» »

NADGRADNJA RAČUNALNIKA (pomoč prosim)

NADGRADNJA RAČUNALNIKA (pomoč prosim)

djforever ::

Lep Pozdrav

Nekaj me zanima. Radi bi igrali malo močnejše igrice (streljačine večinoma), zdaj pa me zanima kaj vse bi moral nadgraditi da bi igral recimo (call of duty black ops) in tako dalje. Prosim za pomoč

Lastnosti računalnika:

PROCESOR:DUAL CORE INTEL CORE 2 E6420 2133MHZ
MATIČNA PLOŠČA : ASUS P5N-E SLI
GRAFIČNA KARTICA: ATI RADEON 5450 HD
RAM: 2GIGA DDR2

Mislim da če bi rame dali notri (8gb max podpira), pa bi mogoče bilo boljše?

Hvala

Engineer_ ::

na kratko: vse.

Na hitro: kupi rabljeno grafično, recimo Radeon 5830, 5850. Morda bo zadoščalo za tvoje potrebe.

Rama imaš vsekakor veliko premalo, vendar najprej se odloči koliko si pripravljen največ vložiti v PC. Če je to max 100 eur ti svetujem nakup rabljenega procesorja e7500, dodatnih 2 gb rama in grafično, ki sem jo prej imenil.

Če pa si pripravljen plačati več, pa se da kaj boljšega najti.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Navij procesor, zamenjaj grafično z 7850, če imaš win7 je 3gb rama minimum.

djforever ::

hvala za odgovor, a mogoče kateri ve kakšno slovensko spletno stran za nakup novih komponent?

hvala

Hayabusa ::

Funtech, mlacom, dinokomp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

comshop, mimovrste,funtech, mlacom, agt, dinokomp...

7850 se ne splača vtikat v tvoj sistem, je ne boš izkoristil. Kupi rabljeno radeon 5830/5850, je max za tvoj procesor.

Se pa jo vsekakor splača kupit če sistem menjaš za kak i3 cpu. Ali pa amd fx-6300, ki stane približno toliko kot i3, samo je pač boljši.

Zgodovina sprememb…

djforever ::

no kaj je zdaj najbolj smiselno menjat

procesor (e7500) bo mi gnal novejše igrice?
,rame dodajat pa grafično drugo?

Engineer_ ::

kolk si max pripravljen vložit?

Hayabusa ::

comshop, mimovrste,funtech, mlacom, agt, dinokomp...

You Serious ?

btw, mimovrste je ena najdražjih online trgovin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

vredno je pogledat, včasih se dobi kaj. Sicer res včasih.

V glavnem jaz bi kupil rabljen e7500 procesor, ga malce navil, če dobiš dober čip se ga lahko zelo dobro navije, če pa slabega pa pač ne.
Dodatno bi kupil rabljeno radeon 5830/5850 in si zmagal, bo tudi battlefield3 tekel, ne samo call of duty. Sicer ne bo teklo na ultra nastavitvah (nekje med medium-high bo) ampak teklo zagotovo bo. aja in dodaten ram. Cena kompleta bo okoli 100 eur.

Če si pripravljen vložit do 300 eur, pa ti lahko sestavimo veliko boljši komplet (zamenjava cpu z novejšim, zamenjava matične, boljša grafična, več rama..). Odločitev je na tebi.

Zgodovina sprememb…

djforever ::

do 150e

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

vredno je pogledat, včasih se dobi kaj. Sicer res včasih.

V glavnem jaz bi kupil rabljen e7500 procesor, ga malce navil, če dobiš dober čip se ga lahko zelo dobro navije, če pa slabega pa pač ne.
Dodatno bi kupil rabljeno radeon 5830/5850 in si zmagal, bo tudi battlefield3 tekel, ne samo call of duty.

pointless nadgradnja.
#brezpodpisa

djforever ::

V glavnem jaz bi kupil rabljen e7500 procesor, ga malce navil, če dobiš dober čip se ga lahko zelo dobro navije, če pa slabega pa pač ne.
Dodatno bi kupil rabljeno radeon 5830/5850 in si zmagal, bo tudi battlefield3 tekel, ne samo call of duty.

Aja in ram. Cena kompleta bo 100 eur.


to se mi še najbolj dopade!

aja navit je težko procesor ali to moreš v biosih,še nisem delal tega

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

hojnikb je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

vredno je pogledat, včasih se dobi kaj. Sicer res včasih.

V glavnem jaz bi kupil rabljen e7500 procesor, ga malce navil, če dobiš dober čip se ga lahko zelo dobro navije, če pa slabega pa pač ne.
Dodatno bi kupil rabljeno radeon 5830/5850 in si zmagal, bo tudi battlefield3 tekel, ne samo call of duty.

pointless nadgradnja.


e7500 je mnogo boljši od njegovega. Cena rabljenega procesorja na slo-techu in bolhi pa je 25-30 eur.

Radeon 5830 je zadosti dobra da bf3 poganja na high nastavitvah brez najmanjše težave, rabljeno dobiš za 60 eur. Zkaaj je torej pointless?

Zgodovina sprememb…

djforever ::

Engineer_ ::

Ta je imel e7500 za 22 eur, nevem v kakšnem stanju sicer.

e8300


Če kdo ve za boljšo rešitev pa naj predlaga. Ma novejša grafična od serije 5xxx ne bo izkoristila njegovega CPU nikakor, je overkill.

Zgodovina sprememb…

djforever ::

vem sem mu že pisal:)

še bom rabil kaki ventilatorček za hlajenje al ne?

še bom rabil kaki ventilatorček za hlajenje al ne?

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

ni glih neki omg boljše od tvojega trenutnega, samo imaš samo to opcijo, ali pa vloži 300 eur in kupi sistem z i3, novo matično,več rama in radeon 7850, potem boš rešen za nekaj let.


edit.: ah sem poizkusil najti radeon 58xx, pa vidim da so precej drage postale. Smešno. Za 100 eur se je ne splača kupit, je predrago to. Je bolje če novo kupiš potem lol. Nazadnje ko sem gledal so bile 60-70 eur, se opravičujem za zavajanje.


Nova radeon 7770 je malce boljša od 5830, stane pa 110 eur nova.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Z omenjeno nadgradnjo si ob 190E.

Za ~155E dobiš tole novo:
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Manjka še grafična, napajalnik (če ni ravno največji jajc tipe intertech) in disk lahko uporabiš iz sedanje konfiguracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

kako? grafika radeon 7770 110 eur (trenutno na trgu ni pametnih ponudb z radeon 5850, so vse precenjene, moja napaka da nisem prej preveril), cpu e7500 20 eur, 2gb ekstra ram 20 eur? točno njegovih 150 eur? Veš ti za boljšo rešitev?

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

Hayabusa je izjavil:



Manjka še grafična, napajalnik (če ni ravno največji jajc tipe intertech) in disk lahko uporabiš iz sedanje konfiguracije.


saj to sem mu pa rekel, če doda tvojemu sistemu še grafo in napajalnik pa je že na mojih 300 eur ;)

korošc ::

prodaš ta računalnik in kupiš ''novega'' in vgradiš rabljene komponente

djforever ::

r E8400 3,0GHZ/6M/1333 za 35EUR
in 2x2gb ddr2 800mhz za 35EUR

samo se graficno nabavim

djforever ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

nekaj takega

to bi šlo igrat igrice?

ww.bolha.com/racunalnistvo/graficne-kartice/ati-graficne-kartice/wgraficna-kartica-1290297233.html?aclct=1383778250

ATI radeon 4890 sapphire 1Giga.
??

Zgodovina sprememb…

djforever ::

Engineer_ ::

e8400 za 35 eur je odličen. Prepričaj se samo da ga tvoja matična podpira, da ga ne boš vstavil v podnožje in se sistem ne bo zagnal.

e8400 + radeon 7770 in si zmagal. Bo tvoj sistem uporaben še par let sigurno, če nisi izjemno zahteven kar se grafike tiče.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

e8400 nima smisla, ker lahko dosedanji procesor naviješ na e8400 performance z malo truda. Al quada noter ruknet al pa vse menjat. Karkoli druga je metanje peska v oči.
#brezpodpisa

Engineer_ ::

za 35 eur se mu ne splača navijat, lepo te prosm.

Sicer pa imaš prav ja samo ni videt da bo znal varno naviti svoj cpu brez da kaj uniči.

Quada se mu ne splača kupovat ker so butasto dragi, precenjeni. Namesto 100 eur za quada rajši kupi nov sistem.

Stock e8400 + 7770 = battlefield3 na high nastavitvah, min 30 fps sigurno.

Čez počitnice pa delat in prišparat za kaj boljšega!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

e8400 za 35€ je totalna bedarija, če pa maš quada za 50€
http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...
malo še zbiješ ceno, naviješ na ~3.0Ghz in maš "spodobn" procesor. Poiščeš še najcenejšo 2GB palčko rama in grafiko, ki pride v budget. Recimo kaka 460ka... so od 50€ naprej.

Procesor in grafiko, ki jo imaš zdaj pa prodaš in kamot prideš skos z 150€ vložka.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

za q6600, posebno navitega rabi močnejši napajalnik. Tudi hladilnik bo rabil verjetno boljši, saj se q6600 kar greje.

na linku, ki si mu ga dal, se procesor prodaja BREZ hladilnika. TI pa zagotavljam da hladilnik ki ga ima na e6450 niti okvirno ne bo zadosti za ohladiti q6600 na STOCK frekvencah, kaj šele navitega. Tako da k tvoji ceni prištej še nov hladilnik ;)

Tak da to kar si mu ti dal je 50 eur cpu + vsaj 30 eur hladilnik. Morda še nov napajalnik za 40 eur. Zelo poceni si mu dal res. 35 vs 120 eur :) lol.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Stock hladilnik je dovolj pri oc ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

q6600 ima 105 thermal. ta na linku je brez hladilnika tako da bi uporabnik moral uporabit SVOJ HLADILNIK OD E6450, ki ima 65w thermal. Resno misliš da bi bil dovolj imeti hladilnik od e6450 za naviti q6600?

morda, če bi rad na hladilniku pekel čevapčiče.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Je delal intel za vsako serijo (različni tdp-ji) posebej hladilnike ?

Engineer_ ::

ja. eni so majhni, drugi veliki.

stock hladilnik od q6600. Ima bakreno sredico isto kot prastari pentium 4, ker se zelo greje.


e6600 cooler


kakšnega ima e6420 ne najdem. Navadni e6400 bi moral imeti prav tako debel hladilnik, e6600 pa ga iz nekega razloga nima več. kakšnega ima e6420 nimam pojma.
Za stock frekvence ni panike. lahko tudi manjšega daš na potraten cpu, ga bo hladil samo se bo vent hitreje vrtel, bo pač glasen. Navijanje pa v tem primeru zagotovo odpade.

Primerjava velikosti coolerjev:
(na sliki sta (po vrsti od leve proti desni) e8400 in e6400)


Pač uporabnik naj pove kak cooler ima. Če je debel, potem lahko kupi q6600. Sicer pa bi to močno odsvetoval.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
635719 (3898) filip007
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412864 (9489) gddr85
»

Nadgradnja grafične kartice v starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
975117 (4652) Bye
»

Predlog za najboljši rabljen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
567051 (6064) 2loud4u
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411876 (10539) Janac

Več podobnih tem