» »

Grafična + voda :-/

Grafična + voda :-/

j3rn3jk ::

Torej predvčeraj mi počila ki je cev vodnega hlajenja pri procesorju in mi je namočilo grafično in malo matične pri pcie priklopu. Ko sem vse sčistil, posušil, se računalnik ni več prižgal. Včeraj se je prižgal edino slike ni bilo. Danes pa se je čudežno prikazala slika, ampak se začnejo pojavljati motnje na sliki, grafična se pa konkretno segreva, čez 5min pride do bluescreena se vse skup resetira in slike več ni. Je možno da je še kaj drugega v kritičnem stanju ali je samo grafična? Nimam možnosti sprobat druge grafične.
 motnje

motnje

Assass1n ::

Brez testa boš težko karkoli ugotovil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

V enem dnevu je izhlapela vsa voda? Vse razstav, v riž za dva tedna in pol probaj.

mihibo5 ::

Znaš očistiti mobitele? Ne bi smelo biti kaj drugače. Če je, naj me kdo opozori. Torej razstavi grafično kartico, speri jo z destilirano vodo in jo daj za čez noč v riž. Ne delaj tega preden še kdo ne pove da to deluje tudi na grafičnih. :D
Let's hope for the best.

Janac ::

mihibo5 je izjavil:

Znaš očistiti mobitele? Ne bi smelo biti kaj drugače. Če je, naj me kdo opozori. Torej razstavi grafično kartico, speri jo z destilirano vodo in jo daj za čez noč v riž. Ne delaj tega preden še kdo ne pove da to deluje tudi na grafičnih. :D
Let's hope for the best.


A sem jst kej drugač napisal?

mihibo5 ::

Janac je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Znaš očistiti mobitele? Ne bi smelo biti kaj drugače. Če je, naj me kdo opozori. Torej razstavi grafično kartico, speri jo z destilirano vodo in jo daj za čez noč v riž. Ne delaj tega preden še kdo ne pove da to deluje tudi na grafičnih. :D
Let's hope for the best.


A sem jst kej drugač napisal?


Nisem videl, ker sem pisal rahlo več kot tri minute, malo googla, itd.

Janac ::

Po moje če ma to grafo, ki je v podpisu ni ravno neka extra izguba...

mihibo5 ::

Še to, katero tekočino si imel v vodnem hlajenju?

j3rn3jk ::

Bom še probal malo posušit grafično, je pa res da je vse skup že kar v letih, ampak še zadostuje moje potrebe. Hladilna tekočina je pa original od Thermaltak-a, včasih sem dolil malo destilirane vode.

Assass1n ::

A je šla cev zaradi let, ali si kaj okol šaril. Ker zdej me pa skrbi, da bo meni kaj počilo :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

j3rn3jk ::

Leta naredijo svoje. Cevi zgledajo zdelane. Moram vse zamenjat.

BorutK-73 ::

Najbolje da daš vse ven iz ohišja, grafično in osnovno očistiš in posušiš.

Sssaga ::

Kok cajta s'pa meu cevi že u uporabi?
Sam menjam cevi na manj kot leto oz. vsako 2. čiščenje.
A ti je počila kje na zvitem delu slučajn?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

j3rn3jk ::

Cevi so še prve :) (6-7let), počila je na ukrivljenem delu pred vhodom v cpu blok.

Engineer_ ::

hm. Kakor so vodna hlajenja oboževana vidim da je kombinacija navitega CPU in Mugen zračnega hladilnika še vedno neprimerno boljša. Cenejša in varnejša.

Upam da ti uspe rešit kaj. Posuši zadevo dobro in poizkusi.

TOP ::

Engineer_ je izjavil:

hm. Kakor so vodna hlajenja oboževana vidim da je kombinacija navitega CPU in Mugen zračnega hladilnika še vedno neprimerno boljša. Cenejša in varnejša.

Upam da ti uspe rešit kaj. Posuši zadevo dobro in poizkusi.

Za nekoga ki ni vešč takega dela je sigurno bolj varno nikakor pa ne bolše.Imel cevi 6-7 let pa še silikonske niso bile verjetno.To je treba prej menjat.Še dolgo ti je zdržalo.

Engineer_ ::

Sodeč po testih je boljše zračno z ogromnim hladilnikom. Tišje ker se vent vrti na min obratih in nimaš vodne črpalke.

Menjat cevi 1x na leto je pa tud mal trapasto. PC mora bit narejen 100% tako da ga samo vsake toliko spihaš s kompresorjem, sicer pa ga ne tikaš. To ni avto, da bi mu tekočine menjal.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Engineer_ je izjavil:

Sodeč po testih je boljše zračno z ogromnim hladilnikom. Tišje ker se vent vrti na min obratih in nimaš vodne črpalke.

Menjat cevi 1x na leto je pa tud mal trapasto. PC mora bit narejen 100% tako da ga samo vsake toliko spihaš s kompresorjem, sicer pa ga ne tikaš. To ni avto, da bi mu tekočine menjal.

Ti očitno nisi še videl kako dela dobro vodno hlajenje,če daš prave cevi ni menjave 1x na leto in vodna črpalka nobeden problem,če si kdaj slišal za gumo in razne blazine ala apužva.

Janac ::

Engineer_ je izjavil:

Sodeč po testih je boljše zračno z ogromnim hladilnikom. Tišje ker se vent vrti na min obratih in nimaš vodne črpalke.

Menjat cevi 1x na leto je pa tud mal trapasto. PC mora bit narejen 100% tako da ga samo vsake toliko spihaš s kompresorjem, sicer pa ga ne tikaš. To ni avto, da bi mu tekočine menjal.


Nekomu avto ni le prevozno sredstvo, nekomu računalnik ni le naprava za avtomatsko obdelovanje informacij. A razumeš? Če nekdo rad razstavlja pa sestavlja komp 3x na dan mu ne bo težko še cevi zamenat a veš.

Če imaš kak hobi boš lažje razumel...

Engineer_ ::

torej:
če bi rad 3x na dan razstavljal hlajenje in preverjal cevi da ne uniči celega sistega: get water cooler.
če bi rad nizke temperature in tišino naslednjih 10 let: get air coolr.

sir yes sir.

ps.: ne sej štekam da ima nekdo hobi, samo smisla ne vidim v tem početju saj kvalitetni zračni hladilniki hladijo isto dobro kot vodni, samo nimaš dela z njimi. Se lahko rajši ženi posvetiš. Recimo.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

No dej pomiri se malo pa ne piš bedarij če ne veš zakaj se gre pa kako se zadeva vzdržuje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Engineer_ je izjavil:

torej:
če bi rad 3x na dan razstavljal hlajenje in preverjal cevi da ne uniči celega sistega: get water cooler.
če bi rad nizke temperature in tišino naslednjih 10 let: get air coolr.

sir yes sir.

ps.: ne sej štekam da ima nekdo hobi, samo smisla ne vidim v tem početju saj kvalitetni zračni hladilniki hladijo isto dobro kot vodni, samo nimaš dela z njimi. Se lahko rajši ženi posvetiš. Recimo.


A je žena tvoj hobi?

Vodnega hlajenja pač nimajo za pisanje besedil v wordu.

opeter ::

Takšnih problemov z zračnim hlajenjem ni ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sssaga ::

Engineer_ je izjavil:


če bi rad nizke temperature in tišino naslednjih 10 let: get air coolr.


This... ;(( Nimamo se kej menit več naprej .

Janac ::

opeter je izjavil:

Takšnih problemov z zračnim hlajenjem ni ...


Ko ti pa pade tistih 5kg železja dol na grafo pa ni problem?

Engineer_ ::

saj privijačiš a?

v glavnem namesto da popravlja vodno hlajenje na vse skup vrže v smeti ni kupi kvalitetn zračn vent in pozabi da ima kaj v sistemu.

In ne, tudi pri navijanju se obnese odlično air-cooler.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Engineer_ je izjavil:

saj privijačiš a?

v glavnem namesto da popravlja vodno hlajenje na vse skup vrže v smeti ni kupi kvalitetn zračn vent in pozabi da ima kaj v sistemu.

In ne, tudi pri navijanju se obnese odlično air-cooler.


Saj izbereš kvalitetne cevi in ne pretiravaš s 90 stopinjskimi koti.

Če se air cooler obnese odlično zakaj potem navijamo s tekočim dušikom?

Engineer_ ::

Assass1n je izjavil:

No dej pomiri se malo pa ne piš bedarij če ne veš zakaj se gre pa kako se zadeva vzdržuje.



Ja vem zakaj se gre ja. In ko ljudje to kupijo nikjer ne piše da morajo po pol leta nujno zamenjat cevi, drugače jim bo zalilo grafično. Vsi samo cvilite kako je v teh časih IN da imaš vodno hlajenje, čeprav je crap. POtem pa uporabniku po par letih takole voda uniči cel sistem pa čudno gledate zkaaj ni menjal cevi.

bedarija.

Janac je izjavil:



Če se air cooler obnese odlično zakaj potem navijamo s tekočim dušikom?


merite dolžino spolnega organa..khm..kdo bolj navije cpu.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Engineer_ je izjavil:

Assass1n je izjavil:

No dej pomiri se malo pa ne piš bedarij če ne veš zakaj se gre pa kako se zadeva vzdržuje.



Ja vem zakaj se gre ja. In ko ljudje to kupijo nikjer ne piše da morajo po pol leta nujno zamenjat cevi, drugače jim bo zalilo grafično. Vsi samo cvilite kako je v teh časih IN da imaš vodno hlajenje, čeprav je crap. POtem pa uporabniku po par letih takole voda uniči cel sistem pa čudno gledate zkaaj ni menjal cevi.

bedarija.

Janac je izjavil:



Če se air cooler obnese odlično zakaj potem navijamo s tekočim dušikom?


merite dolžino tiča..khm..kdo bolj navije cpu.


Sem ti že v prvem odgovoru razložil razliko oz. način dojemanja stvari, med prevoznim sredstvom in med ljubeznijo do prevoznega sredstva. Za nekatere pač avto ni LE prevozno sredstvo. Če si ti nesposoben in je če je OP eden iz milijonov, ki se mu je to zgodilo obstaja mala verjetnost.

Če nekdo rad navija CPU, kaj te tle mot? Ti pa verjetno meriš ku%ce pri drugih stvareh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Engineer_ ::

navijanje ni noben hobi ali umetnost. Je le koliko si pripravljen odpreti denarnico, da kupiš primeren hladilnik in matično s katero se da lepo navit, thats it. No in srečo moraš imet da dobiš dober čip iz tovarne.

sicer me ne zanima to. Važno je da OP kupi zračno hlajenje. Da mu vodno ne uniči spet sistema..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

Engineer_ je izjavil:

navijanje ni noben hobi ali umetnost. Je le koliko si pripravljen odpreti denarnico, da kupiš primeren hladilnik in matično s katero se da lepo navit, thats it. No in srečo moraš imet da dobiš dober čip iz tovarne.

sicer me ne zanima to. Važno je da OP kupi zračno hlajenje. Da mu vodno ne uniči spet sistema..


Če bi mel zračno njegove komponente sploh nebi laufale 10 let.

Engineer_ ::

aha, zato pri moji babici še vedno dela celeron 900mhz, ker ima gor vodno hlajenje.

dobro da vem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

j3rn3jk ::

Če bi kupoval nov komp, bi se še 1x odločil za vodno. Danes sem si sposodil grafo in je vse delalo :-) edino probal bi sčistit moj politi del grafične, ker je masten od tekočine. S čim naj sčistim? Čisti alkohol? Še imam upanje da bo delala. Je stala celo premoženje ko sem jo kupil :-)

BorutK-73 ::

Ampak danes je vredna 30€, če je to ta iz podpisa.

mihibo5 ::

j3rn3jk je izjavil:

Če bi kupoval nov komp, bi se še 1x odločil za vodno. Danes sem si sposodil grafo in je vse delalo :-) edino probal bi sčistit moj politi del grafične, ker je masten od tekočine. S čim naj sčistim? Čisti alkohol? Še imam upanje da bo delala. Je stala celo premoženje ko sem jo kupil :-)


Lahko poskusiš z destilirano vodo. Če s tem ne gre, pa boš moral z kakšno drugo nekislo tekočino.

j3rn3jk ::

BorutK-73 je izjavil:

Ampak danes je vredna 30€, če je to ta iz podpisa.

Celo 30 € :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
357769 (7119) Daliborg
»

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61910 (1731) worteleven
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222727 (2222) Janac
»

Ali bi delovalo?? - Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
273397 (2822) hojnikb
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6810957 (10073) Janac

Več podobnih tem