» »

SSD Samsung 250gb EVO vs Pro

SSD Samsung 250gb EVO vs Pro

teknoslo ::

Zanima me če se v praksi sploh opazi razliko med SAMSUNG 840 EVO series 250GB 25/S600 in SAMSUNG 840 PRO series 256GB 25/S600. Imam intel i5 3570k, 8gb rama, hd 7950 3gb in navaden hdd 1tb, pa bi rad imel en ssd, da bi mel windows gor pa ksn photoshop, sony vegas, battlefield 4 in taki programi k so mal bl zahtevni.


lp

hojnikb ::

Ne.
Vzami EVOta..
#brezpodpisa

NightHawk ::

Ne, ne boš je opazil. Največja prednost PROja je vzdržljivost, glede na MLC celice. Ampak tudi EVO bi moral zdržati ene 12 leta ali več ob normalni uporabi.

Janac ::

Brez dvoma se ne opaz.

Ja, MLC ma 840 PRO, tale tvoj bo mel pa TLC kontroler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

Ne, ne boš je opazil. Največja prednost PROja je vzdržljivost, glede na MLC celice. Ampak tudi EVO bi moral zdržati ene 12 leta ali več ob normalni uporabi.

no teh 12 let je iz riti potegnjenih.
Zdržal ti bo tako dolgo, kolker boš zapisoval na njega in iz kako kvalitetnega batcha dobiš čipe.
#brezpodpisa

teknoslo ::

Pol bom vrjetn EVO vzel, pa zanima me se a bi lahko dau sam na ssd windows pa bi pol vse se delal iz hdd, pol bi pa dodajal programe na ssd. Bi to delal, da bi sam dau ssd pa gor windows pa to je to, al se motm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teknoslo ()

hojnikb ::

na ssd lahko daš karkoli ti paše.

tudi zbirko bondage pr0na :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

teknoslo ::

Ja to vem, sam zanima me ce dam ssd u komp pa instaliram gor windows, mi bo ostale podatke bral iz hdd, al bi rabu hdd formatirat pa vse na novo?

NightHawk ::

hojnikb je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Ne, ne boš je opazil. Največja prednost PROja je vzdržljivost, glede na MLC celice. Ampak tudi EVO bi moral zdržati ene 12 leta ali več ob normalni uporabi.

no teh 12 let je iz riti potegnjenih.
Zdržal ti bo tako dolgo, kolker boš zapisoval na njega in iz kako kvalitetnega batcha dobiš čipe.



http://uk.hardware.info/reviews/4178/10...

teknoslo ::

Pa a bo slucajno zdej kmalu prsu nov ksn hitrejsi ssd, da so kej novga odkril, al je to se zmer top? Nocm kupt pa da je pol cez 1 mesec neki cist novga pride pa ta moj tut vso vrednost zgubi.

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Ne, ne boš je opazil. Največja prednost PROja je vzdržljivost, glede na MLC celice. Ampak tudi EVO bi moral zdržati ene 12 leta ali več ob normalni uporabi.

no teh 12 let je iz riti potegnjenih.
Zdržal ti bo tako dolgo, kolker boš zapisoval na njega in iz kako kvalitetnega batcha dobiš čipe.



http://uk.hardware.info/reviews/4178/10...

kot sem rekel. vsak ssd ima dejansko vdržljivost drugačno. Moj MLC lahko umre šele po 30k p/e, tvoj bi pa lahko krpno že po 10k p/e. V vsakem primeru bo pa zdržal toliko za kolikor je rejtan, kar je v primeru 840evo ~1k p/e-

teknoslo je izjavil:

Ja to vem, sam zanima me ce dam ssd u komp pa instaliram gor windows, mi bo ostale podatke bral iz hdd, al bi rabu hdd formatirat pa vse na novo?

će inštaliraš winse na ssd, bojo delal iz ssdja -- doh..

teknoslo je izjavil:

Pa a bo slucajno zdej kmalu prsu nov ksn hitrejsi ssd, da so kej novga odkril, al je to se zmer top? Nocm kupt pa da je pol cez 1 mesec neki cist novga pride pa ta moj tut vso vrednost zgubi.

Yup. Na obhodu so ssdji z 10GB/s prenosa in 1m IOPS... :))

Just kidding. Ne čakat na nove zadeve. nabavi kar je aktualno zdaj. če bo pa kaka novejša stvar hitrejša, pa zarad tega tvoj ssd nebo delu nč počasnej.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

edi123 ::

Namen imam kupiit SSD Samsung 250gb EVO pa me zanima če se mi splača kupit tudi nastavke za 3.5 režo ker moje ohišje nima reže za 2.5 SSDje? Imam pa spredaj ventilator in zadaj tak da je za pretok dokaj dobro poskrbljeno.

veqlargh ::

Brez veze, pritrdi ga samo na eno stran tiste 3.5" reže pa je. Saj so lahki ko hudič. Moja dva SSD-ja se ne pritožujeta nad takim načinom pritrditve.

GrimReaper ::

Sam bom tut kmalu moral kupit 500GB Evo-ta.
Samsung HD502HJ, ki ga imam že 4 leta, mi je namreč začel vibrirat oz. vibrira ohišje in je res ratal preglasen.
Pa če dam ekstrahirat 3 filme naenkrat, lahko čakam 10 minut, to je na SSD najbrž v minuti fertik.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620834 (2838) hojnikb
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587848 (6820) oo7
»

Samsung začel proizvajati TLC 3D V-NAND flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7028162 (25448) pegasus
»

Samsung 840 evo in pro vs 850 evo in pro

Oddelek: Strojna oprema
292961 (1810) Qushaak

Več podobnih tem