» »

Računalnik gre sam avtomatsko v bios(ufei)

Računalnik gre sam avtomatsko v bios(ufei)

mmzzor ::

Računalni uporabljam za rudarjenje coinov. Priklopljeni imam dve grafični kartici hd7950. Računalnik mi deluje normalno 2 dni, 1 dan , 2 uri, kak se mu zazdi. Potem pa pridem do njega in je vi biosih, če želim zapositi biose z exit se vrne v njih. Samo izklop/vklop napajanja pomaga. Dokler se zadeva ne ponovi. Poskusil sem samo z eno kartico in potem še z drugi in pride do enkega zaključka.

Ali je težava v hardware nekje ali kaj v nastavitvah biosa, nimam pojma, zato rabim vas? Zdi se pa, da se to dogaja samo kadar je računalnik obremenjen z rudarjenjem.

Uporabljam Corsair CS750M psu, kateri mi na vtičnici daje 615W z delovanjem obeh kartic na ful.
Matična plošča : Asrock H81 pro btc
uporaba powered riserji
2x hd 7950 with boost gpu
8gb ram(2x 4gb)
Win 7 64bit
Je že kdo videl, kaj takega, da gre rač sam v biose?
Ali kako bi se lotil, da najdem težavo, so kakšne nastavitve v biosih težava, hardware?

Vikking ::

Tipkovnica, miška? USB legacy support v BIOS-u (če daš na disable, boš verjetno rabu ps/2 priklop da ti bo miška tipkovnica delala v biosu)

disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

mmzzor ::

Tipkovnice in miška nista vključeni.Remotam se nanj. Disk je pa Maxtor 6L160M0 160gb.

mmzzor ::

Defrag diska se ustavi pri 46% nakar računalnik zamrzne. Mogoče težava z HDDjem ali pa kakšno povezavo diska na matično? A razmišljam prav?

Hayabusa ::

Crystal Disk Info, prilepi screen.

first_line ::

Disk, ram, plata, kabel, napajalc... najbolje da menjaš posamične komponente dolker ne zadaneš.

Probaj disk priklopit na drug SATA port. Sam sem imel težave z DVD ciganom na enem portu.

Duhec ::

Zgodi se neka napaka, ki ti resetira komp, ki nato ob zagonu javi napako in gre avtoamtsko kar v bios setup.
Poglej smart podatke diska ter za stalno priklopi vsaj tipkovnico in nastavi vrstni red, da boota direkt iz diska.

mmzzor ::

Smart podatke diska? Kak pa kje pa to naredim?

jype ::

IMO se plati gravža tvoj operacijski sistem. Poizkusi z drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mmzzor ::

jype je izjavil:

IMO se plati gravža tvoj operacijski sistem. Poizkusi z drugim.


Ja cool dve možnosti kateri lahko poskusim.

Smart podatke diska prevereti - jih objavim kak izgledajo pa bomo videli, poskusil bom še z drugim diskom.

Za win bom zamenjal z 32 bitnimi, potem pa bomo videli kaj bo

zee ::

Tezave imas z napajanjem, ne pa z Windowsi. S prehodom na 32-bit bos izgubil precej performans.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

mmzzor> Za win bom zamenjal z 32 bitnimi, potem pa bomo videli kaj bo

Ne tega poizkušat.

Nadgraditev biosa je meni pomagala pri podobni matični plošči (in močno popravila stabilnost - od nadgradnje se mašina ni še niti enkrat obesila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Duhec ::

mmzzor je izjavil:

Smart podatke diska? Kak pa kje pa to naredim?

Hayabusa je izjavil:

Crystal Disk Info, prilepi screen.

mmzzor ::

zee je izjavil:

Tezave imas z napajanjem, ne pa z Windowsi. S prehodom na 32-bit bos izgubil precej performans.


Zakaj bi bila težava z napajanjem ? pri vtičnici vleče W620 ob max , sedaj samo w70 in je enaka težava. Napajalnik je gold W750. riserji se napajajo preko molex direktno it psu ne matične. Glede napajanja nevem kaj bi še lahko vplivalo

Hayabusa ::

Poglej zakaj se os resetira
http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...

Bios loge si pogledal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mmzzor ::

Hayabusa je izjavil:

Poglej zakaj se os resetira
http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...

Bios loge si pogledal ?


To bi bila najboljša rešitev za prvič ja. Te datoteke minidup z "blue screen napakami" drugače najdeš v vseh windowsih? S tem bom načeloma takoj izvedel od kod prihaja napaka a ne?

mmzzor ::

BluescreenView je imel tri datotek v minidumpu ampak vse iz pred 12 dni.

SMART podatki: https://db.tt/iabKAcUO

Kaj pravite?

Duhec ::

Smart te opozarja, da se z diskom nekaj dogaja. Vrednosti 05 in C5 kažeta na to.
Glej razlago na wiki:
S.M.A.R.T. @ Wikipedia
Po vsej verjetnosti ti ob restartu to javi tudi komp in gre zato direkt v bios.
Glede na napake menjaj disk, ki ima obratovalnih ur za 5 let in pol. :)

mmzzor ::

Duhec je izjavil:

Smart te opozarja, da se z diskom nekaj dogaja. Vrednosti 05 in C5 kažeta na to.
Glej razlago na wiki:
S.M.A.R.T. @ Wikipedia
Po vsej verjetnosti ti ob restartu to javi tudi komp in gre zato direkt v bios.
Glede na napake menjaj disk, ki ima obratovalnih ur za 5 let in pol. :)


JA cool ne. Nekaj sem ugotovil in se zraven naučil :). Poskusim z drugim diskom in bom videl kaj se bo dogajalo. Hvala za pomoč in te SMART podatke. Sem mislim, da ni tolikšen problem pri 3 slabih sektorjih nisem pa seveda upošteval starosti diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik, slabo delovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528673 (7526) m0LN4r
»

Vsaka Windows inštalacija zmrzne takoj na začetku

Oddelek: Pomoč in nasveti
314972 (4437) l0g1t3ch
»

Namizni PC, ka je je šlo v .....

Oddelek: Pomoč in nasveti
101304 (1127) grizl
»

Disk zopet deluje-čudež?

Oddelek: Strojna oprema
223142 (2564) potepuh
»

virus in reševanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
232649 (2402) Blisk

Več podobnih tem