» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
26 / 189
»»

N0t0ri0us ::

potrdi da je izdelek prišel in mu napiši za half return. Mogoče ti bo vrnil tako, drugače ti bo pa rekel da izpolni dispute obrazec.

;-) ::

m3k je izjavil:

Da, in sprejmi to kar ti ponuja prodajalec.

BTW da ne boš presenečen, če boš moral čakati na vračilo denarja po par mesecev. ;(


Jaz sem narocil "sj4000" varianto kamere za 20$ pisalo je 2x batteries_hot na koncu ponudbe in 2" lcd. No dobil sem eno baterijo in 1,5" ekran. Oddal sem dispute in ker se nisem mogel dogovorit z prodajacem ces da mi lahko vrne sam 3$ je posredoval AE. Vrniti mora 17$ jaz sem acceptal.

Zdaj pa me zanima za npr. Eken h9 wifi stane sicer okoli 40$ pripravljen sem placat carino in postnino a bo sploh prisla ali raje vzamem z DHL in dam 40$ za postnino

m3k ::

On Aliexpress, only one store is EKEN Authorized store, It is ATPOWERS. all other store isn't.

Original EKEN H9 / H9R remote Action camera Ultra HD 4K WiFi, poštnina DHL shipping € 13,41 8-)
Mirko tipka na radirko ////

domen151 ::

Živjo,
Prvič naročam na aliexpressu in me zanima kaj moram vtipkat pri naslovu pod state/province? Lahko slovenija?

darkolord ::

Lahko.

;-) ::

m3k je izjavil:

On Aliexpress, only one store is EKEN Authorized store, It is ATPOWERS. all other store isn't.

Original EKEN H9 / H9R remote Action camera Ultra HD 4K WiFi, poštnina DHL shipping € 13,41 8-)


Hvala naroceno. Razmisljam da bi se tablet naroco za uredit/nalozit videe potem na terenu. Zahteve so vsaj 2gb ram 10" ali vec pa normaln usb port. Se splaca al raje pogledam kaj po bolhi skrbi me okoli roma da nebi mel gplaya gor

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

http://www.ebay.de/itm/64GB-4GB-10-1-CH...

Ta je pa čisto poceni. Vsako minuto pa je 1 EUR dražja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Jebiga, avkcija :P (pa taprvi zadetek je bil). ~200EUR je drugač na "buy it now". Še vedno poceni glede na recenzije.

*edit* Po mojem bo šel za okol 170EUR (+ poštnina).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

;-) ::

m3k je izjavil:

On Aliexpress, only one store is EKEN Authorized store, It is ATPOWERS. all other store isn't.

Original EKEN H9 / H9R remote Action camera Ultra HD 4K WiFi, poštnina DHL shipping € 13,41 8-)


Sem narocil, zanima me glede wifi in uporabe na ios, to omogoca samo remote kontroliranje in se vse shranjuje na sd kartico v kameri ali je mozno posnetke preko wifi spravit na iphone?

Glede tablice krakteristike so kul ampak je predraga za to kar rabim

;-) ::

;-) je izjavil:

m3k je izjavil:

On Aliexpress, only one store is EKEN Authorized store, It is ATPOWERS. all other store isn't.

Original EKEN H9 / H9R remote Action camera Ultra HD 4K WiFi, poštnina DHL shipping € 13,41 8-)


Hvala naroceno. Razmisljam da bi se tablet naroco za uredit/nalozit videe potem na terenu. Zahteve so vsaj 2gb ram 10" ali vec pa normaln usb port. Se splaca al raje pogledam kaj po bolhi skrbi me okoli roma da nebi mel gplaya gor


no to pa je bilo hitro, danes zjutraj je kamera bila že pri meni, vse kot piše, brez carine, brez DDV, skratka zadovoljen. rabim še samo kak externi polnilec in 2 kompleta baterij, tableta ne rabim, ker wifi dela odlično, pravtako prenaša filmčke na iphone-kar mi ni nihče znal odgovorit. priporočam.

ttommy ::

Hčerki je njen HTC Desire 820s padel na tla in se ji je razbil LCD (kolegovi hčerki pa njen HTC Desire 626- kaj je s temi HTC? Meni je Samsung in prej Sony večkrat padel na tla brez posledic), zdaj me pa zanima ali je na tem linku najcenejši zaslon res prava stvar?
https://www.aliexpress.com/af/lcd-for-h...
Gamer

St235 ::

kaj je s temi HTC?

nerodni uporabniki

hojnikb ::

prava stvar je že, ampak to so crappy TN zasloni.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ttommy ::

Kako misliš crappy TN zasloni? A misliš, da bi tisti za 13EUR delal? Ali bi raje kakega iz Ebaya? Sicer je tam tudi vse iz Kitajske...:
http://www.ebay.com/itm/FREE-SHIP-for-H...

A je ta kaj drugačen?:
http://www.ebay.com/itm/Black-LCD-Displ...
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

vilonja ::

No v glavnem gre se za to, da sem 10.julija naročil nalivko za 11$.

Do zdaj je še nisem dobil in ne vem točno kaj naj naredim. Pri naročilu mi piše: Your order will be closed in 2 days 11hours.
Zdaj me samo skrbi, če naročilo ne bi prispelo, da ne bi dobil denarja. Trgovcu sem že pisal, da pošiljka še ni prispela.

Zdaj pa kdaj lahko že dispute odprem?

Lp

DarwiN ::

Tole klikni:

2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here.

In "zaprosi" za dodatnih 20-30 dni zaščite..

V kolikor prodajalec ne odobri tvoje "prošnje" v naslednjih 2 dneh in 10 urah, odpri dispute..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MIHAc27 ::

Točno to. Jaz max 1x prosim za podaljšanje... do sedaj še vedno odobreno. Ko še to mine..dispute.
Dispute je bil še vedno odobren, roba pa nikoli ni prišla kasneje.

Pač včasih kak kitajček proba, če boš pozabil odpreti dispute. V tem primeru po poteku protekcije denar dobi, tudi če ti nič nisi dobil.
Seveda se kaka pošiljka kdaj lahko tudi zgubi.

monaco ::

Jaz nisem še nikoli odprl prošnje za podaljšanje - če roba ni prišla v tem času (ki je itak zelo zelo dolg), potem enostavno odprem dispute.
www.ramsak.si

vilonja ::

No v glavnem pisal prodajalcu, da še vedno nisem dobil pošiljke. Pravi, da je preveril track number ter da je bila pošiljka poslana nazaj na kitajsko in da se to lahko zgodi. Je to sploh možno?

Ker bi rad imel to nalivko, naj kaj trenutno naredim? Zahtevam dispute in napišem, da pošiljke nisem dobil in da zahtevam, da pošiljko še enkrat pošljejo?

monaco ::

bla bla...
Odpri dispute, napiši da nisi dobil. Dobiš denar nazaj in na novo naroči. Ne kompliciraj.
www.ramsak.si

vilonja ::

Samo še eno vprašanje. Kaj naj izber pod dispute reason:
Logistic tracking problem ali package sent to wrong address?

monaco ::

Logistic tracking. Ker ti sploh nisi dobil trackinga po katerem bi točno vedel kje je paket.
www.ramsak.si

MIHAc27 ::

Ja jaz od nekoga, ki nisem dobil nikoli več ne naročam. Če edini prodaja nalivnik... po izbiri, lahko probaš še enkrat, itak ne izgubiš nič razen časa.

Osebno bi naročil pri drugi trgovini, tudi če je kak € dražje.

KuntaKinte ::

Se plača carina na izdelke,poslane s PostNL,preko 25 eur?

darkolord ::

Carina ne, DDV pa odvisno od kod je bilo dejansko poslano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KuntaKinte ::

iz Kitajske

Pithlit ::

A je Kitajska v EU?
Life is as complicated as we make it...

KuntaKinte ::

ni,je pa pošta poslana iz Nizozemske,se pravi,da pride iz nekega skladišča v EU

Pithlit ::

A zato ker je izvajalec "postnl" gre kar z nizozemske?

A ko naročiš en kitajski telefon prek DHL-a ti ga tudi avtomatsko dostavijo iz USA? Kaj pa DPD?

Ne bit smešen no...

Mimogrede... nekateri prodajalci na aliju uporabljajo celo šwedsko pošto. Ziher s švedske pošiljajo...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

St235 ::

In četudi je roba v skladišču na nizozemskem to še ne pomeni, da je bil dejansko opravljen uvoz in plačane dajatve. Gre lahko za carinsko skladišče in se bo robo uradno uvozilo šele, ko jo boš ti prejel. Kar seveda pomeni stroške postopka in DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

Saj ni v EU skladišču... je kar lepo s kitajske poslano.
Life is as complicated as we make it...

KuntaKinte ::

ok,razumem,ddv me čaka

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

A je Kitajska v EU?


V nekaterih primerih gre "skozi". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Si upaš? Al bomo kmalu spet brali o grdi-grdi-pošti v temi o carini?
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A je Kitajska v EU?


V nekaterih primerih gre "skozi". :)

Pa zato ni Kitajska nič bolj v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

KuntaKinte ni spraševal take neumnosti kot, kje je Kitajska. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Točno. Spraševal je neumnosti če bo plačal DDV ker uvaža s kitajske.
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Točno. Spraševal je neumnosti če bo plačal DDV ker uvaža s kitajske.

Človek pač sprašuje. Verjetno ne ve. Če se prav spomnim, si bila ti pred 9 meseci na istem. Pojma nisi imela o DDV in carini, sedaj pa spraševalce označuješ kot neumneže.

V vsakem primeru, vsaka čast tebi, si se hitro poučila na tem forumu. :)

Marsikdo dobi izdelek kar domov, čeprav je vrednost višja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Mare2 je izjavil:

Če se prav spomnim

Se ne.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Točno. Spraševal je neumnosti če bo plačal DDV ker uvaža s kitajske.

Človek pač sprašuje. Verjetno ne ve. Če se prav spomnim, si bila ti pred 9 meseci na istem. Pojma nisi imela o DDV in carini, sedaj pa spraševalce označuješ kot neumneže.

V vsakem primeru, vsaka čast tebi, si se hitro poučila na tem forumu. :)

Marsikdo dobi izdelek kar domov, čeprav je vrednost višja.


Ti kar podpiraj funkcionalno nepismenost. To je pač edini način, da kaj prodaš.

bobr82 ::

Pzdravljeni!

Na aliexspressu sem naročil pošiljko, katero sem dobil, zaklučil in ocenil nakup, sedaj pa mi pod status naročila piše "Fund Processing". Zanima me kaj to pomeni in zakaj je do tega prišlo.

Hvala za pomoč!

darkolord ::

Prodajalec do sedaj še ni dobil denarja. Ko je naročilo zaključeno, se denar sprosti in nakaže prodajalcu.

bobr82 ::

darkolord je izjavil:

Prodajalec do sedaj še ni dobil denarja. Ko je naročilo zaključeno, se denar sprosti in nakaže prodajalcu.


Se vam zahvaljujem za hiter odgovor!
Zakaj pa še ni prejel denarja? Plačilo je bilo izvedeno z Viso. Ostala naročila sem lahko takoj uspešno zaklučil.

darkolord ::

Zaščita kupca. Na Aliexpressu prodajalec ne dobi denarja, dokler ne potrdiš, da je z naročilom vse OK. Med tem časom denar drži Aliexpress.

Mare2 ::

Mislim da se preverja kartica. Potrpi dan ali dva. Itak bo še trajalo kak dan, da bodo robo oddali na pošto. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bobr82 ::

Paket sem uspešno prejel in nimam pripomb, zato mi je čudno. Ostala naročila za zaklučil kasneje in je šlo uspešno skozi, edino če sem kaj ponesreči pritisnil...

darkolord ::

Kot sem napisal, tukaj ne plačaš prodajalcu, ampak Aliexpressu, oni pa potem prodajalcu, ko je naročilo uspešno zaključeno.

Prodajalci tako nimajo nič od tega, če bi te nategnili.

bobr82 ::

bobr82 je izjavil:

Pzdravljeni!

Na aliexspressu sem naročil pošiljko, katero sem dobil, zaklučil in ocenil nakup, sedaj pa mi pod status naročila piše "Fund Processing". Zanima me kaj to pomeni in zakaj je do tega prišlo.

Hvala za pomoč!


Naročilo ima še vedno status "Fund Processing", prav tako, ga ne morem zbrisati, se mi je enako zgodilo še pri enem naročilu, pri ostalih pa je lepo napisalo "finished" in sem jih lahko izbrisal in so vidni v meniju "Deleted Orders". Pri vseh sem pritisnil "Confirm Order Received" in nato "submit" tako, da mi ni jasno zakaj bi zadrževali plačilo prodajalcu saj nimam pripomb na dostavo ali vsebino. Bom še malo počakal, če se nebo premaknilo pa bom kontaktiral pomoč na aliexspresu.

BorutK-73 ::

A si mogoče dal slabo oceno? Jaz sem dal za en izdelek 2 zvezdici in imam tudi isto sporočilo, pa nisem dal dispute. Pri ostalih kjer sem dal 5* je pa finnished.

Zgodovina sprememb…

««
26 / 189
»»