» »

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

worteleven ::

Zdravo.
Na področju vodnega hlajenja sem totalen laik, tako da ne mi zamert za kakšna vprašanja ki se vam bojo zdela neumna ^^
Skratka, kakšna je naprimer razlika med Corsair H100i in recimo
?
Čemu služi ta ovalni rezevoar, ki ga pri Corsair H100i na primer ni? Mislim, saj sta oba vodno hlajena, pa vendar ima en rezervoar drugi pa ne?
Kakšne so cenovne razlike?

galu ::

H100i je zaprt sistem, torej iz njega ne moreš (lahko sicer modificiraš, ampak stvar ni za to narejena) izliti vode, niti doliti. Custom loopi (to, kar vidiš na sliki) pa so, kot ti že ime namigne, zgrajeni po meri. V njega moreš sam naliti hladilno tekočino in brez rezevoarja je to opravilo skorajda nemogoče. Ko pa je loop enkrat poln vode pa rezevoarja teoretično več ne rabiš... Ker pa ga ne moreš kar tako "odsekati" (pa ker noben ni tak mazohist, da bi si delal toliko dela še za vnaprej), pa pač je.

Kar se pa cenovnih razlik tiče, pa lahko konkretneje sam pogledaš na takih straneh - http://www.ekwb.com/ , http://koolance.com/ , ...
Custom loopi so dražji, ampak dosti bolj future-proof, prilagodljivi in učinkoviti.

IMO se ti ne splača kupovati custom loopa, če ne boš hladil vsaj procesorja in grafične, kjer le-ta tudi najbolj pride do izraza - kar pomeni vložek nad 300EUR, če kupuješ nove komponente.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

hojnikb ::

Kupiš en orng zračn kuler tipa noctua in dobre vente zram in si dober..
za kako konkretno navijanje pa itk custom loop.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

worteleven ::

Kakšen je strošek, če hočeš recmo homebuilt custom loop? v smislu, da ne kupiš kompleta za sestavo, ampak kupiš posebej cevi, jih sam odrežeš, narediš sam rezervoar...?

Opkow ::

To je odvisno od tvoje iznajdljivosti.

Ko sem prvic zacel z vodnim hlajenjem, sem kupil samo vodni blok. Po cevi sem sel v Merkur, obicne prozorne. Radiator imam od zunanje klima naprave, ki sem ga takrat kupil smesno poceni. Na to sem nasraufal 4x 12 cm ventilatorje in laufajo na 3 V. Vodna pumpa je od akvarija za ribe. T, I in L clenov niti ne rabis. Rezerovar za vodo je vodotesna skatla za elektricne instalacije, v katero sem navrtal luknje in nasraufal fitinge za cevi in v njej pumpo. Tekocina je destilirana voda in antifriz v razmerju cca 3:1.

Seveda sem s tem zacel cca 15 let nazaj, ko so bile zadeve se v povojih in se marsicesa ni dalo kar kupiti.
Recimo vodni blok je bil se od soforumasa Morphling1a, ki se je takrat 'igral' v svoji garazi in je vrtal bakrene bloke. :)

Od takrat sem zamenjal samo 1x CPU blok, ki sem ga kupil 4 leta nazaj pri Eddyju oz EKWB.

Ostale reci se vedno laufajo 24/7 non-stop od prvega dne.
1x letno naredim remont in menjam cevi z novimi, spucam pumpo, blok, ter zamenjam tekocino.

Zacetni strosek, ce bi kupil blok pri EKWBju in ostalo improviziral, bi bil od oka cca 100 EUR. S tem, da hladis samo procesor.

Lahko pa prides se ceneje, ce bos spremljal male oglase, kjer obcasno pridejo precej ugodne ponudbe po delih.

Je pa sedaj mogoce nesmiselno imeti vodno hlajenje, ker dobis zelo dobra zracna hlajenja (Noctua, Scythe, ...) za manj kot 1/3, 1/4 cene vodnega kit kompleta. In tudi nimas problemov, ce zacne kaj puscati ali karkoli neljubega. :)

Takrat pred leti so bili bili hladilniki precej osnovni in glasni. Ce si hotel malo bolj naviti sistem, je bila edina alternativa vodno hlajenje.

axee ::

Dobro povedano. Vodno je super, ampak če res ne navijaš v višave, je nepotrebno in celo glasnejše, kot bi bilo lahko kvalitetno zračno.

worteleven ::

Opkow je izjavil:

To je odvisno od tvoje iznajdljivosti.

Ko sem prvic zacel z vodnim hlajenjem, sem kupil samo vodni blok. Po cevi sem sel v Merkur, obicne prozorne. Radiator imam od zunanje klima naprave, ki sem ga takrat kupil smesno poceni. Na to sem nasraufal 4x 12 cm ventilatorje in laufajo na 3 V. Vodna pumpa je od akvarija za ribe. T, I in L clenov niti ne rabis. Rezerovar za vodo je vodotesna skatla za elektricne instalacije, v katero sem navrtal luknje in nasraufal fitinge za cevi in v njej pumpo. Tekocina je destilirana voda in antifriz v razmerju cca 3:1.

Seveda sem s tem zacel cca 15 let nazaj, ko so bile zadeve se v povojih in se marsicesa ni dalo kar kupiti.
Recimo vodni blok je bil se od soforumasa Morphling1a, ki se je takrat 'igral' v svoji garazi in je vrtal bakrene bloke. :)

Od takrat sem zamenjal samo 1x CPU blok, ki sem ga kupil 4 leta nazaj pri Eddyju oz EKWB.

Ostale reci se vedno laufajo 24/7 non-stop od prvega dne.
1x letno naredim remont in menjam cevi z novimi, spucam pumpo, blok, ter zamenjam tekocino.

Zacetni strosek, ce bi kupil blok pri EKWBju in ostalo improviziral, bi bil od oka cca 100 EUR. S tem, da hladis samo procesor.

Lahko pa prides se ceneje, ce bos spremljal male oglase, kjer obcasno pridejo precej ugodne ponudbe po delih.

Je pa sedaj mogoce nesmiselno imeti vodno hlajenje, ker dobis zelo dobra zracna hlajenja (Noctua, Scythe, ...) za manj kot 1/3, 1/4 cene vodnega kit kompleta. In tudi nimas problemov, ce zacne kaj puscati ali karkoli neljubega. :)

Takrat pred leti so bili bili hladilniki precej osnovni in glasni. Ce si hotel malo bolj naviti sistem, je bila edina alternativa vodno hlajenje.


Wow, hvala za izčrpen odgovor :) Torej, če prav razumem in kolikor sem gledal na strani od EKWBja, je vodni blok še najdražja komponenta za vodno hlajenje? V bistvu, nujno potrebujem zamenjavo za moj stock cpu cooler, ker nameravam procesor navijati. Gledal sem zračna hlajenja, ampak glede na to da se mi gre delno tudi za lep izgled notranjosti računalnika, so vsi zračni hladilniki na prvi pogled zelo grdi in robustni, custom loop pa izgleda fantastično (čeprav je, tako kot si že sam rekel, potrošen denar). Skratka, pripravljen sem vložiti nekaj denarja v vodno hlajenje, ampak ne prav veliko, ker kot sem gledal komplete za 200€ se mi zdi kar malo absurdno, ker lahko za ta denar močno izboljšaš performance računalnika s kakšnimi dodatnimi komponentami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010837 (6007) Pennywis3
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473455 (2893) cebelar123
»

Poceni vodno hlajenje, ki pokriva proc + grafično ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
443204 (2821) freesty
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222762 (2257) Janac
»

Ali bi delovalo?? - Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
273426 (2851) hojnikb

Več podobnih tem