» »

Izdelava spletne strani

Izdelava spletne strani

glave ::

Lep pozdrav.Sem dokaj nov na tem forumu, zato se opravičujem če ta post nisem naslovil v pravo temo. Stvar je sledeča.
Pred nekje 3 meseci , sem se odločil da se bom naučil izdelovati spletne strani.( Veliko prostega časa, težave z zdravjem). Začel sem pri Htmlju, ki sem se ga dokaj hitro naučil, težave pa so nastopile pri Cssju, da o raznih Php-jih, Javascript sploh ne govorim. Zataknilo se je seveda že pri Cssju. Seveda o tem nimam nikakršnega predznanja, vendar me to veseli.

Da preidem k vprašanju. Preiskal sem skoraj celotni splet, in ugotovil da raznji tečaji, ter podobne stvari so zelo zelo drage. Pripravljen sem plačati za to znanje, ampak takšne cene kot jih imajo nekateri si jih žal ne morem privoščit, zato me zanima če obstaja kdo ki bi mi bil pripravljen pomagati, oz naučiti določene stvari seveda za plačilo ki bi odgovarjalu meni in "mentorju".

Moram rečt da se kar hitro učim še posebej če mi kdo kaj razloži, ampak v tem sem trenutno sam in zato mi nekak ne gre od rok.Plus imam solidno znanje angleškega jezika.

Se 1x se opravicujem ce tale post ni v pravi temi, in prosim brez neumnih komentarjev.
Lep pozdrav

matonson ::

Zacni s tem. Ucenje po korakih. Pa se zastonj je.
http://www.codecademy.com

Killerade ::

duimstra ::

@glave: ne plačuj, ker boš preplačal.
Vse, kar potrebuješ, je tisto kar si napisal, da imaš - veselje.

@matonson ti je dal zelo dober link -> Code Academy.

Sam ti prilagam še dva kvalitetna:
- http://net.tutsplus.com/ (od enostavnih do naprednih - cela mreža strani z navodili)
- http://smashingmagazine.com/ (malo bolj napredna zadeva)
- https://teamtreehouse.com/subscribe/pla... (PLAČLJIVO, ampak zelo kvalitetno)

Še enkrat - noben tečaj ti ne bo toliko pripomogel, kot si lahko pomagaš sam z vztrajnostjo in veseljem.
Ko se ti pa res zatakne se pa lahko obrneš na Google, spletne skuponosti / forume.

Na ta način boš hitro v znanju in praksi presegel marsikaterega predavatelja, ki uči na raznih tečajih izdelave spletnih strani.

LapD ::

Od plačljivih spletnih učilnic bi priporočil Lynda.com in Tutsplus.com. Odlični tutoriali za zmerno ceno.
web&motion designer

Netrunner ::

Res nima smisla plačevat za to. Step by step... kar vprašaj tukaj kar ti ni jasno. Iz katerega konca SLO pa si .. mogoče poznam koga v okolici ki bi ti dal free lekcijo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Mipe ::

Izkušnja je najboljša učiteljica. Najprej pojdi skozi tisti codecademy, potem pa naredi preprosto spletno stran in vadi na njej. Nato postavi svojo domačo stran, portfelj. Preizkusi več templatov, naredi svoje in kmalu boš stručko.

glave ::

Netrunner je izjavil:

Res nima smisla plačevat za to. Step by step... kar vprašaj tukaj kar ti ni jasno. Iz katerega konca SLO pa si .. mogoče poznam koga v okolici ki bi ti dal free lekcijo.


Sem iz okolice Maribora.

Hvala vsem! Tudi za te linke ki zgledajo zelo koristni. Dejansko step by step tudi grem, in je kar tezko ce dosti stvari ne razumes. Npr, danes nikakor nisem mogel nav bar postaviti v center. Tega css-a mi še kar dosti ni jasno.

Kakšno pa je kaj vaše mnenje glede na ostale platforme. Drupal. Joomla,?? Je z tem delo kaj olajšano,??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: glave ()

Lightning17 ::

Programiranja te ne more nihče naučiti... Lahko se ga edino sam, z vajo... Splet ima več kot dovolj literature...
http://www.w3schools.com/
Lynda.com - poglej kateri video te zanima in kopiraj naslov v google... Najdeš free torrente in jih preneseš...

Mipe ::

Ježešna, nikar w3schools, no! Raje codecademy (HTML & CSS for Beginners), ki je odličen ali pa na htmldogu (CSS Beginner Tutorial)

In tule je en template za učenje HTML & CSS, ki se uporablja v totem tutorialu: Tutorial: Building your first website using a free website template

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Netrunner ::

glave je izjavil:


Sem iz okolice Maribora.
....
Kakšno pa je kaj vaše mnenje glede na ostale platforme. Drupal. Joomla,?? Je z tem delo kaj olajšano,??


heh jaz sem iz MB ...
KAr se tiče platform .. ne delo ni olajšano .. sploh če ne razumeš še osnovnega koncepta.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

glave ::

Hvala vsem !. Razumem, da je najbolje se nauciti step by step, tako zadevo lahko en dan "obvladaš", vem tudi da je za to potreben čas, oziroma odvisno od posameznika. Bom še kar naprej se učil ter probaval, kakšno vprašanje pa vprašal tukaj če slučajno nebom vedel !

Hvala še enkrat.

Uroš iz kje točno pa ? :)

Estreznik ::

@glave

step by step, 1 leto intenzivno pa boš stručko :)
Izogibaj se pa cms sistemom, ker se boš polenil pa nič naučil.
E-streznik.com - Spletno gostovanje in registracija domen

HardFu ::

po enem letu se ti bo komaj sanjat začelo kaj kam paše
http://codeable.io

glave ::

HardFu je izjavil:

po enem letu se ti bo komaj sanjat začelo kaj kam paše

To je odvisno od posameznika. "Sanja" se mi že zdaj, vendar to ni nič vem.
Drugač pa poznam primere , kateri so probali ter hitro obupali, nekateri so potrebovali kar veliko časa, nekateri pa zelo malo. Saj pravim odvisno od posameznika in koliko časa vloži v to.

Uglavnem tvoj komentar me nebo zmedel, vseeno pa hvala za mnenje.

LP

neoserv ::

OP: @hardphuck je hotel povedati, da po enem letu (ali parih letih) šele pridobiš tisto znanje na abstraktnem nivoju, da lahko začneš načrtovati lastne rešitve.

Osebno ti svetujem, da se najprej konkretno lotiš HTML/CSS kombinacije in nato temu dodaš še JavaScript.
S tem boš osvojil potrebne veščine za prikazni nivo.

V vsakem primeru je to koristno znanje, tudi če se boš kasneje usmeril v backend programiranje.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

34054 ::

Iz kje točno pa si? Jaz sem iz okolice MB mogoče ti lahko pomagam če si kje blizu. :) (Lahko mi pošlješ ZS)

glave ::

neoserv je izjavil:

OP: @hardphuck je hotel povedati, da po enem letu (ali parih letih) šele pridobiš tisto znanje na abstraktnem nivoju, da lahko začneš načrtovati lastne rešitve.

Osebno ti svetujem, da se najprej konkretno lotiš HTML/CSS kombinacije in nato temu dodaš še JavaScript.
S tem boš osvojil potrebne veščine za prikazni nivo.

V vsakem primeru je to koristno znanje, tudi če se boš kasneje usmeril v backend programiranje.



To pa je cist razumljivo. Razumem da ti te stvari hitro ne postanejo jasne, oz je vedno prostor za nadgrajevanje znanja. Tudi sam vem da moram začeti in se konkretno naučiti html/css, ce se sploh hocem spuscati kam dalje. Je pa res da mnogo stvari sem nekako skoraj hotel "preskočiti" pa vendar ugotoviš da tako to ne gre.Ker se ti slej kot prej nekje zaplete in ne najdeš rešitve, seveda ker si točno to stvar preskočil ...

neoserv ::

Res je, ampak saj ni komplicirano, samo prakso rabiš.

Nivo prezentacije (HTML, CSS in vsaj nekaj JavaScript-a) ti bo vedno prišel prav.
Na spletnih projektih si s temi tehnologijami vedno v stiku.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Lightning17 ::

HTML in CSS nista velika znanost... To naštudiraš v parih dneh in potem že lahko vključiš JavaScript... Veliko bolj zanimivo ti bo z JavaScript...
Meni sta HTML in CSS dolgočasna brez JavaScript in PHP... Sta pa oba uporabna na različnih področjih... Npr. Windows Store applikacije uporabljajo XML za user interface, Qt uporablja CSS za oblikovanje...

neoserv ::

@Lightning17: kakor komu. Na srečo nismo vsi enaki in se vsak najde na svojem področju :)

Nekaterim je tudi samo HTML (brez CSS) življenjski projekt :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

zuz3k ::

Mipe je izjavil:

Ježešna, nikar w3schools, no! Raje codecademy (HTML & CSS for Beginners), ki je odličen ali pa na htmldogu (CSS Beginner Tutorial)


zakaj pa ne w3, prav super stran je za začetnike
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletne strani

Oddelek: Programiranje
5824 (615) Gandalfar
»

HTML/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
10963 (745) black ice
»

Kako vaditi izdelavo strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
4210840 (9031) BigWhale
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011046 (8558) gamemen
»

Primeren programski / web jezik za začetnika z dosti volje :D

Oddelek: Programiranje
121893 (1527) bluefish

Več podobnih tem