» »

Telekom Slovenije z vezavo ISDN/ADSL zlorabil monopolni položaj

1
2
»

Invictus ::

Vsem, ki se bunite tukaj, zakaj pa ste zadevo sploh vzeli?

Saj je ne bi bilo treba. Je kdo s pištolo stal za vami?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

Vsem, ki se bunite tukaj, zakaj pa ste zadevo sploh vzeli?

Saj je ne bi bilo treba. Je kdo s pištolo stal za vami?


Je gdo rekel da je, drugih opcij pač takrat ni bilo..Sicer pa čisto po slo-tech dokler se ti to ne dogaja so drugi idioti..Naj sosedu crkne krava...

aerie ::

Otroci, umirite se.

Gregor P ::

Invictus je izjavil:

Vsem, ki se bunite tukaj, zakaj pa ste zadevo sploh vzeli?

Saj je ne bi bilo treba. Je kdo s pištolo stal za vami?

Spet ena teh res butastih;((

Sicer pa doma sem lahko bil "načelen" (56k pa to do zadnjega), ampak marsikatero podjetje pa si verjetno te "drže" ni moglo privoščiti in je bilo obsojeno na Telekomovo nategovanje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ashrack ::

Invictus je izjavil:

Vsem, ki se bunite tukaj, zakaj pa ste zadevo sploh vzeli?

Saj je ne bi bilo treba. Je kdo s pištolo stal za vami?

Takrat izbire ni bilo in je Telekom (Teledrek) lepo kasiral na veliko. Upam da dobijo lepo kazen.

ps. Je kaksna moznost da tudi vsi mi ki smo to takrat placali dobimo kaksno odskodnino?
....

Izaso ::

Pa to se itak že nekaj časa ve da je Telekom nategoval ljudi podolgem in počez. To ni nič novega. Zakaj so ti postopki na sodiščih trajali tako dolgo in eni še sedaj niso končani, vedo pa tisti pri koritu. Telekom je pač državna firma in potrebno jo je bilo zaščititi in ponuditi najboljše pogoje, da so v tem času pomouzli kar je bilo vrednega. Če bi imeli vsi enake pogoje, Telekom nikoli ne bi bil v takšni poziciji kot je danes, to je dejstvo. Konkurenca je zdrava in hvala bogu da jo imamo, da so šle cene dol in da so se storitve izboljšale. Tako da bo na tem področju še zanimivo. Pa tudi tista odprta tožba v zvezi s paketom Itak Džabest bo tudi še zanimiva. Ker če bo Telekom težbe zgubljal se zna marsikaj še spremeniti...

JanezH ::

Tero je izjavil:

jao kako so slovenska sodišča počasna :(


Jah to je pa republjik bananastan :)

Hayabusa ::

de199 ::

kako so se časi spremenili :)
Sedaj je amis dsl 10Mb cenejši s telefonom kot brez :)

Konkurenca na području telekomunkacij v sloveniji deluje zelo dobro.. Ena izmed redkih stvari, ki je vedno cenejša...

ABX ::

Kaj si ti kadil? Od kar je T-2 zaribal je konkurenca na področju Interneta v Sloveniji zamrznila.

20/20 paket ki so ponudili 4 leta nazaj je bil 26Eur. Danes je 33Eur.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SasoS ::

Gregor P je izjavil:

Ah da ta sladki zvok:P




Ultimate debugging. Jaz sem slišal koliko se je povezal brez da bi gledal (med 31.200 in 33.600 je bilo nekaj razlike, tisti kasnejši 56k oz. 50.333 je pa sploh bil bistveno drugačen). Če si bil car, si toliko časa žvižgal v telefon da se je modem na drugi strani povezal s 300bps :D
Danes ti Windows8 niti ne pokaže več kakšne so WIFI nastavitve... ;(

BorutK-73 ::

Jaz sem do leta 2010 bil na 14.4 kb/s, ker Teledrek ni hotel vlečt novega kabla par 10 metrov. Ko sem pa že imel telemachov net, so pa sosedu ki ima veze na teledreku potegnal kabel 1 teden po vselitvi.;(Me zanima kje piše: 3 hišam se ne splača leta 2005, leta 2010 se pa splača za 1 hišo.

CyberPunk ::

stb je izjavil:

Zadnjih nekaj let pospešeno uvajajo digitalen prenos TV signala (različni paketi!), in ko bodo ugasnili analogen TV signal tega izgovora niti slučajno ne bo več! :D

Vem. Ampak ko sem se enkrat zanimal za to, je bil izgovor prilagojen: Niso sicer vec imeli analognega paketa v ponudbi, na kablu pa je menda signal se vedno bil zaradi nekaterih starih strank, moral pa si vzeti vsaj najmanjsi digitalni paket, ce si hotel internet. :P

MuadDib ::

Gregor P je izjavil:

MuadDib je izjavil:

To je tako kot da bi zdaj moral pri kabelskem operaterju vzet digitalni paket da lahko dobis internet (drzi, vzames ga, a le zato ker je v ponudbi pod FREE ce imas in placujes prikljucek) :D
Sam imam dejansko v tujini od TV kablašev le priključek za internet oz. plačujem naročnino le za internet, nobene TV, telefonije ipd.:|


hehe... sam v tujini placujem le internet preko mobilnega operaterja... pa imam tv tut zraven. Ce bi pa vzel tisti razsirjen paket tukaj bi bil pa se vedno cenejsi kot pa nasa kabelska (10/4 internet) :D

Pac povem kako imam v sloveniji, kjer se moram s telemachom zdaj it malo pogovorit da mi skinejo pogodbo IN da ni kazni (ne morejo mi nudit storitev v tujini, kamor sem se preselil) :D

darkolord ::

shmandi je izjavil:

To je tudi bil eden takih lepih nategov pri nas. Tisti, katerim se je zdelo preveč očitno, kaj se dogaja, so raje počakali par mesecev, da zaloge ISDN telefonov poidejo.
Od 2002 do 2005 je malo več kot "par mesecev"

Hayabusa ::

36 mesecev, sitnica.

Mr.B ::

Si se ti včeraj rodil?

Povej mi, kakšne so bile takrat alternative.
Nima veze, če bi bile slabše ... kakšne so bile?

Čudno da takoj ko je Telekom odprodal svoje kupljene preko Iskratela ISDN modeme (pa samo namig stanje Iskratela - danes", sem dobil BP amis ADSL. Kamlu ta tem "manj kot dve leti, pa še T2 vsdl.
Problem je bil, da je tudi tem Telekom usiljeval ISDN...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuky ::

telekom bo v kratkem verjetno prodan ... zdaj treba samo še nekako pokrast dnar preden gre v privat roke .. garantiam da do tega v tem trenutku ne bi prišlo.To je pač ta mafijski slovenski Kučan and CO system.

DjTonic ::

Jaz sem tudi plačal takrat 60k za isdn in 30k sit za siol adsl. Je pa blo to se mi zdi, da junija 2002. Potem jeseni 2002 pa je bil adsl že full ceneje, ampak isdn je bil še vedno pogoj. Na srečo, je čez par let prišel na trg operater T-2 in sem naročil storitve tam. Po prihodu T-2 pa je Telekom krepko znižal cene.

FireSnake ::

kitaj je izjavil:

FireSnake je izjavil:

kitaj je izjavil:

Ni res. Uporabniki so se odločili za Telekom, ker je bil najboljši. Pravzaprav je še vedno najboljši, saj ima največji tržni delež. Če bi bil Telekom slab bi se uporabniki odločili za zamenjavo.


Si se ti včeraj rodil?

Povej mi, kakšne so bile takrat alternative.
Nima veze, če bi bile slabše ... kakšne so bile?

Čakamo.

Kakšne pa so danes in kako da ima Telekom še vedno največji tržni delež? Če je v debatah o operacijskih sistemih tržni delež dokaz za kvaliteto, zakaj ta argumentacija ne velja tudi v tem primeru?
Zaradi izkoriščanja monopolnega položaja pa sta bila obsojena tako Telekom kot Microsoft.



Nisi nam odgovoril na vprašanje! Če tega nisi sposoben, nam povej.

In zakaj spreminjaš temo pogovora?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

Dajte ne še M$-a v temo vlečt, no.

MuadDib je izjavil:

kok je se do zastaranja? dve leti... ah pol pa ja :D

A ta rok ni "pavziran", če je v sodnem postopku? Ali gre za absolutni rok?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

cortez ::

Najbolj čudni so nekateri kabelski operaterji, ki ti za gledanje digitalne TV vsiljujejo kodirne kartice...S tem si sam streljajo v koleno.

Nummy ::

cortez je izjavil:

Najbolj čudni so nekateri kabelski operaterji, ki ti za gledanje digitalne TV vsiljujejo kodirne kartice...S tem si sam streljajo v koleno.

telemach je eden izmed njih.

BlaY0 ::

A ti dajio vsaj več teh kartic, če imaš več TV-jev?

mtosev ::

BlaY0 je izjavil:

A ti dajio vsaj več teh kartic, če imaš več TV-jev?
2 kartici sta free, za tretjo plačamo dodatno 2eur na mesec na položnici
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

Na mesec??? A rabiš vsak mesec novo kartico? Ta je pa bosa.

MrStein ::

Ni kartica nova vsak mesec, le račun zanj. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

ja, ker je kartica "najeta", ampak who cares za 2e na mesec, če že za tv paket damo 25,4e na mesec
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Pa HD programi bi že zdavnaj morali postati standard, sedaj pa se prodajajo kot nadstandard v dodatno plačljivih paketih. Sama beda.
Quack !

nsignific ::

Mi smo ze takrat najebali s tem ISDN, zdaj po selitvi me pa telemach nateguje s TV ob internet (TV sploh ne gledam, STB je bil crknjen pol leta in sploh opazil nisem, so me iz Telemacha klicali in spraševali če je vse v redu).

Druge opcije seveda nimam, ker je "omarica zasedena", čeprav so naslednje leto zgradili TRI BLOKE in jih nekako uspeli priklopiti - zame še vedno ni prostora. Optika je pa itak UMRLA in se sploh ne polaga več (kolikor jaz vem).

LeQuack ::

Ja optika je žal umrla, kdor jo ima jo ima ostali bodo morali a počakati, da bo konec nacionalnega interesa.
Quack !

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

ja, ker je kartica "najeta", ampak who cares za 2e na mesec, če že za tv paket damo 25,4e na mesec

Saj bančna kartica, ki jo imaš v tošlnu je tudi last banke. Lahko si naročiš še eno za recimo pooblaščeno osebo in pač plačaš stroške izdelave te kartice. To je to. Ne vem zakaj bi moral to dodatno vsak mesec plačevati???

nekikr ::

Ko boš stopil v svet, boš videl, da je to praksa. Nesmiselna plačila namreč. KO odrasteš in začneš plačevati položnice in vse mogoče prispevke, se boš o smiselnosti tega plačevanja spraševal vsak dan. Nauk zgodbe: uživaj v mladosti, ne zapuščaj hiše dokler ne bo treba :)

BlaY0 ::

Ko se ti bodo odprle oči, boš spregledal, da od 95867 programov, ki jih plačuješ gledaš samo 4. In ko boš še malo bolj premislil, boš zaključil da ti niti teh štirih ni potrebno gledati...

cortez ::

in svet bo takoj postal lepši...

nekikr ::

A to govoriš meni? Miško, pa saj to sem ti ravno prej pisal...

mtosev ::

LeQuack je izjavil:

Ja optika je žal umrla, kdor jo ima jo ima ostali bodo morali a počakati, da bo konec nacionalnega interesa.
Ja, mi smo brez optike in mislim, da bo tako še dolgo. jebiga
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Djz3l3 ::

Kaj pa kšna skupna tožba proti telekomu, ker mislim da nas je veliko uporabnikov ki smo KUPILI ISDN + ADSL da ne govorimo o ceni priključka na hišo itd!!!

huek111 ::

Že prej je nekdo napisal, da bodo povrjeni stroški spet na račun davkoplačevalcev, torej boš sam sebi vrnil neko vsoto! Plača naj osebno tisti, ki si je takrat to izmislil (čeprav verjetno vsi vemo, da tega ni sposoben)!

darkolord ::

Plača naj osebno tisti, ki si je takrat to izmislil
A si res to napisu?

BlaY0 ::

cortez je izjavil:

in svet bo takoj postal lepši...

Je že zdaj lep, če ne buljiš toliko v to škatlo...

nekikr je izjavil:

A to govoriš meni? Miško, pa saj to sem ti ravno prej pisal...

Mah ti si pisal nekaj o mladosti in odraščanju, tako da pojma nimam komu si to pisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravno sodišče večidel potrdilo Telekomovo zlorabo prevladujočega položaja

Oddelek: Novice / Tožbe
3311960 (6044) SmeskoSnezak
»

Upravno sodišče v primeru ADSL pritrdilo Telekomu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5718976 (16686) Glugy
»

Telekom Slovenije in Simobil prekinila sovražnosti

Oddelek: Novice / Tožbe
1611032 (9289) Machete
»

Postopek proti Telekomu Slovenije zaradi suma kršitve konkurenčnega prava (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548281 (5849) PaX_MaN

Več podobnih tem