» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
16 / 190
»»

darkolord ::

Samo blago.

_geek_ ::

darkolord je izjavil:

Verjetno je tam še kakšno naročilo, ki si ga naredil ponesreči.


Se posipam z pepelom :) Jaz sem samo na hitro videl da so prve in zadnje 4 številke naročila iste tistih vmesnih 6 številk pa sladko ignoriral. My bad thanks 4 the heads up ;)

kixs ::

So mi "zanimivi" ti kitajski prodajalci... v oglasu, kjer pise, da prodaja razlicne procesorje, ga vpracam, ce ima tocno dolocen model. Odgovor ja tak:

Hello, please payment, give you a timely delivery, thank you


Zdej ne vem ali ima, pa naj samo placam ali sploh ne ve kaj sem vprasal?? :|

Fora je pa v tem, da sem pred nekaj casa podal taksno vprasanje drugemu prodajalcu in odgovor je bilo prakticno isti.

lp

AvtoR ::

Mogoče ima več različnih trgovin isti kitajc?

NonPlusUltra ::

Ve kdo, kaj pomeni status "fund processing"? Stvar sem že zdavnaj plačala, jo tudi že dobila po pošti in normalno zaključila transakcijo, vključno z oceno in komentarjem. Sem že večkrat naročala, a do zdaj se mi ta status še ni pojavil. Vedno se je normalno izpisal "confirmation received" in status "finished", tokrat pa nič od tega.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

klekej ::

S čim sledite tracking številki? Sem probal s parimi stranmi pa ne najde nič.. Mi zna kdo razložiti kaj se dogaja z mojo pošiljko?

2015.09.10 13:17 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
2015.09.10 08:51 (GMT-7): Opening
2015.09.08 05:57 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
2015.09.06 19:03 (GMT-7): Collection

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

pixelzgaming ::

pri teh kitajcih je to to. Tracking pri njih je samo dokler je v njihovi državi potem čakaš tistih 15-40 dni da dejansko pride do tebe. Vsaj tako je do sedaj vedno bilo pri meni pri artiklih do 20e.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

klekej ::

Tale stran očitno kar dobro deluje. Koliko časa bom še čakal?

http://www.17track.net/en/result/post.s...

2015-09-11 12:27
Beijing, shipment
2015-09-11 01:53
Beijing airport terminal, left hand navigation
2015-09-10 23:52
Beijing airport terminal, arrival
2015-09-10 13:36
Exchange Bureau in Beijing, has been exported
2015-09-08 06:05
Shanghai Exchange Bureau, have been exported to each other (internal transit)
2015-09-08 00:19
Shanghai Exchange Bureau, have been exported to open
2015-09-06 23:09
Canton international parcel, left, next stop "wide-large"
2015-09-06 19:03
Canton international small packet, sealing
2015-09-06 19:03
Canton international parcel has been accepted

Okapi ::

Kakšen teden. Čeprav včasih se kakšna pošiljka malo dlje zatakne v Beijingu - odvisno, kako polna so letala.

MIHAc27 ::

Malo pazi. Mislim da je ravno 17track.net fake stran.
Če ima tracking številka CN končnico, ti paket MORA najti njihov China post tracker. Če jo ne..... se boš načakal do smrti.

darkolord ::

17track.net je legitimna stran

tupee ::

Sej lahko slediš tudi preko naše pošte paket, ki je šele na Kitajskem. Večino po mojih ugotovitvah, za ene pa itak še kitajska ne najde, kje je zadeva.

Tanja4 ::

Zanima me katere ure (zapestne) ne gredo čez carino.

Tanja4 ::

http://order.4px.cn/gotoPostOrder.html

Kako je s tem sledenjem, izkušnje.

darkolord ::

Tanja4 je izjavil:

Zanima me katere ure (zapestne) ne gredo čez carino.
Ponaredki zaščitenih blagovnih znamk.

Tanja4 ::

Kaj mi to piše
Fund Processing

Dala že feedback, vse urejeno kot mora bit. En teden mi piše to.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tanja4 ()

MIHAc27 ::

darkolord je izjavil:

17track.net je legitimna stran

Res je.. fejk je www.17postservice.com Tista 17 me je zavedla.

Tomaz25 ::

Živjo.

Eno vprašanje. Preko Aliexpress imam namen naročiti nekaj stvari (nekaj kiča ... zapestnice itd.), katerih cena se giblje od slabega evra pa tja do 8-10€ za kos. Če vse skupaj dam v košarici na eno naročilo, se šteje vrednost poslanega kot celota, ali pa vsak posamezen prodajalec pošilja posebej in se šteje vrednost poslanega blaga za vsakega prodajalca posebej?

Pithlit ::

Vsaka pošiljka posebej. Al misliš da so Kitajci tolk zorganizirani da ti bojo iz par 10k trgovin raztresenih po celi kitajski vse v en paket zlagal? Z vsake trgovine dobiš svoj paket, vsak paket posebej gre (ali pa tudi ne) skozi carinski postopek.
Life is as complicated as we make it...

Vesoljci ::

Je že kdo kupoval na aliju ram ddr2 ali ddr3 ker me zanima če ram ki ga oni označjo only for AMD dela tud na intel sistemih?

Lp

koyotee ::

Zakaj za boga bi kupoval ram s kitajske?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vesoljci ::

Dost cenejš k tle pri nas..

koyotee ::

Js ga ne bi, pa če je pol cenejši.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pithlit ::

Prišparaš 3EUR! Vas vsi nategi s spominskimi karticami pa raznimi ključki niso nič izučili?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Sriple Tix ::

Dve spominski kartici s 64mb delujeta super v dveh telefonih, dve 32mb pa uspešno zapisujeta podatke v dveh kamerah že dolgo časa, le ključek 64mb je bolj švoh in ga sploh ne uporabljam več, to priznam :).

AvtoR ::

Sriple Tix je izjavil:

Dve spominski kartici s 64mb delujeta super v dveh telefonih, dve 32mb pa uspešno zapisujeta podatke v dveh kamerah že dolgo časa, le ključek 64mb je bolj švoh in ga sploh ne uporabljam več, to priznam :).



64mb ali 64 gb?

Sriple Tix ::

Lapsus, gb seveda :))

klekej ::

Okapi je izjavil:

Kakšen teden. Čeprav včasih se kakšna pošiljka malo dlje zatakne v Beijingu - odvisno, kako polna so letala.


Danes dobil dres..kaj naj rečem, zadeva je identična originalu. Vse oznake, etiketa, še vrečka je Adidasova. :D Carina ni odpirala, očitno imam srečo večjo kot pamet. :D

Sriple Tix ::

Res jo imaš, jaz bom ravno zdajle obvestil prodajalca, da so mi zadržali športno vetrovko, ker je na njej znak Nike, čeprav tega na oglaševanem izdelku ni videti. Najprej ga bom z lepo besedo pozval, naj mi pošlje še eno takšno, kakršna je na sliki, torej brez oznak, če to ne pomaga, sledi dispute.

koyotee ::

Bedniki, ki naročajo ponaredke pol pa zahtevajo dispute :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Sriple Tix ::

Preden kogar koli ocenjuješ, še enkrat preberi kar sem napisal. Naročil sem vetrovko, ki naj bi služila svojemu namenu in niti najmanj nisem gledal na znamko oziroma želel ponaredek z nalepko neke priznane firme. Glede imenovanja za bednika, pa se bom žal moral spustiti na tvoj nivo komunikacije in bom napisal, da zlahka kupim tebe in še koga iz tvoje družine poleg.

koyotee ::

Bogi no, zakaj pa pol neke noname trenirke kupujes, revez xD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

zrataj4201 ::

koyotee je izjavil:

Bogi no, zakaj pa pol neke noname trenirke kupujes, revez xD


Morda zato, ker vsem ne kupujejo očkoti in jih ne vzdržujejo.Pa morda tudi zato, ker nekateri ne želijo biti presranci.

Licorice ::

Zdravo!

Pred časom sem si naročila torbo na AE, na kateri ni pisal kakšen logotip ali pa karkoli - med opisom je bilo zapisano, da je torba NO BRAND. Torba presega vrednost 22EUR.

Danes sem dobila domov obvestilo od carine, da moram poravnati carinski postopek. Spodaj piše: Pošiljko bomo po opravljenem carinskem postopku dostavili na vaš naslov. Ko se prijavim v sistem od carinske pošte mi pod vrednost piše 10USD. Zdaj, če jaz pravilno razumem bom plačala samo carinski postopek (oz DDV), ne pa kakšenega uničenja izdelka?

LP :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bellzmet ()

darkolord ::

Zaenkrat kaže tako.

Licorice ::

Kaj se pa zgodi, če jaz tega DDV-ja ne plačam? Se izdelek vrne pošiljatelju po 20h dneh kot piše na obvestilu o plačilu?

V bistvu problem je, ker je napačno izpolnjen obrazec s strani prodajalca, ki nanj ni napisal ne svojih podatkov, pa tudi težo in ceno je priredil. Kontaktirala sem že prodajalca, da razjasni paket in se dogovoriva o nastalih stroških. Jasno mi je, da moram plačati DDV, ker pač izdelek presega ceno 22€ - ne vem pa zakaj je nepravilno izpolnil obrazec, ker mi s tem ni naredil nobene usluge kvečjemu dodatne stroške v kolikor paket označijo za sumljiv.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bellzmet ()

koyotee ::

Licorice je izjavil:

Kaj se pa zgodi, če jaz tega DDV-ja ne plačam? Se izdelek vrne pošiljatelju po 20h dneh kot piše na obvestilu o plačilu?

V bistvu problem je, ker je napačno izpolnjen obrazec s strani prodajalca, ki nanj ni napisal ne svojih podatkov, pa tudi težo in ceno je priredil. Kontaktirala sem že prodajalca, da razjasni paket in se dogovoriva o nastalih stroških. Jasno mi je, da moram plačati DDV, ker pač izdelek presega ceno 22€ - ne vem pa zakaj je nepravilno izpolnil obrazec, ker mi s tem ni naredil nobene usluge kvečjemu dodatne stroške v kolikor paket označijo za sumljiv.


Drugič pa kupi v slo za enkrat višjo ceno, pamne bo treba jokati po forumih.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Licorice je izjavil:

Kaj se pa zgodi, če jaz tega DDV-ja ne plačam? Se izdelek vrne pošiljatelju po 20h dneh kot piše na obvestilu o plačilu?

V bistvu problem je, ker je napačno izpolnjen obrazec s strani prodajalca, ki nanj ni napisal ne svojih podatkov, pa tudi težo in ceno je priredil. Kontaktirala sem že prodajalca, da razjasni paket in se dogovoriva o nastalih stroških. Jasno mi je, da moram plačati DDV, ker pač izdelek presega ceno 22€ - ne vem pa zakaj je nepravilno izpolnil obrazec, ker mi s tem ni naredil nobene usluge kvečjemu dodatne stroške v kolikor paket označijo za sumljiv.
Če so dajatve plačljive (vrednost večja od 22€), potem ne bo nobenih dodatnih stroškov zaradi tega, ker je obrazec izpolnjen nepravilno.

Licorice ::

Hvala za prijaznost (in izbiran komentar, sem ga videla brez skrbi). In ne, ni spam, v bistvu se mi je prvič zgodilo, da sem naročila izdelek, pri katerem vrednost presega teh 22€ in se še nisem rabila ubadati s carino in slabo izplonjenim obrazcem.

Izdelka nisem kupila v Sloveniji, ker preprosto nisem našla takšnega, ki bi mi bil všeč.

Okapi ::

Če so dajatve plačljive (vrednost večja od 22€), potem ne bo nobenih dodatnih stroškov zaradi tega, ker je obrazec izpolnjen nepravilno.
V bistvu bodo, ker če bi bil izpolnjen pravilno, načeloma Carina ne bi hotela od tebe dodatnih podatkov (kar dodatno zaračunajo).

Jaz sem se enkrat z enim na eBayu zaradi tega dogovoril, da mi je povrnil pol stroškov carinjenja, ki so nastali, ker ni prav izpolnil CN22. Na pol sem pristal med drugim zato, ker ga pri nakupu nisem posebej obvestil, da mora na obrazec napisati pravilne podatke (in da mi z "gift" in vrednostjo $1 ne dela nobene usluge).

O.

darkolord ::

V bistvu bodo, ker če bi bil izpolnjen pravilno, načeloma Carina ne bi hotela od tebe dodatnih podatkov (kar dodatno zaračunajo).
Če gre za kakšno večjo zadevo, kar torba verjetno je, potem je precej bolj verjetno, da bi jo pregledali v vsakem primeru.

Konlov ::

Meni so pa za 23,95€ (3 etuiji pa glass za mobitel in še 2 pkabla) naredili carinjenje in sem plačal 11€ poštarju????

St235 ::

in?

Konlov ::

St235 je izjavil:

in?

- pravijo, da je carina nad 50€
- tam je pisalo free shipping

bastadu ::

DDV in stroški carinjenja so nad 22 EUR, carina je nad 150 EUR ...

St235 ::

Konlov je izjavil:

St235 je izjavil:

in?

- pravijo, da je carina nad 50€
- tam je pisalo free shipping


- pravijo narobe, carina je nad 150€
- free shipping nima nikakršne veze, če blago presega vrednost, ki je oproščena plačila DDV.

FX6300B ::

mislim naročiti 2 arduinota pa 10 relejev kable tid pač drobnarija za skupaj 26EUR se splača pri aliexpress?
prodajalec je "3C Mall Center" je kdo že kupoval pri njem je nategun?zanima me kako je z arduino ki je ponaredek vendar je open-hardware tako da ga lahko naredi vsak bodo na carini to obravnavali kot ponaredek za uničenje
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Okapi ::

Na carini nimajo pojma, kaj je to arduino in ne bodo nič uničevali.

FX6300B ::

ok upam da res da dobim brez problemov in delujoče bom za vsak slučaj snemal ko bom odpiral kaj pa veš mogoče pride prav
May the force be with you!

MasterMiG ::

darkolord je izjavil:

darkolord je izjavil:

Bom poslal na Carinsko upravo zahtevo po informacijah javnega značaja, naj mi pošljejo seznam.

Poslano na FURS.


Evo, FURS je dostavil.

Seznam imetnikov pravic intelektualne lastnine z izdanimi odločbami o ukrepanju carinskih organov in seznam pravic (beri: blagovnih znamk), na katere se te odločbe nanašajo.


Ima morda kdo tale seznam? Na linku ni več dostopen.
Zanima me predvsem, ali je znamka GANT tudi na seznamu? Lastnik vem da je isti kot Lacoste, 'đvicarski' Maus Freres. Si je kdo morda zapomnil ali je Gant na seznamu znamk ali ne?
p.s. govoril s par kolegi na hrvaškem, tudi oni imajo morje carinikov za odmet in jih je tako kot pri nas 5x preveč na carinski pošti; odprejo vse kar ni res majhej majhen paketek..
There is nothing to fear but the fear itself.
««
16 / 190
»»