» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
112 / 190
»»

kombinezon ::

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

FoxKnox ::

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

Po mojem imajo kitajski prodajalci začetne težave z IOSS sistemom. To potrjujejo nepravilni zneski in cene na CN22 deklaracijah.Kajti nosilec IOSS številke je prodajalec in ne AE ali pošiljka.Če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv in ga obračuna ponovno. AE samo avtomatsko odtegne ddv, ostali mora opraviti prodajalec, ki pa tega očitno ne opravlja po pravilih.Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.

bbobst ::

FoxKnox je izjavil:


Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.

Jaz bom imel verjetno enak primer.
Čakam, da caarina pošlje naprej n še enkrat plačam davek.
Kako odprem dispute, če ddobim od carine paket in plačan še enkraat davek?
Ali prodajalec nima podatka, da sem dobil robo?

CyberPunk ::

Pri meni je prejsnji teden poteklo ~75 dni in sem dobil mail o potrditvi prejema (izgleda, da to naredijo avtomatsko, ce kdo "pozabi" potrditi). Ker nisem nicesar prejel, sem odprl dispute (pricakujem resitev v naslednjem tednu). Zadnji trace je bil okoli 1. junija (odposlano iz Kitajske).

Sem pa potem v message centru nasel sporocilo prodajalca, ki ga je poslal ze enkrat pred mojim dispustom:
"Hello ! The item did not pass the security check and was returned
You can submit a dispute and give you a refund."

Ne vem, kaksen security check je bil to, ker je slo za en cisto navaden ovitek. Oh well.

Je kaksna dosegljivejsa in dobro zalozena trgovina z ovitki za telefone in tablice, kjer se splaca po novem nabavljat? Kar sem gledal sproti, ce ze dobim sprejemljivo ceno, imajo napram Kitajcem bolj ubogo izbiro, celo nemski Amazon za iPad Pro, na primer. V nasem Gizzmotu pa tudi ne vem, zakaj so udarjeni na ekstravagantne in debele ovitke, ker moras ze imeti sreco, da se dobis kaksen simple prozorni TPU za telefone ali pa klasicen s pokrovom za (tudi razsirjene) tablice (verjetno vse take hitro razprodajo, potem pa samo se debeli in flamboyant ovitki ostanejo).

[ecstazy] ::

Še moja izkušnja.
v pretetlem tednu dobil paket (vrednost 7,96, poštnina 0,82, davek 1,68, skupaj 10,46 usd) preko Aliexpress Saver shipping.
Naročeno 17.7 pri prodajalcu Leonie.
Prišlo z madžarsko tracking številko direktno v nabiralnik, brez doplačila.

Webmojster ::

Je že kdo kaj dobival prek "Cainiao Heavy Parcel Line"?

kombinezon ::

bbobst je izjavil:

FoxKnox je izjavil:


Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.

Jaz bom imel verjetno enak primer.
Čakam, da caarina pošlje naprej n še enkrat plačam davek.
Kako odprem dispute, če ddobim od carine paket in plačan še enkraat davek?
Ali prodajalec nima podatka, da sem dobil robo?


Dispute lahko odpreš tudi ko prejmeš artikel. Jaz sem odprl dispute in so mi od AE odobrili v 1 dnevu. Označil sem da sem prejel artikel in nato odklikal, da je nekaj narobe z artiklom (ni opcije da izbereš "zaplet s carino". Pod refund sem dal znesek davka in pojasnil sitacijo.

blink ::

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.


Identicna izkusnja. Nisem reklamiral ker je bil drobiz. Sporoci sem gor kako je slo, v primeru da bos dal reklamacijo.

pygmalion ::

Torej, če prav razumem, je za zaplete s slovensko carinsko pošto nepravilna uporaba IOSS. Če prevzameš paket, ti preko dispute povrnejo davek, ne pa tudi takse (2,50 EUR).

To seveda pomeni, da lahko tudi paket zavrnem in ga naročim ponovno, tokrat s AliExpress Saver Shipping (minimalna razlika v ceni pri drugem prodajalcu), saj ni moja krivda, da je zadeva poslana narobe.

blink ::

FoxKnox je izjavil:

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

Po mojem imajo kitajski prodajalci začetne težave z IOSS sistemom. To potrjujejo nepravilni zneski in cene na CN22 deklaracijah.Kajti nosilec IOSS številke je prodajalec in ne AE ali pošiljka.Če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv in ga obračuna ponovno. AE samo avtomatsko odtegne ddv, ostali mora opraviti prodajalec, ki pa tega očitno ne opravlja po pravilih.Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.


Ne vem ce so krivi kitajci. Pri meni je bil en nakup preko ebay, placan ddv ebayu germany, prodajalec in roba pa iz usa. Ebay ima IOSS stevilko, dokument predlozen carinski posti...rezultat: 2,5 eur carinski postopek, ddv placan se carinski posti. Dvojno obdavcevanje. Nobenih kitajcev, fake podatkov ali 'cudnih' drzav a kljub temu ponovno zaracunan ddv.

FoxKnox ::

blink je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

Po mojem imajo kitajski prodajalci začetne težave z IOSS sistemom. To potrjujejo nepravilni zneski in cene na CN22 deklaracijah.Kajti nosilec IOSS številke je prodajalec in ne AE ali pošiljka.Če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv in ga obračuna ponovno. AE samo avtomatsko odtegne ddv, ostali mora opraviti prodajalec, ki pa tega očitno ne opravlja po pravilih.Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.


Ne vem ce so krivi kitajci. Pri meni je bil en nakup preko ebay, placan ddv ebayu germany, prodajalec in roba pa iz usa. Ebay ima IOSS stevilko, dokument predlozen carinski posti...rezultat: 2,5 eur carinski postopek, ddv placan se carinski posti. Dvojno obdavcevanje. Nobenih kitajcev, fake podatkov ali 'cudnih' drzav a kljub temu ponovno zaracunan ddv.

Saj je isto, Ebay ali AliExpress.
Nosilec pošiljke je USA prodajalec, odgovoren za pošiljko in pravilno izpolnjeno CN 22 deklaracijo in prodajalec je nosilec IOSS številke in če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv.
Izgleda ,da je problem v prodajalcih, ki se ne registrirajo v sistem IOSS in pri teh je brez pomena , da E bay ali pa AE obračunata ddv, ker prodajalci nimajo IOSS statusa in ga bo PS itak sama obračunala.
Na kakšen način gre pa to čez v HU ali NL je pa drugo vprašanje.

blink ::

FoxKnox je izjavil:

blink je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5EUR neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

Po mojem imajo kitajski prodajalci začetne težave z IOSS sistemom. To potrjujejo nepravilni zneski in cene na CN22 deklaracijah.Kajti nosilec IOSS številke je prodajalec in ne AE ali pošiljka.Če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv in ga obračuna ponovno. AE samo avtomatsko odtegne ddv, ostali mora opraviti prodajalec, ki pa tega očitno ne opravlja po pravilih.Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.


Ne vem ce so krivi kitajci. Pri meni je bil en nakup preko ebay, placan ddv ebayu germany, prodajalec in roba pa iz usa. Ebay ima IOSS stevilko, dokument predlozen carinski posti...rezultat: 2,5 eur carinski postopek, ddv placan se carinski posti. Dvojno obdavcevanje. Nobenih kitajcev, fake podatkov ali 'cudnih' drzav a kljub temu ponovno zaracunan ddv.

Saj je isto, Ebay ali AliExpress.
Nosilec pošiljke je USA prodajalec, odgovoren za pošiljko in pravilno izpolnjeno CN 22 deklaracijo in prodajalec je nosilec IOSS številke in če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv.
Izgleda ,da je problem v prodajalcih, ki se ne registrirajo v sistem IOSS in pri teh je brez pomena , da E bay ali pa AE obračunata ddv, ker prodajalci nimajo IOSS statusa in ga bo PS itak sama obračunala.
Na kakšen način gre pa to čez v HU ali NL je pa drugo vprašanje.


V primeru Ebay-a, poglej točko "5. Overview: When eBay is responsible for EU VAT" s tabelo in različnimi situacijami, kdaj kdo pobere oz. ne pobere DDV:
https://www.ebay.com/help/selling/selli...

V mojem primeru:
Prodajalec izven EU
Vrednost do 150 eur
Izdelek v času nakupa se nahaja izven EU
jaz kot kupec nisem DDV zavezanec
-----> DDV pobere Ebay, ne prodajalec v USA. Ebay ima tudi svojo IOSS številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

FoxKnox ::

Potem je treba vprašati na našo carinsko pošto,na podlagi česa ponovno obračunavajo ddv. Ali pa celo zahtevati pojasnila na Furs u.

cortez ::

V zadnjih 15 dneh sem vložil preko 10 dispute-ov za artikle med 0,5$-10$ in vse dobil v roku 4 dni po vložitvi. Vse skupaj 33 EUR. Vsi disputi so bili logistical problem in po 70 dneh od naročila.

Narocila so bila izvedena že začetek maja, sedaj pa mi hodijo obvestila od pošte za pakete iz UZ, za plačilo uvoznih dajatev in carine.

Paketi, katere sem narocil konec maja, so prišli preko HU in BE že v Juniju direkt v kaslc.

lp.

P.S. Kolegu je poštarca rekla, da so že v Juniju prenehal z dostavo malih paketkov in so se le-ti nabirali v logističnem centru v LJ. Ve kdo kaj več o tem ?

stara mama ::

cortez je izjavil:


P.S. Kolegu je poštarca rekla, da so že v Juniju prenehal z dostavo malih paketkov in so se le-ti nabirali v logističnem centru v LJ. Ve kdo kaj več o tem ?

Ne, je pa dosti ljudi tukaj imelo sum na takšno dejanje pošte.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

z mojim se je skorej zagotovo to zgodilo.
in sem seveda plačal njihove storitve, ker je bilo naročeno pred 1.7
dostavljeno pa 4.8.
https://ibb.co/HV2bJqJ

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

sem za pokušino naročil 3 različne pošiljke in sicer
2x po dva kom aqara E1 smart wall switch v vrednosti 2x po cca 40,00
1x NFC tags v vrednosti 2,00

Ne glede na vrednost sem vsakič zdaj dobil HU tracking .. Zgleda so res k sreči obšli naše pijavke

Webmojster ::

tomaz- je izjavil:

sem za pokušino naročil 3 različne pošiljke in sicer
2x po dva kom aqara E1 smart wall switch v vrednosti 2x po cca 40,00
1x NFC tags v vrednosti 2,00

Ne glede na vrednost sem vsakič zdaj dobil HU tracking .. Zgleda so res k sreči obšli naše pijavke


Povej še prosim katero vrsto pošiljanja si izbral

andy2k13 ::

Pred dnevi dobil posiljko naroceno po 1.7. AE Standard shipping. Slo cez Madzarsko.

Znida ::

Tudi jaz dobil pošiljko kjer je bil odveden DDV ob nakupu preko Madžarske.

Ali potem naša država sploh dobi ta plačan davek? Ker če ga ne, je to nek nateg, kjer nekdo služi namesto da bi šlo v proračun. To me pa zelo moti.

andy2k13 ::

Znida je izjavil:

Tudi jaz dobil pošiljko kjer je bil odveden DDV ob nakupu preko Madžarske.

Ali potem naša država sploh dobi ta plačan davek? Ker če ga ne, je to nek nateg, kjer nekdo služi namesto da bi šlo v proračun. To me pa zelo moti.


Jah, ce nasa carinska posta nebi bla tko oderuska in nebi rabila 2 tedna za preprost carinski postopek, AE in njihovi logisti verjetno nebi fural posiljke cez razne HU, NL in BE 'hube'.

Znida ::

Se strinjam, naša pošta je oderuška im še marsikaj. Ampak ta davek bi se vseeno moral nakazat v proračun iz strani AE. Tukaj Pošta nima nič zraven. A se to dogaja pa ne vem.

pygmalion ::

Za firbec sem pri edini moji pošiljki, naročeni po 1.7. in zadržani od carinske pošte, pogledal na njihov portal. Pri pošiljki piše tekst "IOSS pošiljka", ima že določeno tarifno številko, pri pošiljatelju pa je navedeno CN, kljub temu da se sledilna oznaka konča z NL?!?! Ko sem kontaktiral AliExpress kaj storiti, so mi rekli, naj posredujem carinski pošti IOSS številko prodajalca, za katero pa le-ta pravi, da je nima? Vsekakor ne vem kaj naj si mislim, vse skupaj je kaotično in nesmiselno.

Vse kaže, da bo treba postopek naročanja ponoviti z nekaj dodatnih centov za AliExpress Saver Shipping. Edino mi je žal, da ne bom videl "naslovne" strani paketa, da vidim, kako to dejansko izgleda. Na osnovi posredovanih podatkov s strani carinske pošte (in AliExpressa) sploh ne vem, kako ukrepati.

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:


Edino neugodno presenečenje je, da je PS zaustavila AliExpress paket z nizozemsko sledilno številko (UDxxxxxxxxxNL). Torej klub temu, da je prišel iz Nizozemske, davek pa je bil odveden! Žal ne vem, katerega kurirja je izbral prodajalec, saj je edina izbira bila "Seller's Shipping Method". Se bom z AliExpress posvetoval kaj storiti, ali zavrniti ali pa plačati in refund. Dvakrat davka in še takso ne mislim plačati.


pygmalion je izjavil:

Za firbec sem pri edini moji pošiljki, naročeni po 1.7. in zadržani od carinske pošte, pogledal na njihov portal. Pri pošiljki piše tekst "IOSS pošiljka", ima že določeno tarifno številko, pri pošiljatelju pa je navedeno CN, kljub temu da se sledilna oznaka konča z NL?!?! Ko sem kontaktiral AliExpress kaj storiti, so mi rekli, naj posredujem carinski pošti IOSS številko prodajalca, za katero pa le-ta pravi, da je nima? Vsekakor ne vem kaj naj si mislim, vse skupaj je kaotično in nesmiselno.

Vse kaže, da bo treba postopek naročanja ponoviti z nekaj dodatnih centov za AliExpress Saver Shipping. Edino mi je žal, da ne bom videl "naslovne" strani paketa, da vidim, kako to dejansko izgleda. Na osnovi posredovanih podatkov s strani carinske pošte (in AliExpressa) sploh ne vem, kako ukrepati.


Da ne bo izpadlo zaljivo in nesramno (ker to ni namen) -- a po vec kot tednu se niste uspeli tega resiti (ponovno narocilo bi bilo sedaj ze lahko v Budimpesti in potem naslednji teden pri vas)?

Kljucno namrec ni ali se sam tracking konca z NL, HU, LT, LV, LU, ... ampak je kljucno, ali so bili uvozni postopki v EU ze sprovedeni (VAT je samo del uvozne zgodbe) -- tukaj pac izgleda niso bili in zato bodo sedaj v Ljubljani!

Ker ce vam ALI pravi, da posredujte stevilko PRODAJALCA, potem izgleda sam nima nic z uvozno logistiko tega konkretnega paketa.

Ce zelite napisite dejanski UD---NL, da lahko preverim, a po tem kar ste do sedaj ze napisali (in tega je kar nekaj, bistvenega za zaplet pa se vedno ne vemo), sklepam da je bil izbran 'Seller's Shipping Method' (vsaj tako izgleda, da je bilo dejansko poslano, ceprav ste lahko izbrali tudi kaj drugega)?

AEx_1-7 ::

Ja, sele sedaj vidim (sem izgleda slep, pa tale quoting interface je res iz casa ddr) -- skratka 'Seller's Shipping Method' pomeni da je KUPEC uvozni deklarant, posledicno se vse odvije v Ljubljani, tako da smo razvozlali!

FoxKnox ::

Tako, kot sem že napisal. Če ni seller del IOSS sistema, Aliexpress đabe pobira ddv. Velja za vse ne samo za AE, tudi E bay.
Bo treba odpirat dispute dokler AE ne zrihta prodajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

FoxKnox ::

FoxKnox je izjavil:

Tako, kot sem že napisal. Če ni seller del IOSS sistema, Aliexpress đabe pobira ddv. Velja za vse ne samo za AE, tudi E bay.
Bo treba odpirat dispute dokler AE ne zrihta prodajalcev.

Povsem očitno je tudi , da plačan ddv ne gre v Slo proračun, ampak gre v žep carinikom v HU, NL, LU,tistemu, ki pač opravi uvoz v EU .

buttcrack ::

se bojim, da gre večina VATa kar lepo AX, oni pa potem en pavšal na kontejner plačajo hubu kjer pristane roba.

Okapi ::

Točno tako. Počnejo to, čemur pravimo nakup iz EU-skladišča. Robo pripeljejo na Madžarsko ali kamorkoli pač, carini prijavijo neko vrednost, ki nima nič skupnega s tistim, kar je plačal kupec, in plačajo DDV od te vrednosti. Potem pa robo razpošljejo naprej. Skratka, kot bi kupoval v madžarski trgovini, s to razliko, da kupcem zaračunajo previsok DDV.

In nobenega IOSS ni tu zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

OK.d ::

In naša država od tega spet ne bo imela nič, enako kot pred 1.7.:|
LPOK.d

FoxKnox ::

Okapi je izjavil:

Točno tako. Počnejo to, čemur pravimo nakup iz EU-skladišča. Robo pripeljejo na Madžarsko ali kamorkoli pač, carini prijavijo neko vrednost, ki nima nič skupnega s tistim, kar je plačal kupec, in plačajo DDV od te vrednosti. Potem pa robo razpošljejo naprej. Skratka, kot bi kupoval v madžarski trgovini, s to razliko, da kupcem zaračunajo previsok DDV.

In nobenega IOSS ni tu zraven.

Madžarska ima ddv 27 %, tako da celo profitiramo za par procentov.
Pa saj ie potem legalno, samo da smo plačali ddv Madžarom.

Okapi ::

Ne profitiraš nič, ker je deklarirana vrednost robe toliko nižja.
Kupiš robo za 10 evrov in Aliexpress ti zaračuna 2,2 € DDV.
Na Madžarskem pa carini prijavijo vrednost 5 € in plačajo 1,35 € (27%) DDV.

UganiKdo ::

FoxKnox je izjavil:

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

Po mojem imajo kitajski prodajalci začetne težave z IOSS sistemom. To potrjujejo nepravilni zneski in cene na CN22 deklaracijah.Kajti nosilec IOSS številke je prodajalec in ne AE ali pošiljka.Če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv in ga obračuna ponovno. AE samo avtomatsko odtegne ddv, ostali mora opraviti prodajalec, ki pa tega očitno ne opravlja po pravilih.Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.


Problem je po vsej verjetnosti v tem, da alixpress tebi zaračuna skladno s tem kaj si naročil, prodajalec pa na na paket nabije random vrednosti kot je to počel do sedaj. Pri ca 20 paketih, ki sem jih naročil po 1.7. je bilo vsem (12), ki jih je ustavila carnska pošta skupno to, da podatki na deklaraciji, ki je bila naleopljena na paket niso imeli nič skupnega s tem kaj sem dejansko plačal ali express.

FoxKnox ::

Okapi je izjavil:

Ne profitiraš nič, ker je deklarirana vrednost robe toliko nižja.
Kupiš robo za 10 evrov in Aliexpress ti zaračuna 2,2 EUR DDV.
Na Madžarskem pa carini prijavijo vrednost 5 EUR in plačajo 1,35 EUR (27%) DDV.

Profitiraš natanko 2,5 evra za stroške postopka PS

Pa še kakšna kuverta je vmes, ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

UganiKdo ::

FoxKnox je izjavil:

Okapi je izjavil:

Točno tako. Počnejo to, čemur pravimo nakup iz EU-skladišča. Robo pripeljejo na Madžarsko ali kamorkoli pač, carini prijavijo neko vrednost, ki nima nič skupnega s tistim, kar je plačal kupec, in plačajo DDV od te vrednosti. Potem pa robo razpošljejo naprej. Skratka, kot bi kupoval v madžarski trgovini, s to razliko, da kupcem zaračunajo previsok DDV.

In nobenega IOSS ni tu zraven.

Madžarska ima ddv 27 %, tako da celo profitiramo za par procentov.
Pa saj ie potem legalno, samo da smo plačali ddv Madžarom.


Odvisno kako poteka postopek. Če oni uvažajo zadeve v kontejnerjih in potem lokalno razpošiljajo po EU potem pojma nimaš kaj točno oni deklarirajo in koliko DDV plačajo, kot to razlaga Okapi.

Če pa je Madžarska zgolj vstopna točka za paket, pa se seveda obračuna SI DDV, ki je končna destinacija paketa, saj bo izdelek še vedno prvič dan v promet v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

FoxKnox ::

UganiKdo je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

kombinezon je izjavil:

Še moja zadnja izkušnja z novim carinjenjem. Naročeno za cca 25eur po 1.7 na Aliexpressu -> odveden 22% davek. Priložen pdf print iz alija v carinski obrazec, kjer se jasno vidi, da je bil davek poravnan. Izberem najcenješo 2.5€ neposredno carinjenje. Po prejetju pa mi je bil zaračunan poleg stroška carinjenja tudi davek. Torej 2x plačan davek. Še kdo imel podobno izkušnjo? Se da doseči kaj z reklamacijo? Moti me to, da na obrazcu ni nikjer predvideno mesto, kjer bi napisal kakšen znesek davka je bil poravnan, le cena artikla in poštnine.

Po mojem imajo kitajski prodajalci začetne težave z IOSS sistemom. To potrjujejo nepravilni zneski in cene na CN22 deklaracijah.Kajti nosilec IOSS številke je prodajalec in ne AE ali pošiljka.Če ga ni v sistemu, PS ne more preveriti plačila ddv in ga obračuna ponovno. AE samo avtomatsko odtegne ddv, ostali mora opraviti prodajalec, ki pa tega očitno ne opravlja po pravilih.Rešitev je dispute in zahteva po vračilu odtegnjenega ddv ob plačilu.
Vsaj dokler AE pri prodajalcih ne naredi reda.


Problem je po vsej verjetnosti v tem, da alixpress tebi zaračuna skladno s tem kaj si naročil, prodajalec pa na na paket nabije random vrednosti kot je to počel do sedaj. Pri ca 20 paketih, ki sem jih naročil po 1.7. je bilo vsem (12), ki jih je ustavila carnska pošta skupno to, da podatki na deklaraciji, ki je bila naleopljena na paket niso imeli nič skupnega s tem kaj sem dejansko plačal ali express.

Točno zaradi tega je uvedena ta EU uredba o obdavčitvi vsega, ampak Kitajci spet iščejo luknje, kako se izogniti pravilom.Očitno na naše stroške.

.

UganiKdo ::

V bistvu ne vem če kaj dosti iščejo luknje, bolj imam občutek da jim dol visi za to kaj bi EU in pač delajo tako kot so zadnjih 30 let.

FoxKnox ::

1. Na Madžarskem sigurno ne carinijo kontejnerjev, ampak letalske pošiljke.

2.Na vsaki prejeti pošiljki je HU nalepka in to pomeni, da je bila pošiljka že uvožena v EU in dajatve plačane ter prodana naprej v SLO kot madžarska pošiljka.
Torej princip eu trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Okapi ::

Aja, ker v letalo ne gre kontejner, samo mali paketki in kuvertice.>:D

FoxKnox ::

Okapi je izjavil:

Aja, ker v letalo ne gre kontejner, samo mali paketki in kuvertice.>:D

Ladijski verjetno ne.Letalski pač.

UganiKdo ::

FoxKnox je izjavil:

1. Na Madžarskem sigurno ne carinijo kontejnerjev, ampak letalske pošiljke.

2.Na vsaki prejeti pošiljki je HU nalepka in to pomeni, da je bila pošiljka že uvožena v EU in dajatve plačane ter prodana naprej v SLO kot madžarska pošiljka.
Torej princip eu trgovine.


uuuu, a res, hvala za to res pomembno destinkcijo med kontejnerjem in letalsko pošiljko, jaz bedak sem pa mislil, da stvari plovejo po donavi iz kitajske. Ali da bog ne daj obstajo kontejnerji, ki se naložijo na leto.

Ne, to da je na pošiljki HU nalepka ne pomeni tega. Oba principa sta možna neodvisno od nalepke. Ampak če govorimo o principu EU trgovine potem je tvoje sanjanje o prihrankih na račun DDV še toliko bolj zgrešeno, kot je že napisal Okapi.

Okapi je izjavil:

Aja, ker v letalo ne gre kontejner, samo mali paketki in kuvertice.>:D


ne ne, kakšni paketki in kuvertice? v letalo gredo samo letalske pošiljke. Bog ne daj da se kašna kuverta zraven prikrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Okapi ::

FoxKnox je izjavil:

Okapi je izjavil:

Aja, ker v letalo ne gre kontejner, samo mali paketki in kuvertice.>:D

Ladijski verjetno ne.Letalski pač.

V tovorni 747 gredo tudi ladijski. Sploh pa ni važno, kakšen kontejner je, lahko je roba tudi v lesenih zabojih, ali na paletah ali v vrečah, ne spremeni stvari čisto nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

UganiKdo ::

Evo da bomo vsi ločili med ladijskim in letalskim kontejnejem:

 Letalski kontejner

Letalski kontejner


 Ladijski kontejner

Ladijski kontejner

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

FoxKnox ::

Ja saj res, obstaja redna tedenska linija shenzen Budimpešta za letalski prevoz kontejnerjev s letali tipa C 17 s Kitajsko robo, ker je tak prevoz trenutno najcenejši.;((

UganiKdo ::

ne boš verjel, tudi na ostala letala, barabe nalagajo kontejnerje, sam so mal drugačne oblike, da jih razni forumski pametnjakoviči ne ločijo od letalskih pošiljk.

Pa če se že hočeš delat pametnega: Air slik road, kot to imeujeno Madžari povezuje Budimpešto z letališči v Xi'an Xianyang in Zhengzhou (preko slednjega posluje podružnica Ablibabe Cainiao Logistic).

FoxKnox ::

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/ULD

Letalski kontejner ali ULD
Smartasses

FoxKnox ::

UganiKdo ::

FoxKnox je izjavil:

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/ULD

Letalski kontejner ali ULD
Smartasses

še vedno je kontejner... Če nisi opazil si ti edini kekec, ki je začel blodit da na madžarskem ne carinijo kontejnerjev ampak letalske pošiljke.

FoxKnox je izjavil:

https://www.izvoznookno.si/aktualno/rek...


In kje tukaj vidiš karkoli o tvojih blodnjah o shenzenu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

stratosD ::

siver ni paket iz Alija - ampak iz UK. Dobil kuverto domov od carinske pošte, blo vse proper že na spletni carinske pošte vnešeno (vrednost+poštnina) - sem jim v spletni aplikaciji potrdil in dal printscreene naročila in plačila - zdej pa zadeva že ene 5 dni stoji in tracking na oposta.sledenje.si pravi da tak paket ne obstaja. Kolk kej časa to naši carinijo/meljejo kaj zadnje cajte?

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:

Ja, sele sedaj vidim (sem izgleda slep, pa tale quoting interface je res iz casa ddr) -- skratka 'Seller's Shipping Method' pomeni da je KUPEC uvozni deklarant, posledicno se vse odvije v Ljubljani, tako da smo razvozlali!


No, hvala za pomoč. Očitno se moramo izogibati tudi 'Seller's Shipping Method', ker prodajalci ne znajo deklarirati uvoza preko IOSS. Ta paket je še iz onega prve serije, ki sem jo naročil 1.7., ko še nisem vedel kako in kaj.

Ja nič, nazaj na Kitajsko in ponovno naročilo istega blaga pri drugem prodajalcu, ki ima še kaj drugega razen 'Seller's Shipping Method'.
««
112 / 190
»»