» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
4 / 23
»»

mojca ::

Okapi je izjavil:

Samo da se pohvalim - imam zastavo, ki je velika redkost, ker je z napako.

Motiš se. Slovenska zastava z napako ni nobena redkost. Redkost je zares pravilno narisana zastava. Uradna spletna stran (ekvivalent današnje http://www.vlada.si/o_sloveniji/politic..., ki je sicer bil na drugem naslovu), ki je predstavljala slovenski grb, je imela recimo takega (prevelike in čudne zvezde, ostri robovi na koncu valov, ... - narisal študent s Corelom "malo po občutku"):

 Grb z uradne spletne strani z državnimi simboli

Grb z uradne spletne strani z državnimi simboli



Prav tako je napačen na vseh plakatih, ki so jih s ponosom tiskali, uokvirjali in razobešali (tri smo imeli na šoli).

Če tujim spletnim stranem še odpustim, pa tole recimo visi na vhodu v eno od slovenski šol, ki bi jo iskreno lahko bilo sram:
 Slovenski grb na vhodu v eno od slovenski šol

Slovenski grb na vhodu v eno od slovenski šol

[D]emon ::

msjr je izjavil:


3. kot je že poudaril jype grba ne more narisat otrok v vrtcu


A ste se zmer mal v Juga cajtih, ko se je packalo jugo zastavo po vrtcih in se froce programiralo s propagando ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> A ste se zmer mal v Juga cajtih, ko se je packalo jugo zastavo po vrtcih in se froce programiralo s propagando ? :))

Če otrok ne more narisat zastave, je ta neustrezna, ker to pomeni, da jo lahko samo kupi.

vorantz ::

jype je izjavil:

[D]emon> A ste se zmer mal v Juga cajtih, ko se je packalo jugo zastavo po vrtcih in se froce programiralo s propagando ? :))

ÄŒe otrok ne more narisat zastave, je ta neustrezna, ker to pomeni, da jo lahko samo kupi.


no vidis!
spodbujamo gospodarstvo pa to

jype ::

Hočeš reči da tlačimo nacionalno identiteto?

Mipe ::

A če otrok lahko nariše zastavo, je to indokrinacija, če je pa ne more, je pa zatiranje narodne zavesti?

Damned if we do, damned if we don't...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Mipe> A če otrok lahko nariše zastavo, je to indokrinacija

To je napisal nekdo drug, ne jaz.

[D]emon ::

Posiljevanje otrok z risanjem drzavnih simbolov je indoktrinacija, ja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> Posiljevanje otrok z risanjem drzavnih simbolov je indoktrinacija, ja.

Otroci državne simbole radi rišejo tudi brez posiljevanja.

[D]emon ::

Potem pa svizec zavije cokolado v folijo...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

Ribič Pepe... se ti zdi da on sili otroke, da rišejo zastave?

Potem ti po mulc riše naokrog jamajško zastavo, ker je to kul man.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Pa uizi je za narisat.

BlaY0 ::

Jeah, chill man... puf, puf...

The Player ::

in potem pridemo do skupnega imenovalca, da iz tega ne bo nič, ker ima vsak nekaj za povedat, ker enostavno je preveč mnenj, da bi jih lahko upoštevali in tako prišli do skupne blaginje :D

nothing to see here, move on

aja, kdo je reku, da se vsi strinjajo, da lah razpišemo referendum o spremembi zastave?

BlaY0 ::

Da bi zmagal na natečaju za zastavo, nucaš dobrega etnologa, ki bo povedal kaj mora in kaj ne sme biti na zastavi, dobrega oblikovalca, da bo to vrgel na papir in dobrega marketingarja, ki bo prepričal ljudi zakaj je ta zastava najboljša. Sem koga pozabil? Ala pa Joži, ki bo pripravila malico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Tako, ja. Bomo zrithal vse to ko ne bo več nč druzga za delat.

BlaY0 ::

Mogoče je pa dobro, če to najprej naredimo. Bomo nazaj zbudili nacionalno zavest... folk bo spet z veseljem v službo hodil, delodajalci bodo redno izplačevali plače, ne bomo si več metali polen pod noge ampak samo še v peč...

PaX_MaN ::

Za to bi rabli novga Titeja. Takrat je bla nacionalna zavest na visokem nivoju.
Men so sicer simboli časov ko so sekal glave in "čarovnice" zažigal ker se jim ni dvignil mal žaljivi, ampak če zibljejo vašo barko, pa naj bodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

[D]emon ::

PaX_MaN je izjavil:

Takrat je bla nacionalna zavest na visokem nivoju.


Predvsem zato, ker bi v nasprotnem primeru kaj hitro dobil pocitnice na Golem otoku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nissan_GTR ::

Takrat je bla nacionalna zavest na visokem nivoju.


Če si se smatral za jugo nacionalista, potem je bila takrat tvoja nacionalna zavest na visokem nivoju in družbeno zaželena. Če si se pa smatral za Slovenca ali Hrvata, pa nisi tako dobr skoz prišel. Mene in še nekatere so podjebavali v JLA zaradi "grupisanja na nacionalnoj osnovi".

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Ta zelena mambo barva je nastala v prosotrih Pristop d.o.o. in nima nobene veze z nacionalno identiteto in je celo ena izmed barv islama. Zelena, kot so zeleni pokošeni travniki... lepo vas prosim. Tako amaterji izbirajo barve svojih predmetov, fasad etc. "Avto imam rdeč, ker imam rad jagode, sobo imam rumeno, ker mi je všeč sonček, čevlje imam rjave, ker je zemlja rjava". Isto amaterski je grb, delo precej premaknjenega šarlatana, ki po Ljubljani postavlja energetske točke za zdravljenje zemlje. Triglav, ker imamo hribe, valovi, ker imamo morje in potem, ker je še nekaj prostora na grbu, so se tam znašle celjske zvezde.

Pa nič nenavadnega ni, če se zastava menja. Večina zastav se je skozi zgodovino spremenila. Prevelika sentimentalna navezanost pač nima smisla.

Pred leti, ko je bil natečaj za državne simbole, je bila zadnja dobra priložnost za menjavo, pa še zmagovalni predlog Jovanoviča je bil res dober. Z razliko od islam zelene, imajo rdeča, modra in bela precej dobre argumente in segajo v čas pomladi narodov. Na žalost, so takrat samooklicani nacionalisti, častilci Tita, Jovanovičev predlog razglasili kot "ovitek čokolade" in zminirali celoten projekt.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karaya 52> je celo ena izmed barv islama.

Ok, vzamem nazaj, zelena je super, kr dejte jo na zastavo. Da bo Karayata razpizdl.

Karaya 52> častilci Tita

A to misliš SDS in Hervarde? Ne vem, če bi se oni strinjali s to oznako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Karaya 52 ::

No, ta zelena je najprej prišla na državno raven s temno zeleno ljubljansko barvo. V tej barvi so igrale nekatere slovenske reprezentance. Ljudje so se pritoževali in Pristop je od Elana pobral ta nov odtenek zelene z argumentacijo, ker je tudi trava zelena. Kje na svetu pa trava ni zelena? Čudno, da niso dali modre, ker je nebo modro.

Zdaj smo pač obtičali s tem stihijsko narejenim ponaredkom od grba. Kdo je takrat pisal o čokoladnem ovitku pa se tudi ve.

jype ::

Karaya 52> Kdo je takrat pisal o čokoladnem ovitku pa se tudi ve.

A da komunisti? Keri pa? Naši al vaši?

Karaya 52> No, ta zelena je najprej prišla na državno raven s temno zeleno ljubljansko barvo.

Hja, zveze s slovenstvom še vedno nima nikakršne in nikoli ni bila del narodne simbolike.

Okapi ::

Karayi se zdaj lahko zahvalimo, da vemo, da je zaradi islama prišla zelena v zastave Italije, Irske, Portugalske, Litve, Madžarske, Bolgarije in Belorusije.>:D

jype ::

Predvsem pa Bolivije.

Nissan_GTR ::

Zeleni so tudi Litavci, pa kaj imajo oni z islamom veze? Čisto vsako barvo lahko na nek način povežeš z nečim kar ti da neke negativne prispodobe.

Jovanovićev predlog mi je pa dosti bolj grd kot pa tista modro-belo-zelena konbinacija, ki jo je videx nalepil. Jovanovičev predlog je pa prikrita jugo zastava mordo-bela-rdeča. Tisti trikotniki na sredini so pa ne tič ne miš.

Okapi ::

Zeleno črtamo, ker je islamska.
Rdečo črtamo, ker je komunajzarska.
Belo črtamo, ker je belogardistična.
Plavo črtamo, ker je plavogardistična.
Črno črtamo, ker je fašistična.
Rumeno črtamo, ker je gejevska.
Oranžno črtamo, ker je grda.

Se pravi, naša zastava naj bo vijoličen pravokotnik. Se mi zdi, da nobena druga država nima vijolične v zastavi.;)

i386 ::

Pravzaprav je zelena barva tudi barva štajerske :)
Kaj pa tale varjanta?
 je pa to trenutna slovenska zastava na premcu ali kako se že reče Naval Jack po slovensko :)

je pa to trenutna slovenska zastava na premcu ali kako se že reče Naval Jack po slovensko :)

videx ::

 zas

zas



tale zastava mi gre na kozlanje, in če je bedak dubu takrat 4mio SIT za tole oslarijo bi jas zdele mogu bit miljarder

PaX_MaN ::

i386 je izjavil:

Pravzaprav je zelena barva tudi barva štajerske :)
Kaj pa tale varjanta?
 je pa to trenutna slovenska zastava na premcu ali kako se že reče Naval Jack po slovensko :)

je pa to trenutna slovenska zastava na premcu ali kako se že reče Naval Jack po slovensko :)


Ta barvna kombinacija ni uredu ker je od ne-naših.

i386 ::

No, če pa vzamemo da je slovenska narodna zastava nastala iz barv v grbu kranjske (modri orel in belo rdeč trak na orlu) in da je včasih bila namesto bele zlato oz. rumena, bi lahko na trenutni samo zamenjal belo z rumeno. Naj nekdo naredi to varjanto. Pa še tisti grb, ki sem ga prilimal prej gor, če ima kdo preveč časa :)

Karaya 52 ::

@Okapi, Zelena se črta, ker je potegnjena iz riti, ne zato ker je barva islama. Lepo/grdo pa ni osnovni kriterij pri izbiri zastave. Trobojnica je čisto ok kot izhodišče in Jovanovič je z istimi barvami naredil novo grafiko. Kar je on novega naredil je čisti formalizem. Ni naredil ponaredka kot Pogačnik grb, samo barve trobojnice je drugače razporedil po zastavi, tako kot je to npr. pri češki zastavi. Sam bi sicer črtal tiste miniaturne trikotnike in pustil samo trakove.

videx je izjavil:



tale zastava mi gre na kozlanje, in če je bedak dubu takrat 4mio SIT za tole oslarijo bi jas zdele mogu bit miljarder


Koga to briga?

Zgodovina sprememb…

jype ::

videx> tale zastava mi gre na kozlanje

Če bi bil kaj manj neizobražen v likovni teoriji, bi ti bila všeč.

Karaya 52> Zelena se črta, ker je potegnjena iz riti, ne zato ker je barva islama.

Sej to je fino, ampak tebe dvojno boli, ker ma islam tut rad zeleno? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Karaya 52 ::

jype je izjavil:

Sej to je fino, ampak tebe dvojno boli, ker ma islam tut rad zeleno? :)


Logično, če ni zgodovinskega argumenta za neko barvo, se ljudje upravičeno sprašujejo, kaj dela tista barva tam. Iz istega razloga nebi imel na zastavi banane, da nebi kdo pomislil, da so Slovenci opice. Karantanski panter je v precejšnji meri mit. Habsburške pokrajine so tako razkosane, da je smešno dajati gor grbe pokrajin, ki so še v sosednjih državah (Koroška, Goriška, Istra, Štajerska). Edino Kranjska je ostala afaik v celoti oz. je niso delili. Tega niti Avstrijci nimajo v državni zastavi, imajo pa to Hrvatje, kar naj imajo. Balkan itak živi na mitih in je središče sveta iz katerega prihaja elektrika.

Mesar ::

Res? Od kod pa prihaja elektrika? Od prvotnih prebivalcev ameriškega kontinenta?
Your turn to burn!

Looooooka ::

BlaY0 je izjavil:

Meni je pa zelena z leve zastave kul in sem jo nadomestil pri tretji varianti. Prav tako sem nadomestil modro (videxova vleče na turkizno):



@msjr: Kaj je narobe s fuzbalskim dresom? Meni je kul, končno enkrat kul barve.

Bli bi v vseh novicah. Fuzbal igrajo vsi in mi bi mel prvi fuzbalsko drzavo. Mogoce bi se se kksna revolucija kje zarad nas zgodila. Zastava, ki nima nobene veze z zgodovinskimi dogodki, ki so ponavadi povezani z vojno.
Awesomeness :D

Mipe ::

Predloge si dobil, pa si jih ignoriral. Hja, kakor hočeš.

videx ::

grafično jih prikažite, ne pa prazno besedičiti

Mipe ::

Proti plačilu vsekakor.

jype ::

Saj sem, pa so napisal, da sem neresen.



Bela zastava simbolizira našo tradicionalno vdanost v usodo, rdeča zvezda s črnim panterjem pa našo družbeno polariziranost.

Mesar ::

A ni nekdo vijolične predlagal?



Kar tole uporabimo pa nebo več problemov.. 8-)8-)
Your turn to burn!

Mipe ::

Evo, ena urica v paintu. Nisem se posebej naprezal, ker mi ne plačujete za to, škrtuhi! Pa tudi prelen sem, da bi dopolnil tako, kot sem si zamislli, zato minimalistične rešitve.

Ekola:

 Preprosto črta

Preprosto črta


 Plus voda

Plus voda


 Malo drugače

Malo drugače



Barva za zeleno je barva lipovega lista, torej #9bb23e. Modra ravno ni skladna, ampak no, to je samo primer preproste lepote, barve se da zamenjat po potrebi.

Nobenih kičastih grbov. Ne potrebujemo nobenih fevdalnih grbov, celjskih in kranjskih še najmanj. Slovenija je država od 1991, naj se uporabijo trenutno aktualni simboli. Trenutno se spomnim samo enega simbola, ki združuje vse nas Slovence in celo imigrante, ki se skupaj z nami gnetejo pod to goro: Triglav. Eto.

Podobnost z življenjsko črto gospodarstva oz. politike je zgolj naključna. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Okapi ::

Sicer sploh ni slabo (mislim, v čisto enaki kakovostni kategoriji je kot poskusi zaresnih oblikovalcev, ki za to pokasirajo letno delavsko plačo). Prva asociacija je pa risanka La Linea;)

Mipe ::

Ja, tudi to mi je padlo na misel, ko sem to malal :P

In ker je to nekako zabavno, sem naredil še nekaj konceptov, ki niso ravno posrečeni, ampak no:

 Poskusimo z lipovim listom!

Poskusimo z lipovim listom!


 Mogoče še z obarvanim ozadjem...?

Mogoče še z obarvanim ozadjem...?


 Kaj pa dvojna barva?

Kaj pa dvojna barva?


 Malo simbolike, izvlečene iz riti. Temno zelena predstavlja Italijo, rdeča Avstrijo, svetlo zelena Madžarsko, modra Hrvaško. In kdo je ujet vmes? Skromnost, zakrita za listom :P

Malo simbolike, izvlečene iz riti. Temno zelena predstavlja Italijo, rdeča Avstrijo, svetlo zelena Madžarsko, modra Hrvaško. In kdo je ujet vmes? Skromnost, zakrita za listom :P



Tako, za danes dost! Da ne bom začel dobivati nekih čudnih nacionalističnih idej...

P.S.: mogoče Triglav v kombinaciji z lipovim listom... list kot grb z triglavom in morda zvezdami na njem ali pa obratno. Eh, naj kdo drug eksperimentira, meni se toži po postelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Glugy ::

Men ja zastava k jo mamo čist vredu. Če pa že mormo spremenit zastavo pa dejmo neki izvirnga, torej ne simbolike fevdalcev uporabljat iz pračasov Karantanije pač pa neki iz današnjega časa ane. Torej imejmo lepo zastavo solidarnosti. En izmed motivov ki bi to predstavljal bi lahko bili roki ki bi v znak solidarnosti "stopili" druga k drugi. Podlaga bi pa lahko bila zelena glede na to da smo ponosni na svojo naravo, tud tujci ki se vračajo po navad na naši državi najbolj hvalijo prijazne ljudi in lepo naravo.

Drgač pa tud z trenutno zastavo ni nč narobe. V grbu se lepo vidi izkazovanje ponosa na naše planine, morje; naravo. Obenem pa imamo belo modro rdečo kot imajo to ponavadi slovanski narodi. Smo ponosni Slovani. S tem ne bi smel bit nič narobe. Men se zdi da nas te barve celo mal povezujejo z drugimi Slovani kar se mi zdi lepo. Torej ja imamo daljne iste korenine čeprav smo zdej svoj narod. Nevem men je čist popolna naša zastavca. Unikatna in to je to.
Pomoje je problem da smo premal ponosni da smo Slovenci (kar pa ne pomeni da moramo biti zavarovani vase in nespoštljivi do tujcev), z spremembami zastave ne bomo nč kej bl ponosni. Da bomo bl ponosni se mormo trudt sami za našo državo, pač bit kritični pa fajn pritiskat na razne odiralce poštenih ljudi. Ker če to ne nardimo nam nobena zastava pa himna ne pomagata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

videx ::

mipe, daj se zresni, tvoj predlog je tako beden, da bi ga še kakšna krajevna skupnost zavrnila

Hayabusa ::

Mipe je izjavil:

Evo, ena urica v paintu. Nisem se posebej naprezal, ker mi ne plačujete za to, škrtuhi! Pa tudi prelen sem, da bi dopolnil tako, kot sem si zamislli, zato minimalistične rešitve.

Ekola:

 Preprosto črta

Preprosto črta


 Plus voda

Plus voda


 Malo drugače

Malo drugače



Barva za zeleno je barva lipovega lista, torej #9bb23e. Modra ravno ni skladna, ampak no, to je samo primer preproste lepote, barve se da zamenjat po potrebi.

Nobenih kičastih grbov. Ne potrebujemo nobenih fevdalnih grbov, celjskih in kranjskih še najmanj. Slovenija je država od 1991, naj se uporabijo trenutno aktualni simboli. Trenutno se spomnim samo enega simbola, ki združuje vse nas Slovence in celo imigrante, ki se skupaj z nami gnetejo pod to goro: Triglav. Eto.

Podobnost z življenjsko črto gospodarstva oz. politike je zgolj naključna. :D

Dodaj še nergača (aka tipičnega Slovenca) iz risanke "la linea" :)).


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

videx ::

"Nobenih kičastih grbov. Ne potrebujemo nobenih fevdalnih grbov, celjskih in kranjskih še najmanj. Slovenija je država od 1991, naj se uporabijo trenutno aktualni simboli. " Mipe, izjavil si najbolj neumen stavek na fourumu.

jype ::

Ja, mlad je še, kar pa ne pomeni, da ne bi mogli imeti sodobne zastave, če bi se zanjo odločili.

Ampak najbolj realna možnost je, da trenutna ostane.
««
4 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615529 (4830) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218492 (12435) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335830 (31021) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342579 (2263) siegmund

Več podobnih tem