» »

6TB diski so zunaj...

6TB diski so zunaj...

1
2
»

hojnikb ::

Dami je izjavil:

hojnikb je izjavil:

HDDji pa so daleč od 2TB platterjov.

Stop, HAMR time.

i'm very well aware of this
http://www.tomshardware.com/news/HAMR-p...

ampak, kje so pa produkti v prodaji z tem ?
#brezpodpisa

Brane22 ::

@Dami:

ne samo HAMR, še kup drugih stvari je, v katere se niso spustili, ker za to doslej ni bilo potrebe.

hojnikb ::

Brane22 je izjavil:

Slej ko prej je širok pojem.

Indeed ;)

Čeprav pa, flash more zgnit. Sj hitrosti so super, višanje kapacitet tudi. Ampak preveč gre to na račun drugi stvari.
MRAM SAVE US ALL :D
#brezpodpisa

Jst ::

Lani so proizvajalci (HDD) diskov povedali, da lahko consumerji pričakujemo "next step" okrog leta 2015. Kaj imajo planirano, lahko samo ugibamo (oziroma vsaj jaz ne vem, da bi kaj definitivno potrdili). Z gotovostjo pa lahko trdimo, da se poigravajo z različnimi tehnologijami.

SSDji so pa z TLC 10.000 zapisi že kar na meji. Navaden uporabnik (sploh v prenosniku) se nima kaj bati, za kakšen domač dev. server, kjer poteka precej več I/O operacij, bi pa jaz bil bolj previden.

V trenutnem vzorcu uporabe, pa SSDji ne bodo nadomestili HDDjev. Skupaj bodo sobivali, dokler se ne zgodi tehnološki preskok na področju storage devices, ki bo zamenjala tako HDDje in SSDje. Teorije obstajajo, raziskave tečejo, mi pa lahko samo upamo na čimprejšnjo mass production...

>V trenutnem vzorcu uporabe, pa SSDji ne bodo nadomestili HDDjev. Skupaj bodo sobivali,

Sobivanje, kot je bil že omenjen (v podanem linku do novice iz 2013 z MSjevo rešitvijo) tiering SSDjev in HDDjev v podatkovnih centrih.

Vendar sem jaz poslušal podcast This Week in Enterprise Tech že zgodaj v letu, kako takšni storage centri že laufajo. RAM - SSD - HDD.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

hojnikb ::

Jst je izjavil:

Lani so proizvajalci (HDD) diskov povedali, da lahko consumerji pričakujemo "next step" okrog leta 2015. Kaj imajo planirano, lahko samo ugibamo (oziroma vsaj jaz ne vem, da bi kaj definitivno potrdili). Z gotovostjo pa lahko trdimo, da se poigravajo z različnimi tehnologijami.

SSDji so pa z TLC 10.000 zapisi že kar na meji. Navaden uporabnik (sploh v prenosniku) se nima kaj bati, za kakšen domač dev. server, kjer poteka precej več I/O operacij, bi pa jaz bil bolj previden.

V trenutnem vzorcu uporabe, pa SSDji ne bodo nadomestili HDDjev. Skupaj bodo sobivali, dokler se ne zgodi tehnološki preskok na področju storage devices, ki bo zamenjala tako HDDje in SSDje. Teorije obstajajo, raziskave tečejo, mi pa lahko samo upamo na čimprejšnjo mass production...

>V trenutnem vzorcu uporabe, pa SSDji ne bodo nadomestili HDDjev. Skupaj bodo sobivali,

Sobivanje, kot je bil že omenjen (v podanem linku do novice iz 2013 z MSjevo rešitvijo) tiering SSDjev in HDDjev v podatkovnih centrih.

Vendar sem jaz poslušal podcast This Week in Enterprise Tech že zgodaj v letu, kako takšni storage centri že laufajo. RAM - SSD - HDD.

TLC je rejtan za 1k p/e v najbolšem primeru.
#brezpodpisa

Dami ::

hojnikb je izjavil:

ampak, kje so pa produkti v prodaji z tem ?

HAMR forsira seagate, plan je pa 2014. Me pa bolj kot kapacitete zanima seagatov kinetic koncept.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM odkril tehnologijo, ki obljublja tisočkrat večje diske

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
216336 (4044) MrStein
»

Cene SSD-jev še vedno strmo padajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9625666 (20015) darkolord
»

Seagate predstavil najtanjši zunanji disk

Oddelek: Novice / Diski
359139 (6946) Jst
»

Samsung začel proizvajati TLC 3D V-NAND flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7026526 (23812) pegasus
»

SSD-ji so prihodnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8821123 (16645) Lion29

Več podobnih tem