» »

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Wong (levo) bo zamenjal Wanga (v sredini)

The Wall Street Journal - Tajvanski proizvajalec račualnikov Acer bo dobil novega šefa, saj je dolgoletni izvršni direktor J. T. Wang odstopil. Podjetje bo 1. januarja začasno prevzel dosedanji predsednik Jim Wong, v Acerju pa bodo do konca drugega četrtletja prihodnjega leta poiskali njegovega naslednika. Wang je odstopil zaradi poslovnih razlogov.

Acer je četrti največji proizvajalec računalnikov na svetu, ki pa se bori z upadom trga osebnih računalnikov. V zadnjem četrtletju so pridelali 443 milijonov dolarjev čistega dobička, zaradi česar so napovedali sedemodstotno zmanjšanje števila zaposlenih, kar bo letno prihranilo 100 milijonov dolarjev.

Acer ima težavo. Čeprav globalna prodaja osebnih računalnikov pada, so prvi trije konkurentje uspeli obdržati svojo prodajo. Lenovo, HP in Dell so zabeležili celo rahlo rast prihodkov, medtem ko je prodaja globalno upadla za 7,6 odstotka po IDC-ju oziroma 8,6 odstotka po Gartnerju. Najbolj je pridobil Lenovo, ki mu je prodaja zrasla za 2,2 odstotka, HP in Dell pa sta nekje na ravni zaokrožitvene napake (0,3-0,4 odstotka plusa); a v padajočem trgu je to dober rezultat. Acer je po drugi strani katastrofalno doživel 35-odstotni padec prodaje. Glavni razlog za visoko izgubo pa so odpisi neprodanih zalog in slabe investicije v Gateway in Packard Bell, ki sta terjala slabitve.

V zadnjem četrtletju je Acer prodal 6,7 milijona računalnikov. To terja prestrukturiranje, katerega del je tudi Wangov odhod, dokapitalizacija podjetja (izdali bodo 136 milijonov novih delnic) ter že omenjeno odpuščanje. Wang je podjetje vodil od leta 2005, sicer pa je v njem pustil 25 let.

18 komentarjev

cleanac ::

Ko ti na prenosniku po, še ne, enem letu začnejo določene tipke občasno odpovedovat kaj drugega kot padec prodaje res ne moreš pričakovati.

trnvpeti ::

35%, huh

Nummy ::

cleanac je izjavil:

Ko ti na prenosniku po, še ne, enem letu začnejo določene tipke občasno odpovedovat kaj drugega kot padec prodaje res ne moreš pričakovati.

TOčno to, kake hude kvalitete acer nikoli ni imel, tak da ne vem kaj se čudijo...

nomad_soul ::

Nummy je izjavil:

cleanac je izjavil:

Ko ti na prenosniku po, še ne, enem letu začnejo določene tipke občasno odpovedovat kaj drugega kot padec prodaje res ne moreš pričakovati.

TOčno to, kake hude kvalitete acer nikoli ni imel, tak da ne vem kaj se čudijo...


Your argument is invalid.
Pravkar tipkam na ACER prenosniku, ki bo kmalu dopolnil 7 let (Aspire 5610 - v tem času sem samo dodal ram in nadgradil cpu).

Nummy ::

nomad_soul je izjavil:

Nummy je izjavil:

cleanac je izjavil:

Ko ti na prenosniku po, še ne, enem letu začnejo določene tipke občasno odpovedovat kaj drugega kot padec prodaje res ne moreš pričakovati.

TOčno to, kake hude kvalitete acer nikoli ni imel, tak da ne vem kaj se čudijo...


Your argument is invalid.
Pravkar tipkam na ACER prenosniku, ki bo kmalu dopolnil 7 let (Aspire 5610 - v tem času sem samo dodal ram in nadgradil cpu).

En primerek od miljon. Pa tudi leta nazaj so večina vsi proizvajalci imeli boljšo kvaliteto. Acer pa nikoli ni bil nek top izbira za računalnik. Povprečje ali pod povprečjem.

feryz ::

Acer ima v ponudbi vedno računalnike, ki so neprimerljivi s konkurenco. Žal mu to dosti ne pomaga.

Moj favorit, vključno s težo.
http://www.ebay.de/itm/Acer-Aspire-V3-7...

SoulReaver ::

Jaz sem do pred kratkim bil acerjev največji fan in sem vsem vedno priporočal acerje. Moj aspire 5920 je star 6 let pa ne trza. Neprekinjeno je delal tudi po več mesecev. Pred kratkim pa sem 'rihtal' prenosnika od prijateljice, tudi nek aspire 7xxx točnega modela se ne spomnem ampak je novejši (1 leto), in moram reč, da bom nehal hvaliti acerje. Plastika se je kar majala, ko si dal dlani na tipkovnico, monitorjevi tečaji so bili tako mlahavi, da je monitor komaj stal pokonci, ko si ga odprl, tipke pa kot, da so iz plastike od kinder jajčka. V bistvu je cel zgledal kot, da je iz plastike od kinder jajčka. Vse mehko in se upogiba že če ga grdo pogledaš. Moj stari 5920 pa zgleda kot kak bolj hud HP, čvrsta plastika, tečaji monitorja kot novi, nič se ne maje niti po 6 letih intenzivne uporabe in še dandanes sposoben vsega kar od njega zahtevam, občasno tudi kašen gears of war(1). Skratka računalnik res špica. Ne vem kaj si mislit, ampak ni za se pretirano čustveno navezovat na nobeno znamko zgleda :)

rogi2010 ::

@nomad_soul \o/
Moj stari stari prenosnik aspire 5670 (sedajle 7 let +) še kar vsakodnevno uporablja mama od punce. Baterija dela nekako 30-45 min kar se mi zdi precejšen dosežek. Sem pa tudi sam malo razočaran nad novimi Acer prenosniki, ker so kot je napisal Soulreaver bolj tako tako ..

ShowDown ::

Ne morem biti edini - Wong in Wang :))

zmaugy ::

Ne čudi me če prodaja pada. Sam po družinski izkušnji z DVEMA ENAKIMA prenosnikoma (cca 1000 EUR/kos) prav gotovo ne kupim več ničesar s tem napisom.

c00L3r ::

Acer Aspire 5112 mi je delal brez problema 7 in pol let. Če pa kupujete prenosnike za 300€ pa ni važno katera firma je. To crke, ko poteče garancija.

Nummy ::

c00L3r je izjavil:

Acer Aspire 5112 mi je delal brez problema 7 in pol let. Če pa kupujete prenosnike za 300€ pa ni važno katera firma je. To crke, ko poteče garancija.

Sploh ni res, tudi če kupiš 1000€+ prenosnik lahko dobiš plastik bombastik, ki crkne zelo kmalu...

zmaugy ::

c00L3r je izjavil:

Acer Aspire 5112 mi je delal brez problema 7 in pol let. Če pa kupujete prenosnike za 300€ pa ni važno katera firma je. To crke, ko poteče garancija.


1000>300

vostok_1 ::

Mam 6 let starega acerja...still going strong, razen baterije. Nekoč so bili dobri, danes pa nevem kako je.

roli ::

Jaz imam tudi pod posteljo že ene 7 let starega Acerja (Aspire 5102). Stvar je še vedno dobra. Edino tipkovnica je malenkost znucana in nekatere tipke ne delajo več tako kot bi morale. Pa baterija zdrži samo še kake 40 minutk kar je sicer za toliko star prenosnik odlično. Pri novih pa odvisno kaj gledaš - bolj high range modeli so po kvaliteti dejansko odlični (tudi po občutku plastike), low range so pa postali malo bolj plastični kot so bili včasih. Še vedno pa ponujajo najcenejši prenosnik, ki sem ga našel z IPS zaslonom kar je pohvalno. Dejstvo pa je, da Acer že dolgo ni več samo neka plastik-fantastik firma kot so bili včasih.
http://www.r00li.com

PaX_MaN ::

Men pa stružnca že 10 let dobr služ.

opeter ::

eMachines je od Acerja?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DomenV ::

Meni deluje moj Acer prenosnik brez kakršnih koli težav že skoraj 4 leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po dolgih letih prodaja računalnikov navzgor

Oddelek: Novice / Rezultati
3510659 (8642) T-h-o-r
»

Samsung se pogaja o prodaji oddelka za osebne računalnike

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
115617 (4360) Jst
»

Po treh letih rast prodaje računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5720741 (15811) trnvpeti
»

HTC je prevzel proizvajalca grafičnih čipov S3 Graphics

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
114513 (3616) Senitel
»

Acer cilja na vrh

Oddelek: Novice / Android
284294 (3593) zmaugy

Več podobnih tem