» »

Končana doba plazemskih televizij

1
2
3 4

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

in kaj je takega na esata bolšega ko usb3 nima ?
widespread kompatabilnost ? nope
napajanje ? nope (vsaj esata kot tak ne)
... ni čudno da izumira.

SATA obstaja od 2003 , eSATA od 2004 (med sabo 100% kompatibilna).
Napajanje je, 5V in 12V, resda ne na vsaki izvedbi.

Kdor pa primerja performance (na forumu), pa jih dejansko nikoli ni primerjal (v praksi).

Prednost USB 3.0 je, da lahko na isti priključek več raznih naprav priklopiš. Eni še monitorje tja priklapljajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smash ::

saj je lcd boljsi od plazme, sploh za gledanje podmevi

Janac ::

smash je izjavil:

saj je lcd boljsi od plazme, sploh za gledanje podmevi


LCD ne pozna črne barve, ker polarizacijski filter vedno prepusti nekaj svetlobe.

gorann ::

smash je izjavil:

saj je lcd boljsi od plazme, sploh za gledanje podmevi

problem pri plazmi je steklo odspredaj, ki je skoraj kot ogledalo, ce imas okno nasproti:))

Janac ::

gorann je izjavil:

smash je izjavil:

saj je lcd boljsi od plazme, sploh za gledanje podmevi

problem pri plazmi je steklo odspredaj, ki je skoraj kot ogledalo, ce imas okno nasproti:))


Sej boš razumel, ko ti bo en joystick vrgu v zaslon.

gorann ::

alpa ga je teb nekdo v glavo vrgu?

Oddin ::

Odsev je res nekoliko problem, ampak sem ga rešil s postavitvijo tvja, gleda pa se vedno tako ali tako v mraku tudi podnevi.

Odprite si novo temo o esata i usb3 in se tam drkajte okoli tega porkamadona.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

gorann ::

Oddin je izjavil:

Odsev je res nekoliko problem, ampak sem ga rešil s postavitvijo tvja, gleda pa se vedno tako ali tako v mraku tudi podnevi.

Odprite si novo temo o esata i usb3 in se tam drkajte okoli tega porkamadona.
jest mam direkt nasprot okna pa me ne moti tolk, se navadis, ni pa tolk hudo, da ne bi mogel gledat, ce je pa ze kriza pa zatemnim z roletami

Oddin ::

Točno tako. Mene je nekoliko motilo zato sem malo premetal celo dnevno sobo.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oddin ()

MrStein ::

"LG PM9700, the only plasma TV with a matte screen" :P

(članek od lani)

A niso LCD tudi večina glossy?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

...:TOMI:... ::

Dr_M je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Škoda, plazme so super.

Dokler ne bo OLED na cenovno dostopni ravni, potem smo obsojeni na monopol LCD tehnologije, kar pa ni dobro za razvoj in za naše denarnice.

LCDjem že nekaj časa ne pada cena, dobimo samo boljše modele za isto ceno.



Kam pa naj bi padla cena? Za 300-400€ dobis povsem spodoben LCD.
Vedno vec proizvajalcev se odloca, da bodo opustil TVje zaradi izgub, ti bi jih pa se cenil? A mislis, da so karitas?


Če jim ne gre, naj zaprejo fabriko LCDjev, tako kot zapirajo tovarne plazm. Sedaj bo še slabše, ker bo samo monopol LCDjev. Še vedno je cena LCDjev previsoka, plazma dokazuje, da je možno narediti velike zaslone poceni, še so rezerve.
Tomi

Spock83 ::

Pravoćasno sem si nabavil Panasonic 50" ST60 :D

Hayabusa ::

Utk je izjavil:

Dobre hiše ne rabijo klime, tudi ogrevanja zelo malo. Najprej si zrihtaj stanovanje, da sploh ne boš rabil klime, potem tudi 200w namesto 70 ne bo noben problem.
200w je včasih pokurila malo močnejša žarnica, pa se zato ni nihče sekiral, danes bi šli pa v neke strašne investicije zaradi tega, in metali 5 let stare plazme na odpad.

Še en genialec ;((.
Ko je poleti 2 meseca zapored ponoči nad 20C in podnevi +35, se "dobre hiše" magično hladijo z mrazom iz Severnega tečaja ali kako ?

Dobro toplotno izolirane hiše so ok pozimi in pekel poleti (če so brez spodobne centralne klime).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

...:TOMI:... ::

Hayabusa, v dobri hiši poleti ne preseže 25 °C.
Tomi

Zagor_tenay ::

Dobro toplotno izolirane hiše so ok pozimi in pekel poleti (če so brez spodobne centralne klime).


to velja za montažne hiše, za dobro klasično gradnjo pa ne

opeter ::

LitralSM je izjavil:

Superiorne zaslone so skenslal, ke jih je preplavila kup inferiornih, a cenejših?
Se mi dozdeva, da bo čez par let plazma spet popularna tržna niša.


Mogoče takrat, ko bodo zrihtali porabo.

Sicer pa situacija spominja na VHS/Betamax in HD-DVD/Blu-ray bitko ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

Za 4k plazme je bilo rečeno, da so infeasible. Vsaj glede porabe so (praktično) nepremostljive ovire...

Zgodovina sprememb…

Matjaž1 ::

Moja osebna izkušnja je, da sem zamenjal Panasonicov Led Et50 za njihovo plazmo ST50. Tistih deset evrov, kolikor sem jih naračunal za več porabljene elektrike letno ni noben znesek. Kakovost slike pa je bistveno drugačna v korist plazme. Saj vem, niso vsi led zasloni enako kakovostni in prav Panasonicov je glede črnin eden slabših, pa vseeno ... Moja osem let stara philipsova televizija je imela boljše črnine kot panasonicov 2011 model. Želite sivo črno? Kupite led. Želite kontraste, žive barve in globo črno? Plazma!

rand ::

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.
while(1)fork();

opeter ::

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


Točno to sem pozabil napisat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hayabusa ::

...:TOMI:... je izjavil:

Hayabusa, v dobri hiši poleti ne preseže 25 °C.

Še vedno ne vem, od kod/kako se hiša ohladi...

Vklopiš plinski štedilnik, plazmo ter računalnik, 3 osebki in imaš hitro 30 C v prostoru.
Če se toplota notri samo nabira je logično da se bo začel prostor (pre)/(se)grevati.

Se priporočam za ogled take hiše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

gregor ::

slaba novica, vsi testi hd tv-jev so vedno postavili plazme kot "referenco" glede kvalitete slike, res škoda...
ampak prihaja oled ki bo še boljši, vprašanje je samo kdaj bode cene padle
LP

gorann ::

Hayabusa je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Hayabusa, v dobri hiši poleti ne preseže 25 °C.

Še vedno ne vem, od kod/kako se hiša ohladi...

Vklopiš plinski štedilnik, plazmo ter računalnik, 3 osebki in imaš hitro 30 C v prostoru.
Če se toplota notri samo nabira je logično da se bo začel prostor (pre)/(se)grevati.

Se priporočam za ogled take hiše...
to velja bolj za ytong hise, ko se hitro shladijo in hitro segrejejo, za navadno opeko in dobro izolacijo je to drugace

najbolj pomembno je prezracevanje v takih primerih, je pa to debata za druge teme


on topic, kam bodo dal vse te plazme, ki se ne bojo prodale, a ni receno da aprila drugo leto vse skenslajo s trga

Oddin ::

Razprodaja, pa bodo vse prodali. Sam si bom nabavil še tretjo plazmo in bom dober do takrat, ko bodo imele oled/amoled televizije sprejemljivo ceno.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

darkolord ::

Pač do konca marca jih bo Panasonic prodajal (verjetno jih ma lep del že "zaaranih" pri distributerjih), potem pa trgovci naprej do razprodaje zalog...

Zdaj jih štancajo samo še da porabijo zaloge materiala.

PecenkA ::

Moje izkušnje s 50" plazmo če jo primerjam s 55" LED LCD (plazma je bila moja, drugega je kupil fotr 3 tedne nazaj):
- plazma ima definitivno boljši kontrast
- LCD je dražji (1300 EUR en mesec nazaj proti 750 EUR pred dvema letoma)
- LCD se veliko boljše obnese v svetlih prostorih na račun odseva, tudi črnina je presenetljivo črna
- LCD ima boljšo sliko SD signala - predvidevam da zato, ker ima zapečen boljši algoritem za izboljševanje slike
- plazma ima opazen burn in slike, ki se je očitneje začel kazati po kakem letu uporabe in je že moteč pri gledanju temnejših scen

Sicer primerjam različna cenovna razreda iz različnih časovnih obdobij ampak ta trenutek vsaj pri meni zmaga LED LCD.

Spock83 ::

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


Moj nima.

rand ::

Spock83 je izjavil:

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


Moj nima.


Ima, lahko da ne vidiš. Ljudje imamo zelo različne oči (možgane). Mene je naprimer pri CRT tudi >100hz motilo, večina je bila zadovoljna s 75hz.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

Utk ::

Ko je poleti 2 meseca zapored ponoči nad 20C in podnevi +35, se "dobre hiše" magično hladijo z mrazom iz Severnega tečaja ali kako ?

Dobro toplotno izolirane hiše so ok pozimi in pekel poleti (če so brez spodobne centralne klime).

Take hiše so slabo izolirane, ne pa dobro. So izolirane, ampak slabo, napačno.
V vsakem primeru pa 130 dodatnih wattov plazme ni nek problem. Če imaš klimo ali pa ne.

matter ::

Imel sem LCD Sharp (že kake 4-5 let nazaj).
Potem sem kake 2.5 leti nazaj kupil plazmo Panasonic, ker sem pri sosedu bil navdušen nad barvami in njeno sliko.
Po 5 mesecih sem jo prodal, ker mi barve niso bile všeč. Zanimivo je, da sprva so mi bile močne barve in črna zelo všeč, ko pa sem jo dnevno gledal, pa je nisem več prenesel.
Skupaj z utripanjem.
Sedaj pa imam 1 leto Philipsa LED (ki ima glosy zaslon) in sem zelo zadovoljen. Super črna, super barve, ostrina, amilight (montirano na steni seveda), skoraj nič roba, RF daljinec :)

Mene plazma ni prepričala, pa sem imel dober model Panasonica.
Res pa vedno kupujem TV, ki ima po raznih reviewih najboljšo SD sliko. Za HD se ne obremenjujem, ker je itak dobra slika na skoraj vseh.
Aja pa vedno sliko nastavim po svoje, ker privzete so vse zanič. Da ne rečem kako sliko pokvarijo razna elektronska pomagala. Vse na OFF. Sploh pri Philipsu.
Grem basket pa bom neloke metal

gorann ::

to je tko, kateri operacijski sistem je boljsi na telefonih

osebno mi je najbolj pomembna velikost ekrana, tiste par procentov razlike v lepoti slike me ne moti

MrStein ::

rand je izjavil:

Spock83 je izjavil:

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


Moj nima.


Ima, lahko da ne vidiš.

Ene utripajo bolj, druge manj.
(še ena stvar, katero niti omenijo ne na testih)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

...:TOMI:... ::


Še vedno ne vem, od kod/kako se hiša ohladi...

Vklopiš plinski štedilnik, plazmo ter računalnik, 3 osebki in imaš hitro 30 C v prostoru.
Če se toplota notri samo nabira je logično da se bo začel prostor (pre)/(se)grevati.

Se priporočam za ogled take hiše...


Pasivna hiša, zgrajena s kvalitetnimi materijali ter z dobro rekuperacijo. Lahko tudi lesena hiša.

Za oglede se dogovori z lastniki ali pa pojdi na kak dan odprtih vrat.

Človek oddaja okoli 100 W toplotne energije. Če že pri eni plazmi komplicirate, kako se slo-techovci sploh odločite za otroke, saj se vam bo hiše pregrela. Pa bog ne daj, da so kaki obiski ali domače živali.
Tomi

klemenSLO ::

Za moje pojme je bil bistven napredek velik zaslon in HD. Zdej plazma al LCd...kaj pa vem. Vsi top modeli so sigurno dobri. in pomoje noben ni 'slab' proti drugemu....Še posebej pa tok slab da bi reku da si kupil slab tv---
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Truga ::

hojnikb je izjavil:

Ma kaj še noben tukaj ni videl IPS panela ??


Seveda da ne. Zakaj bi dal 400e za lcd ce imas na izbiro tudi 400e plazmo in 50e lcd, pri isti resoluciji in diagonali. Valda bos vzel gnilo plazmo. Un 400e LCD je "itak isti" in samo "navijajo cene", ker je od <proizvajalca>.

MrStein ::

Danes tudi najcenejši Panasonicov plazemski model z diagonalo 107 cm stane približno 800 evrov, medtem ko je enako velik televizor lcd mogoče dobiti za pol nižjo ceno. Enako je tudi z vrhunskimi modeli. Če dober televizor lcd stane tisoč evrov, je treba za funkcionalno primerljivega plazemskega odšteti dva tisočaka.

???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Qushaak je izjavil:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...

Za moje pojme superiornost eSATA vseeno izginja, če je ni preveč naprav naenkrat vezanih na isti kontroler. Pa kot sem rekel, leta 2015 (tiste Intel/AMD platforme, ki izidejo takrat) je precej verjetno, da bodo imele že kar USB 3.1. Omenjena verzija USB standarda bo zaključena kmalu (standardizacija le-tega).

https://slo-tech.com/forum/t82704/p3794...
https://slo-tech.com/forum/t82704/p3907...
Pa to je prejšnja generacija eSATA (3G). Naslednja (6G) je zunaj že dve leti in so seveda nove v pripravi.

Pa sorry za off topic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boolsheat ::

hojnikb je izjavil:

Ma kaj še noben tukaj ni videl IPS panela ??


IPS ni nič posebnega proti plazmi. Sploh pa je miljavžent vrst matrik in je čista tomobola kaj dobiš v LCDju. Imaš npr. istega proizvajalca, isto serijo a pri različnih diagonalah različne matrike, ker pač Samsung proizvaja 49", Pana 39", LG pa 32".

boolsheat ::

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


LCD -> backlight bleeding, motion blur, crap viewing angle, crap black levels -> no thx

http://www.rtings.com/info/lcd-vs-led-v...

Janac ::

boolsheat je izjavil:

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


LCD -> backlight bleeding, motion blur, crap viewing angle, crap black levels -> no thx

http://www.rtings.com/info/lcd-vs-led-v...


Dodal bi še to, da če nekaj vržeš v LCD, takoj poč zaslon, pri Plasmi je pa to zelo lepo urejeno in pri steklarju le zamenjaš tisto steklo, medtem ko je zaslon nedotaknjen!

hojnikb ::

boolsheat je izjavil:

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


LCD -> backlight bleeding, motion blur, crap viewing angle, crap black levels -> no thx

http://www.rtings.com/info/lcd-vs-led-v...

Zato pa ne kupiš TN panela..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Plazma je Bulletproof/krožnik proof 8-O ?

MrDelight ::

Se pravi kdor hoče novo plazmo naj pohiti z nakupom, ker jih po marcu 2014 več ne bo?

Nekje sem prebral, da so slabosti LCDjev napram plazmam povezane neposredno s tistim, čemur je TV v osnovi pravzaprav sploh namenjen,
se pravi prikazovanju slike. Sodobna plazma namreč to še vedno opravlja bolje od sodobnega LCDja, čeprav so se razlike v zadnjih letih
zmanjšale v korist slednjih. A dobri plazma zasloni še vedno prednjačijo v kontrastnih razmerjih, doseganju globokih črnih barv,
nimajo težav z odzivnostjo, ghostingom in vidnimi koti, v končni fazi pa v njihov prid govori tudi cena.

Gregor P ::

Sam ne spremljam več tega trga, ampak takrat pred leti, ko sem sam pač izbiral TV, cenovno gledano sploh nisi imeli zbire kot kupiti plazmo, če si hotel imeti zares velik zaslon. Sicer so takrat LCD-ji dejansko bili slabša izbira zaradi vseh njihov "posebnosti" (razen če si hotel zaslon "delovno" priklopiti na PC ipd.) kar so do danes verjetno vsaj večino odpravili (ali pa vsaj ni več "očesu opazno").
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

RejZoR ::

Zheegec je izjavil:

Tole je res slaba novica :((

Drugače pa ni prodaja plazem slaba zaradi česa drugega, kot marketinga. Večina ljudi misli, da je LCD boljši od plazme, zato se tudi LCD noro več prodaja. Tudi, če jih želiš prepričati, da je plazma boljša, se ne pustijo.

Po mojem bi bila edina pravilna prodaja TVjev takšna, kjer se zakrije vse oznake in se vidi samo sliko. Specifikacije, modeli in vse ostali je zakrito, grem staviti, da bi se plazem prodalo vsaj 10x več, kot dosedaj.


Čeprav se spomnim leta nazaj, ko sva s sodelavcem neki zajebala in sva razstavila isti model 2x in sta stala en zraven drugega, pol pa sva folk spraševala kateri ima boljšo sliko in se je vedno našel nekdo, ki je na živo trdil, da ima en lepšo sliko od drugega :D Pa sta bila popolnoma isti model z istimi nastavitvami. :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Truga ::

boolsheat je izjavil:

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


LCD -> backlight bleeding, motion blur, crap viewing angle, crap black levels -> no thx


Se strinjam. Ce imas LCD iz 90ih.

Sodobni paneli nimajo nobenih teh problemov. Na mojem ekranu je crna barva crna, viewing angle je 170/170, kontrast je 3000:1, GTG response time je 5ms, motion blura ni. Za po vrhu se ekran ne spremeni v ogledalo, kadar v sobi ni cista tema.

Je pa fino, ce primerjas 10+ let stare panele z najnovejsimi plazmami, ne?

Janac je izjavil:

Dodal bi še to, da če nekaj vržeš v LCD, takoj poč zaslon, pri Plasmi je pa to zelo lepo urejeno in pri steklarju le zamenjaš tisto steklo, medtem ko je zaslon nedotaknjen!


Jaz pac ne mecem reci v LCD, pa tega problema nimam. Ne vem, mogoce sm cudn.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: boolsheat ()

negot ::

mgermo ::

Truga je izjavil:


Na mojem ekranu je crna barva crna.


Odtenek črne, ja.

Spock83 ::

Jaz sem kupil plazmo ST60 in mi res ni žal. Za ta denar, če bi hotel primerljivo kvaliteto pri LCDju bi plačal trikratnik cene plazme.

boolsheat ::

Truga je izjavil:

boolsheat je izjavil:

rand je izjavil:

Plasma -> flicker -> no thanx. Pa naj ma še tako superiorne barve.


LCD -> backlight bleeding, motion blur, crap viewing angle, crap black levels -> no thx


Se strinjam. Ce imas LCD iz 90ih.

Sodobni paneli nimajo nobenih teh problemov. Na mojem ekranu je crna barva crna, viewing angle je 170/170, kontrast je 3000:1, GTG response time je 5ms, motion blura ni. Za po vrhu se ekran ne spremeni v ogledalo, kadar v sobi ni cista tema.

Je pa fino, ce primerjas 10+ let stare panele z najnovejsimi plazmami, ne?

Janac je izjavil:

Dodal bi še to, da če nekaj vržeš v LCD, takoj poč zaslon, pri Plasmi je pa to zelo lepo urejeno in pri steklarju le zamenjaš tisto steklo, medtem ko je zaslon nedotaknjen!


Jaz pac ne mecem reci v LCD, pa tega problema nimam. Ne vem, mogoce sm cudn.


:))

Vse to so težave tudi današnjih LCDjev...

Kateri model imaš?

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743312 (14932) kurjač
»

Plazma 50" , katera firma?

Oddelek: Kaj kupiti
294279 (2772) roCkY
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973222 (67057) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733302 (30752) jajcar
»

Nov HD TV (plazma ali LCD)?

Oddelek: Kaj kupiti
243401 (2415) gregor

Več podobnih tem