» »

Spletne strani

Spletne strani

BK5 ::

Pozdravljeni!

Zelo rad bi se naučil izdelovanja spletnih strani. Nekaj osnovnega znanja že imam, saj študiram na tem področju, predelal pa sem tudi že nekaj tutorialov (Codecademy, W3Schools). Zanima me, če obstaja kakšna stran z bolj naprednimi tutoriali oz. nekakšnimi projekti, kjer moraš sam narediti spletno stran kot to zahteva naloga (HTML, CSS, JavaScript). Iščem nekaj podobnega kot so projekti na Codecademy-ju, saj so tam le-ti plačljivi.
  • spremenil: BK5 ()

d4vid ::

Jaz ti predlagam:
Zamisli si neko spletno stran. Razdeli to spletno stran na čim več delov, npr:
-> html
--> glava, noga, meni,...
-> CSS
-> PHP
-->novice, prijava, administracija, dodajanje komentarjev, ....

In potem greš lepo po teh točkah in realiziraš lepo del za delom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BK5 ::

O tem sem tudi razmišljal kot o alternativi, vendar me vseeno zanima, če obstaja kakšna stran ali kaj podobnega.

FX6300B ::

najlažje bo če odpreš kar neko random spletno stran in z svojim znanjem narediš repliko pač rewritaš use po svoje, se tudi največ naučiš
May the force be with you!

Netrunner ::

Primernejša tema za to vprašanje je "Izdelava spletišč". Kakorkoli, na internetu je malo morje tutorialov, vendar učiti se brez nekega cilja nima smisla, tako da si moraš zadati kaj želiš ustvariti in nato spet by step to uresničiti.

Kakorkoli obrneš prvo se moraš naučiti osnove html + css in ko imaš neko predlogo narejeno se navadi še malo javascripta, da malo pošminkariš stran z kakimi efekti. Ko je to narejeno potem bo čas za kakšen CMS. Načeloma je to dovolj za postavitev spletnih strani, vendar obvezno je tudi učenje php+mysql, tako da ne boš omejen samo na tisto kar CMS omogoča.

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran(nasvet)

Oddelek: Izdelava spletišč
204394 (989) necajev
»

HTML in CSS v Visual Studio 2017

Oddelek: Programiranje
91276 (814) Stari89
»

Kaj sledi po tem?

Oddelek: Izdelava spletišč
163284 (2663) Gandalfar
»

Kako vaditi izdelavo strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
4210899 (9090) BigWhale
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
214118 (3212) zuz3k

Več podobnih tem