» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
110 / 194
»»

k3k3tz ::

dirkac71 je izjavil:

Naročil sem jih seveda bistveno več. Ampak do nedavno je veljalo da pregledajo le majhen procent pošiljk ker jih je enostavno preveč. 4 miljone letno naj bi jih prišlo iz tretjih držav.

Do nedavno je veljala splošna oprostitev plačila uvoznih dajatev za pošiljke v vrednosti pod 22€, zato se je ustavil le majhen procent pošiljk in je šel "skozi" tudi velik procent pošiljk, ki so bile dražje. Od 1.7. te oprostitve ni več, zato se ustavljajo in preverjajo vse.
Zgoraj imaš nekaj navodil, kako se izogniti slovenski pošti, vendar naj bi to veljalo samo za pošiljke, za katere je bil DDV že plačan.

dela ::

pygmalion je izjavil:

Prej se je pojavljalo vprašanje, kako lahko identificiramo paket, ki se nahaja na carinski pošti. To se verjetno nanaša na Cainao/Yanwen pakete, ki nimajo sledenja in pri pošiljanju običajno dobijo sledilno oznako, ki se začne s črko "S", kateri sledi štirinajst številk. V tem primeru vnesite to oznako v TRACK 17 spletno stran in za "carrier" izberite Cainao in/ali Yanwen. Eden od teh vam vrne vrstico z novo sledilno oznako, ki se praviloma konča z "UZ". Koda na obvestilu carinske pošte je prav ta nova sledilna oznaka.

Obvestilo, ki sem ga dobil od carinske pošte, je za paket, ki je skupaj s poštnino vreden $1.33... :)


Najlepša hvala, sam nikoli ne bi pogruntal tega. Čakam majske pakete preko Cainiao Super Economy Global, na TRACK17 moram pa izbrat Yanwen, da mi pokaže tazadnjo oznako, ki jo carinska pošta uporablja. Že par mesecev nazaj sem včasih previdno dol trgal xxxxxUZ nalepke, ki so bile nalimane preko Sxxxxxxx, da sem vedel, kaj je od katerega prodajalca, ko sem imel podobno robo v več naročilih. :))

k3k3tz ::

@pygmalion... na paketu ali na računu je (naj bi bila) IOSS številka prodajalca, ki se v postopku preverja. Ta ista številka pride s podatki o pošiljki, ki jih mora prevoznik posredovati, preden gre pošiljka na avion/ladjo. IOSS številke niso unikatne za pošiljke/transakcije, ampak za trgovce.

buttcrack ::

Danes dobil SMS s carine za pošiljko od katere je bil že odveden DDV, na info seveda nič ne piše o tem...

Za nagrado je cena izdelka nižja in celo zaračunana poštnina v CNY, ki je pri plačilu seveda ni bilo.

Sedaj povsem štekam zakaj pošta še vedno vse te zadeve preverja, ker kitajc še zmer nateguje.

val46 ::

Isto pri meni danes. Sem jim pa poslal dokazila v PDF kaj in koliko sem česarkoli plačal, tudi v opombe sem jim napisal, da je DDV že bil plačan. In če mi ga še enkrat obračunajo, bom enostavno zavrnil pošiljko, ko jo prinese poštar. Ne zaradi tistih dveh eurov DDV, ampak zaradi principa. Pa naj se potem oni dajajo s prodajalci na drugem koncu sveta. Meni se za par eurov prihranka na tak način, ne da veš naročevat iz Kitajske. Že tako čakaš paket preveč časa, potem se moraš pa še z našo carino ali pošto ukvarjat, kar nenazadnje še podaljša čakanje še za kak dan ali dva več. Od danes naprej naročujem pri AE samo še izrecno stvari, ki jih pri nas ne dobiš, ali pa so res občutno dražje.

sekvap ::

kot kaže bom dobil še en paket brez da bi se ustavil na carini. ddv plačan. Zaenkrat imam kar srečo :)

DarwiN ::

Meni tudi večina pošiljk prispela brez preverjanja, zdaj pa so prvič ustavili nek usran paket za 2€.. Seveda ne bom plačal 100% "provizije" za postopek pri paketu, za katerega sem že plačal davek.. Preprosto ignore in naj pošiljajo nazaj v Azijo..

Ali so naši bananarji na carinski pošti nesposobni, ali pa Kitajci določenih paketov (še) ne označujejo pravilno na sami pošiljki oz. v sistemu. Kakorkoli, predvidevam, da se bo to v naslednjih mesecih porihtalo in bo vse potekalo precej hitreje in brez težav.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dirkac71 ::

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB

gigi6397 ::

Ker vidim, da nekateri ne razumete novosti pri plačevanju DDV od uvoza:

Registracija v sistem IOSS za prodajalca izven EU ni obvezna. Torej ni nujno, da "kitajec" uporablja poenostavljen sistem IOSS. Obstajata dve možnosti za plačevanje DDV-ja:

Za uvoženo blago v vrednosti, ki ne presega 150 EUR, sta na voljo dva poenostavljena mehanizma za pobiranje DDV:

1. Eden je za spletne prodajalce in spletne trge/platforme, ki lahko DDV pobirajo neposredno od kupca in ta DDV prijavijo in plačajo v novem spletnem sistemu ,,vse na enem mestu" (VEM) za uvoz (IOSS)

2. Eden je za izvajalce poštnih storitev in kurirske službe za prijavo in plačilo uvoznega DDV (posebne ureditve), v primeru da prodajalci ali trgi/platforme niso registrirani za uporabo sistema VEM za uvoz

V drugem primeru potem kurirski službi plačate DDV in vse nastale stroške s carinjenjem


https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gigi6397 ()

Trinity ::

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB


Jaz imam isti problem. Ampak samo pri tistih številkah, ki sem jih dobila preko navadne pošte (obvestila od carine). Tiste, ki sem dobila po emailu so ok. Mogoče je rešitev, da se posreduje print screen vseh naročenih izdelkov? :) Kako si pa rešifriral tiste, ki si jih uspel?

dirkac71 ::

Vnesel sem jih v https://parcelsapp.com/ ali https://www.17track.net/en in za vse razen treh dobil številko ki se začne na S - to aliexpress prepozna. Glede printscreena vseh naročenih izdelkov je pa tako ... trenutno čakam na dostavo 52 naročil, bilo je pa tudi že tako da sem čakal na 150 izdelkov. Zveni sicer veliko vendar je vrednost vsega skupaj mogoče 300EUR, naročilo je lahko en majhen element kot je senzor, tranzistor, nastavek za dremel, sveder, žagica, razni board-i. Ampak v praksi neizvedljivo da bi od vsega poslal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dirkac71 ()

FoxKnox ::

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB

Poskusi z vnosom začasne kode na link, ki ti ga je v sporočilu poslala pošta in tam vidiš lahko podatke o pošiljki.Mogoče iz naziva izdelka ugotoviš za kaj gre.

buttcrack ::

gigi6397 je izjavil:

Ker vidim, da nekateri ne razumete novosti pri plačevanju DDV od uvoza:

Registracija v sistem IOSS za prodajalca izven EU ni obvezna. Torej ni nujno, da "kitajec" uporablja poenostavljen sistem IOSS. Obstajata dve možnosti za plačevanje DDV-ja:

Za uvoženo blago v vrednosti, ki ne presega 150 EUR, sta na voljo dva poenostavljena mehanizma za pobiranje DDV:

1. Eden je za spletne prodajalce in spletne trge/platforme, ki lahko DDV pobirajo neposredno od kupca in ta DDV prijavijo in plačajo v novem spletnem sistemu ,,vse na enem mestu" (VEM) za uvoz (IOSS)

2. Eden je za izvajalce poštnih storitev in kurirske službe za prijavo in plačilo uvoznega DDV (posebne ureditve), v primeru da prodajalci ali trgi/platforme niso registrirani za uporabo sistema VEM za uvoz

V drugem primeru potem kurirski službi plačate DDV in vse nastale stroške s carinjenjem


https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...

kako si potem kitajc drzne deklarirati napačno vrednost (brez zapisanega že plačanega davka) in dodatkom poštnine, čeprav je bila ta gratis?

dirkac71 ::

Opis blaga je tole:

1)STATIONERY
2)X
3) V tretjo pa sploh ne morem več ker sem že poslal da ne morem razbrati iz podatkov kaj bi bilo in da prosim za dodatne podatke, nisem nič dobil kar verjetno pomeni da bodo poslali nazaj če jih po telefonu ne kontaktiram prej.


Ubistvu bi najraje zahteval refund za te izdelke ker podatki so vsi popolnoma fake. Tako opis blaga, cena poštnine in cena izdelka. Na osnovi pošiljatelja iskati je pa tako brezveze ker so vsi bodisi Liu ali Chang. Pred meseci sem veselo plačal za par pošiljk zaradi tega ker so bili v paketu izdelki za katere se je že na osnovi teže videlo da ne stanejo 1€, zato so jih jasno ustavili, čeprav so bili vredni ravno 20€ in bi morali skozi. Takrat sem zato zahteval in dobil refund za tistih 5 ali 10€ stroškov carinjenja.

hotig ::

@dirkac71

A si poskusil tudi obratni postopek. Za vsa naročila, ki jih čakaš vnesi na 17track ali parcelsapp tiste sledilne številke za naročila, ki ti jih pokaže AE. Potem bi ti moralo pokazati tudi spremenjeno številko. Res, da je lahko dolgotrajno, če maš čez 50 naročil, ampak mogoče bo uspešno.

AEx_1-7 ::

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB


Lahko vam pomagamo, a nam boste najprej morali vi pomagati in posredovali se malo vec podrobnosti, namrec:

- vse 3 so poslane s SunYou Logistics preko Solomonovega otocja (SB Postal Corporation; verjetno Guadalcanal, itak pise na povratnem naslovu) -- kar hitro so prisle, nekje 4-5 tednov

- SunYou Logistics zal NE POSREDUJE svojih povezav povratno do prvotnega logista (pri teh 3-eh sta to Global Cainiao in Yanwen Logistic)

- ceprav pravite da imate 50+ odprtih narocil, pojdite v podrobnosti tistih pod 5 USD (ta 3 so zagotovo taka) in nam prepisite oznake narocil v obliki LP00000000000000 (pac 50 ce ne gre drugace)

Potem bomo pa jasno lahko pomagali! Hvala.

AEx_1-7 ::

Da vam se malo zozimo kriterij iskanja:

UA327515143SB
- je bilo naroceno nekaj dni pred 7-July-2021

UA327514996SB
- enako, je bilo naroceno nekaj dni pred 7-July-2021

UA327457889SB
- je bilo naroceno nekaj dni pred 15-July-2021

Bo slo?

Mare2 ::

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB


https://parcelsapp.com/en/tracking/UA32...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AEx_1-7 ::

Trinity je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB


Jaz imam isti problem. Ampak samo pri tistih številkah, ki sem jih dobila preko navadne pošte (obvestila od carine). Tiste, ki sem dobila po emailu so ok. Mogoče je rešitev, da se posreduje print screen vseh naročenih izdelkov? :) Kako si pa rešifriral tiste, ki si jih uspel?



Ce niso skrivnost in jih lahko posredujete (stevilke namrec), se morda lahko kaj resi, sicer pac ne (matrix)!

schrack ::

Naročil en lopar za pizzo iz alija preko aliexpress standard shipping, plačal tudi tax. V enem tednu je bil paket na Madžarskem. Zdaj je že dva dni na uvozni izmenjalni pošti v Ljubljani. Se pravi bo treba še enkrat plačat ddv in 2.5€?:O

pygmalion ::

schrack je izjavil:

Naročil en lopar za pizzo iz alija preko aliexpress standard shipping, plačal tudi tax. V enem tednu je bil paket na Madžarskem. Zdaj je že dva dni na uvozni izmenjalni pošti v Ljubljani. Se pravi bo treba še enkrat plačat ddv in 2.5€?:O


Glede na dosedanje izkušnje ne. Tudi če pogledaš tracking, boš videl, da piše "Import clearance success".

mrTwelveTrees ::

Kako je z medicinskimi "pripomočki" - konkretno, protibolečinski obliži - ni carine ? (do katerega zneska) ?

Mare2 ::

Mene zanima, kaj naredite, če je dispute uspešen in vam Aliexpres vrne denar, vi pa kasneje npr. čez 3 tedne vseeno dobite pošiljko. Torej, ali prodajalca obvestite in mu vrnete denar ali pa ne.

Zgolj inrformativno me zanima. :) Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AEx_1-7 ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, kaj naredite, če je dispute uspešen in vam Aliexpres vrne denar, vi pa kasneje npr. čez 3 tedne vseeno dobite pošiljko. Torej, ali prodajalca obvestite in mu vrnete denar ali pa ne.

Zgolj inrformativno me zanima. :) Hvala.


Ima postenje ceno, tudi v ogledalu (a goljufate zavarovalnice, ne res, samo zanima me ...)?

Placajte, jasno (in nikar ne misliti da so tako neumni) ... sledi se vse!

Kje je sedaj g. z SB trackingi, se vedno v delavnici gara?

FoxKnox ::

AEx_1-7 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, kaj naredite, če je dispute uspešen in vam Aliexpres vrne denar, vi pa kasneje npr. čez 3 tedne vseeno dobite pošiljko. Torej, ali prodajalca obvestite in mu vrnete denar ali pa ne.

Zgolj inrformativno me zanima. :) Hvala.


Ima postenje ceno, tudi v ogledalu (a goljufate zavarovalnice, ne res, samo zanima me ...)?

Placajte, jasno (in nikar ne misliti da so tako neumni) ... sledi se vse!

Kje je sedaj g. z SB trackingi, se vedno v delavnici gara?


Seveda ima poštenje ceno.Če pri disputih ne bi posredoval Aliexpress, bi se uspešnost disputov na strani kupcev merila v promilih.

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, kaj naredite, če je dispute uspešen in vam Aliexpres vrne denar, vi pa kasneje npr. čez 3 tedne vseeno dobite pošiljko. Torej, ali prodajalca obvestite in mu vrnete denar ali pa ne.

Zgolj inrformativno me zanima. :) Hvala.


Ima postenje ceno, tudi v ogledalu (a goljufate zavarovalnice, ne res, samo zanima me ...)?

Placajte, jasno (in nikar ne misliti da so tako neumni) ... sledi se vse!

Kje je sedaj g. z SB trackingi, se vedno v delavnici gara?


Seveda ima poštenje ceno.Če pri disputih ne bi posredoval Aliexpress, bi se uspešnost disputov na strani kupcev merila v promilih.


Mare2 je bolj kot ne provociral (it's his nature, no offence) ... moje vprasanje je retoricno ... Fox je pa zvit (everything has a price now, right)!

Ali je dokaj uveljavljena komercialna/trzna CN platforma, ki v osnovi nudi escrow med kupcem in ponudnikom (blaga, storitev), ki so v glavnem itak off-shore drop-ship CN operacije ... storitev platforme pa placata oba udelezenca v transakciji ... recimo rajsi kaksno o tej ceni ... ker o 'ceni' postenja ne polemiziram, OK?

No, kje so sedaj vasi cenjeni trackingi s katerimi tako NUJNO potrebujete pomoc ... dirkac71, Trinity ... troll!

pygmalion ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, kaj naredite, če je dispute uspešen in vam Aliexpres vrne denar, vi pa kasneje npr. čez 3 tedne vseeno dobite pošiljko. Torej, ali prodajalca obvestite in mu vrnete denar ali pa ne.

Zgolj inrformativno me zanima. :) Hvala.


Odvisno. Če sem medtem to isto robo naročil še enkrat, potem tisti paket več ne rabim in je za mene zadeva zaključena. Sicer prodajalca obvestim in ponudim plačilo. Prodajalci običajno potem prosijo, da isti izdelek naročim še enkrat in potrdim prejetje paketa, oni pa ne pošljejo nič. Nekateri pa celo napišejo, hvala na obvestilu, zadržite blago in denar.

Pravno gledani sicer ni treba vračati nič, ker se AE ni držal pogodbe o dostavi v 75 dneh, ampak vseeno obstaja tudi moralna komponenta.

V primeru carinskih postopkov za pakete zamudnike iz aprila pa je stvar še enostavnejša. Po šestnajstih dneh se bodo itak vrnili prodajalcu.

buttcrack ::

Danes opazil, da je VAT že avtomatsko prištet, ko gledaš artikel in ne šele pri checkoutu.

DimmniBurek ::

Kake imate izkušnje z tem dodatnim VAT, ki se ga obračuna pri checkoutu oz. ko sem plačal. Namreč v košarici sem mel za 34€ ovitkov za telefone in teh prčkarij od istega prodajalca, ko sem hotel plačat, je pa dodalo še nekih 10€ VAT. A bom tle še enkrat plačal?? Kaj narediti v takem primeru?
There Is No Stronger Drug Than Reality

AEx_1-7 ::

DimmniBurek je izjavil:

Kake imate izkušnje z tem dodatnim VAT, ki se ga obračuna pri checkoutu oz. ko sem plačal. Namreč v košarici sem mel za 34€ ovitkov za telefone in teh prčkarij od istega prodajalca, ko sem hotel plačat, je pa dodalo še nekih 10€ VAT. A bom tle še enkrat plačal?? Kaj narediti v takem primeru?


V primeru ponovnega placila VAT v SI boste dokazila predlozili v DISPUTE in predlagali REFUND, vkljucno s stroski Poste Slovenije.

Ce izberete 'pravi' transport, potem pa to ne bo potrebno -- VAT je od danes itak ze v ceni (Price includes VAT)!

dirkac71 ::

AEx_1-7 je izjavil:

Trinity je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB


Jaz imam isti problem. Ampak samo pri tistih številkah, ki sem jih dobila preko navadne pošte (obvestila od carine). Tiste, ki sem dobila po emailu so ok. Mogoče je rešitev, da se posreduje print screen vseh naročenih izdelkov? :) Kako si pa rešifriral tiste, ki si jih uspel?



Ce niso skrivnost in jih lahko posredujete (stevilke namrec), se morda lahko kaj resi, sicer pac ne (matrix)!


6.julij:
SYAET09727921
SYAET09727057

AEx_1-7 ::

dirkac71 je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

Trinity je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

Večino sprejemnih številk sem uspešno rešifriral, treh pa mi ne uspe. Probal s track 17 in parcelsapp, parcelsapp jih sicer najde vendar ne dobim ven tiste druge cifre s katero bi na aliexpress lahko pogledal. Aliexpress pa mi pod orders nič ne najde na podlagi teh številk tako da carini ne morem nič posredovati. Bi bil vesel če mi kdo pomaga :)

UA327515143SB
UA327514996SB
UA327457889SB


Jaz imam isti problem. Ampak samo pri tistih številkah, ki sem jih dobila preko navadne pošte (obvestila od carine). Tiste, ki sem dobila po emailu so ok. Mogoče je rešitev, da se posreduje print screen vseh naročenih izdelkov? :) Kako si pa rešifriral tiste, ki si jih uspel?



Ce niso skrivnost in jih lahko posredujete (stevilke namrec), se morda lahko kaj resi, sicer pac ne (matrix)!


6.julij:
SYAET09727921
SYAET09727057



Aha, tole bo pa potem kar Sunyou direktno, zelo verjetno ste/so izbrali 'Seller's Shipping Method' (99% bo tako, na paketu, ko dobite, pa poglejte/preverite prvo nalepko):

SYAET09727921 --> UA327514996SB
SYAET09727057 --> UA327515143SB

Ce zelite napisite mi se ta tretjega (naroceno malo pred 15-July-2021), odprema je bila zanj malo drugacna, namrec: CHINA, SHANGHAI, potem pa
SHANGHAI --> SHENZHEN --> HONG KONG --> Solomon I. --> tra-la-la --> LJU/SI --> SILJUA

dirkac71 ::

S00000220425679
S00000220489609
S00000220498701
S00000220424206
SY14108388210
S00000220426142

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dirkac71 ()

AEx_1-7 ::

dirkac71 je izjavil:

S00000220425679
S00000220489609
S00000220498701
S00000220424206
SY14108388210
S00000220426142


Tale je pa 100% (in ne samo 99%):
SY14108388210 --> UA327457889SB

S0000xxxx pa se pogledam ...

pygmalion ::

Danes sem dobil štiri "AliExpress Saver Shipping" (UAxxxxxxxxxHU) in tri "AliExpress Standard Shipping" (LAxxxxxxxxxHU) pakete, vse brez dodatnih stroškov. Kar ni nobena novica. Novica je, da so trije "Saver" in en "Standard" prišli skupaj v eni vreči. Nekdo na Madžarskem se je potrudil dati štiri pakete z isti naslovnikom skupaj! Kul presenečenje, ko odpreš vrečo, pa ven padejo štirje paketi :).

Nevezana novica je, da je JLCPCB (proizvajalec tiskanih ploščic) ubral podobno pot kot AliExpess. Ploščice so poslane z YunExpress, dostavil pa jih je (zelo hitro!) dpd, brez dodatnih stroškov. Žal se je tudi cena pošiljanja dvignila za 2 EUR. Torej pet ploščic skupaj z davkom 2 EUR, pošiljanje pa 8 EUR! Še vedno pa vsaj pol ceneje kot iz Nemčije.

Edino neugodno presenečenje je, da je PS zaustavila AliExpress paket z nizozemsko sledilno številko (UDxxxxxxxxxNL). Torej klub temu, da je prišel iz Nizozemske, davek pa je bil odveden! Žal ne vem, katerega kurirja je izbral prodajalec, saj je edina izbira bila "Seller's Shipping Method". Se bom z AliExpress posvetoval kaj storiti, ali zavrniti ali pa plačati in refund. Dvakrat davka in še takso ne mislim plačati.

AEx_1-7 ::

dirkac71 je izjavil:

S00000220425679
S00000220489609
S00000220498701
S00000220424206
S00000220426142



Vse so 100% tocne, za vse je logistika enaka: GlobalCainiao --> YanwenLogistic --> ChinaPost (Shanghai) --> SwissAir (Airline departure), vse so ze uspesno zapustile CN --> v LJ bodo verjetno konec avgusta:

S00000220425679 --> UU201993229CN
S00000220489609 --> UU202243941CN
S00000220498701 --> UU202234485CN
S00000220424206 --> UU201837325CN
S00000220426142 --> UU201869283CN

Trinity?

FoxKnox ::

AEx_1-7 je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

S00000220425679
S00000220489609
S00000220498701
S00000220424206
S00000220426142



Vse so 100% tocne, za vse je logistika enaka: GlobalCainiao --> YanwenLogistic --> ChinaPost (Shanghai) --> SwissAir (Airline departure), vse so ze uspesno zapustile CN --> v LJ bodo verjetno konec avgusta:

S00000220425679 --> UU201993229CN
S00000220489609 --> UU202243941CN
S00000220498701 --> UU202234485CN
S00000220424206 --> UU201837325CN
S00000220426142 --> UU201869283CN

Trinity?

...in vsa se bodo ustavila na naši Pošti. Imam eno tako trenutno v postopku s popolnoma identično logistiko, iz začetka julija, tri pa še na poti.Davek je bil plačan ob nakupu.Bomo videli.

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:


...in vsa se bodo ustavila na naši Pošti. Imam eno tako trenutno v postopku s popolnoma identično logistiko, iz začetka julija, tri pa še na poti.Davek je bil plačan ob nakupu.Bomo videli.


Da, zagotovo, ker je kraj vstopa v EU Ljubljana in so potem postopki jasno ljubljanski ... mladi (in zeleni) dipl.inz.trasp.logistike na PS so si ze izracunali da bodo letno tako dodatno 'pri-sluzili' kar 8.000.000 EUR ... gre za javni in uradni podatek!

V primeru ponovnega placila VAT v SI boste dokazila predlozili v DISPUTE in predlagali REFUND, vkljucno s stroski Poste Slovenije.

FoxKnox ::

Če je vrednost pošiljke 1,5 evra, bom težko zahteval od AE povrnitev stroška 2,84 evra - ddv +postopek

AEx_1-7 ::

FoxKnox je izjavil:

Če je vrednost pošiljke 1,5 evra, bom težko zahteval od AE povrnitev stroška 2,84 evra - ddv +postopek


Hja, predlagate lahko (visina zneska nacelno ne more biti visja od skupnega placila za narocilo, a tu gre za posebno okoliscino, lahko razlozite, dokumentirate in morda naredite precedens za ostale, morda pa tudi ne) ... ce blaga ne potrebujete nujno ste pa lahko malo nesramni, po francosko ignorirate poziv za podatke s strani SI organov, ter narocite ponovno isto blago, tokrat s 'pravo' metodo posiljanja ... vsaka sola nekaj stane ... ponavadi pa dobite tisto kar ne potrebujete ... in izkusnje za v bodoce ... smo kar vsi na istem ... pameten se ni rodil se nihce. Srecno!

_Denny_ ::

https://service.aliexpress.com/page/kno...

Q: Will I be charged again when goods deliver to my country?

A: If you have paid for order with VAT in AliExpress, VAT should not be charged again by customs/logistics provider. In case you were charged again, please keep the invoice and submit it to customer service team to get refund of it. Please note administration fee pay to logistics provider cannot be refunded in this case.


tl;dr: vrnejo samo še enkrat plačan DDV, na vračilo stroškov carinjenja (2,50€) lahko kar pozabiš.

Sicer nič novega, 5€ "kazni" za napačno izpolnjeno deklaracijo tudi niso vračali.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:


Da, zagotovo, ker je kraj vstopa v EU Ljubljana in so potem postopki jasno ljubljanski ... mladi (in zeleni) dipl.inz.trasp.logistike na PS so si ze izracunali da bodo letno tako dodatno 'pri-sluzili' kar 8.000.000 EUR ... gre za javni in uradni podatek!


To so torej izračunali Celjski diplomanti. Če bi jaz računal, bi izračunal, da bo PS zaslužila manj, ker bo prej ali slej vse šlo na IOSS, po pravilih EU pa potem ne bi smelo biti nobenih dodatnih stroškov!

V vsakem primeru pa izgleda, da jih bodo Kitajci v veliki meri zaobšli, tako da se mi zdijo tisti milijoni malce v oblakih. Če jih Kitajci ne bi zaobšli, bi pa taksa povzročila velik upad naročil na Kitajskem in bi spet prišlo ven manj od načrtovanega. Če bi jaz moral za vsako malenkost plačevati takso, bi pač svoje hobije opustil. Koga je briga kreativnost in inovativnost v teh rovtah od države?

FoxKnox ::

No po cca enem mesecu smo že lahko malo bolj pametni, predvsem izkušeni novega postopka naročanja na AE.
Izbiramo lahko med zastonj poštnino in plačilom postopka naši pošti ali izbrati nekaj evrov poštnine za metodo, ki se izogne naši pošti oz. se carinjenje opravi v drugi državi EU.Ddv se plača itak ob naročilu .
Kot se je izkazalo, se je treba izogibati CAINAIO SUPER ECONOMY, CHINA POST, YANWEN (razen special line yw) in SUNYOU.
Je pa res, da na koncu pribljižno enako plačaš ali kitajcu za poštnino ali pa našem poštarju.Ostane edino stvar principa

pygmalion ::

FoxKnox je izjavil:

No po cca enem mesecu smo že lahko malo bolj pametni, predvsem izkušeni novega postopka naročanja na AE.
Izbiramo lahko med zastonj poštnino in plačilom postopka naši pošti ali izbrati nekaj evrov poštnine za metodo, ki se izogne naši pošti oz. se carinjenje opravi v drugi državi EU.Ddv se plača itak ob naročilu .
Kot se je izkazalo, se je treba izogibati CAINAIO SUPER ECONOMY, CHINA POST, YANWEN (razen special line yw) in SUNYOU.
Je pa res, da na koncu pribljižno enako plačaš ali kitajcu za poštnino ali pa našem poštarju.Ostane edino stvar principa


Se ne bi povsem strinjal. V večini primerov je AliExpress Saver Shipping nekaj centov dražji od Cainaio Super Economy (ne nujno pri istem prodajalcu). Je pa res, da sem moral zato malce več iskati in primerjati. Edino pri JLCPCB je bilo povečanje poštnine primerljivo taksi, a še vedno manjše. Ampak tam itak nimaš izbire, najverjetneje vsi razpoložljivi kurirji vozijo mimo naše carinske pošte.

Pa tudi če je povečanje poštnine isto kot taksa, to ni (samo) stvar principa. Z dražjo poštnino dobiš paket neprimerljivo hitreje, s plačano takso si pa lahko samo rit obrišeš.

S tem da se ne mislim sprijazniti s tem, da bi PS za pravilno odveden davek preko IOSS zaračunala še takso. Ko bo situacija, da se naši carinski pošti ne bom mogel izogniti za par centov, bom izbral najcenejšo varianto, potem pa ukrepal v skladu s situacijo.

val46 ::

Ni samo stvar principa. Meni se ne da za vsaki K od paketa, pošiljat tista dokazila na pošto slovenije. Do sedaj mi je bil AE všeč tudi zaradi tega, ker sem povečini naročeval manjše stvari manjših vrednosti in jih enostavno dobil doma v nabiralniku. Brez nekih dodatnih stroškov in brez nekega lovljenja s poštarji za doplačila. Ker po novem, ti noben poštar paketa, za katerega je potrebno plačat še dodatna 2,5€ + eventuelni DDV, ne bo pustil v nabiralniku, če te ni doma. Tako da ja, kot sm gor napisal, na AE in podobnih straneh, bom po novem naročeval dejansko res samo še stvari, ki so ali občutno ceneje, kot jih lahko dobim pri nas ali jih pri nas enostavno ni za dobiti.

pygmalion ::

Popravek: Cainaio Super Economy je v redu, gre preko Belgije, dobi BE sledilno oznako in se izogne slovenski carinski pošti. Potencialni problem bi utegnil biti Cainaio Super Economy Global, ki ima CN sledilno oznako.

IMHO, da če bodo z Cainaio Super Economy Global težave, ga bo na dolgi rok AE preprosto ukinil ali bo predelan, da se carini v Belgiji, saj itak gre tam skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

AEx_1-7 ::

pygmalion je izjavil:


To so torej izračunali Celjski diplomanti. Če bi jaz računal, bi izračunal, da bo PS zaslužila manj, ker bo prej ali slej vse šlo na IOSS, po pravilih EU pa potem ne bi smelo biti nobenih dodatnih stroškov!

V vsakem primeru pa izgleda, da jih bodo Kitajci v veliki meri zaobšli, tako da se mi zdijo tisti milijoni malce v oblakih. Če jih Kitajci ne bi zaobšli, bi pa taksa povzročila velik upad naročil na Kitajskem in bi spet prišlo ven manj od načrtovanega. Če bi jaz moral za vsako malenkost plačevati takso, bi pač svoje hobije opustil. Koga je briga kreativnost in inovativnost v teh rovtah od države?


Saj vem da ste gotovo zaznali sarkazem (ce ne drugace ze zaradi 'mladi (in zeleni)') ... sedaj ne najdem, slo je za nek video prispevek iz neke oddaje (prezentiran kot info, a verjetno placan pogovor/samo-reklama) ob dokoncni uveljavitvi napovedanih sprememb in prehodu na IOSS (maj 2021 se mi zdi) -- skratka zelo mladi g. mag. je ves navdusen razlagal to in ono, kako in kaj in sam hitro navrgel nove milijone, ki jih bodo zasluzili ... med drugim si niti samoveznice ni znal/zmogel dostojno zavezati, kaj sele da bi oblekel srajco s pravo velikostjo ovratnika ... od kje mag. niso povedali, ampak sedaj ze gotovo grize da bo dr. cimhitreje, da bo 5-10 razredov visja placa, pri 50 bo pa vsaj minister, zdravstveni verjetno ... ja res bedno je to vse skupaj postalo ... se strinjava (ce je v CE ne vem, sicer nisem logist po stroki, NM se mi zdi)!

BABA ima zadnji 2 leti (nekje od kar je Jack Ma v nemilosti) dokaj slabe ratinge in obete na NASDAQ (ce imate kaj viska sredstev, vseeno kupite, bo slo kar nekaj gor v 24+ mesecih), zato se res izjemno trudi povecati prihodke, dobicek, kakovost storitve, skratka delajo 100 na uro v dobro vseh svojih strank. Liege (staro letalisce) je znana stvar ze leta, nekaj mesecev sedaj siba Budimpesta, caka se ponovno odprtje ruske poti (preko velike sortirnice v Iletsku, ter nato vstop v EU preko Litve, morda bo, morda ne, trenutno ta pot povsem stoji). Slovenija je pred 3-mi meseci dobila Saver opcijo, v pripravi so Combined Orders in Free Returns (kot imajo ES, ZRN in FR ze dolgo, tudi BE sedaj na novo) -- uradno ni zaenkrat se nic -- skratka, pri nas pa smo mnenja da smo vozlisce sveta logistike in denar bo samo letel ... res bedno ... ne zavedajo pa se golega dejstva, da bo ostala samo se last-mile dostava na kolesih in motorjih, po moznosti outsourcana ala wolt (in milijonov seveda ne bo)!

Ce boste narocali manj, bo super za nas, ki se narocamo, ker bo roba tukaj v 3-eh tednih (ne pa 8-ih), v nabiralniku, brez tezav (tudi k nam se pocasi vraca Free-Shipping), DDV bomo placali, ampak BABA stiska prodajalce za dodatne popuste, malo bo spustila sama (predvsem shipping/handling), malo bomo pa pac vec placali, inflacija pa to ... in svet gre dalje, prehiteli so nas pa ze HU, PL, naslednji so HR, AL pa tudi ni vec dalec ... je soncna stran Alp je samo ena (rant)!

Rovte, se strinjava (v glavah, relief imamo pa vsekakor lep).

dirkac71 ::

AEx_1-7: Hvala ti za pomoč, dobri neznanec. Lahko deliš z mano kako si našel te številke, da te ne bom rabil naslednjič prositi ? Ali gre za interni dostop na pošti, ki pa ga jaz seveda nimam. V vsakem primeru imaš kavo/pivo v dobrem pri meni :))

Malce me bo še bolela glava za pošiljke ki šele pridejo, okoli 50 jih je še v luftu kar pomeni potencialno 125€ stroškov obravnave. No ja, ni spet toliko tako da bom preživel. Za vnaprej se bo pa treba prilagoditi. Mimogrede, nekdo je napisal da mu niso hoteli refundat ... meni so enkrat refundali celo naročilo, ne samo tistih 5€ od carine. Kar je hecno ker sem hotel samo 5€ nazaj, pa se ne spomnim ali sem se zmotil pri vnosu ali pa sem bil takrat tako jezen da sem zato polhen znesek vpisal. Me je precej jezilo ker so mi parkrat ustavili pošiljko ker so bili podatki na njej enostavno zlagani. 2 kilski paket, gor pa napisano vrednost 2 eura. Je popolnoma jasno da za 2 eura ti niti kamnov ne bo nekdo pošiljal na drug konec sveta. Med korono so pošiljke zamujale. Sicer za nekaj časa je aliexpress zamaknil tisti rok kdaj lahko zahtevaš refund, ampak ugodil je pa vsemu, tudi če je potem kasneje prišlo. Naknadno sem samo enemu nakazal ker je res bilo tako da sem dobil refund, naslednji dan pa je prišla pošiljka. Kjer sem pa moral čakati par mesecev na dostavo pa sem vmes že pozabil.



Danes sem se po telefonu pogovarjal z prijazno gospo iz pošte. Je rekla da naj počakam da pridejo pošiljke v obravnavo in če kaj ne bo ok me bodo že kontaktirali. Jaz močno upam da bo res tako, zaenkrat še nisem dobil nobenega feedback-a. Bilo bi zoprno če bi npr. se kaj zmotil v podatkih in bi oni meni nič sporočili da moram dopolniti ampak kar nazaj poslali. 2 pošiljki sem zavrnil do sedaj in sicer navadni svinčniki za par centov. Saj res bi lahko to tukaj kupil ... ampak ravno to je stvar aliexpressa. Da ne rabiš v 20 trgovin iti po eno drobnarijo ampak kupuješ in sproti ob strani vidiš še reklamo za nekaj drugega in se spomniš da tisto tudi rabiš, 2 klika ... in dobiš v kaslc. Tega zdaj več ne bo, če se ne bo dalo izogniti carini oz. bom vedno živčen ali se bo izšlo ali ne. Bo pa lažje za kakšne stvari večje vrednosti ker boš pač vnaprej vedel da se bodo ustavile, kakšen bo znesek in ne boš potem živčen.

Bom vesel še kakšnega feedbacka, predvsem me zanima ali so komu že kaj odobrili, poslali oz. pisali da mora izpolniti dodatne podatke ? Jaz sem do sedaj z odkupnino prejel 2 pošiljki, na čakanju jih imam trenutno 10, od tega sem 2 v sistemu zavrnil, tako da bo prodajalec poleg 2€ ki sem mu jih preko aliexpress plačal zdaj dobil še kup svinčnikov nazaj :D

pygmalion ::

AEx_1-7 je izjavil:


Saj vem da ste gotovo zaznali sarkazem (ce ne drugace ze zaradi 'mladi (in zeleni)') ... sedaj ne najdem, slo je za nek video prispevek iz neke oddaje (prezentiran kot info, a verjetno placan pogovor/samo-reklama) ob dokoncni uveljavitvi napovedanih sprememb in prehodu na IOSS (maj 2021 se mi zdi) -- skratka zelo mladi g. mag. je ves navdusen razlagal to in ono, kako in kaj in sam hitro navrgel nove milijone, ki jih bodo zasluzili ... med drugim si niti samoveznice ni znal/zmogel dostojno zavezati, kaj sele da bi oblekel srajco s pravo velikostjo ovratnika ... od kje mag. niso povedali, ampak sedaj ze gotovo grize da bo dr. cimhitreje, da bo 5-10 razredov visja placa, pri 50 bo pa vsaj minister, zdravstveni verjetno ... ja res bedno je to vse skupaj postalo ... se strinjava (ce je v CE ne vem, sicer nisem logist po stroki, NM se mi zdi)!

BABA ima zadnji 2 leti (nekje od kar je Jack Ma v nemilosti) dokaj slabe ratinge in obete na NASDAQ (ce imate kaj viska sredstev, vseeno kupite, bo slo kar nekaj gor v 24+ mesecih), zato se res izjemno trudi povecati prihodke, dobicek, kakovost storitve, skratka delajo 100 na uro v dobro vseh svojih strank. Liege (staro letalisce) je znana stvar ze leta, nekaj mesecev sedaj siba Budimpesta, caka se ponovno odprtje ruske poti (preko velike sortirnice v Iletsku, ter nato vstop v EU preko Litve, morda bo, morda ne, trenutno ta pot povsem stoji). Slovenija je pred 3-mi meseci dobila Saver opcijo, v pripravi so Combined Orders in Free Returns (kot imajo ES, ZRN in FR ze dolgo, tudi BE sedaj na novo) -- uradno ni zaenkrat se nic -- skratka, pri nas pa smo mnenja da smo vozlisce sveta logistike in denar bo samo letel ... res bedno ... ne zavedajo pa se golega dejstva, da bo ostala samo se last-mile dostava na kolesih in motorjih, po moznosti outsourcana ala wolt (in milijonov seveda ne bo)!

Ce boste narocali manj, bo super za nas, ki se narocamo, ker bo roba tukaj v 3-eh tednih (ne pa 8-ih), v nabiralniku, brez tezav (tudi k nam se pocasi vraca Free-Shipping), DDV bomo placali, ampak BABA stiska prodajalce za dodatne popuste, malo bo spustila sama (predvsem shipping/handling), malo bomo pa pac vec placali, inflacija pa to ... in svet gre dalje, prehiteli so nas pa ze HU, PL, naslednji so HR, AL pa tudi ni vec dalec ... je soncna stran Alp je samo ena (rant)!

Rovte, se strinjava (v glavah, relief imamo pa vsekakor lep).


No, Fakulteta za logistiko je v Celju, edina podobna, Fakulteta za promet pa v Mariboru.

Se povsem strinjam z vami, Madžari so dobili posel, pri nas pa Letališče Maribor stoji, čeprav praktično sedi na železniški progi in pomembnem cestnem vozlišču. Smo namesto logističnega centra dobili lakirnico, pa človek razumi, kje je tu logika.

Če prav razumem, ste dobro informirani i optimistični - torej bomo tudi v bodoče lahko poceni kupovali, tudi majhne stvari, in se spretno izogibali taksi PS? To je zame vsekakor vzpodbudno.

Sicer je že zdaj Saver zelo hiter, za mojih osem paketov je povprečje 26.1 dni, in to od trenutka naročila!

AEx_1-7 ::

dirkac71 je izjavil:

AEx_1-7: Hvala ti za pomoč, dobri neznanec. Lahko deliš z mano kako si našel te številke, da te ne bom rabil naslednjič prositi ? Ali gre za interni dostop na pošti, ki pa ga jaz seveda nimam. V vsakem primeru imaš kavo/pivo v dobrem pri meni :))

Malce me bo še bolela glava za pošiljke ki šele pridejo, okoli 50 jih je še v luftu kar pomeni potencialno 125€ stroškov obravnave. No ja, ni spet toliko tako da bom preživel. Za vnaprej se bo pa treba prilagoditi. Mimogrede, nekdo je napisal da mu niso hoteli refundat ... meni so enkrat refundali celo naročilo, ne samo tistih 5€ od carine. Kar je hecno ker sem hotel samo 5€ nazaj, pa se ne spomnim ali sem se zmotil pri vnosu ali pa sem bil takrat tako jezen da sem zato polhen znesek vpisal. Me je precej jezilo ker so mi parkrat ustavili pošiljko ker so bili podatki na njej enostavno zlagani. 2 kilski paket, gor pa napisano vrednost 2 eura. Je popolnoma jasno da za 2 eura ti niti kamnov ne bo nekdo pošiljal na drug konec sveta. Med korono so pošiljke zamujale. Sicer za nekaj časa je aliexpress zamaknil tisti rok kdaj lahko zahtevaš refund, ampak ugodil je pa vsemu, tudi če je potem kasneje prišlo. Naknadno sem samo enemu nakazal ker je res bilo tako da sem dobil refund, naslednji dan pa je prišla pošiljka. Kjer sem pa moral čakati par mesecev na dostavo pa sem vmes že pozabil.



Danes sem se po telefonu pogovarjal z prijazno gospo iz pošte. Je rekla da naj počakam da pridejo pošiljke v obravnavo in če kaj ne bo ok me bodo že kontaktirali. Jaz močno upam da bo res tako, zaenkrat še nisem dobil nobenega feedback-a. Bilo bi zoprno če bi npr. se kaj zmotil v podatkih in bi oni meni nič sporočili da moram dopolniti ampak kar nazaj poslali. 2 pošiljki sem zavrnil do sedaj in sicer navadni svinčniki za par centov. Saj res bi lahko to tukaj kupil ... ampak ravno to je stvar aliexpressa. Da ne rabiš v 20 trgovin iti po eno drobnarijo ampak kupuješ in sproti ob strani vidiš še reklamo za nekaj drugega in se spomniš da tisto tudi rabiš, 2 klika ... in dobiš v kaslc. Tega zdaj več ne bo, če se ne bo dalo izogniti carini oz. bom vedno živčen ali se bo izšlo ali ne. Bo pa lažje za kakšne stvari večje vrednosti ker boš pač vnaprej vedel da se bodo ustavile, kakšen bo znesek in ne boš potem živčen.

Bom vesel še kakšnega feedbacka, predvsem me zanima ali so komu že kaj odobrili, poslali oz. pisali da mora izpolniti dodatne podatke ? Jaz sem do sedaj z odkupnino prejel 2 pošiljki, na čakanju jih imam trenutno 10, od tega sem 2 v sistemu zavrnil, tako da bo prodajalec poleg 2€ ki sem mu jih preko aliexpress plačal zdaj dobil še kup svinčnikov nazaj :D


V slogi je moc, za iskanje je potrebno iti vse od izvora in potem po etapah proti cilju, kot se preposilja, jasno pomagajo izkusnje, pa tracker strani, pa korelacija podatkov, pa ... ce boste se rabili lahko vedno napisete, pa bom poskusil najti, skoda bi bilo da gre blago nazaj!
Ne, nimam nic s Posto Slovenije (piva sicer ne pijem, kavo pa lahko), le da se jim ne pustim na suho odirati (sortiranje in dostava pa gara za sitne pare, operativni kader je zelo OK, tisti malo visje so pa OBUP)!

Tole s tem 'postopkom' za 2.5 EUR je dobesedno ubilo posiljke in narocila pod 5 USD (da niti ne omenim, da IOSS direktive sploh niso temu namen) -- se bo moralo urediti, do takrat pa narocite tam kjer lahko posljejo s 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping', vse ostalo je za posiljke male vrednosti zal trenutno no-go.

AE si pa 'opere roke' s temle:
Information on additional charges
For items delivered from outside the European Union, you may be subject to additional charges for VAT and, when applicable, customs duties in your country. If AliExpress is obliged by law to collect VAT, you will see the VAT inclusive price at checkout. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.

AE je sicer zgrajen okoli reputacije (ki jo seveda ne vidite), veliko narocil, redna narocila, rast vrednosti narocil, malo ali nic problemov z dostavo in vsebino, vse to pomaga da bo DISPUTE sel skozi, ampak 50+ bo pa gotovo problem!

Deklaracije so pac kakrsne so, zal (najboljse so tiste GIFT variante).

Praviloma je res '75-Day Buyer Protection Money back guarantee' (bilo je 60, pa potem 90, sedaj je 75, bi znalo iti spet nazaj na 60) in je del dostavnih pogojev, ki vam pac pripadajo (T&C).

Saj zelo dobro vedo kdaj gre za honest-mistake in kdaj ne -- delajo to vsak dan, pogosto 10+ let ... tako da ... za tisti dve zavrnjeni kar lepo DISPUTE ko potece 75 dni in bo 2 EUR tudi nazaj.
««
110 / 194
»»