» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
29 / 189
»»

OvCa77 ::

jero_no1 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

jero
Takoj ko boš dal accept, se ti prodajalec ne bo več oglasil in s tem tudi denarja ne boš dobil.
Reject in čakaj da se AE vmeša.


Hvala, sem mu napisal še eno lepo sporočilce, naj se ne dela norca iz mene.

Je reku, da dobim €€€ nazaj, ampak da gre to preko aliexpress in bo trajalo nekaj dni. Ne vem zakaj sem potem njemu mogu dat paypal, če mi ne bo kao on nakazoval?

Dear buyer,
Please be noted that money has been released by AliExpress to your payment account
Refund will be credited within the next 7 working days.
If you have not received the refund after that time,please contact AliExpress directly for help.
How to access to ALI:On the right side of home page,there is a button of Hot questions.
Best regards,

On mora stisniti refund, in potem ti bo napisalo dispute agreed in v nekaj dneh dobiš na kartico
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

jero_no1 ::

Hvala za vso pomoč!

bobr82 ::

Pozdravljeni!

Paket, ki sem ga naročil ni prišel v Slovenijo, zato sem odprl "dispute" in zahteval vračilo denarja, kar je prodajalec zavrnil in priporočal ponovno pošiljanje, kar sem zavrnil. Nato se je vmešal aliexpres pn priporoča "Purchase Protection is running out, but package is still in transit Invalid (AliExpress' Judgement Details)". Kaj so s tem mislili? Kaj naj stisnem da se strinjam ali nestrinjam.

bobr82 ::

Sem stisnil "reject" in pod komentarje pa ponovno napisal, da paket ni prispel in prošnjo za vračilo denarja. Se mi pa zdi čudno da pod status paketa piše da je bil dostavljen, ko pa gledaš lokacije pa se vidi da ni zapustil Kitajske

vrunc ::

9 novembra sem plačel izdelke s kreditno kartico, čez pol ure sem si premislil. Kako je sedaj z vračilom denarja, ker mi že dva tedna piše refund processing. Pod reminder piše, da je kupec preklical naročilo. Izdelki seveda še niso bili poslani.....

OvCa77 ::

vrunc je izjavil:

9 novembra sem plačel izdelke s kreditno kartico, čez pol ure sem si premislil. Kako je sedaj z vračilom denarja, ker mi že dva tedna piše refund processing. Pod reminder piše, da je kupec preklical naročilo. Izdelki seveda še niso bili poslani.....

Pojdi na chat in jim tam piši
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BorutK-73 ::

vrunc je izjavil:

9 novembra sem plačel izdelke s kreditno kartico, čez pol ure sem si premislil. Kako je sedaj z vračilom denarja, ker mi že dva tedna piše refund processing. Pod reminder piše, da je kupec preklical naročilo. Izdelki seveda še niso bili poslani.....

2-3 teden traja "refund processing".

vrunc ::

Hvala za odgovore, bom še malo počakal potem se razpišem.....

johan05 ::

Ali je bolje naročiti 2 paketa od različnih prodajalcev skupaj ali posebej? Cilj je, da bi dobil čim hitreje. Logično mi je, da posebej, ampak ne vem.

darkolord ::

Nima veze, naročaš od prodajalcev, ne od Aliexpressa.

MIHAc27 ::

johan05 je izjavil:

Ali je bolje naročiti 2 paketa od različnih prodajalcev skupaj ali posebej? Cilj je, da bi dobil čim hitreje. Logično mi je, da posebej, ampak ne vem.

Razlika je samo, ali plačaš skupaj 1x ali plačaš 2x posebej. Kdaj ti bo ena ali druga trgovina poslala, je potem čisto od njih odvisno (ponavadi 1-4 dni). Definitivno pa boš dobil 2 paketa v vsakem primeru.

Tarzan ::

Če presežeš vrednost za plačilo DDv in carine, potem se ti splača vzet v več manjših, cenejših paketkih, ki gredo čez carino brez problema. V vsakem primeru je bolj, da so paketi razbiti na posamezne artikle, manj možnosti, da se v tvojo pošiljko zapičijo.

Ales ::

@Tarzan, če kupuješ pri različnih prodajalcih, kot sprašuje johan05, ni nobene možnosti, da dobiš en paket, tudi če kupiš v isti milisekundi.

Tvoj nasvet velja le za nakupe pri istem prodajalcu. Pa še potem se ti zna zgoditi, da zadeve pridejo hkrati na carino, to opazijo in nisi nič naredil.

Pithlit ::

@Tarzan: Al pa se zapičijo v vseh dvanajst pa ti na vsakega nabijejo stroške (5€ po komadu). Po mojem je cenej ča je kar en paket. Tko, pod črto.
Life is as complicated as we make it...

johan05 ::

Ok. Naročil sem vse tri skupaj. Vsak je od različnega prodajalca. Cena vseh treh pa nekaj čez 5 €, tako da s carino ne bo težav.

Naročil sem včeraj zvečer, zjutraj pa sem že dobil 3 emaile, da so bili vsi že odposlani (vsi ob različnih urah). Ponavadi sem na to čakal kakšen teden ali dva. Vsi pa so imeli napisan predviden rok prejema vsaj 15 dni od naročila. Sledenje naročil pa trenutno ni možno. Si lahko obetam prejem že čez kakšen teden?

Mare2 ::

2 do 3 tedne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BorutK-73 ::

Ponavadi pridejo v 3 tednih, prej še nisem dobil.
Sledenje je pa itak joke, dela v večini samo za Kitajsko. Edino na enem (otg usb kabel za 2EUR) je imel točen tracking do mene.

Zgodovina sprememb…

monaco ::

To ne drzi. Kar precej izdelkov ima pravi tracking. Vsaj 1/3 in je zanimivo ker večkrat dobim mail "please confirm delivery" se preden pridem do nabiralnika vem kaj me caka :)

Rekord je ura, ki sem jo narocil 11.11., včeraj pa me je cakala v nabiralniku. Je bila pa poslana preko Singapore post, ki je praviloma najhitrejši. Drugače pa redko prej kot v 3 tednih, bolj realno 1 mesec. Kar danes naročiš pa sploh vprašanje ce bo prišlo pred bozicem (zato so pa imeli 11.11. "razprodaje")
www.ramsak.si

MIHAc27 ::

Jaz ponavadi, ko naročam, naročim na enkrat 3-4 pakete. In je zanimivo, ko po kakem mesecu, potem vsak dan na dom dobim po 1 paket. Včasih prideta 2 na enkrat, včasih pa je tudi par dni razmika. Ampak 4 tedne je kar običajno.

Sledenje probam čim manj gledat, ker kot pravijo... je bolj kot ne joke. Potrditev dostave mora biti pa nova zadeva? Ker prejšnji teden sem jo 2x doživel, je bilo pa to prvič. Prej nikoli. Je pa res, da probam takoj isti dan potrdit sprejem, ko dobim in seveda sprobam, če je vse ok.

forplan ::

Ste kupovali preko aliexpres kartuše za tiskalnik? Se splača? Oziroma ali obstaja kakšna druga kitajska stran za to?
da se strinjam

mimo ::

Ne spremljam redno teme in se opravicujem ce je blo ze odgovorjeno. Problem je sledeč. 11.11 sem naročil neko stvar za 10 eur, ampak sem narocilo prekinil ker nisem vnesel prvega naslova. To si mi je sicer zgodilo ze prej in sem dobil refund na kartico nazaj v roku parih dni. No za to preklicano naročilo 10 € pa še vedno na kartico nisem dobil refunda in poteklo je ze 15 dni.
Ce je ma kdo kakrsno koli resitev al pa mnenje kaj storit je dobrodosel
Hvala
Lp

SumTingWong ::

V kolikor na aliexpress pise Cancel accepted, bos denar dobil nazaj. Pocakaj se kaksen teden, obcasno rabijo tudi en mesec za vracilo denarja.

BorutK-73 ::

Denar boš dobil nazaj, samo traja. Denar dobiš takoj nazaj edino ko naročiš in prekličeš preden AE potrdi naročilo (par ur)

DMouse ::

http://www.finance.si/8851916/Konec-neo... :(

Za pošiljke v vrednosti manj kot 22 evrov, uvožene v EU, trenutno velja oprostitev plačila davka na dodano vrednost (DDV). "Glede na to, da je v EU vsako leto brez DDV uvoženih približno 150 milijonov pošiljk, je ta sistem dovzeten za obsežne goljufije in zlorabe, ki ustvarjajo znatna izkrivljanja za podjetja v EU. Ta so seveda prikrajšana, saj so v nasprotju s tekmeci iz tretjih držav zavezana plačati DDV za vsak cent, ki ga ustvarijo s prodajo. Poleg tega je uvoženo blago visoke vrednosti, kot so pametni telefoni in tablice, v uvozni dokumentaciji pogosto podcenjeno ali napačno opisano, da je mogoče izkoristiti oprostitev plačila DDV. Zato se je komisija odločila odpraviti to oprostitev," sporoča evropska komisija. Predlog bi radi predložili v obravnavo do konca leta, kdaj bo začel veljati, še ni jasno.

leanna ::

Zivjo!
Se ze vnaprej opravicujem, ce se bo moje vprasanje ponovilo ze stotic, nisem sla brat celotne teme.
29.9. sem narocila paket prek Aliexpressa, do danes izdelkov se nisem prejela. 2 dni nazaj sem odprla "dispute", ker se mi je iztekala "purchase protection". Danes mi je prodajalec podaljsal zascito do februarja in odgovoril naj potrpezljivo pocakam na posiljko in prekinem "dispute". Res pa je, da se je 2 dni preden sem odprla "dispute" zacelo premikati pri "tracking" - "item sent to Slo". Preden sem odprla "dispute" nisem sla cekirat, ker se prej 2 meseca ni nic dogajalo. Sedaj nevem, kaj naj storim. Ima kdo podobne izkusnje? Ce sedaj prekinem "dispute", ali ga lahko ponovno odprem, v primeru, da se vedno ne dobim posiljke?
Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leanna ()

monaco ::

NE zapiraj dispute dokler ne bo pošiljka pri tebi. Nikakor!
www.ramsak.si

MIHAc27 ::

monaco je izjavil:

NE zapiraj dispute dokler ne bo pošiljka pri tebi. Nikakor!


Sej vem da je že Monaco rekel..ampak ja... ne zapiraj dispute. Mogoče še malce počakaj, ampak... do sedaj bi pa že moral priti. Kje slediš pošiljki? Ker imaš tudi lažne trackerje (ki kažejo, kod da potuje paket, v resnici pa nikoli niti ni poslan.

leanna ::

Aha hvala. Potem bom zavrnila njegov predlog in pocakam da se vmesa AE?
Sledim na 17track. A lahko sledim se kje drugje?

MIHAc27 ::

http://track-chinapost.com/

Če ne najde.... lahko da ne obstaja tak paket. 17track jaz ne zaupam.

leanna ::

No tukaj mi napise, da je "invalid". Se pravi, so mi poslali lazno kodo za sledenje?

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hojnikb ::

probaj še aftership
#brezpodpisa

johan05 ::

Ali je pametno, da sem vseskozi prijavljen v aplikacijo Aliexpressa? Sicer sem naroceval preko laptopa, ampak račun je isti. Rad bi ostal prijavljen, da redno dobivam sporočila.

OK.d ::

Če imaš gor shranjeno kartico ni pametno.
LPOK.d

johan05 ::

Shranil je nisem, sem pa že plačeval.

MIHAc27 ::

leanna je izjavil:

No tukaj mi napise, da je "invalid". Se pravi, so mi poslali lazno kodo za sledenje?


Še ni razlog za preplah. Sledenje včasih res ne deluje, pogosto pa majhne vrednosti Kitajc pošlje z lažno tracking (ker jo zahteva Ali) da privarčuje. Paket vseeno lahko pride.

Ko se bo iztekala zaščita enostavno zahtevaj denar nazaj. Kot razlog lahko navedeš tudi fake tracking in neprispela pošiljka

BorutK-73 ::

Je že kdo dobil pošto od 11.11 akcije?

pixelzgaming ::

BorutK-73 je izjavil:

Je že kdo dobil pošto od 11.11 akcije?


Sem naročil kar nekaj paketov takrat. Nekaj jih je prišlo, večina pa še ne. Pričakujem vse v roku naslednjih 2 tednov.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

hotig ::

Jst sem 11.11. naročil 4 pakete pa še noben ni prišel. Mam pa zanimljiv primer pri enem od teh in sicer mi na 17track že več kot 2 tedna piše, da je paket prispel v moje mesto ampak nič od dostave. Tukaj je nekaj zadnjih izpisov z 17track (predvidevam, da so točni, ker so bili na tej strani do zdaj vsi podatki ok):

2016-11-21 10:53
moje mesto,SI, Package arrived at the carrier facility (Yunexpress's Track End)
2016-11-19 04:27
SI, Completed customs clearance process
2016-11-18 01:10
SI, Package arrived at destination airport
2016-11-14 02:22
Guangzhou, China, Departure from airport to destination country

Sem bil po enem tednu na pošti. Sem hotel preverit, če niso slučajno pozabli dostavit, mogoče se je pa listek z obvestilom od poštarja zgubil med vsemi reklamami ampak ni blo nič. Prijazna delavka mi je dejala, da z mojo tracking številko ne more preverit v sistemu, ker da ta številka ne obstaja. Ja seveda, če pa vedno spremenijo to številko po prihodu v Slovenijo. In potem je še dejala, da vsi paketi najprej pridejo v mestni logistični center, od koder potem pošiljajo pakete po poštnih uradih. V tem centru je pa samo skladišče in nimajo navadne pošte, kjer bi na okencu lahko vprašal za informacije.
Do zdej sem čakal, sem mislil da bo mogoče Miklavž kej danes prinesel, ampak ni blo nič :)
Najbrž bom počakal še kak dan pa spet na pošto, ker ne vem, kaj bi druzga naredil.

slodreamer ::

Jaz sem v ponedeljek dobil 2x po en xbox one controller (neoriginal) za slabih 22€ in na srečo tudi brez kakršnihkoli dajatev. Naročil 11. 11. na Gearbest.

MIHAc27 ::

Jaz še vedno trdim, da se 17track uporablja za fake trackinge. Hotig počakaj, dokler se skoraj ne izteče zaščita (ponavadi po 2 mesecih)... če ne dobiš takrat zahtevaj pač povračilo. Tega trackinga pa ne glej, ker je brez veze. Če paket potuje verjetno sploh še ni v sloveniji.

BDW. Sam od 11.11 še nisem nič dobil. Verjamem pa da do konca leta bo.

YesPeace ::

Jest moram pa pslati nazaj na kitajsko telefon (Xiaomi) sem klikni dispute, ker telefon ni deloval kot bi moral. Zanima me, če moram na kaj paziti? biti na kaj pozoren in pa prosi bi za nasvet, če je kdo že pošiljal, ker mi je trgovec napisam naj ne pošiljam paketa preko: Do not send it by DHL, TNT expres, UPS Fedex otherwise, we will pay the costums duty!

kako se potem tak paket pošlje nazaj?!

Lp,

Mare2 ::

Paket pošlji "kot pismo", če je teža do 2 kile je cena s tracking number 14,30 EUR.

Napiši, naj ti povrnejo poštnino.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

YesPeace ::

Mare2 je izjavil:

Paket pošlji "kot pismo", če je teža do 2 kile je cena s tracking number 14,30 EUR.

Napiši, naj ti povrnejo poštnino.


super hvala! glede poštnine je že všteto v vračilo. (posrednik aliexpress že tako določil) so dali zgleda neko povprečje cca 20 USD se mi zdi...

MIHAc27 ::

Mene je prišlo 5€ nekje, ampak je bilo pod 100g teže. Prodajalec je bil toliko fer, da je poslal nov izdelek takoj, ko sem mu posredoval tracking številko. Upam seveda da je pokvarjen disk dobil. Pritožil se ni nič (jaz pa tudi nisem preverjal).

impre ::

Kdaj naj odprem dispute, če naj bi naročilo prišlo do 26.12? Dan pred tem datumom ali točno na 26-tega?

Okapi ::

En dan kasneje, prej niti ne moreš.

impre ::

Prodajalcu verjetno sploh nima pomena pisat ali pač? Znesek je majhen...

St235 ::

Dispute se vedno začne s tem, da kontaktiraš prodajalca.

Jure16 ::

Ali je pametno naročiti telefon iz aliexpressa. Gre za Samsung galaxy c9 pro, ki ga sicer še ni v Evropi (in ga verjetno tudi ne bo).

http://s.aliexpress.com/QRvARFZf
««
29 / 189
»»