» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
30 / 190
»»

shadeX ::

Ali je pametno naročiti telefon iz aliexpressa


Ne.

- Dodaten strošek za uvoz izdelka. Štej 22% DDV, stroške carinjenja..


Nato imaš še kup potencialnih problemov v primeru okvare aparata.
- Stroški pošiljanja na kitajsko
- Več mesecev brez aparata
- Kregarija s kitajci glede uveljavljanja garancije

Pišem iz lastnih izkušenj.

Življenje si boš veliko bolj poenostavil, če boš podoben aparat naročil npr preko kake nemške strani (computeruniverse oz. druge že preverjene). Vsaj veš da boš imel aparat vsaj toliko časa kolikor je garancija.

EDIT: Sicer pa kdo ti garantira da je original tole? Nikjer ne vidim "Money back guarantee if fake product", al kaj že majo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

vilonja ::

Jure16 je izjavil:

Ali je pametno naročiti telefon iz aliexpressa. Gre za Samsung galaxy c9 pro, ki ga sicer še ni v Evropi (in ga verjetno tudi ne bo).

http://s.aliexpress.com/QRvARFZf



Če gledaš za phablet telefonom, si nujno poglej xiaomi mi max:
http://www.grossoshop.net/xiaomi-mi-max...

Poština SF Express je 15 eur, z uporabo kode ADRIA6 prišparaš še 6 eur.

Skupno te pride na koncu 215 eur, imaš pa 2 leti garancija. Če gre kaj narobe, pošiljaš nazaj v Italijo in ne na Kitajsko.

Jure16 ::

Edini problem je da mi je ta telefon res všeč ampak je na voljo samo na azijskem trgu.

BladE_ ::

BorutK-73 je izjavil:

Je že kdo dobil pošto od 11.11 akcije?


Do danes še nič... Je že kdo? Naročeno kasneje pa je že zdavnaj prišlo...
Akcija - Reakcija

bela120 ::

BorutK-73 je izjavil:

Je že kdo dobil pošto od 11.11 akcije?

Dobila ene 3 pakete od 6 .Vmes par paketov ki jih ne bom več potrebovala zaradi menjave telefona

vilonja ::

Jure16 je izjavil:

Edini problem je da mi je ta telefon res všeč ampak je na voljo samo na azijskem trgu.


Saj s ti zgoraj linkal kje ga naroči in ti vse razložil, ti mi pa praviš da telefona ne moreš dobiti.

Jure16 ::

speed machine je izjavil:

Saj s ti zgoraj linkal kje ga naroči in ti vse razložil, ti mi pa praviš da telefona ne moreš dobiti.

.
Nisem rekel da ga ne morem dobiti. Rekel sem da ga ne morem dobiti drugje kot preko aliexpressa ali pa ebaya

amacar ::

Js sem tudi prek ebaya vzel s7 duos, ki je samo za azijski trg in dela bp ze pol leta. Ce bo kaj narobe bom pa zacel teziti prodajalcu.

BorutK-73 ::

BladE_ je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Je že kdo dobil pošto od 11.11 akcije?


Do danes še nič... Je že kdo? Naročeno kasneje pa je že zdavnaj prišlo...

Jaz sem dobil od 11.11 samo eno stvar, dobil sem pa pakete ki sem jih naročil 2 tedna pozneje.:|
Za en paket od 11.11 mi 1 januarja poteče zaščita tako da počakam do petka in odprem dispute. Pri nas ni poštarja ob sobotah.

darkolord ::

12 pošiljk iz 11.11. sem dobil, 3 še čakam.

johan05 ::

Naročil 3 pošiljke 22.11. Dve še čakam, eno sem dobil v začetku decembra. Upam, da bo počasi tole...

monaco ::

Jaz sem od 11.11. dobil dobro polovico posiljk. Večino v teh dneh. Sem pa tudi jaz dobil ze par stvari naročenih kasneje...
www.ramsak.si

shotalick ::

BladE_ je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Je že kdo dobil pošto od 11.11 akcije?


Do danes še nič... Je že kdo? Naročeno kasneje pa je že zdavnaj prišlo...


Dobil že ene 3 pakete, ki so bili naročeni 11.11. Nisem dobil npr. novoletnih lučk :)...je moja kr rahlo popizdila in jih šla iskat v štacuno :).

MIHAc27 ::

Jaz sem dobil 5 od 6. naročenih 11.11. Pa glih tist kar najbolj čakamo še ni prišlo :P

N0t0ri0us ::

friend
i understand your worry ,because we feel as yours,
but hope you understand we can not control the shipping
please do not worry, we are right here to protect your customer rights
could you please be kind help us cancel(NOT close) the dispute first? it hurts us heavily!
thanks for your understanding

wtf? OBičajno me prosijo da odprem dispute ko jim pišem če mi vrnejo denar. kolikor vem je pa eno in isto cancel in close dispute.. se motim?

monaco ::

Če daš cancel, ga lahko spet odpreš preden poteče ta rok, če daš pa close, ga ne moreš več odpirat...
Ampak če je še blizu konca roka, kar pusti odprtega...
www.ramsak.si

N0t0ri0us ::

tip mi je podalšal ampak je preteklo 60 dni in teče novih 30.

ok hvala za objasnitev :) bom počakal še malo ampak dvomim, da bo prišlo.

MIHAc27 ::

Ne vem, kaj kitajca boli, če je dispute samo odprt. Sej lahko rečeš, da boš počakal še teh 30 dni. Drugače pa... trackinga ni nič?

N0t0ri0us ::

ne ker gre za zadevo vredno 2$ :D

BorutK-73 ::

Imam eno dilemo. Za izdelek ki sem ga naročil 11.11 sem prejšni teden odprl dispute ker bi kmalu potekla zaščita in so mi odobrili full refund dispute v torek, danes pa dobim ta izdelek pa še podpisat sem mogu:|.
Gre se pa za 2.5€.

Zakaj se je treba sedaj podpisat poštarju za kitajske pakete malih vrednosti?

Ales ::

In kaj je dilema tukaj?

MIHAc27 ::

Nima veze, kolikšna je vrednost, ampak od trackinga samega je odvisno, ali je treba podpisat ali ne.
Tko da lahko se zgodi, da ti paketa za 100€ ne bo treba podpisat, za 2.5€ pa moraš.

Če so ti odobril refund in ti bodo že nakazali, pač kontaktiraj prodajalca in še enkrat plačaj. Oz. če še ni šlo naprej, mogoče ti ne bo treba narediti nič.

BorutK-73 ::

MIHAc27 je izjavil:

Če so ti odobril refund in ti bodo že nakazali, pač kontaktiraj prodajalca in še enkrat plačaj. Oz. če še ni šlo naprej, mogoče ti ne bo treba narediti nič.

Ravno to sem naredil naslednji dan. Dispute so pa nenavadno hitro odobrili in tudi nakazali denar na moj račun. 4 dni za vse skupaj.
Mi je pa dal še kupon za 10% popusta za nakup nad 29€:)).

xtpwn ::

Nikoli še nisem kupil stvar iz aliexspressa, zanima me kako je s carino, DDV in stroški pošiljanja.
Ali so stroški pošiljanja kljub Free Shipping?

lp.

next3steps ::

Šiping je đabe, davek bo treba plačati.
Drugače je to dosti predrag telefon glede na ceno. Dobiš original kitajce, ki ponujajo več za manjšo ceno.
Ne pozabi, da zna uveljavljanje garancije biti zelo zabavno.

xtpwn ::

davek ne glede na vsoto nakupa?

darkolord ::

Enako kot kjerkoli iz tretjih držav - plača se DDV, razen če je vrednost blaga nižja od 22 eur. Če je višja od 150 eur, se plača še morebitna carina.

xtpwn ::

Je možnost da carina zaseže izdelek, čeprav je cena nekje 10-15€?

Ales ::

O kakem zaseganju izdelka ti to?

xtpwn ::

Ponaredki... a ne pregleda carina izdelke?

darkolord ::

Pri ponaredkih nima veze vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hotig ::

Jst pa rabim en nasvet oz. pomoč. Pred nekaj dnevi sem začel dispute, ker po 60 dnevih (točneje 58 dneh in nekaj urah pred koncem zaščite) nisem dobil izdelka. Zahteval sem full refund. No danes sem pa nekaj ur pred iztekom roka za odgovor od prodajalca dobil predlog:

Seller made a new proposal
Proposal:Refund Only EUR € 0,00
Comments:
friend, sorry but hope you could wait for a little longer, thanks

Najraje bi zavrnil ta predlog (kliknem Reject) samo nevem kakšen bo potem postopek oz. kakšne so moje možnosti, da bom dobil denar (bolj si želim denar, ker mi ni toliko do izdelka) ali pa kdaj videl ta izdelek. Prosim za nasvet nekoga, ki je imel podobne težave. Hvala

BorutK-73 ::

Podaljši zaščito če še lahko. Podaljšaš lahko samo na spletni strani, v app-u ne gre.

ps
Drugače pa počakaj da se Aliexpress vmeša pri dispute-u. Ne zapiraj disputa!!

ps2
To si naroćil 11.11? Jaz še sedaj nisem dobil polovico paketov od tega "eventa". Vsakemu sem še podaljšal zaščito za 2 tedna, pol pa začnem dispute odpirat.

Zgodovina sprememb…

hotig ::

@BorutK-73

Po pravici povedano se mi ne da več čakat, zato bi rad čimprej končal zadevo. Sicer je podaljšanje še možno (sem videl kje in kako).

ps
Ne vem pa, do kdaj morem jst zdej odgovorit. A je to čas, ko se vključi AliExpress (AliExpress Steps In)? Potem mam še 2 dni za razmislek.

ps2
Sicer pa je bilo to naročeno 11.11. Od 7 naročil nisem dobil samo tega (večina je prišla zadnji teden pred koncem zaščite).

MIHAc27 ::

Jaz sem za 11.11 samo 1 stvar rabil podaljšat, pa še ta je prišla 2-3 dni po podaljšanju.
Je bilo pa včasih okoli novega leta pa do kitajskega novega leta... poštni mrk. 2 meseca če si dobil, si bil Srečko.
Sedaj se mi vseeno zdi, da je dosti bolje že par let. Pride klub novemu letu večina stvari pred potekom zaščite.

1x pač podaljšaj za 14-30 dni. Ampak če v 3 mesecih ne pride, verjetno res nikoli ne bo.

P.S. Aja glede čakanja... mimo tega pa žal ne moreš. Če nočeš čakat kupi v EU/Slo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

BorutK-73 ::

Aliexpress se vmeša 2 ali 3 dan. Potem pa še 2 do 14 dni da dobiš denar nazaj.

Zgodovina sprememb…

hotig ::

Evo ga je danes poštar prinesel :) Sem hotel končati ta dispute, sam zdej ne vem kako in kaj kliknit, mislim da bom že pogruntal ko si vzamem čas za računalnikom. Sem pa zato potrdil, da se strinjam s predlogom prodajalca in bom še mal počakal. No verjetno bo jutri že vse poštimano tko kot je treba.
Hvala za vse nasvete in lep pozdrav.

BorutK-73 ::

Klikni na confirm recevie goods, dispute pa zapreš.

Si moral podpisat za paket?
Ne vem zakaj, ampak za 11.11 izdelke se morem podpisat, dobil en tak paket danes.

hotig ::

Dispute sem zaprl in mi v naročilu mal čudno piše:
Product Action: Dispute finished
Your refund progress

Če pomaknem miško na drugo opcijo se odpre novo malo okence in izpiše naslednje: Your dispute is still in the process, there is no refund information.

Order Status: Finished

Order Action: Track Order
Add to Cart
Leave Feedback

Ni pa tiste standardne opcije confirm recevie goods.

Za paket sem podpisal, v bistvu sem do zdaj za vsa naročila iz AliExpress mogu podpisat.

OK.d ::

Ali lahko za izdelek za katerega si že vložil dispute tega zapreš (zaradi extended pucase protection od prodajalca) in potem če še vedno ni izdelka do tega podaljšanega datuma še enkrat odpreš dispute?
LPOK.d

BorutK-73 ::

OK.d je izjavil:

Ali lahko za izdelek za katerega si že vložil dispute tega zapreš (zaradi extended pucase protection od prodajalca) in potem če še vedno ni izdelka do tega podaljšanega datuma še enkrat odpreš dispute?

Ne. Dispute lahko odpreš samo enkrat.

OK.d ::

Ok tnx, se mi je zdelo da je tako kot na ebayu.
LPOK.d

monaco ::

Ni res. Ce das cancel ga lahko do izteka roka ponovno odpres. Ce das pa close ali accept, ga pa ne mores več odpreti...
www.ramsak.si

BorutK-73 ::

monaco je izjavil:

Ni res. Ce das cancel ga lahko do izteka roka ponovno odpres. Ce das pa close ali accept, ga pa ne mores več odpreti...

Sem vedel da bo nekdo to omenil. Cancel ne pomeni close!!

OK.d ::

Kaj je sedaj, če ga cancelam imam še vedno možnost ponovnega odprtja ali ne?
LPOK.d

BlackHole ::

Ali je kdo že uveljavljal garancijo za izdelek naročen preko Aliexpressa? Kakšen postopek je uporabil? Crknil mi je led driver od LED luči po enem letu od nakupa, izdelek bi naj imel 3 leta garancije, tako piše v opisu. Odprem dispute in opišem težavo?
LP Marko

Okapi ::

Poslati boš moral na Kitajsko, na lastne stroške. Vrzi stran in kupi novo.

slodreamer ::

Meni so na http://www.everbuying.net/ vrnili dobropis za stikalo (cca 15$) po pribljižno pol leta, samo posnel sem video iz katerega je bilo razvidno da stikalo ne deluje več. Brez vračanja.
Tako da je definitivno smiselno vsaj poslat mail, če ne bo odgovora pa odpri dispute ali karkoli lahko. Zgubit nimaš kaj. Konkretnih izkušenj z aliexpress pa nimam.

Dimnik ::

Okapi je izjavil:

Poslati boš moral na Kitajsko, na lastne stroške. Vrzi stran in kupi novo.


Ne na pamet.....

xtpwn ::

Slišal sem da je ddv ko vrednost presega 22€.

Ali to velja na nakup ali na izdelek?

Če velja na izdelek, a bo ddv če kupim 10 stvari naenkrat za 10€, pomeni skupno 100€?

lp.
««
30 / 190
»»