» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
25 / 190
»»

Pithlit ::

sledenje.posta.si
Life is as complicated as we make it...

japol ::

Kje na ALiexpresu najdem račun?

japol ::

Dostaviti ga moram carini, plačano je bilo pa z viso elektron.

darkolord ::

Prodajalcu moraš reči, da ti ga pošlje.

slodreamer ::

Ne rabiš prav računa, ampak carini lahko posreduješ screenshot tvojega povzetka naročila (razvidna cena, mogoče celo še tracking number) in pa link do snapshota naročila, npr.: http://www.aliexpress.com/snapshot/7803...

japol ::

Ampak:
- cena se je v tem času spremenila, prej je bil še nek popust. Kako bodo to upoštevali?
- cena je v dolarjih, a bodo to oni po tečaju pretvorili? Če ja, a bodo na dan nakupa? Tečaj se spreminja,...
- dal sem jim printscreene podrobnejše razčlembe, ki jo ima aliexpres ("Order detail"), kjer je razvidno price per unit, shipping, total price, itd.
A bo to v redu?

Pithlit ::

Ne boš verjel ampak upoštevali bodo kar si dejansko plačal. Torej kar piše tam v "summary" (al karkol že je tisto pri aliju).

Zdaj pa brez panike... sedi in počakaj. Če jim kaj ni prav te bodo obvestili, če je vse v redu boš pa jutri poštarju plačal kar gre cesarju. Mogoče pojutrišnjem... imam kristalno kuglo na servisu.
Life is as complicated as we make it...

Ales ::

japol je izjavil:

- cena je v dolarjih, a bodo to oni po tečaju pretvorili? Če ja, a bodo na dan nakupa? Tečaj se spreminja,...

Carina ima svojo tečajno listo, ki se ne spreminja tako pogosto: http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/ca...

Če na Googlu vtipkaš "carina tečajna lista", je to prvi zadetek...

MIHAc27 ::

Pa na Aliexpress še kar nekaj časa držijo staro stran z ceno izdelka. Tudi če se cena vmes spremeni, lahko komot dobiš print screen izdelka z prejšnjo ceno.

Greš pa med tvoja naročila, in klikneš tam na izdelek.

dadooo ::

Danes dobil 2 pošiljki iz Kitajske po 8 dneh. Rekorodno hitro

Ribič ::

Živjo!

Ali se komu slučajno dogaja na aliexpress, da ne more dajati izdelkov v košarico?
Ko pa poskusiš dostopiti do košarice, pa napiše, da gre za napako z varnostnim certifikatom.


Your connection is not secure
shoppingcart.aliexpress.com uses an invalid security certificate.
The certificate is only valid for the following names: a248.e.akamai.net, *.akamaihd.net, *.akamaihd-staging.net, *.akamaized.net, *.akamaized-staging.net
Error code: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN

CN: a248.e.akamai.net
O: Akamai Technologies Inc.
Serial: 3D:B5:E1:0B:85:EC:BB:B1:F7:CF:61:D3:27:6A:88:9B:05:A6:7C:43
SHA1: 50:43:3D:50:E2:7D:25:B7:C3:65:BA:F5:89:66:35:F0:E7:CA:6D:78
SHA256: 70:B2:BA:CA:E0:6A:6C:9B:AB:BA:BB:D4:32:5D:A8:76:F2:E8:FD:5C:F2:BF:6E:9A:26:FB:9A:25:5B:0A:8C:B8

OvCa77 ::

Ribič je izjavil:

Živjo!

Ali se komu slučajno dogaja na aliexpress, da ne more dajati izdelkov v košarico?
Ko pa poskusiš dostopiti do košarice, pa napiše, da gre za napako z varnostnim certifikatom.


Your connection is not secure
shoppingcart.aliexpress.com uses an invalid security certificate.
The certificate is only valid for the following names: a248.e.akamai.net, *.akamaihd.net, *.akamaihd-staging.net, *.akamaized.net, *.akamaized-staging.net
Error code: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN

CN: a248.e.akamai.net
O: Akamai Technologies Inc.
Serial: 3D:B5:E1:0B:85:EC:BB:B1:F7:CF:61:D3:27:6A:88:9B:05:A6:7C:43
SHA1: 50:43:3D:50:E2:7D:25:B7:C3:65:BA:F5:89:66:35:F0:E7:CA:6D:78
SHA256: 70:B2:BA:CA:E0:6A:6C:9B:AB:BA:BB:D4:32:5D:A8:76:F2:E8:FD:5C:F2:BF:6E:9A:26:FB:9A:25:5B:0A:8C:B8

kej so jih spet shekali
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Ribič ::

Ne, vem v čem je bil problem. Uporabljam browser addon HTTPS Everywhere, ki prepiše povezavo do shoppingcart.aliexpress.com iz HTTP na HTTPS in ta nima nameščenega pravega certifikata. Addon sem onesposobil začasno in spet vse deluje. Sicer mi pa tole grozno smrdi. Zakaj oni poslujejo takole preko nezavarovane povezave, da lahko ja vsi vohljači vidijo kaj imaš v nakupovalnem vozičku. Treba jim bo ušesa naviti.

klekej ::

Že več kot 10 dni je odkar sem odprl dispute, order status pa je še vedno: fund processing.

12bot34 ::

Rad bi naročil ovitek za iphone 5. Gre se pa za nillkin nature. Rad bi pa dobil originalnega.
Je tale tukaj originalen:
http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Matte-B...

Ali naj ga raje na aliexpressu vzamem, ki je malce dražji, a ima več orderjev:
http://www.aliexpress.com/item/TPU-Tran...

OK.d ::

:))original iz kitajske
LPOK.d

MIHAc27 ::

Isti šmorn boš dobil.... kolikor imam sam izkušnje z ovitki, so bili do sedaj vsi zelo dobri. Vsekakor raje dam 5€ Kitajcu, kot 20€ telekomu.

Bam-Bam ::

Kitajski ovitki so pocen, sam kaj ko smrdijo huje kot v kakšni kitajski trgovini. Vprašanje kakšne surovine sploh uporabljajo.

12bot34 ::

Kaj naj ga raje tukaj za 18 eur naročim:
https://gizzmo.si/premium-tanek-ovitek-...

Bom kar iz ebaya naročil. Verjetno bom prav enakega dobil tok tega z zgornjega linka za 18 eur. Kajne?

MIHAc27 ::

Bam-Bam je izjavil:

Kitajski ovitki so pocen, sam kaj ko smrdijo huje kot v kakšni kitajski trgovini. Vprašanje kakšne surovine sploh uporabljajo.


Naročil samo letos 4 različne ovitke (še za znance), pa do sedaj ni noben imel neprijetnega vonja. Mogoče si imel samo smolo...?

Tom-Cat ::

MIHAc27 je izjavil:

Bam-Bam je izjavil:

Kitajski ovitki so pocen, sam kaj ko smrdijo huje kot v kakšni kitajski trgovini. Vprašanje kakšne surovine sploh uporabljajo.


Naročil samo letos 4 različne ovitke (še za znance), pa do sedaj ni noben imel neprijetnega vonja. Mogoče si imel samo smolo...?


Mi smo naročili ovitke za 4 različne telfone in 2 tablici v zadnjih 3 letih. Vsi so zelo dobre kvalitete (praktično identični kot tisti, ki jih kupite pri nas z 10x ceno) in noben ni imel neprijetnega vonja. Je pa res da je en prišel zlomljen, ampak ga je prodajalec poslal še enkrat in je bil ok.

hotig ::

Pozdravljeni, nameravam nakupovat v aliexpress ampak še vedno obstaja nekaj nejasnosti (kljub prebranim 25 stranem :))in bi prosil za pomoč.
Torej:
1. Ali je možno plačevanje z maestro kartico (bančno)? Na njihovi spletni strani obstaja ta možnost, vendar nekateri uporabniki foruma pravijo, da ta možnost ne obstaja. Ali je to pač odvisno od banke, ki je izdala kartico?
2. Pri izvedbi plačila je potrebno navesti tudi nek "Security code" od kartice oz. 3 številke za številko kartice. Na moji kartici teh številk ni. Je samo 19 številčna številka kartice pod podpisom (leva stran) in SI številka računa (desna stran). Torej katere 3 številke na maestro kartici naj bo predstavljale to varnostno kodo?
3. Ali je možno plačilo v evrih (cene že imajo navedene v njih) ali pa se na spletni strani opravi plačilo v dolarjih in potem banka opravi pretvorbo po svojem tečaju?

mojca ::

Pridružujem se mnenju za ovitke. Sama sem dobila nekaj zelo kvalitetnih za zelo nizko ceno; v naših trgovinah sem videla povsem enake. (Seveda sem si vzela nekaj časa za iskanje nečesa, kar je izgledalo kvalitetno.)

@hotig: mojo bančno kartico Maestro so pred časom na banki po preteku sami zamenjali z Viso. Zame je to (poleg drugih kartic) glavna kartica za dvigovanje na bankomatu, ampak ima poleg 19-mestnega IBAN-a še 16-mestno številko in trimestno kodo na drugi strani kartice (enako kot kreditna kartica). Posebej sem se morala dogovoriti, da so mi limit za spletno plačevanje znižali na 0 EUR.

1+2: Če na kartici nimaš 16-mestne številke (in na drugi trimestne), je skoraj zagotovo ne moreš uporabiti za spletne nakupe. Na banki lahko vprašaš za Viso electron.

3: Plačaš lahko v poljubni valuti, ampak moraš vedno preveriti menjalni tečaj. Če so cene navedene v dolarjih, je praviloma najceneje plačati v dolarjih in pustiti, da domača banka opravi pretvorbo. Običajno moraš to eksplicitno zahtevati in recimo PayPal to opcijo zelo dobro skriva. (Off-topic, ampak za ilustracijo: pri dvigu 1000 kun na hrvaškem bankomatu je skoraj 10 EUR ceneje dvigniti znesek v kunah kot v evrih.)
Preveri obe ceni (v evrih in dolarjih) in izberi ugodnejšo.

m3k ::

AliX nakup


    1. Your Shopping Cart -> Buy... ->

    - - -

    2. Review your Order (izberi Payment method)



    3. Checkout (klikni Pay with card or other payment methods)



    4. Credit card (Maestro *!?)



    5. -> Pay Now

hotig ::

@m3k
A to deluje tudi pri 19-številčni kartici (moja osnovna verzija za osnovni račun)? Ker sem danes še mal raziskoval po bančnih straneh in pri NLB piše, da oni omogočajo spletno plačevanje le z to 16-številčno, ki ima še to varnostno kodo (novejša verzija, za drugo vrsto računa kot je moj).

No ja, če bom hotu poslovat z kitajci bom taprvo mogu spremenit "finančne navade" :)

m3k ::

Številka Maestro kartice je vaša PAN koda. Vse kar je potrebno storiti je, da vam v bančna poslovalnica to storitev spletnih nakupov za vašo maestro kartico potrdi oz. omogoči. Postopek potrditve vaše Maestro kartice pri NLB običajno traja en dan.

 PAN = 19-mestna številka

PAN = 19-mestna številka


vir: http://izletnadlani.com/nizkocenovne-en...

luxxx7 ::

Pozdravljeni, zanima me glede pošiljanja s Kitajske. Uglavnem, izdelek (avto tester) stane 37€ in bi ga naročil skupaj s plačljivo poštnino od DHL. Zanima me, če carina tudi ta paket pregleda in ga po njihovem ceniku obdavči, pošlje... Ali je to samo pri tako imenovanem ''free shippingu''?

darkolord ::

Nima veze. Če se jim zdi, da bo zadeva podvržena plačilu dajatev, jo pregledajo.

Mare2 ::

luxxx7 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me glede pošiljanja s Kitajske. Uglavnem, izdelek (avto tester) stane 37€ in bi ga naročil skupaj s plačljivo poštnino od DHL. Zanima me, če carina tudi ta paket pregleda in ga po njihovem ceniku obdavči, pošlje... Ali je to samo pri tako imenovanem ''free shippingu''?


Poleg DDV se plača tudi 15EUR + DDV stroški carinjenja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

;-) ::

https://m.aliexpress.com/item/326126233...

Iscem kak tak "mini" projektor. Komentarji so dobri ampak carina in vse pa sem na 100€ pa se nevem ce bo prislo, obstaja kaka trgovina v eu ki ima podobne projektorje? Pa zanima me kaka je kaj zivljenska doba zarnice, ce je kaj vprasljiva

lonewolf_ ::

Za DHL bi moral doplačati k poštnini, ker bi naj moj naslov bil v "Remote Area" naselju. Zdaj, najceneje na Aliexpress sem našel RemoteArea doplačilo 23$, moj seller (TopOne) pa mi je dal link do DHL Remote Area Surcharge kjer se DHL-u doplača 37$... Je vseeno katerega vzamem?

Oziroma kako sploh potem dodam to, da bodo oni vedeli, da sem plačal zraven? Ali Aliexpress to sam zazna slučajno?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Pithlit ::

Pa si pošlji na eno poštno ki ni remote? Šiht pa to...
Life is as complicated as we make it...

lonewolf_ ::

Če bi lahko bi z veseljem..
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

;-) ::

zakaj pa nemoreš?

lonewolf_ ::

Šiht je tudi v remote area, iz Mb pa ne poznam nikogar tako dobro, da bi mu zaupal takšen paket :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Ales ::

Poštno ležeče ne gre? Ne vem, nisem še probaval na ta način pošiljati z AliExpressa. V vsakem primeru pa boš moral do npr. Maribora, kar je najbrž tudi nek strošek.

Pithlit ::

lonewolf_ je izjavil:

Šiht je tudi v remote area, iz Mb pa ne poznam nikogar tako dobro, da bi mu zaupal takšen paket :)

Marička no... jaz še v USofA (in še kje) poznam folk ki mu lahko zaupam... Pa jih niti v živo še nisem vidla.
Life is as complicated as we make it...

lonewolf_ ::

Good for you? Jaz pač ne..

Pithlit je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Šiht je tudi v remote area, iz Mb pa ne poznam nikogar tako dobro, da bi mu zaupal takšen paket :)

Marička no... jaz še v USofA (in še kje) poznam folk ki mu lahko zaupam... Pa jih niti v živo še nisem vidla.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

amacar ::

Za majhen fee, 5-10€ ti js (pa verjetno še kdo drug) v mb prevzamem.

MarkoMan ::

oj, jaz bi za mamo kupil torbico, pa me zanima ali je ok z vidika trgovca, in robe, da je ne zaplenijo na carini. Hvala za info.

http://www.aliexpress.com/item/100-Genu...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Ales ::

Pazi da ti mama ne eksplodira :))

"100% Genuine leather Women handbags Wholesale new leather bag and handbag Crossbody Bag Lady explosion"

V glavnem, včasih se zgodi, da na teh slikah izdelkov ni videti, da imajo dejansko gor kak logo od neke priznane znamke, kar pa na carini ne gre čez. Če nima ničesar, bo normalno prišla do tebe. Plačal boš še DDV in stroške postopka, ker je cena višja od 22 EUR.

Mare2 ::

Dobil sem tracking number. Po enem dnevu še ne deluje. Kaj je s tem?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

darkolord ::

Groza in strah. Razpad sistema.

MIHAc27 ::

Ponavadi ne dela vsaj nekaj dni. Se mora paket dejansko pofočkat na kakem letališču, potem pa bo. Jaz trackinge niti ne gledam, dokler ne mine mesec dni.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Ponavadi ne dela vsaj nekaj dni. Se mora paket dejansko pofočkat na kakem letališču, potem pa bo. Jaz trackinge niti ne gledam, dokler ne mine mesec dni.


To je na DHL. Bi moralo biti prej vidno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MIHAc27 ::

DHL nikoli niti ne naročam... govorim za navaden paket poslan največkrat preko China post. Ne vem, če je že kdaj katera številka delala takoj, ko sem jo dobil.

vilonja ::

Pozdravljeni,
Prvič se mi je zgodilo, da izdelek ki je prišel z aliexpressa bil poškodovan. V glavnem gre se za nek kuli, ki ima packe, ki se ne dajo odstranit, namreč tak je že bil ko je prišel. No za foro sem pisal prodajalcu kakšen kuli je prišel in priložil sliko. Torej prodajalec mi je napisal, da mi lahko vrne half refund.
Še nikoli nisem imel take izkušnje in ne vem kaj narediti, moram slučajno disupute odpreti ali naj samo prodajalcu napišem da hočem half refund.

Še to, nisem še potrdil, da je kuli prišel, ali naj potrdim?

Pithlit ::

A kuli dela? Je bil 3€? Lahko živiš s tistimi 'fleki'? Half refund.
Ni ti živeti s takim kulijem? Full refund.

Potrdiš ko si zadovoljen.
Life is as complicated as we make it...

m3k ::

Da, in sprejmi to kar ti ponuja prodajalec.

BTW da ne boš presenečen, če boš moral čakati na vračilo denarja po par mesecev. ;(
Mirko tipka na radirko ////

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

A kuli dela? Je bil 3€? Lahko živiš s tistimi 'fleki'? Half refund.
Ni ti živeti s takim kulijem? Full refund.

Potrdiš ko si zadovoljen.


Je treba kitajce navadit, da v SLO ne pošiljajo več škrt robe. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
25 / 190
»»