» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
31 / 190
»»

BlackHole ::

Saj mail sem poslal s slikami zasmojenega led kontrolerja. Nisem pa vedel, če mogoče obstaja kak bolj "uraden" pristop.

NA nakup je ddv. Zato pač opravi raje več zaporednih nakupov.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

xtpwn je izjavil:

Slišal sem da je ddv ko vrednost presega 22€.

Ali to velja na nakup ali na izdelek?

Če velja na izdelek, a bo ddv če kupim 10 stvari naenkrat za 10€, pomeni skupno 100€?

lp.
22€ na pošiljko.

MIHAc27 ::

BlackHole je izjavil:

Ali je kdo že uveljavljal garancijo za izdelek naročen preko Aliexpressa? Kakšen postopek je uporabil? Crknil mi je led driver od LED luči po enem letu od nakupa, izdelek bi naj imel 3 leta garancije, tako piše v opisu. Odprem dispute in opišem težavo?


Jaz sem do sedaj uveljavljan garancijo samo 2x. Prvič so mi ponudili 50% na nov izdelek. Sem sprejel ker je bilo ceneje, kot da pošiljam na Kitajsko. Drugič pa sem moral poslati na Kitajsko pokvarjen izdelek (stalo 5€) in oni so takoj po prejemu Tracking številke poslali nov izdelek (seveda brezplačno).

BlackHole ::

Miha, kako pa si uveljavljal? Si samo napisal sporočilo prodajalcu?
LP Marko

MIHAc27 ::

Ja, ker je minilo že kar nekaj časa, se na pošiljko seveda ni dalo odpreti dispute.

Pri SSD-ju so me najprej mal farbal... nameraval so mi po emailu poslati nek software, da popravi SSD (niti ne firmware) pa nikoli niso nič posredovali. Potem ko sem malce zatežil nazaj, so mi pa le dali naslov, kam SSD poslat. Ga pa BIOS niti ni več zaznal.

Matija82 ::

Iz aliexpressa sem naročil dva paketa, paket A in teden kasneje še paket B (isti prodajalec, isti artikel). Paket B sem že prejel na začetku januarja, paketa A pa še ne, tracking pa pravi tole:



Lahko pokličem carino/pošto ali smatram da je paket A izgubljen? Pač hecno mi je kako da je paket B prišel, A pa ne.

OvCa77 ::

Matija82 je izjavil:

Iz aliexpressa sem naročil dva paketa, paket A in teden kasneje še paket B (isti prodajalec, isti artikel). Paket B sem že prejel na začetku januarja, paketa A pa še ne, tracking pa pravi tole:



Lahko pokličem carino/pošto ali smatram da je paket A izgubljen? Pač hecno mi je kako da je paket B prišel, A pa ne.

Poglej še s tisto številko na 17track.net
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Matija82 ::

Več ali manj isti rezultat za oba paketa tudi na 17track.net

Package Status: In Transit
Destination Country: Slovenia
Origin Country: China
2016-12-31 04:31 End of the tracking, Estimated Delivery:7-15 days
2016-12-29 04:30 SVN, Arrived

Zgleda da je pri nas, samo ne vem kako ga identificirati za carinske/poštne uradnike in kdo sploh bi bil za to odgovoren?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

darkolord ::

http://sledenje.posta.si

Če tukaj ne piše, da je v Sloveniji, potem ni.

Matija82 ::

darkolord, za A in B "ni podatkov", čeprav sem paket B že prejel.

darkolord ::

Potem očitno nista poslana priporočeno in je tisti "tracking" semi-fejk.

amacar ::

Fejk je ja, na banggoodu za vse izdelke dobis enak tracking kot je ta in vedno so razmiki med datumi enaki.

fr1c ::

Pri istem trgovcu sem naročil tri različne tipe žarnic, čez 3 dni mi poteče buyer protection in na prošnjo za podaljšanje ni bilo nobenega odziva.

Moram odpreti dispute za vsak tip posebej ali je dovolj, da odprem samo za enega? Vse skupaj bi naj bilo v enem paketu.

darkolord ::

Mislim, da itak najprej obkljukaš iteme in potem klikneš "dispute".

slodreamer ::

valda odpri za vse, zakaj bi kompliciral ...

BorutK-73 ::

Kitajci imajo novo leto, mislim da do 10 februarja. Dispute kahko odpreš tudi ko ti buyer protection poteče.

fr1c ::

Hvala. Bom poklikal vse, če mi bo dalo izbiro, če ne pa odprem za vsak tip posebej.

BorutK-73 je izjavil:

Kitajci imajo novo leto, mislim da do 10 februarja. Dispute kahko odpreš tudi ko ti buyer protection poteče.

Bom raje počakal do ene ure pred koncem zaščite. Ne bi rad zgubil 200€, če mi zaradi čakanja dispute zavrnejo...

Bina0 ::

Živjo mene pa nekaj zanima ker bom prvič nekaj naročala iz tujine oziroma iz aliekspresa me zanima sledeče če telefon stane do 100€ tale https://xhc3.en.alibaba.com/product/604... koliko bi me potem stalo s carino in prevozom?
Hvala za odgovore

BorutK-73 ::

Bina0 ::

Kaj pa potem priporočate kateri mobitel pa ko se bom naveličala da bi ga lahko prodala naprej?

robcek23 ::

Na aliexpress sem naročil tist minidron za 15$.

Pa mislim da je že kakšna 2 meseca od naročila. A je možno da so "zaplenili" zaradi baterije?

Mare2 ::

robcek23 je izjavil:

Na aliexpress sem naročil tist minidron za 15$.

Pa mislim da je že kakšna 2 meseca od naročila. A je možno da so "zaplenili" zaradi baterije?


Imaš tracking number?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

robcek23 ::

Mare2 je izjavil:

robcek23 je izjavil:

Na aliexpress sem naročil tist minidron za 15$.

Pa mislim da je že kakšna 2 meseca od naročila. A je možno da so "zaplenili" zaradi baterije?


Imaš tracking number?


damn..preverim in je tip mi sporočil že takrat da stvari nimajo več na zalogi in so mi refundali...

Bina0 ::

kaj pa iz te spletne trgovine če naročim bi mi prispelo ali bi na carini delali probleme?hvala https://world.taobao.com

MIHAc27 ::

Vseeno iz kje naročiš, bolj pomembno je KAJ naročaš. Guchi torbico bodo gotovo zaplenili, medtem ko ene brez imena ne bodo.

Pač ponaredkov ni nikoli dobro naročati.

Bina0 ::

aja in kaj potem samo te priznane znamke ne smem naročiti kot so lenovo huwai ... kaj pa xaomi pa te kitajske znamke lahko ali ne?

St235 ::

Lahko naročiš kar ti tvoja kreditna dopušča. Drugo vprašanje pa je ali bo šlo čez carino. In general so ponaredki prepovedani, je pa večja verjetnost, da bodo to striktno izvajali pri znamkah, ki so močneje zastopane. Seveda pa ni nujno, da je vse kar kupiš na taobao ponaredek.

Bina0 ::

pixelzgaming ::

kolk vem rabiš za taobao agenta, ki ti prepošlje stvari, ker drugače ne pošiljajo. Vsaj tako sem enkrat nekje prebral.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

MIHAc27 ::

Bina0 je izjavil:

aja in kaj potem samo te priznane znamke ne smem naročiti kot so lenovo huwai ... kaj pa xaomi pa te kitajske znamke lahko ali ne?


Lahko naročiš tudi npr. Lenovo. Če prodajalec trdi da je original, naša carina pa trdi drugače, bo šla zadeva pač v uničenje. Seveda lahko tudi spregledajo ponaredek. Se zgodi.
V tem primeru niti ne bi bil ti oškodovan, ker bi komot zahteval povračilo denarja od prodajalca.

Večji problem bi bil, če bi prodajalec dal jasno vedeti, da prodaja ponaredek, ti pa vseeno kupiš in carina zaseže. Tukaj pa vprašanje, če bi ti uspelo dobiti denar nazaj.

Bina0 ::

kaj pa iz te strani je že kateri naročil http://www.etotalk.com

Bina0 ::

johan05 ::

So še možnosti za vračilo denarja, ko je "dispute" zaprt? Sedaj sem dojel, da ovitek, ki sem ga kupil močno ovira wi-fi signal, kar pa v opisu ni navedeno. Gre se bolj za princip, ko pa za 2 €, ampak zadnji telefonski račun je bil precej višji.

Mare2 ::

johan05 je izjavil:

So še možnosti za vračilo denarja, ko je "dispute" zaprt? Sedaj sem dojel, da ovitek, ki sem ga kupil močno ovira wi-fi signal, kar pa v opisu ni navedeno. Gre se bolj za princip, ko pa za 2 €, ampak zadnji telefonski račun je bil precej višji.


Zaradi ovitka višji telefonski račun? :)

hehe se hecaš?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

johan05 ::

Ne, se ne.

Think...

next3steps ::

Bi šlo razmisliti tudi pri tebi? Omejiš količino podatkov, ki jih telefon lahko prenese preko mobilnega omrežja.

johan05 ::

Loh je bit zj general....pa verjem, da sm to takoj nastimov.

johan05 ::

S prodajalcev debatirava preko privatnih sporočil. Za vračilo denarja želi Paypal. Ker ga nimam, mu bom napisal številko Visa kartice.

XXXX XXXX XXXX XXXX

Seveda brez tistih 3 številk na zadnji strani. Zanima me, ali je to v redu? Glede na to, da se gre preko privatnih sporočil, ne pa nekega postavljenega sistema za plačevanje.

amacar ::

Naredi paypal, nikakor pa mu ne dajati številke kartice. Tiste zadnje 3 cifre so bolj slaba varnost.

broken/link ::

Naj ti vrne preko aliexpressa. Če noče, vpleteš aliexpress in je problem rešen.

BorutK-73 ::

Ne mu pošiljat številke tvoje kartice! Naj se Aliexpress vmeša.

Dimnik ::

Če ima kakšen kolega paypal naj njemu nakaže on pa tebi denar

BorutK-73 ::

Ne se jebat z paypalom, prodajalec te bo nategnil. Počakaj da se Ali vmeša po 2-3 dneh in boš dobil denar nazaj na kartico. Pa ne verjet prodajalcu in zapirat dispute-a!!

ps
Lahko daš "cancel" in ponovno odpreš dispute, ko pa enkrat daš "close" je pa končano.

Zgodovina sprememb…

monaco ::

Sem že dal paypal račun in dobil povrnjeno. Seveda pazi, da mora nakazat več, ker paypal pobere razliko. Dispute pa pustiš odprt dokler nimaš denarja na svojem računu. Niti pod razno pa ne daš close - lahko daš edino cancel
www.ramsak.si

OK.d ::

johan05 je izjavil:

S prodajalcev debatirava preko privatnih sporočil. Za vračilo denarja želi Paypal. Ker ga nimam, mu bom napisal številko Visa kartice.

XXXX XXXX XXXX XXXX

Seveda brez tistih 3 številk na zadnji strani. Zanima me, ali je to v redu? Glede na to, da se gre preko privatnih sporočil, ne pa nekega postavljenega sistema za plačevanje.

8-OLOL zaradi 2€ bi reskiral svojo visa kartico:P
LPOK.d

johan05 ::

Nič Lol mojster moj. Če še nisi opazil sem vmes nehal sodelovati v temi. Zanimal me je sam proces, verjetno pa na Aliju vsi kupujemo izdelke majhnih vrednosti.

Mare2 ::

johan05 je izjavil:

Zanimal me je sam proces, verjetno pa na Aliju vsi kupujemo izdelke majhnih vrednosti.


Ja, res je. Tudi precej škrt robe prodajajo tile Kitajci. Preveč. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Danes sem na Aliexpresu naročil polnilec za tablico in je javilo (takoj, ko sem odtipkal številko kartice), da ne morem plačati z Mastercard od N26.

Šlo pa je normalno z mojo primarno Mastercard iz SLO. :)

Zakaj?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jtothek ::

Če mi na trackingu piše [8] Order has been canceled, potem je ziher bilo canceled ali še naj čakam preden odprem dispute.

forplan ::

Sorry sem napisal odgovor vendar pomešal z drugim statusom naročila :)
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()
««
31 / 190
»»