» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
111 / 190
»»

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:


No, Fakulteta za logistiko je v Celju, edina podobna, Fakulteta za promet pa v Mariboru.

Se povsem strinjam z vami, Madžari so dobili posel, pri nas pa Letališče Maribor stoji, čeprav praktično sedi na železniški progi in pomembnem cestnem vozlišču. Smo namesto logističnega centra dobili lakirnico, pa človek razumi, kje je tu logika.

Če prav razumem, ste dobro informirani i optimistični - torej bomo tudi v bodoče lahko poceni kupovali, tudi majhne stvari, in se spretno izogibali taksi PS? To je zame vsekakor vzpodbudno.

Sicer je že zdaj Saver zelo hiter, za mojih osem paketov je povprečje 26.1 dni, in to od trenutka naročila!


Pa saj je bil najemnik let. Ed. Rusjana kitajski ... ni bil pravi izgleda (smo jih imeli za neumne?).

Lakirnica pa stoji in ne obratuje, kajne, res vrhunsko?

Preko HU deluje OK, ucinkovito, direkt v nabiralnik, sedaj je DDV tudi placan v celoti ob narocilu, to je namrec bistvo IOSS -- nic se ne izogibamo, gre za legit postopek, ki ga izberemo ker je hitrejsi in cenejsi, saj veste, konkurenca, prosti trg, pretok ...

Liege se je pogajal leta, celo sam belgijski kralj je posredoval, da so speljali posel.

Se ureja, AE core business tece dalje, too big to fail!

Free Shipping to Slovenia via AliExpress Saver Shipping, s trackingom vse do SI, sploh ni taka redkost vec:
https://global.cainiao.com/

OK.d ::

Btw, enkrat je že bilo omenjeno, da si lahko nastaviš iz katere države bi rad robo prejel iz AE.
Ali lahko še enkrat kdo na hitro razloži, hvala.
LPOK.d

buttcrack ::

dirkac71 je izjavil:

AEx_1-7: Hvala ti za pomoč, dobri neznanec. Lahko deliš z mano kako si našel te številke, da te ne bom rabil naslednjič prositi ?


vnesi SXXXXXXXXXXXX v https://postal.ninja/ in se ti izpiše nova tracking številka.

gansta ::

Hmm jaz pa imam en primer, ko je bil paket poslan iz Kitajske 7.7. preko Chhina post in se tracking ne spremeni od 9.7.

Če vnesem tracking stevilko v posta sledenje mi javi: "Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu" (9.7.)

ManDriver ::

Zanimivo. AliExpress saver shipping se je med potjo prekvalificiral v AliExpress standard shipping, printem pa so bile tri pišiljke združene v eno. Tracking ima še vedno končnico HU. Kaj to pomeni za carinjenje? Gre pošiljka še vedno preko Madžarske?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Webmojster ::

Kakšno je stanje glede pošiljanja prek "Cainiao Standard For Special Goods" ?

A tudi pošljejo prek HU oz. NL in potem ni treba se z našo pošto ukvarjati? Ima kdo podatke s prve roke?

Hvala.

rejven ::

Včeraj sem dobil ene kable preko Hu v kaslc, tako, da očitno gre. Za china post pa carino.

Webmojster ::

rejven je izjavil:

Včeraj sem dobil ene kable preko Hu v kaslc, tako, da očitno gre. Za china post pa carino.


To se nanaša na moje vprašanje?

AEx_1-7 ::

gansta je izjavil:

Hmm jaz pa imam en primer, ko je bil paket poslan iz Kitajske 7.7. preko Chhina post in se tracking ne spremeni od 9.7.

Če vnesem tracking stevilko v posta sledenje mi javi: "Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu" (9.7.)


Ce ni skrivnost, objavite tracking, pa morda ugotovimo kje je ...

AEx_1-7 ::



ManDriver je izjavil:

Zanimivo. AliExpress saver shipping se je med potjo prekvalificiral v AliExpress standard shipping, printem pa so bile tri pišiljke združene v eno. Tracking ima še vedno končnico HU. Kaj to pomeni za carinjenje? Gre pošiljka še vedno preko Madžarske?


Zelo verjetno bo takole (Combined Order, za vec info pa lahko napisete trackinge):
Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
Import clearance start
Import clearance success

in potem v vas nabiralnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

AEx_1-7 ::

Webmojster je izjavil:

Kakšno je stanje glede pošiljanja prek "Cainiao Standard For Special Goods" ?

A tudi pošljejo prek HU oz. NL in potem ni treba se z našo pošto ukvarjati? Ima kdo podatke s prve roke?

Hvala.


Nekdo pravi da mu je slo preko DE (jaz ne bi tvegal, ker do sedaj je bilo to SunYou, preko otocij tipa Solomon, Tonga, za unregistered ... in vstop v EU v LJUBLJANI)
... za HU najdite prodajalca s Saver!
Prosim!

LuIK ::

A kdo ve, zakaj od tega import clearance success (recimo s cainiao tracking) do vročitve v kaselc traja že več kot teden. Kaj ti na Pošti pacajo, pol ni čudno, da grejo vse Slovaške in Mađarske po desni in levi mimo nas po razvoju,,je***...

Pa s strani Aliexpress generiran mail je tudi že 28. julija prišel, da je "order is in your country"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

pygmalion ::

Webmojster je izjavil:

Kakšno je stanje glede pošiljanja prek "Cainiao Standard For Special Goods" ?

A tudi pošljejo prek HU oz. NL in potem ni treba se z našo pošto ukvarjati? Ima kdo podatke s prve roke?

Hvala.


Meni je edina takšna pošiljka prišla iz Nemčije, z nemško sledilno oznako, brez težav.

AEx_1-7 ::

LuIK je izjavil:

A kdo ve, zakaj od tega import clearance success (recimo s cainiao tracking) do vročitve v kaselc traja že več kot teden. Kaj ti na Pošti pacajo, pol ni čudno, da grejo vse Slovaške in Mađarske po desni in levi mimo nas po razvoju,,je***...

Pa s strani Aliexpress generiran mail je tudi že 28. julija prišel, da je "order is in your country"


Ni pravila in roka (tudi dopusti so, kajne) ... se pa izgleda Magyar Posta malo base ... za vec posredujte tracking, pa morda preverimo!

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

Kakšno je stanje glede pošiljanja prek "Cainiao Standard For Special Goods" ?

A tudi pošljejo prek HU oz. NL in potem ni treba se z našo pošto ukvarjati? Ima kdo podatke s prve roke?

Hvala.


Nekdo pravi da mu je slo preko DE (jaz ne bi tvegal, ker do sedaj je bilo to SunYou, preko otocij tipa Solomon, Tonga, za unregistered ... in vstop v EU v LJUBLJANI)
... za HU najdite prodajalca s Saver!
Prosim!


Se moram strinjati. Cainiao Super Economy Global zanesljivo pride v roke slovenski carinski pošti, Cainiao Standard For Special Goods je malce riskanten. Je pa Cainiao Super Economy zanesljiv (trije paketi iz BE).

LuIK je izjavil:

A kdo ve, zakaj od tega import clearance success (recimo s cainiao tracking) do vročitve v kaselc traja že več kot teden. Kaj ti na Pošti pacajo, pol ni čudno, da grejo vse Slovaške in Mađarske po desni in levi mimo nas po razvoju,,je***...

Pa s strani Aliexpress generiran mail je tudi že 28. julija prišel, da je "order is in your country"


Če je sreča, je bil ta "Import clearance success" opravljen na Madžarskem / v Belgiji. Torej še mora priti v Slovenijo, za kar zlahka potrebuje dva tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

LuIK ::

aja, sori zajebal sem, nisem upošteval, da ta clearance success lahko tudi v tujini..

AEx_1-7 ::

LuIK je izjavil:

aja, sori zajebal sem, nisem upošteval, da ta clearance success lahko tudi v tujini..


4PX (glede na kapacitete in vsebino/blago/tezo) zonglira med Landmark Global/BPost in Budapest, Hungary.

Kolikor vem je za BE:
Parcel is handled
Departure to country of destination

HU je pa res:
Import clearance start
Import clearance success

Webmojster ::

AEx_1-7 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

Kakšno je stanje glede pošiljanja prek "Cainiao Standard For Special Goods" ?

A tudi pošljejo prek HU oz. NL in potem ni treba se z našo pošto ukvarjati? Ima kdo podatke s prve roke?

Hvala.


Nekdo pravi da mu je slo preko DE (jaz ne bi tvegal, ker do sedaj je bilo to SunYou, preko otocij tipa Solomon, Tonga, za unregistered ... in vstop v EU v LJUBLJANI)
... za HU najdite prodajalca s Saver!
Prosim!


Hvala za info. Malo večje naročilo je pa se kar pozna razlika pri poštnini med aliexpress in cainiao

pygmalion je izjavil:

Webmojster je izjavil:

Kakšno je stanje glede pošiljanja prek "Cainiao Standard For Special Goods" ?

A tudi pošljejo prek HU oz. NL in potem ni treba se z našo pošto ukvarjati? Ima kdo podatke s prve roke?

Hvala.


Meni je edina takšna pošiljka prišla iz Nemčije, z nemško sledilno oznako, brez težav.


Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

AEx_1-7 ::

> Hvala za info. Malo večje naročilo je pa se kar pozna razlika pri poštnini med aliexpress in cainiao


Definirajte kaj je to 'vecje'; ker ce "pa se kar pozna", potem je to verjetno scam samega prodajalca s pribitki, ker BABA je lastnik obojega AE in CAINIAO (Global Order) in razlike v shipping-fee niso velike (gre itak v glavnem na vrednost in tezo blaga).

Objavite link trgovine, da preverimo, tole mi pa malo smrdi!

Okapi ::

A je kdo, ki dejansko ve, kako poteka uvoz prek Madžarske (ali Belgije...). Dobi madžarska carina podatek o dejanski nakupni ceni izdelka, in plačanem DDV, ali pa AlieXpress, oziroma špediter, prijavi neko (nižjo) vrednost in plača DDV glede na to vrednost (ne glede na to, koliko DDV je Aliexpress zaračunal kupcu)?

Ker očitno naša Carina oziroma Pošta tega podatka (o nakupni ceni in plačanem DDV) ne dobi, če pride pošiljka neposredno k nam. In malo dvomim, da ga madžarska Carina pa dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

rejven ::

Webmojster je izjavil:

rejven je izjavil:

Včeraj sem dobil ene kable preko Hu v kaslc, tako, da očitno gre. Za china post pa carino.


To se nanaša na moje vprašanje?


Ja

vonStokovsky ::

Ima še kdo težave z oddajo podatkov za carinjenje preko portala uvoz - izvoz. Javi mi "napaka pri pošiljanju podatkov".
Viva la Vida

ManDriver ::

AEx_1-7 je izjavil:



ManDriver je izjavil:

Zanimivo. AliExpress saver shipping se je med potjo prekvalificiral v AliExpress standard shipping, printem pa so bile tri pišiljke združene v eno. Tracking ima še vedno končnico HU. Kaj to pomeni za carinjenje? Gre pošiljka še vedno preko Madžarske?


Zelo verjetno bo takole (Combined Order, za vec info pa lahko napisete trackinge):
Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
Import clearance start
Import clearance success

in potem v vas nabiralnik!


Hvala za info! Tracking no. je sedaj enoten za vsa tri združena naročila in sicer LA006448790HU.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Webmojster ::

rejven je izjavil:

Webmojster je izjavil:

rejven je izjavil:

Včeraj sem dobil ene kable preko Hu v kaslc, tako, da očitno gre. Za china post pa carino.


To se nanaša na moje vprašanje?


Ja


Hvala.

AEx_1-7 ::

ManDriver je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:



ManDriver je izjavil:

Zanimivo. AliExpress saver shipping se je med potjo prekvalificiral v AliExpress standard shipping, printem pa so bile tri pišiljke združene v eno. Tracking ima še vedno končnico HU. Kaj to pomeni za carinjenje? Gre pošiljka še vedno preko Madžarske?


Zelo verjetno bo takole (Combined Order, za vec info pa lahko napisete trackinge):
Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
Import clearance start
Import clearance success

in potem v vas nabiralnik!


Hvala za info! Tracking no. je sedaj enoten za vsa tri združena naročila in sicer LA006448790HU.


Logisticno je bilo tole izgleda ze na izvoru konsolidirano (prvotne st. so bile verjetno UA510000000HU) in je sedaj na poti kot 'A-letter-with-declared-value' (vrednostno pismo, torej pod 2000g teze), trenutno je se v CN, predvidevam da prispe v HU do ponedeljka, dostavo na vas naslov pa pricakujte okoli 1.9. (ne pricakujem nobenih zapletov, bomo pa seveda videli kaj bo)!

Webmojster ::

OK.d je izjavil:

Btw, enkrat je že bilo omenjeno, da si lahko nastaviš iz katere države bi rad robo prejel iz AE.
Ali lahko še enkrat kdo na hitro razloži, hvala.


Ja večina prodajalcev ima samo pošiljanje iz Kitajske. Nekateri imajo tudi skladišča v EU (tam lahko na strani izdelka izbereš državo, s katere želiš dobiti robo. Recimo "PL" = Poljska ali "ES" = Španija.. itd.

dirkac71 ::

Ja. Je pa pri tem cena ponavadi bistveno višja, tako da prej nekako ni bilo logično plačati za nekaj 3x več če pride iz Italije kot če pride iz Kitajske. Zdaj pa že vprašanje .. A to je sedaj 100%, da če si plačal davek ob nakupu na aliexpress in pride zadeva v EU preko neke države in šele potem v Slovenijo, da potem carina zagotovo ne bo ustavila paketa ?

Webmojster ::

dirkac71 je izjavil:

Ja. Je pa pri tem cena ponavadi bistveno višja, tako da prej nekako ni bilo logično plačati za nekaj 3x več če pride iz Italije kot če pride iz Kitajske. Zdaj pa že vprašanje .. A to je sedaj 100%, da če si plačal davek ob nakupu na aliexpress in pride zadeva v EU preko neke države in šele potem v Slovenijo, da potem carina zagotovo ne bo ustavila paketa ?


Za pakete prek "aliexpress standard shipping" to drži (vsaj za tri moje pakete) - ni dodatne carine ali ubadanja s pošto. Dobiš direktno na dom pošiljko.

Mare2 ::

Webmojster je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

Ja. Je pa pri tem cena ponavadi bistveno višja, tako da prej nekako ni bilo logično plačati za nekaj 3x več če pride iz Italije kot če pride iz Kitajske. Zdaj pa že vprašanje .. A to je sedaj 100%, da če si plačal davek ob nakupu na aliexpress in pride zadeva v EU preko neke države in šele potem v Slovenijo, da potem carina zagotovo ne bo ustavila paketa ?


Za pakete prek "aliexpress standard shipping" to drži (vsaj za tri moje pakete) - ni dodatne carine ali ubadanja s pošto. Dobiš direktno na dom pošiljko.


A je to sigurno? Kako pa to potuje?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

thxslo ::

26.7 izpolnil podatke za carinski postopek na portalu uvoz-izvoz.posta.si

Danes klicem carino kje se je paket zataknu in mi pravijo: Na zalost vam moramo sporociti da je obseg dela po prvem(1.7) zelo vecji tako da vasega paketa ta teden še ne pricakujte, sigurno pa v sredini naslednjega tedna (19.8)

Je ze kdo sporocu aliexpress da bodo mogl podalsat "Buyer Protection" ce bo tole novi standard za carino 😂😂

Uglavnem izogibat nasi carini lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thxslo ()

tomaz- ::

Še sreča, da se Aliexpress trudi , da jih zaobide v veliiikem loku :)

Webmojster ::

Mare2 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

Ja. Je pa pri tem cena ponavadi bistveno višja, tako da prej nekako ni bilo logično plačati za nekaj 3x več če pride iz Italije kot če pride iz Kitajske. Zdaj pa že vprašanje .. A to je sedaj 100%, da če si plačal davek ob nakupu na aliexpress in pride zadeva v EU preko neke države in šele potem v Slovenijo, da potem carina zagotovo ne bo ustavila paketa ?


Za pakete prek "aliexpress standard shipping" to drži (vsaj za tri moje pakete) - ni dodatne carine ali ubadanja s pošto. Dobiš direktno na dom pošiljko.


A je to sigurno? Kako pa to potuje?


Zgleda, da pošljejo na Madžarsko in se tam pocarini. In potem dobiš z Madžarske v SLO pošiljko v EU.

OK.d ::

So pogruntali, da jim nesposobna slovenska pošta že odganja kupce.
LPOK.d

hojnikb ::

AliExpress Standard Shipping, paket prsu v 15 dneh, brez mesetarjenja slovenske poste. Preko HU.
#brezpodpisa

LuIK ::

ja pri meni enako kot pri @hojnikb-ju

pygmalion ::

Moj tedni pregled kurirskih služb, ki se izogibajo slovenski carinski pošti:

AliExpress Standard Shipping HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU, tracking number
Cainiao Super Economy BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE
Special Line-YW YP->LU, tracking number, tracking

Prosim sporočite, če na osnovi vaših podatkov katera od teh informacij ni točna, ali pa imate še kakšno dodatno kurirsko službo za ta spisek.

OK.d ::

Lahko še napišete zraven iz kje je bilo naročeno, direkt iz kitajske ali preko EU posrednikov.
LPOK.d

FoxKnox ::

pygmalion je izjavil:

Moj tedni pregled kurirskih služb, ki se izogibajo slovenski carinski pošti:

AliExpress Standard Shipping HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU, tracking number
Cainiao Super Economy BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE
Special Line-YW YP->LU, tracking number, tracking

Prosim sporočite, če na osnovi vaših podatkov katera od teh informacij ni točna, ali pa imate še kakšno dodatno kurirsko službo za ta spisek.

Potrjujem
Bi pa opozoril na izogibanje Cainaio Super Economy global, ki dobi tracking China post in potuje preko Shanghai-a in Švice ter se ustavi na naši carini.

Steinkauz ::

Cainiao Super Economy dobil preko madžarske v 3eh tednih
AliExpress Standard Shipping enako

Cainiao Super Economy Global poslano preko uzbekistana, dobil v 4ih tednih na našo carino.
Sedaj bom čakal ko bedak in dodal 2.5eur.

Sm šel zdej gledat in mi je žal da nism doplačal za shipping, samo nism vedu, kje se izogneš in kje ne.

pygmalion ::

Steinkauz je izjavil:

Cainiao Super Economy dobil preko Madžarske v 3eh tednih
AliExpress Standard Shipping enako


Je ta podatek zanesljiv? Namreč meni so trije Cainiao Super Economy prišli preko Belgije, tudi brez kakršnihkoli težav. Prosim za preveritev.

DimmniBurek ::

Živjo,
mogoče ne spada točno sem, je pa zelo podobn "problem". Nekaj kupujemo v UK in je zraven zaračunan VAT, čeprav sem izbral International buyer (No VAT) in tudi po poštnini se vidi da pride v Slovenijo. Kako je to rešeno na tej ravni? Ali so trgovine povezane z našim DURS al kaj je fora?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Steinkauz ::

pygmalion je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Cainiao Super Economy dobil preko Madžarske v 3eh tednih
AliExpress Standard Shipping enako


Je ta podatek zanesljiv? Namreč meni so trije Cainiao Super Economy prišli preko Belgije, tudi brez kakršnihkoli težav. Prosim za preveritev.


Kaj zanesljiv ? Jst pravim preko česa sm jst dubu.
Kaj čm jst tebi zdej, če si ti pa preko belgije.

Dokler ne pride na slo carino je itak vseeno, sam da ne plačujemo 2.5eur.

buttcrack ::

DimmniBurek je izjavil:

Živjo,
mogoče ne spada točno sem, je pa zelo podobn "problem". Nekaj kupujemo v UK in je zraven zaračunan VAT, čeprav sem izbral International buyer (No VAT) in tudi po poštnini se vidi da pride v Slovenijo. Kako je to rešeno na tej ravni? Ali so trgovine povezane z našim DURS al kaj je fora?

zadnje naročilo iz UK sem dobil direktno na dom, VAT je bil plačan prodajalcu, ki je to potem nakazal FURSu.

Kosek1 ::

Steinkauz je izjavil:

Cainiao Super Economy dobil preko madžarske v 3eh tednih
AliExpress Standard Shipping enako

Cainiao Super Economy Global poslano preko uzbekistana, dobil v 4ih tednih na našo carino.
Sedaj bom čakal ko bedak in dodal 2.5eur.

Sm šel zdej gledat in mi je žal da nism doplačal za shipping, samo nism vedu, kje se izogneš in kje ne.



In kje se izogneš?

Steinkauz ::

V bistvu ne vem :))

pygmalion ::

Kosek1 je izjavil:

Steinkauz je izjavil:


Sm šel zdej gledat in mi je žal da nism doplačal za shipping, samo nism vedu, kje se izogneš in kje ne.



In kje se izogneš?


Šest postov navzgor od tvojega posta na isti strani piše. A je tako težko pogledati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

zadetek ::

Na spletnem obrazcu za carino je Skupna vrednost blaga drugačna od realne cene na AE. Ali ste v primeru drugačne realne cene kot jo je napisal kitajec plačali 5€ kazni ? stvar je vredna 2€ in pise 30 centov. ;((

hojnikb ::

Bi se lahko nardil kaksen excel in lepo sticky, da mamo pregled nad temi postami?
#brezpodpisa

pygmalion ::

hojnikb je izjavil:

Bi se lahko nardil kaksen excel in lepo sticky, da mamo pregled nad temi postami?


To je treba vprašati administratorje, morda Darkolord lahko pomaga, posebno glede "sticky". Jaz lahko to poskusim vreči v HTML tablico, ker tabulatorji v tekstu ne delujejo.

Da vidimo, če to deluje:







kurirska službadržava/kurirlastnosti
AliExpress Standard Shipping HU/NLtracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HUtracking number
Cainiao Super Economy BEtracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE
Special Line-YW YP->LU, tracking number, tracking

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

pygmalion ::

Testiranje, prosim za izbris:










sprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
AliExpress Standard Shipping HU/NL tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping HU tracking number
Cainiao Super Economy BE tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods DE  
Special Line-YW YP->LU tracking number, tracking
nesprejemljiva kurirska služba država/kurir lastnosti
Cainiao Super Economy Global CN  

Žal atributi za tablice ne delujejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()
««
111 / 190
»»