» »

Problem pri zagonu

Problem pri zagonu

RatedR ::

Lp, danes sem normalno prižgal računalnik, ki se je prižigal sicer dlje kot ponavadi, a se je uspešno zagnal.
Ko sem prišel v svoj uporabniški račun se je po kakšni minuti nehal odzivati, "zamrznil", zato sem ga to 2 minutah tega stanja, ponovno zagnal.

Ob ponovnem vklopu me je računalnik vprašal, če želim zagnati Launch Startup Repair, to sem tudi naredil nakar me je vrglo na
stran kjer je računalnik pregledal sistem za napake a je ni odpravil (Startup Repair cannot repair this computer).
Pod podrobnosti napake je pisal tale report:
Prob event name: StartupRepairOffline
Prob signature 01: 6.1.7600.16385
Prob signature 02: 6.1.7600.16385
Prob signature 03: unknown
Prob signature 04: 21199659
Prob signature 05: Auto failover
Prob signature 06: 6
Prob signature 07: NoRootCause


Po tem sem imel možnost kliknik "Finish" da se računalnik ugasne. Kliknil sem Finish, računalnik se je ugasnil.
Nato sem ga ponovno prižgal, nalagal se je normalno dokler ni prišlo do:
 Starting Windows okna

Starting Windows okna



To okno se je "predvajalo" kakšno minuto, nato se je računalnik sam resetiral, in to do zdaj tudi vendno naredi.

Prosim za pomoč, hvala!

n0pin ::

V safe mode si probal priti?

RatedR ::

n0pin je izjavil:

V safe mode si probal priti?

Ko probam it v safe mode se mi začne nalagat, pač Loading Windows Files, dokonča se pa ne...sem čakal že kakšno uro.

mihibo5 ::

Poskusi formatiranje. Možnost je tudi, da je disk poškodovan, a pridemo pozneje do tega. Če imaš gor shranjene kašne pomembne datoteke, izklopi disk, ga vklopi v drug računalnik, prekopiraj datoteke, itd. V primeru pa da je disk poškodovan, boš pa moral uporabiti podjetja za to, kar pa ni poceni. A to seveda, če so gor podatki, ki jih nujno potrebuješ.

RatedR ::

Disk pomoje ni poškodovan ker sem dal notri CD z OS Linux, ter ga dal kot first boot device, do podatkov sem dostopal brez problemov.

Zdele sem šel še enkrat probat it v safe mode in mi je po nekem času ven vrglo sledeč error:

(upam da se vidi dobro, če ne, vam lahko prepišem), hvala.

mihibo5 ::

Nepričakovana input/output napaka. Zna biti konflikt z driverjimi. Še vedno ti priporočam, da poskusi formatirati.
Zapomni se! Te kode 0xXXXXXXX te bodo vodile do rešitve, le pogooglati moraš.
EDIT: Je hardware napaka, ki jo lahko povzroči zgoraj omenjen konflikt z driverjimi.

Vir: http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Hayabusa ::

1. Odvij, če imaš oc.

2. Odklopi vse usb naprave.

3. Preveri rame, memtest.

4. Preveri disk z orodjem proizvajalca.
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

ali windows repair, konzola, chkdsk /f /r.

ali windows repair, konzola, sfc/ scannow.
http://pcsupport.about.com/od/toolsofth...

Potreboval boš win install medij.


Starost pcja ?
Napiši komponente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RatedR ::

mihibo5 je izjavil:

Nepričakovana input/output napaka. Zna biti konflikt z driverjimi. Še vedno ti priporočam, da poskusi formatirati.
Zapomni se! Te kode 0xXXXXXXX te bodo vodile do rešitve, le pogooglati moraš.
EDIT: Je hardware napaka, ki jo lahko povzroči zgoraj omenjen konflikt z driverjimi.

Vir: http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Zaenkrat bi probal kakšno bolj ugodno rešitev, formatiranje je zadnje stvar ki bi jo naredu.

Mislim da sem odkril možno težavo, ko probam it v Safe Mode, se začnejo nalagat datoteke, in se vedno ustavi pri tej in se restarta.
(ustavi se pri Loaded: Windows\System32\Drivers\aswRvrt.sys)
 (slika)

(slika)


Pa tudi opcija Last Known Configuration - ne dela, se resetira.
___________________________________________________________________________________________________________

Hayabusa je izjavil:

Starost pcja ? Napiši komponente.

Star je cca. 7-8 let, kakšne 3 mesece nazaj sem šel iz XP-ja na 7.
Kaj misliš pod komponente? Kolk mam takt procesorja pa to?

mihibo5 ::

Evo driverji. Poskusi izključiti čim več zunanjih komponent - miško, tipkovnico, printer, ipd. (monitor pusti priključen :D).

RatedR ::

mihibo5 je izjavil:

Evo driverji. Poskusi izključiti čim več zunanjih komponent - miško, tipkovnico, printer, ipd. (monitor pusti priključen :D).

Vse sm izključu, nič, še vedno se restarta pri "starting windows".
Še kakšna druga ideja?

Hayabusa ::

Ignoriraš moje vprašanje https://slo-tech.com/forum/t586463/p421... , trpi še naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RatedR ::

Hayabusa je izjavil:

Ignoriraš moje vprašanje https://slo-tech.com/forum/t586463/p421... , trpi še naprej :).

Nisem imel veliko časa, tako da sem danes probal, evo ti respond:
1.) Overclockan nimam,
2.) USB naprave sem odklopil, ni učinka po ponovnem zagonu, tako da driverju najbrž niso,
3.) Nevem kako točno preverit RAM z memtestom, a dam na CD? A je lahko navadn, a mora bit zagonski CD?
4.) Enako kot 3.)
5.) Do cmd-ja nemorem dostopat, ker mi noče it v safemode / se resetira.

Sklepam da napaka ni v hardware-u, ker lahko z linux zagonskim CD-jem dostopam do podatkov, kaj bi lahko bilo, hvala!

r3dkv1c4 ::

original winsi??

RatedR ::

r3dkv1c4 je izjavil:

original winsi??

Da, original.

Kdorkoli ve kaj bi lahko še probal? Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

RatedR ::

Napako sem ODPRAVIL!

Fix: Notri sem vstavil Windows 7 zagonski DVD nato sem izbral opcijo "repair your computer", pokazal sem mi je [url=http://images.pcworld.com/images/articl... meni[/url].

Nato sem v tem meniju izbral opcijo "System Restore" (obnovitev sistema), in dal na datum pred napako.
Zdaj deluje normalno, kot je deloval pred napako.

[b]Zanima me kaj naj naredim da preprečim podobne stvari, ker še vedno ne vem vzroka.[/b]

RatedR ::

RatedR je izjavil:

Napako sem ODPRAVIL!

Fix: Notri sem vstavil Windows 7 zagonski DVD nato sem izbral opcijo "repair your computer", pokazal sem mi je to:
 slika

slika



Nato sem v tem meniju izbral opcijo "System Restore" (obnovitev sistema), in dal na datum pred napako.
Zdaj deluje normalno, kot je deloval pred napako.

Zanima me kaj naj naredim da preprečim podobne stvari, ker še vedno ne vem vzroka. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne boota če ne "Disable driver signature enforcement"

Oddelek: Pomoč in nasveti
181715 (1515) solatko
»

pravilen priklop prenosnega diska = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162499 (2075) lovro535v2
»

Računalnik ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
7918 (797) solatko
»

Win XP safe mode problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
131491 (1296) STASI
»

Težava Windows7

Oddelek: Pomoč in nasveti
221560 (1228) s-adi

Več podobnih tem