» »

Litecoin

Litecoin

««
11 / 15
»»

MrBrdo ::

dobro ti to dela 640kh na 1070mV... meni pri tem core clocku čez nekaj cajta grafa rata sick/dead, s tem da mam underclock samo 1081mV. pa še nižji TC imam. ampak nimam custom kernela, bom probal ob priliki. trenutno sem na 610 pri 1250/1025, 1081mV
MrBrdo

Buggy ::

MrBrdo je izjavil:

dobro ti to dela 640kh na 1070mV... meni pri tem core clocku čez nekaj cajta grafa rata sick/dead, s tem da mam underclock samo 1081mV. pa še nižji TC imam. ampak nimam custom kernela, bom probal ob priliki. trenutno sem na 610 pri 1250/1025, 1081mV


na 7950 probaj tale kernel s TC 20480

porocaj

Jst ::

Jaz sem rešil problem z OC/powertune z enim grdim hackom in mi sedaj cgminer brez parametrov, razen intensity 20, laufa na 630+. 7950: 1025/1375/+20%.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kaj se je pa zgodilo z LTC Networkom, da kaže samo 70 GH/s, namesto 120?

Pa zadnje dni sem opazil nihanje od 100 do 120. Je to nihanje posledica kakšnega botneta, ali se kdo igra z ASIC napravami?


edit: Jupi, minal čez nekaj ur bom narudaril svoj drugi LTC. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MrBrdo ::

Buggy je izjavil:

MrBrdo je izjavil:

dobro ti to dela 640kh na 1070mV... meni pri tem core clocku čez nekaj cajta grafa rata sick/dead, s tem da mam underclock samo 1081mV. pa še nižji TC imam. ampak nimam custom kernela, bom probal ob priliki. trenutno sem na 610 pri 1250/1025, 1081mV


na 7950 probaj tale kernel s TC 20480

porocaj

A imaš tudi link do threada kjer je bilo to objavljeno ali po možnosti source? Ty.

Btw če kdo rabi PCI-E riserje jih imam nekaj za prodat.
MrBrdo

subby ::

LTC hashrate je zato padel ker je ves folk navalil na dogecoin

ABX ::

yap.

Dokler traja bubble vsi rudarimo doge
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Kaj se ne bi potem mogel difficulty znižati?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amacar ::

Ja po določenem času (odvisno od tega na koliko najdenih blokov se spreminja).

Gregor P ::

... ali bi (mišljeno večja skupina rudarjev) lahko načrtno tempiral potem težavnost (pade/zviša vedno pod enakimi pogoji)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jst ::

Imaš HOWTO kako zrušiti Bitcoin sistem. (Moja tema, kjer je v linku razloženo.)

edit: Našel temo: Kako zrušiti Bitcoin HOWTO

---

Vprašanje:

*coin-qt.exe denarnice (ne glede na lokacijo programa) shranjujejo block history v %APPDATA%. Se da to kako spremeniti?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

amacar ::

Točno to delajo veliki pooli. Spravijo se recimo na kovanec, kateremu se težavnost spremeni vsakih 100 blokov. Težavnost ima recimo 12, bloki se normalno najdejo vsakih 5minut. Ker se skupni hash zelo poveča (10x-20x), se čas za en blok zmanjša na recimo 1 minuto, vse dokler se zopet ne odkrije 100 blokov. Takrat se težavnost poviša na recimo 80, tako da se bloki zopet najdejo vsakih 5minut, tako kot je predvidevano. Ker pa takrat kovanec ni več tako profitabilen se veliki pooli spravijo rudarit kaj drugega, na tem kovancu pa ostane visoka težavnost, ki se bo na nižjo spremenila po komaj 100 blokih. Problem pa je, ker je sedaj hash nizek, saj se bo zaradi tega blok namesto po 5 minutah našel komaj po 15 minutah, težavnost pa se še lep čas ne bo spremenila. Lep primer tega je recimo RonPaulCoin.

amacar ::

Jst je izjavil:

Imaš HOWTO kako zrušiti Bitcoin sistem. (Moja tema, kjer je v linku razloženo.)

edit: Našel temo: Kako zrušiti Bitcoin HOWTO

---

Vprašanje:

*coin-qt.exe denarnice (ne glede na lokacijo programa) shranjujejo block history v %APPDATA%. Se da to kako spremeniti?


This is what I have done on Windows 7 using a symbolic link:

1. Open C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Bitcoin\

2. Move the file blk0001.dat (the large file that stores the block chain) to a different disk, eg. D:\bitcoin-blockchain\

3. Run Command Prompt as Administrator (Accessories>Command Promt) and right click "Run as administrator". CAREFUL! mistyping a command here could damage your OS, so make sure you have backed up all important files before doing this.

4. Go to Bitcoin Folder

Code:
cd C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Bitcoin\

5. Execute mklink commnand, eg.

Code:
mklink blk0001.dat D:\bitcoin-blockchain\blk0001.dat


This replaces your blk0001.dat file with an identically-named symbolic link file.

Good luck.

Edit: For anyone still struggling with this issue:

You can follow the steps above, but instead, copy the entire Bitcoin folder to a separate drive. Then, in place of step 5, do this:

Code:
mklink /d Bitcoin D:\Bitcoin

This will create a directory link, allowing you to store ALL blocks at a separate location.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

DeeJay ::

Ali pa enostavno nardiš bitcoin Shortcut v katerega vpišeš:
X:\Lokacija\Do\Bitcoin\bitcoin-qt.exe -datadir="Y:\Lokacija\Do\Bitcoin\data"

Jst ::

DeeJay: hvala za to rešitev. Symbolic linke poznam, vendar sem upal na kakšno bolj elegantno rešitev.


---

give-me-coins got hacked. Pa sem ostal brez LTCjev. Čeprav pravijo, da jih bodo vrnili. Naslov, kamor so šli kovanci, ne obstaja - tako da upanje ostaja. Razen za uporabniške račune, ki imajo veliko kovancev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fightfight4 ::

Tudi jaz zgubil vse LTCje pri give me coins :( vseh 8 ki sem jih narudaril, si jih nisem še nič prenesel :(

freesty ::

Jaz imam nareto automatsko prenakazilo za vsak 0.1 litecoina. Jih zadnjih 20ur minam. Naminiral sem 0.19 coina, mozno, da je vmes ravno kaj zmankal. Pri tak mali vsoti niti nism opazu:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

fightfight4 ::

Tok dolg sm odlašu s temi nastavitvami zdja pa mam :'(

EDIT: ok guys we are goign to recredit every account one by one so this may take soem time. However payments will be disabled until we can find teh cause of this and patch it for good.


upam, da bojo res :(

Zgodovina sprememb…

ABX ::

0.5LTC zgubil, še dobro da imam nastavljeno da prenese na 2LTC.

In so že nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fightfight4 ::

Tudi pri meni so že nazaj :) dobr so zrihtal, zdj pa sam čimprej dnar v wallet... sm že mislu, da je šlo 130EUR papa...

stalker ::

Se mi splača za 1500€ nabavit tri radeone r9 280x (skupno okoli 2Mh/s) plus ostale komponente? Po kalkulacijah, če rudarim ostale kovančke in trenutnem stanju na trgu, bi se mi morala investicija povrnit v največ treh mesecih. V BTC in ostale valute ne mislim vlagat. Vsakršno mnenje je dobrodošlo.
PS: Upošteval sem vse, od elektrike do tega, da me jutri pobere :D

pegasus ::

Uštel si se le pri "trenutnem stanju na trgu". Kot si pravilno ugotovil, je to stanje trenutno in zagotovo ne bo trajalo še tri mesece, kaj bo pa takrat, ti ne zna nihče povedat. Torej se ti "splača" samo če si pripravljen na teh €1500 za vedno pozabiti.

stalker ::

Večina te vsote je v stvareh, ki jih lahko prodam in jih ne bom pogrešal. To je bila tudi prva stvar, na katero sem pomislil: koliko denarja lahko vržem proč.

ABX ::

Danes ima investicija smisla, ampak kot so zgoraj napisali stanje se spreminja.

Jaz sem ravno naročil 2 PCI-e extenderja iz 1x na 16x, da spremenim mojo 270 x2 v 270 x4.

Največji problem so scrypt asic miner-ji. Ko pridejo na trg je game-over.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Machete ::

Zakaj? kupiš scrypt minerja in šopaj popaj.
Če misliš investicijo v kartice povračat pa čez obdobje 5 mescov, potem si pač budala. Lahko se ti vserje, lahko pa asic minerji pridejo čez tri mesce..

doggycoin ::

Kot kaže bo zaradi precej znižanega hasha fajn padel diff. LTCjev čez manj kot 24h, iz 4k na 3.2k.

http://bitcoinwisdom.com/litecoin/diffi...

DejaVu ::

stalker je izjavil:

Se mi splača za 1500€ nabavit tri radeone r9 280x (skupno okoli 2Mh/s) plus ostale komponente? Po kalkulacijah, če rudarim ostale kovančke in trenutnem stanju na trgu, bi se mi morala investicija povrnit v največ treh mesecih. V BTC in ostale valute ne mislim vlagat. Vsakršno mnenje je dobrodošlo.
PS: Upošteval sem vse, od elektrike do tega, da me jutri pobere :D


Glede na moje izkušnje; če greš po tisti standardni poti, predolgo traja, da se ti kaj povrne. Razišči trg in išči kovance, ki pridejo ven in imajo potencial. Preden so uvrščeni na borze imajo nizki diff, tako da se jih ogromno narudari. Meni je na tak način uspelo z dogami zaslužit okoli 5 BTC, z VEL okoli 4 BTC in 42 coinom 3 BTC. Vsi ostali coini, ki sem jih rudaro so dali skupaj mogoče za en dober BTC. Vse te omenjene kovance sem rudaro mogoče skupaj en teden z 5 mega hash rigom. Torej, sploh ni pomembno koliko hashov imaš pod ritjo, bolj je pomembno KAJ rudariš in KDAJ.

Zato pa recimo tudi uspevajo servisi kot je tale: http://leaserig.net kjer plačaš za najem riga in rudariš to kar ti paše. Prednosti so očitne; ne rabiš kupit riga, ne rabiš skrbet za hardware, elektriko itd. Edino plačaš za nekaj "neotipljivega". Gre torej za neko mešanco samostojnega rudarjenja in trgovanja altcoinov.

aljazf ::

DejaVu se popolnoma strinjam s tabo... Samo minati in čakati na rast enega coina (upati na rast) se skoraj ne splača, oziroma je časovno dolg proces da si vsaj investicijo povrneš, kaj šele da kaj zaslužiš...

Me pa nekaj zanima: Minam nek random coin, in dosežem neko vrednost tega coina. Ko ga zamenjam za BTC, ali se menjava izvede takoj, ali je potrebno kaj čakati? Katera vrednost coina se upošteva pri menjavi, vrednost ko sem oddal zahtevek za menjavo, ali vrednost ko je menjava dejansko izvedena?

Vikking ::

Se strinjam z DejaVu, imaš v dobrem pivo od mene, ker sem sledil tvojemu načinu in ja je odvisno od veliko faktorjev ter sreče. Tako kot pri trgovanju, čakanju na boljše čase na borzi, je odvisno od preveč stvari da bi bilo merodajno oz. enako po celi črti.

V bistvu zadnji kovanec ki sem se ga lotil je prinesel 0,3BTC v 10 urah, z eno r9 280x (več jih tako nimam :).

stalker ::

Na tak način tudi jaz poizkušam kaj zaslužit, samo s trenutnimi 200kh/s ne gre. Investiral bom, tako ali tako moram zamenjati računalnik.

krneki0001 ::

stalker, v kaj boš pa investiral.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

stalker ::

Najverjetneje v eno r9 280x. 3 grafične, če se planeti poravnajo. V primeru slabega trga ga lahko uporabim kot gaming komp.

Vikking ::

Tudi jaz bom investiral, verjetno 7x 280x. Bemti mrzlica :). Lepo počasi se ne mudi

krneki0001 ::

jaz sem vzel 4x R9 270X, ker drugega ni bilo za dobit, pa še te sem dobil skrajno ugodno.
Skupaj 1.8MH/s. Pa ni to neka rešitev. Bo treba prodat, pa enega scrypt asic minerja kupit za nekih 1500 evrov, bo več od tega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

psickolog ::

Kaj pa danes minirate? Jaz trenutno Alcohol coin. Upam, da bo uspešen, Klondike zaenkrat ni bil posebej, vseeno je bil bolj profitabilen od dogecoinov.

Vikking ::

krneki0001 je izjavil:

jaz sem vzel 4x R9 270X, ker drugega ni bilo za dobit, pa še te sem dobil skrajno ugodno.
Skupaj 1.8MH/s. Pa ni to neka rešitev. Bo treba prodat, pa enega scrypt asic minerja kupit za nekih 1500 evrov, bo več od tega.


Jah no tile scrypt asic minerji so še enkrat božja mast. Folk jih je prednaročil, pa že vleče denar nazaj (sploh od Alpha technology). Zgleda da gre tam za en velik nateg.

Sigurno pa tega ne bo še do konca leta (itak je dobava nekje v koncu leta 2014). V strošku same investicije je majhna razlika cca. 30%. Je pa ogromna razlika v porabi energije.
Če sedaj investiraš, boš verjetno imel investicijo prej poplačano, kot bodo ti minerji na trgu.

Aljaz1980 ::

krneki0001 je izjavil:

jaz sem vzel 4x R9 270X, ker drugega ni bilo za dobit, pa še te sem dobil skrajno ugodno.
Skupaj 1.8MH/s. Pa ni to neka rešitev. Bo treba prodat, pa enega scrypt asic minerja kupit za nekih 1500 evrov, bo več od tega.

Poraba na kartica pa je koliko? (predvidevam da okoli 200W)

aljazf ::

psickolog je izjavil:

Kaj pa danes minirate? Jaz trenutno Alcohol coin. Upam, da bo uspešen, Klondike zaenkrat ni bil posebej, vseeno je bil bolj profitabilen od dogecoinov.


Jaz danes poizkušam srečo z Stablecoinom.

Drgač sm pa investiral v 2x R9 290, in 2x R9 280x overclocked = 3.5 Ghash/s

Buggy ::

psickolog je izjavil:

Kaj pa danes minirate? Jaz trenutno Alcohol coin. Upam, da bo uspešen, Klondike zaenkrat ni bil posebej, vseeno je bil bolj profitabilen od dogecoinov.


Jaz tudi ALC, upam da ga skandinavci in rusi vzamejo za svojega, nenazadnje tudi nam ideja ni tako tuja :))

krneki0001 ::

Aljaz1980 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

jaz sem vzel 4x R9 270X, ker drugega ni bilo za dobit, pa še te sem dobil skrajno ugodno.
Skupaj 1.8MH/s. Pa ni to neka rešitev. Bo treba prodat, pa enega scrypt asic minerja kupit za nekih 1500 evrov, bo več od tega.

Poraba na kartica pa je koliko? (predvidevam da okoli 200W)


uradno 180W na eno kartico.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

aljazf ::

Buggy je izjavil:

psickolog je izjavil:

Kaj pa danes minirate? Jaz trenutno Alcohol coin. Upam, da bo uspešen, Klondike zaenkrat ni bil posebej, vseeno je bil bolj profitabilen od dogecoinov.


Jaz tudi ALC, upam da ga skandinavci in rusi vzamejo za svojega, nenazadnje tudi nam ideja ni tako tuja :))

Na katerem poolu pa minate če ni skrivnost?

Jst ::

LTC Give Me Coins
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DejaVu ::

Če se komu ne da ubadat s pooli in kateri kovanec rudarit, potem je namesto multipoolov še tretja opcija: http://leaserig.net/index.jsp

Profit je za rentanje riga še celo višji kot se dobi na multipoolih + prednost plačila vnaprej v BTC. Če bi kdo rad rental svoj rig, naj mi piše na PM, rabim pa:
- bitcointalk.org profil
- ime mašine

DejaVu ::

Ajde, kaj zaj to, en kup rudarjev vas je na tem forumu. 0.025 BTC/mhdan se služi trenutno na leaserig.net. Bistveno boljše kot na multipoolih.

ABX ::

http://switchercoin.com

Sam rudari valuto ki ima največ smisla v danem času (trenutno Dogecoin) in ima možnost autoconverta v LTC. Minus je provizija, mining je 1%, convert v LTC je 1% in nakazilo ven je 1%. Ampak plus je ta da ti ne rabi redno sledit market in pool dela.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Buggy ::

aljazf je izjavil:

Buggy je izjavil:

psickolog je izjavil:

Kaj pa danes minirate? Jaz trenutno Alcohol coin. Upam, da bo uspešen, Klondike zaenkrat ni bil posebej, vseeno je bil bolj profitabilen od dogecoinov.


Jaz tudi ALC, upam da ga skandinavci in rusi vzamejo za svojega, nenazadnje tudi nam ideja ni tako tuja :))

Na katerem poolu pa minate če ni skrivnost?


ce te zanima za nove ALC-je je tale zelo hiter

http://alc.validerrorpool.com/

7student7 ::

Kje lahko preverim koliko CAGE kovancev je bilo že narudarjenih.

aljazf ::

Kater coin mislite da ima potencial, da mu vrednost naraste, to the moon? :)

Kje ostali najdete nove coine, ki imajo 'potencial' in nizki diff, ker so pač novi?

MrX ::

aljazf, tle maš par linkov Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

amacar ::

Spremljaš tole temo: https://bitcointalk.org/index.php?board... in vidiš okoli katerih coinov se dela hype (največ strani popisanih pred izidom)

Sicer pa v zadnjem času jih je bilo kar nekaj, sam še vedno minam USDE (v cca 80 urah minanja z njim zaslužil 0.4BTC s 700khasha), pred tednom se je prodajal po nekje 40 satoshijev, danes je trdnih 500, torej 10x več, nekaj podobnega DigiByte, s tem da tadva sploh še na velikih borzah aka cryptsy ali coinex nista. Tako da pri teh dveh pričakujem še 100% povišanje ko prideta na kvalitetno borzo. Seveda lahko se tudi motim ;) Nekako se moreš za nek kovanec odločit in verjet v njega.
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218240 (3879) svedr
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3710163 (7835) krefi
»

DOGe Coin (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1997226126 (148882) matjaz82
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414314 (12672) mmzzor
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815928 (12960) papasmrk

Več podobnih tem