» »

Litecoin

Litecoin

««
15 / 15
»
»»

Machete ::

Jaz jo imam. Flashat jo boš moral, če si dejansko proval že vse možne clock nastavitve in ne gre čez 700.
Lahko popoldne pogledam točno kateri model je in kateri bios dela na njej (mislim da je saphirjev..).
V bistvu imam dve. Ene se pa ne da flashat, ampak gre z tovarniškem biosom nad 720, samo zelo visok RAM clock rabi (1040/1700).
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

wooted ::

kakšna pa je varjanta da kaj zafrknem pri flashu?

GPU-Z:

 7970

7970

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

Machete ::

Ne prevelika. Samo original bios si shrani in pa imej eno kartico, lahko sam da je, brez napajanja, če jo slučajno zabrikaš in nimaš slike.
Ti proti zvečeru sporočim, če ti lahko kaj pomagam in ti pošljem še bios katerega sem dal jaz gor.

Pa provaj še ta dva clocka prej, na katerih jih jaz laufam: 1080/1500 in 1050-1040/1700

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

wooted ::

1050/1700 mi da 720 :D

Imam pa problem, da mi plata povozi nastavitve speedfana in mi avtomatsko vrže vente na manjše obrate

1060/1700 dobim 730-740

hvala mojster ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

Machete ::

No sam da si zrihtal. Jaz za vente nastavim kar v trixx programu. Sam mora pa laufat, da ga kartice upoštevajo. Pa še za vsako posebaj lahko custom profil hitrosti ventov naštimaš.

wooted ::

jaz potrebujem za cel sistem, trixx to zmore?

Machete ::

Ja kaj to pomeni? Pomoje nima omejenega števila gpujev, ki jih lahko upravlja, tako da bi rekel da ja.
Provaj pa je, saj te ne košta nič razen 5 minut.

wooted ::

ups, narobe razumeš. Z speedfanom upravljam še vse ostale vente na ohišju, pa mi bios plate po kakšni uri kar povozi nastavitve speedfana in regulira po svoje

Machete ::

Aja to je pa beyond me, bo moral pa kdo drug povedat (ali google) what to do.

wooted ::

poznaš kakšen aftermarket kuler za serijo 7000?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

Machete ::

Ne. Pa precej offtopic je že.

-----> -----> AMD Radeon HD 7900

arminjo78 ::

Se spozna kdo na Gigabytove grafe?
Poskusam usposobiti Gigabyte R9 280 v cgminer-ju, ki ima oznako GV-R928WF3OC-3GD. Nikakor je ne spravim nad 570Kh/s :/

Dam za pivo, ce jo usposobimo tako kot je treba :)

Machete ::

Nisi našel še pravega razmerja core/ram nastavitve. Pa tudi power limit na +20 tudi še nekaj doda.
Probavaj dalje ;)

arminjo78 ::

Ubijam se ze dva dni, nikakor mi ne rata :/
Kartice sem ze flashal, undervoltal in sprobal vse mozne kombinacije pa vseeno ne pridem nad 570 Kh/s.
Tudi na netu nihce se nima te kartice, tako da sploh nevem ce jo lahko primerjam z R9 280X, ki zlahka dosegajo +730 Kh/s.

Loocas ::

R9 280 je bivša HD7950
Seveda se ne more primerjat z R9 280X.
Matev - najslabši troll vseh časov

Machete ::

Aja sploh nisem videl da je brez X. Ja potem je pa okoli 600 čisto realno in zadovoljivo.

arminjo78 ::

Ok, z veliko tweakanja sem prisel na 580Kh/s, se par dni jih bom zgal potem pa dobim zamenjavo z novimi 280x.
p.s. ima kdo delujoc Vaultcoin wallet da mu nakazem nakopane VLT, ker je jaz nikakor nemorem usposobit na MAC-u

Jst ::

280X je prenovljena 7970?

Brez "X" je pa 7950?

Tako sem jaz razumel opise.

Z 7950 lahko dosežeš do 700KH/s, moja dela na okoli 670kH/s.

Zakaj potem ne bi 280 brez X dosegala podobne rezultate?


---

Jaz ti priporočam, da se poigraš z driverji. Vedno, preden inštaliraš druge, jih v Programs and Features odinštaliraj, potem pojdi v safe mode in tam z DDU odstrani ostanke.

Meni najbolje prijajo 13.12 BETA V9.4 ali V9.5, ne vem več, z ostalimi sem vedno imel probleme. Pa najboljše rezultate dosegam z zagonom cgminerja brez parametrov, razen "--intensity 20", cgminer pa sam nastavi threadconcurrency na 22400, glede na .bin datoteko. Točno, pa po inštalaciji novih driverjev zbriši vse .bin datoteke, kjer je cgminer.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Machete ::

Ma 7950 rata pomoje enmu na 50 spravit na 700kH. Že 670 maš ful srečo da dobiš toliko ven. Kolikor sem bral nastavitve, ko sem iskal, je bolj realno povprečje okoli 600-630.

Btw: Proda kdo kaj LTCjev?

Jst ::



1070/1375. Poglej sliko, laufa brez prestanka že od 21., pa je 8 HW errorjev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Runnagain ::

Jst je izjavil:



1070/1375. Poglej sliko, laufa brez prestanka že od 21., pa je 8 HW errorjev.


Jst, kolk imaš pa temperaturo na kartici in na koliko goniš verntilatorje? Pa ostale nastavitve? Vcc? Powertnne?

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Ker je ta kartica v EntertainmentPCju doma, furam namizje preko Intelove grafike. Zato GPUZ ne pokaže nobenih podatkov.



To je zanimiv hack, da mi namizje in ostale stvari (video x264, youtube,...) delajo normalno.

Temp bi moral biti okoli 70C, venti pa 50-60%.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Machete ::

Saj nisem rekel da ni možno. Samo srečo imaš to je :)
Drugače pa tud T imaš zelo nizko za te nastavitve. Dobro prevetrena očitno.
Jaz imam 1040/1475 - 615kH (imam na i19, sploh nevem koliko bi dalo na i20, in realtivno visoko T okoli 75, samo so okoli še 7970). Itak pa odvisno od modela do modela.

ps: Še zmeraj kupim LTC, če želi kdo prodat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Runnagain ::

Machete je izjavil:

Saj nisem rekel da ni možno. Samo srečo imaš to je :)
Drugače pa tud T imaš zelo nizko za te nastavitve. Dobro prevetrena očitno.
Jaz imam 1040/1475 - 615kH (imam na i19, sploh nevem koliko bi dalo na i20, in realtivno visoko T okoli 75, samo so okoli še 7970). Itak pa odvisno od modela do modela.

ps: Še zmeraj kupim LTC, če želi kdo prodat.

Machete, sam sem z 7950 prišel do ene 640K, temperatura malo pod 70, enako i19. Sedaj jo tunam na novo (je bila zamenjana, ker je prejšnja shodila), pa da vidimo.

Machete ::

Ma sej za 40kH se je konec koncev brezveze sploh zezat. Sem pa prejle proval in na i20 da kvečjemu 5kH več, zato jo ne ženem na full gas. Raje malo nižja T, kak stale share manj in si na istem ali še boljšem..
Je pa kot rečeno že znotraj enakih modelov zelo različno, kaj šele od različnih proizvajalcev.

arminjo78 ::

fantje, dajte malo pomagat kaj minat zdele oz. ce govorimoo LTC kateri pool je ok. :)
Ker imam precej robe na razpolago, zdaj sestavljam rig z 6 GPU-ji, pricakujem nekje +4,4Mh/s. Sem totalen noob, ampak recimo da se hitro ucim ;)

FlyingBee ::

a je sploh še Litecoin OK?

Jst ::

arminjo78: give-me-coins.com in WeMineLTC. To sta edina, ki meni na daljši čas (od sredine januarja), dajata najboljše rezultate. Oba sta pregleda, imata vse funkcije, ki jih lahko pričakuješ, admini so dosegljivi, problemov ni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

arminjo78 ::

Kaj pa solo minanje ostalih crypto valut...kaj se splaca

webmojsterrr ::

Trenutno se najbolj splača BTC-je kar lepo kupiti. Rudarjenje ob tej ceni sploh ni več profitabilno. Pa še davkarije se izogneš ker, če bitcoin kupiš, ti niso obdavčeni, če ji rudariš, jih birokratki kr vržejo v dohodnisko lestvico in si boš pravzav delal še lep minus.

Seveda je predpostavka, da elektriko plačuješ. Če si v študentu ipd., potem kar veselo rudari :) Dokler sem še imel grafično je bilo zame najbolj profitabilno mining rig kar lepo izposojat na betarigs.com

Za pool se mi pa zdi, da je tale najboljši http://clevermining.com/ samo še vedno manj dobiš kot pri betarigs.com.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

I put all my eggs in LTC basket. (edit: s tem mislim mining rig. Z 7950 doma sem pa se z drugimi valutami igral.)

Medtem, ko sem pa dober mesec aktivno spremljal crypto trg, sem zaslužil z DOGe, AUR, TIPS in končal z EXE.

Kaj se pa sedaj dogaja, pa ne vem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Menda se sedaj splača čakati na izide "državnih" coinov in izkoristiti začeten naval...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Runnagain ::

Kaj pa VTC? VertCoin?

Jst ::

Hja, naval je že mimo. Za VTC si zamudil cel mesec.

Mogoče AustraliaCoin?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mihco ::

Jst je izjavil:

Ker je ta kartica v EntertainmentPCju doma, furam namizje preko Intelove grafike. Zato GPUZ ne pokaže nobenih podatkov.



To je zanimiv hack, da mi namizje in ostale stvari (video x264, youtube,...) delajo normalno.

Temp bi moral biti okoli 70C, venti pa 50-60%.

Google dummy plug. In bos videl tudi temp, fan speed,.... + miljon manj problemov pri zagonu mining software-a

Jst ::

Ampak potem grafa misli, da ima monitor in se na njej nekaj vključi in je ne morem laufati na takšni hitrosti, pa tudi hashrate pade.

Moja varianta je *zame* boljša.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DejaVu ::

Za vse tiste, ki uporabljate multipoole; tukaj se zasluži bistveno več: https://www.nicehash.com

MedoMan ::

A se tu rabijo kakšne posebne nastavitve? Ker dobim same rejecte, pri ltc pa manj kot 0,5%.

FlyingBee ::

kdaj se bo kaj vedelo o "načrtih" oktobra letos, bo spet kakšen GPU algoritem modern ratal (vem da je to vprašanje za milijon dolarjev, ampak ajde9

mihco ::

zakaj pa oktobra? Novi algoritmi se razvijajo cel cas. trenutno se "reklamira" x11 in scrypt-jane zaradi nizje porabe, temperature. Ta trenutek se nekaj trudijo z gpu minerjem za xpm...temp, poraba so smesno nizke in tisti z vecjimi farmami 280x lahko lepo zasluzijo. miner se prodaja za 35xpm/kartico, drugi(slabsi) ima 10% dev fee. Do oktobra bo trenutni hardware "zastarel" in bo vsa pozornost na novih generacijah graficnih in za njih prilagojenih algotih.

FlyingBee ::

če bi imel elektriko po simbolični ceni kot nebivedu, potem bi se še investicija v klimo splačala, ampak sem zamudil babo sa kolačima pa me zanima ali je sploh tehnično izvedljivo, da se ponovi doge spree

krneki0001 ::

dogr spree ne, verjetno bo pa kak drug kovanec tako poskočil. Je treba vsakodnevno (bolj na vsako uro) spremljat zadeve.

A lahko kdo naredi stran za branje podatkov kake borze (recimo coinex), ki bi vsake pol ure recimo brala podatke vrednosti menjave BTC v nekaj pa da bi imel še pregled, kakšen je bil podatek pred pol ure in bi kazalo ali gre za naraščanje ali upad kovanca. Na ta način bi vsi lahko gledali kaj se trenutno splača kupit ali pa prodat in bi šli v večje nakupe skupinsko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amacar ::

MedoMan je izjavil:

A se tu rabijo kakšne posebne nastavitve? Ker dobim same rejecte, pri ltc pa manj kot 0,5%.

Sgminer moraš uporabiti.

jest10 ::

temp, poraba so smesno nizke

Torej je miner še daleč od optimizacije.

Runnagain ::

Kaj pa BC (blackcoin). Opazam, da je z njim ogromno prometa.

jest10 ::

Jutri bo pumpa BC, kaj bo sledilo, je pa vprašanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Machete ::

Kdo ve zakaj bi nekdo imel tole in kaj je v bistvu fora: http://www.ebay.com/itm/LITECOIN-MINING...

-žiga- ::

Machete je izjavil:

Kdo ve zakaj bi nekdo imel tole in kaj je v bistvu fora: http://www.ebay.com/itm/LITECOIN-MINING...


Sem samo na hitro pogledal.
To je operacijski sistem od LTCRabbit. Je optimiziran, da da čimveč mhash - za tiste grafične, ki jih podpira.
Zakaj pa bi kdo dal 50 usd za to, pa ne vem. Mogoče je še kaj drugega v ponudbi, nisem gledal.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218216 (3855) svedr
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
379988 (7660) krefi
»

DOGe Coin (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1997224126 (146882) matjaz82
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414144 (12502) mmzzor
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815772 (12804) papasmrk

Več podobnih tem