» »

Slovenska zastava

Slovenska zastava

««
11 / 23
»»

msjr ::

Ejsi_Disi ::

Da se ne bomo kregali glede simbola - Karantanski panter, Triglav, Celjski grofje, Kranjski orel...
imamo NAJSTAREJŠE KOLO!



:))
Rock n' roll ain't noise pollution!

opeter ::

@Ejsi_Disi: haha, super. Plus, po pravici povedano ta zadnja varianta (krog z rožco v sredini) na beli podlagi sploh ni tako napačna.

* * *

V današnji številki Nedeljskega dnevnika (5. 3. 2014, št. 10, letnik 53), sem ... POZOR! PRESENEČENJE! ... bral članek o naši zastavi in himni in glej ga zlomka, kaj sem opazil? Objavili so moj star predlog zastave, katero sem objavil tukaj, pa morda še na 3delavnici (se ne spomnim).

:D

No, v glavnem, hvala novinarjema nedeljskega (Damjanu Franzu in Tomažu Bukovcu), da le ni šlo oz. ne bo šlo v pozabo :)

Sicer bi lahko izbrali dzinksov predlog, ki je dosti bolj do/razdelan, predvsem pa očiščen vsega balasta, predvsem pa moderno všečen.

Ne glede na to pa sem vesel, da so končno tudi nekateri mediji začeli ogrevati to staro juho.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Haha, ideja se kar širi:
https://sl-si.facebook.com/pages/Nova-s...

Mali kamen, ki pade na tla lahko drugje povzroči potres. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JayKay ::

folk vi to resno al kaj?

Ejsi_Disi ::

Ha ha, počasi bo na Eurosportu opetrova varianta :D

@msjr
Ja, za tisto stran od Mladine vem. Bilo je, po moje, na strani vlade, z vsemi razlagami.
Rock n' roll ain't noise pollution!

opeter ::

JayKay je izjavil:

folk vi to resno al kaj?


Absolutno. :)

Zdaj je čas za velike spremembe ... Ukrajina, Bosna in Hercegovina ... Slovenija?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Menjava zastave ravno ko nas svet začenja dobro spoznavat je dvorezna zadeva.

Se pa definitivno strinjam za izbiro modre, zelene in bele. Dresi naših olimpijcev so v teh barvah izgledali res lepo in pri zastavah take kombinacije ne pomnim.

Pa gor nekih grbov niti ne sme bit, ker so nepotrebni in samo zakomplicirajo stvar. Bi pa not vsekakor moral tko na enostaven način vdelat morje in triglav, da niso samo ravne barvne črte. Ampak ne pretiravat. Samo enostavne linije in igranje z obstoječimi odtenki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Shegevara ::

ko smo pri tem, se pa še preimenujmo v Slovenistan, pa nas bo vsak zemljan poznal.

... res, s čim si vi belite glavo, nimam pojma.

Mipe ::

... in zakaj si ti s tem ne beliš glave, mi sploh ni jasno... Prepoznavnost v svetu je življenjskega pomena za majhno državo, kot je naša. Gospodarstvo, turizem, politika - vse je odvisno od prepoznavnosti v svetu.

Prav je, da poskrbimo za boljšo prepoznavnost skozi državne simbole, ki so prepogosto zamenljivi s slovaško, rusko itd. Ne moremo računat samo na naše športnike in podjetnike, da nam bodo zastonj delali reklamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

opeter ::

Najbolj razpoznavne po zastavah/simbolih so npr. Švica, Avstrija, ZDA, Japonska ipd.

Zakaj? Ker imajo enostavne in privlačne zastave, barvne sisteme itn. ter seveda zato, ker imajo odličen marketing. Vse to je lepo zavito v barvni celofan oz. se prodaja kot dovršena celota.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

opeter je izjavil:

Zdaj je čas za velike spremembe ...



In menjava zastave ni ena od njih, imamo vecje probleme.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

avani ::

Hehe tudi britanci bojda razmišljajo o menjavi zastave :-)

Link

RejZoR ::

Traparija. Sploh tista psihadelična ideja zastave je kr neki. Angleška union flag je ena izmed najbolj ikoničnih zastav in res ne vem zakaj bi šli to spreminjat.

Po drugi strani pa bi mi lahko imeli gusarsko (bela s črno lobanjo) in bi bili isto unikatni, pa še našo državo bi lepo opisovala. Harr harr harr :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nejclp ::

Evo,če pa to ni prepoznavno, pol pa res ne vem, bomo prvi z disclaimerji v nacionalni zastavi.

 zastava

zastava



Da se ve, kaj nismo, pa tudi, da ne bo kdo mislil, da je tale zelena, ki je nadomšča rdečo (mogoče bi kje dodali RED COLOUR IS A NO-NO) islamistična. Je pa še vprašanje, a bo napis v angleščini, ali pa bi bil recimo v nevtralnem esperantu: Ĝi ne estas Slovakia AŬ Rusa, sam to pomoje mal po socializmu diši ... Mogoče v latinščini? Lahko tudi v slovenščini, samo ne bo niče razumel.
Plus, mogoče bi še kje kje dopisali, da smo bližje Avstrijcem in Čehom, kot pa Hrvatom in Srbom, to bi pomoje povzelo vse aspiracije tistih, ki bi zastavo spreminjali.

RejZoR ::

Vbistvu tale ne izgleda slabo. Če bi stran vrgel disclaimerje in zeleno zamenjal z enako modro kot je zgoraj bi bila pravzaprav zelo dobra zastava. Samo modra in bela ni pogosto uporabljena (na misel mi pade samo Izrael), triglav in morje pa je kar se da minimalistično.

To bi izgledalo zelo estetsko, minimalistično in prepoznavno. Ni šans, da bi nas potem vsaj po zastavi zamenjevali s komerkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

opeter je izjavil:

Najbolj razpoznavne po zastavah/simbolih so npr. Švica, Avstrija, ZDA, Japonska ipd.

Zakaj? Ker imajo enostavne in privlačne zastave, barvne sisteme itn. ter seveda zato, ker imajo odličen marketing. Vse to je lepo zavito v barvni celofan oz. se prodaja kot dovršena celota.


Je pa cel kup držav, ki nimajo tolk razpoznavnih zastav, ampak jim to nič ne škodi. Npr. Nova Zelandija ima zelo podobno zastavo kot Avstralija, ampak za promocijo, športnike, itd. pač uporabljajo druge barve in znake (čeprav imajo nekateri tudi ideje, da bi zamenjal zastavo, ampak verjetno ni države, kjer tega ne bi bilo).





Tiste države, ki si jih pa naštel, so pa vse razpoznavne še zaradi veliko drugih stvari poleg zastave.


ps. A Nepalu kaj pomaga zelo razpoznavna zastava?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

videx ::

malo mi je bilo dolgčas pa še dolgo časa ni nihče nič pametnega objavil

 regtablice

regtablice

54j0 ::

Kaj bolj domobranskega nisi našel? Kake sveže ideje bi bile dobrodošle, ne pa neko opiranje na preteklost, ki jo bi bilo najbolje pozabiti. Res, s takimi simboli se samo žali ena ali druga stran. Tako se odpirajo samo stare rane in vzklije novo sovraštvo. Saj vem, da so med "vami" tudi taki, katerih družine so dejansko trpele v tistih groznih časih (in vsa ta "pripadnost" ni le plod mladosne puhoglavosti), ampak zaradi tega se zgodovinska "dejstva" ne bodo spremenila in tudi svojim dolgo mrtvim sorodnikom ne boste prav nič pomagali. Boste pa ustvarili sovražno klimo, v kateri boste na koncu živeli sami.

P.s.: ne mi zdaj o tem, da so to že nevem koliko stoletij stari simboli z nevem kakimi globokimi pomeni. Dobro se ve, kateri so to uporabljali nazadnje in s kom so sodelovali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

The Player ::

54j0 je izjavil:

Kaj bolj domobranskega nisi našel?


V bistvu je videx pomotoma dal svoj star predlog zastave, saj je vmes zamenjal domobranskega orla s ta pravim orlom dežele Kranjske. Če pogledaš njegov predlog registrskih tablic boš videl, da tam ni domobranskega orla.

54j0 ::

Brez zamere, a razlika je približno taka, kot med levo in desno usmerjenima svastikama...

msjr ::

54j0 je izjavil:

Brez zamere, a razlika je približno taka, kot med levo in desno usmerjenima svastikama...


Se popolnoma strinjam. Pri tablicah pa dajmo grbe nekdanjih gospodarjev in se jim poklonimo + dajmo uvest nazaj Ljubljansko pokrajino, ko nam je bilo tako lepo....

Meanwhile, pisava, razmaki in margini na tablicah so pod kritiko. Ponavlja napake trenutnih tablic (prevelik grb, pa še jih je par, če jih avtor ne vidi, potem je nadalnja debata nima smisla...) in dodaja nove napake, ki jih ni vredno naštevati. Zmazek, tako kot zastava.

videx ::

tule je izboljšana verzija orla, in zraven desno še najnovejša verzija

Mipe ::

Se te bomo spomnili, ko znova uvedemo monarhijo.

Prej ne.

D3m ::

Kaj ima veze monarhija?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mipe ::

Vse. Orle, krono, barve - vse to izvira iz fevdalnega sistema.

videx ::

verzij KR. orla je ogromno, vendar je domobranska verzija (žal) roko na srce najboljša, ampak ker mi slednji ni najbolj pri srcu, sem stvari vzel v svoje roke :) pa men se zdi da sem dobro zrisal :D

Glugy ::

Cervantes je izjavil:


Sicer smo bili pa Slovenci vedno Avstrijci.


Večje traparije še nism slišu. Avstrijci so germani, slovenci smo po jeziku in vsem kar gledaš slovani. Je pa res da je dost slovanov se germaniziral v Avstriji.

dzinks63 ::

Brisan offtopic

[D]emon ::

Glugy je izjavil:

Cervantes je izjavil:


Sicer smo bili pa Slovenci vedno Avstrijci.


Večje traparije še nism slišu. Avstrijci so germani, slovenci smo po jeziku in vsem kar gledaš slovani. Je pa res da je dost slovanov se germaniziral v Avstriji.


Je pa res, da se nemski vpliv v Ljubljani recimo ni zacel manjsati, dokler ni na polozaj zupana prisel Ivan Hribar leta 1896. (Torej leto po Ljubljanskem potresu) Sele ko se je zmanjsal nemski vpliv v prestolnici, se je to kasneje razsirilo se na ostalo drzavo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Shegevara ::

[D]emon je izjavil:

Glugy je izjavil:

Cervantes je izjavil:


Sicer smo bili pa Slovenci vedno Avstrijci.


Večje traparije še nism slišu. Avstrijci so germani, slovenci smo po jeziku in vsem kar gledaš slovani. Je pa res da je dost slovanov se germaniziral v Avstriji.


Je pa res, da se nemski vpliv v Ljubljani recimo ni zacel manjsati, dokler ni na polozaj zupana prisel Ivan Hribar leta 1896. (Torej leto po Ljubljanskem potresu) Sele ko se je zmanjsal nemski vpliv v prestolnici, se je to kasneje razsirilo se na ostalo drzavo.


kaj mislš s tem "nemški vplivi"?

Alexius Heristalski ::

RejZoR je izjavil:

Menjava zastave ravno ko nas svet začenja dobro spoznavat je dvorezna zadeva.

Se pa definitivno strinjam za izbiro modre, zelene in bele. Dresi naših olimpijcev so v teh barvah izgledali res lepo in pri zastavah take kombinacije ne pomnim.
Sierra Leone
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mipe ::

Nič hudega, pač zamenjamo zaporedje barv. Je sto zastav na svetu z istimi barvami, pa so še vedno prepoznavne.

opeter ::

Tema je postala spet zelo aktualna, hehe:
http://sobotainfo.com/novica/lokalno/ru...

Ruska zastava plapola tudi nad Prekmurjem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Shegevara ::

opeter je izjavil:

Tema je postala spet zelo aktualna, hehe:
http://sobotainfo.com/novica/lokalno/ru...

Ruska zastava plapola tudi nad Prekmurjem?


OMFG :)) Keri carji so pa to prekmurci, jebe se jim 8-)

Cervantes ::

Pa saj je ruska. Če odšteješ idiotski grb.

The Player ::

mal vetr zapiha pa je že panika :D

ne vem zakaj tok komplicirate s to rusko zastavo? Par strani nazaj sem dal celo primerjavo med sabo podobnih (in identičnih) zastav, pa se noben ne spotika na njih

in kaj manjka našmu grbu? (ne poznavanje ni izgovor >:D)

Cervantes ::

Jajca. Slovenci smo zadnjih 1kyrs pripadali Svetemu rimskemu cesarstvu. Od Charlemagna do Habsburgov. Z Rusi in ostalimi Slovani nismo imeli nič, ampak čisto nič skupnega, z izjemo Čehov, s katerimi smo pač delili isti status v monarhiji. Ki, BTW, sploh ni bil slab. Na Dunaju smo imeli ministre, visoke uradnike in častnike. Monarhija ni bila bleda mati. In Slovenci smo bili zagnani za monarhijo.
Vse za vero, dom, cesarja, ste že pozabili?
Poraz v WWI je bil katastrofa. Izgubili smo 2/3 nacionalnega ozemlja in bili potem za 70 let pahnjeni v neko umetno ustvarjeno balkansko strukturo, imenovano Jugoslavija. Woodrow Wilson, hvala ti! FY!
Iz tega razmišljanja izhaja, da je neka panslavistična heraldika za to državico popln8ma zgrešena.
Osebno sem za rumeno/črno zastavo z rimskim orlom.
No, zdaj me pa pljuvajte.

ZaphodBB ::

Ti bi, da mi kar uzurpiramo zastavo Svetega Rimskega Cesarstva? Why the fuck not :D

Okapi ::

Z Rusi in ostalimi Slovani nismo imeli nič, ampak čisto nič skupnega, z izjemo Čehov, s katerimi smo pač delili isti status v monarhiji. Ki, BTW, sploh ni bil slab. Na Dunaju smo imeli ministre, visoke uradnike in častnike. Monarhija ni bila bleda mati. In Slovenci smo bili zagnani za monarhijo.
Ne preveč bluzit. Pred 150 leti je malo manjkalo, da bi postali skupaj s Hrvati Iliri (ker narodi še niso bili tako ločeni, kot so sedaj - Slovenci na vzhodu so bili bolj podobni zahodnim Hrvatom, kot Slovencem na zahodu). In KuK niso zaman imeli za ječo narodov, že davno pred 1. vojno. Malo si preberi o pomladi narodov in revoluciji 1848. Za avstrijsko monarhijo pa so bili morda zagnani kakšni klerikalni staroslovenci, zavedni mladoslovenci nikakor.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Cervantes ::

What a beauty!
Z razliko, rimski orel ni bil dvoglav. Tak je postal šele z razpadom cesarstva na vzhodni in zahodni del, in je bil potem simbol Bizanca. In je še danes ruski simbol (in sploh vseh pravoslavcev) ki se pač imajo za dediče Bizanca.
Drgač pa ja, je lepa!

@Okapi. Ja iliri. In moj prapradedek je bil Napoleon. Malce resnosti, prosim.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

In ne bluzi, O. Še vsaka multinacionalna država do danes bi se lahko imenovala ječa narodov, Španija n.pr., pa kaj?
Je s Španijo kaj narobe?

nevone ::

Za avstrijsko monarhijo pa so bili morda zagnani kakšni klerikalni staroslovenci, zavedni mladoslovenci nikakor.


Ja sej zdej tud u Austrijo hodjo delat samo klerikalni staroslovenci, zavedni mladoslovenci pa študirajo na FDV in protestirajo proti kapitalizmu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti bi, da mi kar uzurpiramo zastavo Svetega Rimskega Cesarstva? Why the fuck not :D


Madre de Dios!
Midva bova še Zmagota scat peljala!
:))

[D]emon ::

Dajmo kar tale grb, bo se najbolje. (In meni najbolj po godu)

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cervantes ::

Zakaj komplicirat. Dajmo orla gor, pa basta.
BTW, heraldično gledano ne ustreza. Tri barve maksimum, enake v grbu in zastavi.
Če se že pogovarjamo o heraldiki.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Heraldicno cisto ustreza, je tale grb nespremenjen ze od 12. stoletja, hvala lepa. :)

Red hand of Ulster kinda, y'know, has to be red. Pa take fore.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cervantes ::

Se opravičujem. Bom pa še malo konzultiral Zmagota. O heraldiki on ve vse (kakor tudi o vsem ostalem:)):)))

[D]emon ::

Ah, Zmago se spozna na vse! Pardon, fse! (Mariborcan je, konec koncev)

Balet, numizmatika, filatelija, orozje... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mipe ::

Ni omejevanje na tri barve v grbih in zastavah naravnost racistično? Dajmo vse barve not, da ja ne bi kdo pomislil, da smo ksenofobični!
««
11 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkod modra kri, zmaji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615861 (5162) msjr

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218728 (12671) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23336136 (31327) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342612 (2296) siegmund

Več podobnih tem