvezi povedal čisto nič. Dejstvo je, da vsaj marsikatera ameriška banka dobro ščiti imetnike kreditnih kartic, bolje kot ebay ali paypal, kakšno je stanje pri nas (in zakaj je takšno), bo pa moral povedati kdo, ki kaj ve o tem.

O.

Anney ::

Plačaj preko western uniona, bo bolje. :)

Lepo uporabi kreditno kartico in ne kompliciraj, ali pa kupi na ebayu preko paypala, če mu bolj zaupaš.

Okapi ::

Recimo konkretno Visa ti vrne do 250 dolarjev, če vrneš kupljeno blago, tudi če ga prodajalec noče vzeti nazaj.

Visa will reimburse cardholders the cost of a product within 90 days after purchase if the retailer doesn't accept the return and if the product was paid for with an eligible Visa card. The limit is $250 per item and up to $1,000 each year per account. Items must be in like-new or good working condition.


Mastercard ti povrne kupnino, če pride roba poškodovana, ali če jo kdo po poti do tebe ukrade.

MasterCard covers most items you buy with your eligible card if it is damaged or stolen 90 days after it was purchased,


V dveh mesecih po nakupu najdeš izdelek ceneje. Ni panike, MasterCard ti vrne razliko.

MasterCard will pay the price difference on a product if you find a lower price within 60 days of buying it.


In to je samo nekaj tovrstne zaščite, ki jo potrošniku nudijo dobre kreditne kartice oziroma banke. Je pa to vse odvisno od konkretne kartice in banke, ki kartico izda.

Before assuming your card carries certain benefits, check it out. MasterCard and Visa each recommend contacting your issuing bank to make sure they back up the purchase protections they provide.


V glavnem, zanimivo bi bilo vedeti, če kaj od tega kdo nudi tudi pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Tu je pa še mnenje naključnega uporabnika z nekega foruma.

Paypal's policy is that if you dispute a charge on your credit card then it is up to your credit card to decide if you get a refund. Once you file a dispute with your credit card, you lose your "Paypal protection." I say great because the credit card protection is much better than Paypal's.
Če izdajatelj tvoje kreditne kartice to ponuja, seveda.

opeter ::

Anney je izjavil:

Plačaj preko western uniona, bo bolje. :)

Lepo uporabi kreditno kartico in ne kompliciraj, ali pa kupi na ebayu preko paypala, če mu bolj zaupaš.


Hvala, iskano stvar sem našel malenkost dražje preko eBaya pri enem (drugem) kitajskem prodajalcu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mimo ::

Hynix je izjavil:

Lep pozdrav!

mene pa zanima, kako je s carino in izdelki kot je naprimer Tole


http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo...
osnova cena + davek + če so še kakšni drugi stroški (carinski ipd)

loveJDM ::

Eno vprašanje,če jutri dam order ko je sale in plačam v četrtek bodo cene ostale enake?

Okapi ::

Ja.

MIHAc27 ::

darkolord je izjavil:

Jah, ali je prodajalec nategun ali ne, ne ve nihče od nas.

Je pa znesek precej nizek, poleg tega prodajalec ne dobi denarja, dokler ne potrdiš, da je s prejetim artiklom vse OK. Za 12 eur se tudi kitajcem ne bo splačalo ukvarjati z nekim posebej sofisticiranim nategovanjem.


Ma tudi za igračko za 2€ se je že zgodilo, da niso poslali. Celo fake tracking je bil. Ampak po poteku 2 mesecov sem dal pač dispute in dobil denar nazaj.

darkolord ::

Fake tracking je v bistvu precej pogost, tudi ko roba dejansko pride. Policy aliexpressa je pač, da mora biti vse poslano s trackingom, in so nekateri glede tega malo bolj kreativni.

nati35 ::

Ali je Seznam imetnikov pravic intelektualne lastnine (z izdanimi odločbami o ukrepanju carinskih organov in seznam pravic (beri: blagovnih znamk), na katere se te odločbe nanašajo) seznam blagovnih znamk, ki jih na carini zasežejo? Rada bi naročila Ugg, pa ne vem, kakšne možnosti imam, da izdelek dobim. Ali jih je kdo naročal? Na tem seznamu jih ni.

Prosim čimprej za odgovor, ker imajo samo danes popust.

BladE_ ::

Ker bo šlo za ponaredek bo zadeva ostala na carini in bo šla na uničenje, razen, če ne gre za ponaredek ampak samo kopijo brez "Ugg" napisov potem bo opravljen samo carinski postopek kjer bo potrebno priložiti račun ali kaj podobnega.
Akcija - Reakcija

nati35 ::

Zakaj nekatere ponaredke uničijo, nekaterih pa ne? Npr. Helly hansen majic mi niso še nikoli zasegli, čeprav je logo in napis gor. Sem brala na enem forumu, lansko leto je dobila Uggice.

Koliko so stroški uničenja

St235 ::

Zakaj nekatere ponaredke uničijo, nekaterih pa ne? Npr. Helly hansen majic mi niso še nikoli zasegli, čeprav je logo in napis gor. Sem brala na enem forumu, lansko leto je dobila Uggice.

Carina ni pristojna, da presoja ali je nekaj ponaredek ali ne. Oni zgolj opozorijo nosilca pravic, ki ukrepa naprej. Nekateri nosislci pravic so pri tem izjemno natančni (in dejansko pooblastijo, carino, da vsak izdelek, ki spominja na njih obravnava kot potencialni ponaredek), drugi se odzivajo od primera do primera, tretjim dol visi oziroma sploh ni zastopnika.

Seznam, ki ga omenjaš so tisti prvi in če je znamka na seznamu je velika verjetnost da bodo paket ustavili.

Stroški uničenja bremenijo nosilca pravic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Ker 95% ljudi ne ve, kaj pomeni "nosilec pravic" - to ni kupec, tako da načeloma ti ni treba plačati nič. Lahko te pa "nosilec pravic" toži in zahteva povrnitev stroškov uničenja (in še česa). Kolikor vem, za zdaj s tem samo grozijo, ni znano, ali so kakšnega res že tožili in če so, kako se je stvar izšla na sodišču.

O.

nati35 ::

To pomeni, da če čevljev ne dobim, po vsej verjetnosti plačam samo čevlje, nimam pa drugih stroškov

Kaj pa če potem prodajalcu sporočim, da izdelka nisem dobila

St235 ::

Odvisno od prodajalca oziroma od tega kje kupiš. Načeloma je to, da je prodajalec prodal ponarejene izdelke zadosten razlog, da odpreš dispute, ki je tudi rešen v tvojo korist.

Pithlit ::

nati35 je izjavil:

Ugg

Dej nehi ovce matrat pa si ene pametne čevlje kupi.
Life is as complicated as we make it...

Pixy222 ::

Mene pa zanimajo izkušnje ostalih glede plačila. Jaz vse stvari na aliexpress plačujem z debetno Visa kartico, vendar je nikoli nisem shranil. Zadnjič mi je potem napisalo, da dobim 5$ kupon če shranim kartico, danes so vsoto kupona že povečali na 10$. Ali je kdo čakal še dalj časa, kje je njihov max?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pixy222 ()

Tarzan ::

Nisem čakal nič, ker se mi res ne bi dalo vsakič klofat trapaste cifre. :D
Tole danes je pa bil naval, baje da celo plačil niso mogli sproti procesirati in cel kup plačil čaka na verifikacijo. Začenja se boj za krono - Ebay je lep čas spal na lovorikah, ker ni imel konkurence, tole zdaj pa dokazuje, da gre alibaba na nož in bo Tako Amazonu, kot Ebayu poskusila sklatit krono z glave.

DarwiN ::

Mah saj ni nekih hudih popustov.. 5-10% na večino stvari, ker so pred to akcijo povišali osnovne cene, tko da je zdaj samo videti kot bi bilo vse znižano za ~50%. No ok, ko dodaš kupone za 2-75$ popusta in še dodatnih 15$ popusta ob nakupu nad 149$, se potem nabere nekaj moneyza. :P Je bila pa kar zanimiva izkušnja, ta 11.11 shopping festival. Vsake 3 ure so med drugim sprostili 20 kuponov za 60$ popusta pri nakupu nad 399$ in potem se je zanje pognalo par tisoč ljudi (I guess) za računalniki po vsem svetu. :))) Torej si imel dobesedno manj kot 5s časa, da si kliknil "buy", nato na naslednji strani "confirm buy" in nazadnje prepisal še captcha kodo iz štirih znakov ter kliknil "complete" oziroma pritisnil enter (je hitreje). LOL. ker si potreboval vsaj par attemptov, da si dognal ta postopek, ker če te je na kateremkoli od teh treh korakov prehitelo 20 ljudi, je takoj napisalo "out of order".. Hitri prsti. :DDDD

5-10% popusta v osnovi, potem pa pri samem nakupu 399$ - 60$ - 15$ = 300EUR in se bom spremenil v Kintajca. :P No ok, sej je širša familija izbrala neke pomije in smo skupaj napolnili košarico. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()
««
17 / 190
»»